Пребарај за Мастерс во Computer Arts

Најди ги вашите магистерска диплома по Computer Arts овде!

Computer Arts

Господар на ниво на студии вклучуваат специјализирани студија во областа на истражување или област на професионална пракса. Заработуваат магистратура покажува на повисоко ниво на мајсторство на оваа тема. Заработуваат магистратура може да потрае од една година до три или четири години. Пред да можете да дипломираат, обично мора да пишува и се залагаме за тезата, долго хартија која е кулминација на вашиот специјализирани истражувања.

Со бројот на компјутери таму доаѓа побарувачка за работата на уметниците, кои можат да ги користат, и на тој начин диплома по компјутерски уметност е одличен избор за дигитално ум уметнички поединци.

Мајстори Computer Arts диплома. Ги добиете сите информации за господар во Computer Arts, да заштедат време и се јавите во училиштето директно тука!Господар во Computer Arts

Читај повеќе

M.cr.a. во дигитални медиуми уметност

Srishti Institute of Art, Design and Technology
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2018 Индија Женско

Srishti нуди 2-години мајстори програма во Анимација на нејзината главна кампус во Бангалор. Студентите можат да изберат да работат со различни техники (2D и / или 3D, традиционални, експериментални, стоп движење) да се развие своите способности како раскажувачи, визуелни уметници и режисери. Наставната програма вклучува основни инпути во анимација техники, филмски јазик, раскажување приказни, процеси сликата одлуки и подобрување на вештини. Ние исто така нудиме можност за експериментирање, иновации и креативни соработки. [+]

Мајстори Computer Arts диплома. M.Cr.A. во дигитални медиуми уметност Анимација во Srishti на ниво Мастер негува креативно и личен израз. Тој обезбедува рамка за практичари од различни области за да влезат во светот на анимација и проширување на своите граници преку своите единствени перспективи и искуства. Ние ги охрабруваме учениците да се истражуваат и да развијат лични стилови, уметнички визии и гласови преку нивните филмови практики. Таа, исто така има за цел да обезбеди широк разбирање на анимација филмови како одраз на независна пракса, индустријата и експериментирање во индиската контекст. Srishti нуди 2-години мајстори програма во Анимација на нејзината главна кампус во Бангалор. Студентите можат да изберат да работат со различни техники (2D и / или 3D, традиционални, експериментални, стоп движење) да се развие своите способности како раскажувачи, визуелни уметници и режисери. Наставната програма вклучува основни инпути во анимација техники, филмски јазик, раскажување приказни, процеси сликата одлуки и подобрување на вештини. Ние исто така нудиме можност за експериментирање, иновации и креативни соработки. Дисциплини На програмата е информиран од страна на следниве учење дисциплини: Анимација Игра уметност, дизајн и развој Визуелни ефекти Книжевност / пишување перформанси Екран студии Клучните вредности во наставните програми непречено имагинацијата личен израз Културни иновации Експеримент / Истражуваат / Измисли Курс Структура Студија поттикне активна, контекстуални учење, каде студентите се развие основни дисциплинарен вештини и знаења. Студиа се овозможи соработка и креативен дизајн решенија за сложени, отворени проблеми Работилници обезбеди интензивна обука искуства во изработка и прави, низ различни дисциплини. Стажирање во индустријата или дизајн студио е... [-]

господар на уметнички директор во креирањето на видео игри

Autograf
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Франција Paris

Овој мајстор сака да биде многу бетон. Таа е изградена околу проект на студентот видео игра. Тие ќе треба да се дизајнира, развива, објавуваат и на пазарот на теренот. [+]

