Пребарај за Мастерс во Construction

Најди ги вашите магистерска диплома по Construction овде!

А господар '' s програма е заеднички чекор да се градат врз претходни бакалауреат студии. За оние кои се враќаат во училиште, вештини и знаења добиени во овие програми може да ги унапредат веќе постоечките кариера.

Што е Магистер по Градежништво? Овие курсеви се најчесто се фокусирани на одредена областа во рамките на општа категорија на градежништвото. А програма во управувањето со изградба често вклучува настава во теми како што се управување со проекти, планирање и планирање, Законот за облигациони односи, проценка на трошоците и безбедносни процедури. Овие сесии се обично во комбинација со цел да им овозможат на дипломираните студенти да се справи со распределба на ресурси и управување со работна сила е потребно да се изврши големи градежни проекти, како што се патишта, згради и патишта.

Студентите на овие програми често се развие разбирање на потребните ресурси за да се развие и одржување на инфраструктурата.Ова може да доведе до поголема благодарност на градежништвото, како и способноста да се види можности за подобрување. Подобрената вештини за истражување и организација практики, исто така може да бидат корисни во било кој број на лични или професионални задачи.

Програми во оваа дисциплина значително се разликуваат во цената врз основа на фактори како што се различни како локација на училиштето и времетраењето на наставата. Испраќам барање директно со установата за точни бројки.

Градежната индустрија често е извор на многу работни места во различни нивоа на познавање на јазикот и образованието. Дипломирал на програмата за управување со степен изградбата може да се очекува да најдат вработување како менаџер на локација. Овие позиции може да вклучува задачи како што се занимаваат со снабдување и логистика, развој на планови, и насочување на раководниот кадар. Една, исто така може да се најде позиција во консултантска фирма, обезбедување на услуги потребни за инвеститори и влади, како што се анализа на трошоците, управување со синџирот на снабдување или ревизија на договорот.

Изградба често е комплицирана поле, па планираат внимателно вашето образование за најдобра шанса за успех. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

господар на градење на геодетски

Bond University
Студии врз за студентски град Целосна 72 недели January 2018 Австралија Robina

Магистер на зграда Анкетирање ви нуди можност да се зголеми вашето знаење од областа на градењето на геодетски. Ќе учат со светска класа академици и искусни практичари во еден од најпознатите еколошки згради во Австралија. [+]

Мајстори Construction диплома. ЗАПИС БАРАЊА Завршување на австралиски рамка на квалификации Ниво 7 Диплома во областа сроден на предложените степен (вклучувајќи, но не ограничувајќи се на градење на геодетски, изградба / зграда, квантитет геодетски, архитектура и градежништво / Градежништво); или Завршување на Bond University Диплома за завршено на зграда премер; или А комбинацијата на квалификации сметаат за еднакви на ниту една од квалификациите наведени во шемата за AIBS за помошник зграда геодет плус две години градење на геодетски искуство или шест години искуство во целина зграда. Опис на програмата Магистер на зграда Анкетирање ви нуди можност да се зголеми вашето знаење од областа на градењето на геодетски. Ќе учат со светска класа академици и искусни практичари во еден од најпознатите еколошки згради во Австралија. Програмата се состои од две специјализирани предмети плус шест заеднички основни предмети. Завршување на уште четири постдипломски изборни предмети, избрани од пакет на програми кои се нудат од страна на Факултетот за општество и дизајн ќе ви овозможи да дипломираат со мајстор на зграда Анкетирање. СТРУКТУРА Оваа програма ви овозможува да излезете по четири субјекти со постдипломски сертификат, по осум предмети со диплома или да заврши 12 предмети за магистратура. Постдипломски сертификат во зграда Анкетирање (4) Градење Контроли и регулација пожар Инженеринг Планирање и оценување на процеси Структури и почва Механика Диплома за завршено во зграда Анкетирање (8) Градење Контроли и регулативи Градење Патологија и судска инженерство Вештакот и решавање на споровите пожар Инженеринг Планирање и оценување на процеси Недвижности за права на сопственост Структура и... [-]

господар на управување со проекти во градежништвото

Asian Institute of Technology
Студии врз за студентски град Дел-студии 1 година July 2018 Тајланд Бангкок