Паскал Luban, игра дизајнер и креативен директор (Ubisoft, Activision, Сони, коцки), е референтна професионалец кој е задолжен за образовни валидација на оваа обука. Овој мајстор сака да биде многу бетон. Таа е изградена околу проект на студентот видео игра. Тие ќе треба да се дизајнира, развива, објавуваат и на пазарот на теренот. Ако се знае успех, тие дури и може да генерира приходи. И ако тоа не е случај, фактот на гледање на неговото име поврзано со објави играта е голем бизнис картичка. Програма: - Напредни академски обука: Компјутерска графика, програмирање, дизајн - Вовед во нови вештини: маркетинг, проект менаџмент, правни основи - Развој на игра концепт и прототип. - Игра развој - Подготовка на маркетинг кампања - Објавување и маркетинг на играта (мониторинг на заедницата, продолжување на комуникација кампања, анимација игра) - Академик Напредна обука за да се подготват за поставување на сопствените студио: претприемништво, управување - Подготовка на вториот проект (поединец или група) дека студентите ќе сакаат да ги развијат по господар. Обуката бара 25 недели на задолжителна обука на работното место. Целта на обуката: Индустриската структура на видео играта индустрија денес е главно составен од мали тимови почнуваат развивање на нивните сопствени проекти. Објавување на неговата игра стана клучна да ги убеди инвеститорите или FAJV и отклучување идно финансирање. Целта на овој курс е за ученикот: - Дизајн и развој на видео игри - Донеси експертиза што треба уреди - им даде можност да се фаќа за рамо со реалноста на пост-објавување - Пред , нудат првата... [-]

Мајстори во 3D анимација и VFX во Барселона

Seeway - Barcelona
Студии врз за студентски град Дел-студии 9 месеци October 2017 Шпанија Барселона

Во мајстор на 3D анимација и VFX открие дека линијата помеѓу вистински слики и вештачки генерирана содржина е повеќе тенки, двете традиционални филмот и филмската анимација. [+]

Мајстори Computer Arts диплома. Во Господар на 3D анимација и VFX ќе откриете дека линијата помеѓу вистински слики и вештачки генерирана содржина е повеќе тенки, двете традиционални филмот и филмската анимација. Мајсторите во 3D анимација и VFX ќе стане инвеститорот содржина и 3D VFX технички и уметничко ниво. Методологијата на мајстор во 3D анимација и VFX ви овозможува да учат и господар на механички процеси на работа и професионална продукција, режија вас и проекти врз основа филм и 3D анимација рекламирање. Ќе генерира сценарија и да им даде живот, integrarás во реално филмови и од оваа работа ќе премине на професијата од гледна точка на повеќе уметност на повеќето технички, и сите развивање на вашиот личен стил. резиме Усовршување: магистерска диплома Кредити: 40 ЕКТС Работно време: вторник и четврток од 17:30 до 21: 30ч Режим: Барселона Семестар: октомври до јуни. забелешки: училница за обука. 100% практични насоки. Мали групи. Пристап до пазарот на труд. Цели Во мајстор на 3D анимација и VFX, да научат да генерира сценарија и да им се обезбеди со животот, да се интегрира во филмови и реални средини и се фрламе на границата меѓу реалното и вештачки генерирана. За време на програмата ќе работат и 3D анимација на софтвер како Маите и неговите технички можности, како што се генерира анимации ефекти. По завршувањето на курсот, ќе бидете во можност да се произведе и да произведуваат 3D анимации, од почеток до крај. Однесува на Оваа обука е наменета за професионалци и студенти по уметност, рекламирање, графички дизајн... [-]

Мајстор во дигитална уметност Curating

ESDi - Design School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година Open Enrollment Шпанија Барселона

Мајстор во дигитална уметност Кураторот caters за потребите на професионални и академски позадина во Куриране изложби, уметност теорија и дизајн, критички или културен менаџмент, со посебноста на се специјализирани во создавање и користење на нови технологии. [+]

Presentación На Мајстор во дигитална уметност Кураторот ги задоволува потребите на професионални и академски обука во curating изложби, теоријата на уметноста и дизајн, критика или културен менаџмент, со посебноста на се специјализирани во создавање и користење на новите технологии. Господар, 60 ЕКТС кредити, е првата програма од куратор уметност и нови медиуми официјален претставник, се предава во Шпанија, се направени во една академска година, 46 задолжително ЕКТС произлегува и 28 изборни предмети, од кои мора да заврши 14. На 28 изборни ЕКТС кредити, постојат некои прашања од професионален аспект и други истражувања област. Господар нуди вкупно 20 места. Curating дигитална уметност може да се смета за еден од најуспешните активности и во исто време, еден од најиновативните, за одредена цел да дејствува во сегашниот контекст. Неговата улога е заеднички од страна на голем број на културни практики поврзани со новите технологии, вклучувајќи: Организацијата на уметнички, рекреативни, образовни или теренски активности. Развојот на мултимедијални презентации и облици на изложеност на конференции, предавања, итн Развивање на оригинални проекти сливот на уметност и нови медиуми. Организирање на настани, фестивали, изложби, итн Критики од областа на новите медиуми. На теоретски истражувања и дизајн најновите уметнички трендови. Овие студии се дел од гранка на знаењето на науките и општествени науки. Цели Главните цели на Господар комесаријат на дигитална уметност Тие се: Форма во областа на curating изложби и културни настани, културен менаџмент, теорија и уметничката критика, особено во области на творештвото користење на новите медиуми (електронски медиуми уметност или уметноста, мултимедијалниот пишувањето, интернет и др... [-]

господар во анимација дизајн

IED – Istituto Europeo di Design Milan
Студии врз за студентски град Целосна 1 година November 2017 Италија Милан

Ширењето на интернетот и дигиталните медиуми доведоа до зголемување на меѓународното производство и дистрибуција на содржини направени во анимација, рекламирање, телевизиски серии и специјални, играни филмови, но исто така и кратки филмови и документарни филмови. [+]

Мајстори Computer Arts диплома. Ширењето на интернетот и дигиталните медиуми доведоа до зголемување на меѓународното производство и дистрибуција на содржини направени во анимација, рекламирање, телевизиски серии и специјални, играни филмови, но исто така и кратки филмови и документарни филмови. Значајно е и зголемената побарувачка во областите на игрите, анимирани продукции, крстови и трансмедија, специјални ефекти за филмови и телевизиски продукции. На Магистер по анимација дизајн Нуди можност да се вклопи во еден од овие професионални сектори: во независни производствени компании, консултации за истражување и дизајн, агенции за услуги, внатрешни структури на радиодифузери, специјализирани одделенија на издавачки куќи. Можности за кариера - Дизајнерот на анимации може да се вклопи во професионалното поле на производство на анимации, вкрстено и трансмедијално. Мајсторот гарантира високо квалификациска експертиза за профили како Концепт Уметник, дизајнер на знаци, амбиентален дизајнер, уметник на стрипборд; Аниматор на карактери 2D; Character Animator 3D; Производствен асистент; Композитор. Цел - Магистер по анимација дизајн поздрави студентите со степен Достигнувања или диплома од I ниво или еквивалент во илустрација, CG анимација и академски дисциплини или диплома доделена од училиштата на специјализација во стрипови и анимација дизајн. Таа, исто така, ги поздравува професионалци, со најмалку двегодишно искуство, заинтересирани за стекнување на поголем степен на специјализација. Методологија и структура - Магистер по анимација дизајн има за цел да се консолидираат и надградат вештините во дизајнот на концептот на анимација, со фокус на теми, содржини и стилови кои го карактеризираат тековното производство. Таа идентификува некои точки поврзани со еволуцијата на продукцискиот работен тек, презентирани од поголемите... [-]

Магистер по веб дизајн

Scuola Politecnica di Design SPD
Студии врз за студентски град Целосна 1 година March 2018 Италија Милан

Курсот на Веб Дизајн Магистер се состои од теорија лекции, работилници и курсеви за веб дизајн. Техничка обука нуди XTML, CSS дизајн, Dreamweaver, движење дизајн ... [+]

Магистер по веб дизајн

 

Курсот на Веб Дизајн Магистер се состои од теорија лекции, работилници и курсеви за веб дизајн. Техничка обука нуди XTML, CSS дизајн, Dreamweaver, движење дизајн, блиц и Фотошоп класи. На овој начин студентите ќе се здобијат со стручни вештини во комбинација со методолошки свеста на целиот процесот на дизајн.

 

 

ВРЕМЕТРАЕЊЕ

Магистер по e Веб дизајн Мултимедија трае една година (од октомври до ноември, со летната пауза во август) .Постои ќе биде минимум 20 часа на часови неделно. Присуството е задолжително и полно работно време.... [-]


господар 's степен во мултимедијалниот создавање

laSalle Barcelona Postgraduate
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Шпанија Барселона

Магистер по Мултимедија Создавањето (MCM) се фокусира на три дисциплини: Transmedia (Narativa, сериозни игри и Gamification), интеракција (HCI, слободни луѓе-објекти) и забава (местење, движење фаќање). на студентот на знаења потребни за да креирате мултимедијални проекти од кога овие перспективи. [+]

Мајстори Computer Arts диплома. На Магистер по Мултимедија Создавањето (MCM) Тој се фокусира на три дисциплини: Transmedia (Narativa, сериозни игри и Gamification), интеракција (HCI, слободни луѓе-објекти) и забава (местење, движење фаќање). на студентот на знаења потребни за да креирате мултимедијални проекти од кога овие перспективи. Експертите Наслови: transmedia анимација интеракција ТЕХНОЛОГИИ ВО MCM Технологија е центар на мултимедијалниот создавањето. Апликации, интерактивни инсталации, сензори, природен интеракција ... Во идеи MCM се конципирани и материјализирана во начинот на кој е најсоодветно да се создаде незаборавни искуства. Методологија На MCM е врз основа на филозофијата на "Искуствено Мултимедија" и "учење преку правење", односно да научат како се направени практики. Сите курсеви се врз основа на реализација на проекти кои се стави во пракса знаењата стекнати. интерактивно учење Крос-дисциплина: мултидисциплинарни работни групи Спроведување на сериозни игри како катализатори на знаење врз основа на откритието во реалните искуства за учење и проект Реалните параметри Агилниот развој и алатки за управување На програмата се учи во еден модуларен и флексибилен простор, медиумите купола Соработка со компании заедничка методологија со технологија центар за забава Што сакаш да се подготви? Соочувајќи се со создавање на кој било производ или интерактивни услуги, без оглед на нејзината големина и периодот на пријавување. Обезбедување на глобалното знаење на мултимедијални содржини (креативност, скрипта, корисник искуство, дизајн, технологија, управување со содржини и) да се обезбеди потребните основи кои дозволуваат креирање и нарацијата соодветни идеи почнуваат дизајн во насока на крајниот корисник, на имплементација и архитектура на информации кои се вклучени и најсоодветниот управување... [-]

господар супериорен дизајн и уметност 3D игри

FX ANIMATION Barcelona 3D & Film School
Студии врз за студентски град Целосна 28 месеци October 2017 Шпанија Барселона

Ги учат учениците да го контролираат целиот креативни и технички процес да генерира 3D игра од нула работни средини, карактер дизајн, моделирање, вајање, texturing, местење, анимација, износен визуелни ефекти, креирање на алатки за производство, детали создавање крај и оптимизација на сите материјал за употреба во графичка алатка за 3D со напредни моделирање и анимација (суштества) лицето анимација и Oculus. [+]

Следниот повик: Октомври 2016 - Отворен упис Време на траење: 2 студиски години +4 месеци Финале на проект Спие: 10-12 Седиште: Барселона Опис и цел Ги учат учениците да го контролираат целиот креативни и технички процес да генерира 3D игра од нула работни средини, карактер дизајн, моделирање, вајање, texturing, местење, анимација, износен визуелни ефекти, креирање на алатки за производство, детали создавање крај и оптимизација на сите материјал за употреба во графичка алатка за 3D со напредни моделирање и анимација (суштества) лицето анимација и Oculus. Таа е наменета за сите кои сакаат да работат во областа на 3D видео-игри, луѓето кои доаѓаат од светот на 3D програмирање, традиционални и 3D анимација, аудио-визуелни, мултимедијални или компјутер. Барања Ниво на компјутерски корисник и познавање на Windows околина. Да биде 21 години или направија кариера со девизни анимација. Магистер почнува од нула; не е потребна претходна обука. Тоа е ориентирана и ќе има приоритет упис професионалци со докажана работно искуство, луѓето кои доаѓаат од претходна обука во технички или уметнички области на високото стручно образование, високо образование, постдипломски студии, магистерски или еквивалент нерегулиран приватни обука. Можности за кариера - 3D Уметникот за забава области што се филмот, рекламирање и телевизија - Технички 3D технички области како што се автомобилската дизајн, дизајн на производи, сценографија, археологијата, итн Натопи во вработувањето Обуката е целосно практичен и студентите да почне од првиот ден на работа како да беа во вистинска работна средина, нуркање во технички, креативни процеси и софтвер најновите користат денес од страна на уметниците 3D... [-]

Máster Especializado En Rigging Y Tools Para Rig. Mrt

CICE La Escuela Profesional de Nuevas Tecnologías
Студии врз за студентски град Целосна October 2017 Шпанија Мадрид

[+]

Мајстори Computer Arts диплома. El Máster Profesional Especializado en Rigging y Tools para Rig. MRT te forma como profesional para la creación de rigs avanzados de personajes, vehículos y objetos en uno de los programas líder de sector, Autodesk Maya. Hoy en día es una de las ramas más demandadas y con menos profesionales cualificados. En este Programa de Estudios se enseñará a programar scripts para hacer los rigs más potentes sin necesidad de conocimientos previos de programación. El Máster Profesional Especializado en Rigging y Tools para Rig. MRT parte desde cero a programar para crear los rigs en menos tiempo y con mayor calidad. El Máster Profesional Especializado en Rigging y Tools para Rig. MRT ha sido diseñado para poder crear rigs personalizados de manera profesional que respondan a las necesidades de los animadores para cada caso concreto. Igualmente, se enseña a crear nuevas herramientas para rig usando el lenguaje de scripting PYTHON, tal y como lo hacen los grandes estudios. El Máster Profesional Especializado en Rigging y Tools para Rig. MRT aglutina en un único Programa de Estudios, los conocimientos para crear cualquier tipo de rig desde cero, rigs de animación facial, de lo más básico a lo más avanzado, incluidos scripts internos para crear automatismos y herramientas para facilitar el trabajo tanto al animador como al rigger. El Máster Profesional Especializado en Rigging y Tools para Rig. MRT mostrará cómo lo hacen las grandes empresas del sector y qué trucos utilizan. Impartido sólo en CICE a día... [-]

Службен господар во создавање и развој на дигитални проекти

FDModa - LCI Barcelona
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија Барселона

Главната цел на Магистер по создавањето и развојот на дигитални проекти е да понуди напредни обуки и специјализирани природата, кој ќе ги подготви студентите конкурентни да обезбеди иновативни решенија и нови предлози вредност на пазарот, кои, од технолошки гледна точка Тоа е експоненцијално активен и е во подем. [+]

Мајстор во дигитална Создавање и развој на проекти Главната цел на Магистер по создавањето и развојот на дигитални проекти е да понуди напредни обуки и специјализирани природата, кој ќе ги подготви студентите конкурентни да обезбеди иновативни решенија и нови предлози вредност на пазарот, кои, од технолошки гледна точка Тоа е експоненцијално активен и е во подем. Дигиталниот дизајнер сега е во центарот на различни семејства и професионални сектори како што се аудиовизуелна комуникација, графички создавање сектори Графичка уметност Рекламирање односи со јавноста и интеракции дизајн, и покажува зголемување на синергии често се опфатени во рамките на индустријата повикува искуства и повеќе насочена кон дигиталните медиуми, како точка на различните секторски студии и локалните и државните извештаи. За разлика од повеќето обука нуди во областа на дигитален дизајн, на разликување фактор на овој Мастерс во Проектот за развој на создавањето на дигитални и е во форма на она што е познато како преден крај дизајнер (преден крај или корисничкиот интерфејс дизајнер) во професионалниот свет . Предниот крај се состои од се што има врска со она што го гледате и да комуницирате со дигитален проект, тоа е професионалец кој е во состојба да се осмисли, да планираат и да ги вршат сите развојот потребно пред крајниот производство така што се грижи за изводливост, ефикасност и оптимизирање дизајниран проекти. Исто така, студентите можат да изберат да се специјализираат во две области, повеќе експериментални и повеќе ориентирана кон светот на создавањето, развојот и културата, да се доживее на паметни граѓанин и паметни градови,... [-]

магистрирал во игра дизајн

U-Tad Centro Universitario de Tecnología y Arte Digital
Студии врз за студентски град Целосна 600 часа September 2018 Шпанија Мадрид

Магистрирал во играта дизајн на У-тад специјализира студентите во процесот на дизајнирање видео-игри, подготвувајќи се да се управува својата кариера кон било која од т.н. "интерактивна забава" дисциплини ... [+]

Мајстори Computer Arts диплома. Магистрирал во игра дизајн Магистрирал во играта дизајн на У-тад специјализира студентите во процесот на дизајнирање видео-игри, подготвувајќи се да се управува својата кариера кон било која од т.н. "интерактивна забава" дисциплини. Содржината на степен овој мајстор гради врз темелите на videogame дизајн, нивните практични апликации и управување со човечки и материјални ресурси, исто како и забавната индустрија бара. Освен тоа, студентите на Магистер на U-тад во игра дизајн ќе научат да се примени концептот на Gamification во дигиталните средини и контексти, освен видео-игри, разбирање на проблемот механика и решенија. Финале на проект на мајстор ќе се врши заедно со другите ученици формираат Степени други videogame поврзани магистерски на У-тад: мајстор студии по Уметност и визуелен дизајн за видео-игри и магистрирал во videogame програмирање. Овој заеднички проект им овозможува на еден целосен проект да се развива, повикувајќи се на различни улоги и процеси се најде во реалниот свет на индустријата, што резултира во целосно остварлива videogame се создава, дизајнирани и програмирани. Студентски Профил Магистер U-тад во игра дизајн е особено насочена кон: Професионалци кои сакаат да се специјализираат во videogame и дигитални интерактивни забавни Луѓето се заинтересирани за концептуализација на видео-игри или интерактивни забавни производи. Луѓето со длабока познавање на правилата и внатрешниот работата на видео-игри од корисник перспектива Самоук игра и videogame дизајнери и conceptualizers Содржина на курсот Videogame психологија и теоретските основи Технички и графички основа за videogame производство Videogame дизајн и основи на проектирање Технички, графички и производство основа јас Dirección де Арте... [-]

мајстор за управување со производство и дигитална анимација техники

LISAA Paris
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Франција Paris

Овој курс им овозможува на секој студент да ја продолжат своите вештини во следниве области: насока производство, приказна одбор, режија, концептот уметност, распоред, моделирање, местење, анимација, мат сликарство, осветлување, рендерирање, VFX и композитинг. [+]

Овој курс им овозможува на секој студент да ја продолжат своите вештини во следниве области: насока производство, приказна одбор, режија, концептот уметност, распоред, моделирање, местење, анимација, мат сликарство, осветлување, рендерирање, VFX и композитинг. Студентите се развие своите вештини во режија, употребата на софтвер, комбинирајќи техники 2-Д и 3-Д за комплексни проекти и оптимизирање на управување со производството календар. Овој пристап води до знаење во-длабочината на целиот производствен гасоводот за 3-Г анимирани филмови. Покрај тоа, таа им овозможува на студентите од позадина 2-D да научат 3-D алатки, како и за оние од позадина во реално време да се здобијат со искуство во сцената и во precalculated 3-D. На курсот во управување со производството и дигитална анимација Техники одвива во текот на една година од денот на BAC + 3 година квалификација во LISAA во 2-Д анимација, 3-Д анимација, VFX, 2-D видео игри или 3-D видео игри. Исто така е отворена за дипломирани студенти од други дигитална анимација училишта. Предности на курсот Вистински проекти предводени од страна на професионалци со цел да се научат да се одговори на барањата на индустрија во најсоодветниот начин Наставниот кадар составен од индустриски професионалци кои се свесни за технолошки промени во постојано се развива поле Постојана индустрија врски преку судејќи панели и партнерства со студиа, кои помагаат на учениците транзиција во работното место Тимот на проекти со цел да се симулираат работа во студиото и да им помогне на студентите да одлучува за нивната област на специјализација Висок стандард опрема за работа во истите услови како... [-]

анимација и интерактивност со сценарио за акција

ICONOS (Research Institute for Communication and Culture)
Студии врз за студентски град Дел-студии July 2018 Мексико Мексико Сити

(Истражувачкиот институт за комуникација и култура), развива специјалитет во цртани и Интерактивност со сценарио за акција, со цел подготовка на специјалисти во оваа област на работа во новите цвета. [+]

Роботека

Современото општество се карактеризира со развој на дигиталната технологија, која во моментов понудат градење алатки лесен за користење, бидејќи тие се многу интуитивен.

Ова е им овозможи развој на дигитални производи атрактивен, но не секогаш со доволно знаење за она што се создава. Пожелно е искусен професионалец во областа на дигиталната, која доминира на основи на проектирање и програмирање на новите медиуми, вклучувајќи и интерактивни се реши со 2Д анимација и објектно-ориентираното програмирање. ... [-]


Меѓународната Магистер по анимација 2D / 3D

L'Idem Barcelona
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2017 Шпанија Барселона

Нашата цел е да rovide на студентите со знаења и вештини стимулира свој анимиран филм за да се постигне специјализација, како аниматори со цврста и ефективна техника. Слично на тоа, визија на канцеларијата на анимација како уметност и / или индустријата е дадена, користење на традиционалните алатки за анимација и нивно прилагодување на новите дигитални технологии. [+]

L'idem, анимација од сите агли! Секоја година има повеќе компании кои се однесуваат на 2D / 3D анимација која сакате да ја прими нашата слушателите, обучени за успешна и непосредна вградување во секторот на пазарот на трудот. Исто така, секоја година се повеќе работат професионалци сакаат да се придружат на тимот на наставата и да придонесе својата малку да нашиот образовен проект. Но, зошто L'идем е училиште тие избираат професионалци? Тие самите да се објасни! Целта на курсот Им обезбеди на студентите со знаења и вештини стимулира свој анимиран филм за да се постигне специјализација, како аниматори со цврста и ефективна техника. Слично на тоа, визија на канцеларијата на анимација како уметност и / или индустријата е дадена, користење на традиционалните алатки за анимација и нивно прилагодување на новите дигитални технологии. потенцијална публика Апсолвенти за високо образование со добра основа за цртање. Методологија Теоретски и практични сесии Редовни конференции и средби со меѓународно признати експерти индустрија и уметноста на анимација Совети и надзор на процесот на создавање на цртање и анимација техника содржина Процесите на производство на анимација: Разбирање на синџирот на производство, од планирање завршување на проектот. Цртеж движат: Усовршување на техника. Техники и принципи на анимација: комплетен и детален основа за создавање на илузија на движење и толкување студии. Инфографик: Користење на Фотошоп алатка и нејзината примена во анимација. 2D анимација - Toon Boom: Сеопфатна обука за повеќето сеопфатна софтвер на пазарот специјално дизајниран за производство на 2D анимација. 3D анимација - Autodesk Маја: Вовед во 3D од... [-]

Магистер по веб дизајн

Bau Design College of Barcelona
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2017 Шпанија Барселона

Во општество каде што се печати на хартија станува се поретка секој ден, а каде содржината се, најверојатно, да се примаат преку екрани, постои растечката потреба за професионалци од областа на графика за да обезбеди лесен-за-користење, одговорни и атрактивни одговор на предизвици поставени од страна на корисниците на on-line платформа. [+]

Мајстори Computer Arts диплома. Магистер по веб дизајн Во општество каде што се печати на хартија станува се поретка секој ден, а каде содржината се, најверојатно, да се примаат преку екрани, постои растечката потреба за професионалци од областа на графика за да обезбеди лесен-за-користење, одговорни и атрактивни одговор на предизвици поставени од страна на корисниците на on-line платформа. Демократизацијата на технологијата има направено на константна потрошувачка на содржината еден од најчестите навиките на луѓето. Секој момент има своја содржина, што е, пак, се консумира преку различни типови на уреди. Ова се претвори во работа на дизајнерот во посложена, која бара посебна обука во контекст на веб, бидејќи тоа е управуван од страна свои прописи и кодекси. Како резултат на тоа, улогата на веб дизајнер стана радикално поинаква од онаа на графички дизајнер. На зголемената побарувачка за квалификувани професионалци за секторот на on-line има направено дисциплина на веб дизајнер суштински обука за сите кои сакаат да се приклучат на високо квалификувани тимови и да учествуваат во исклучително фасцинантен проекти. ОПШТИ ЦЕЛИ Обука мултидисциплинарен дизајнери кои ќе имаат одлична команда на особеностите на медиум on-line: - Тие ќе бидат во можност да имаат сеопфатно разбирање на дигитален проект, од бизнисот на техничка архитектура. - Тие ќе придонесат со свои вредност што се веб дизајн специјалисти да се консолидираат тимови. - Тие ќе бидат во можност да се разбере постапките на поединечни повторувачки работа и да се запознаеме со вредноста на методи како ефикасно и Lean, кои се брзо се шири во повеќето... [-]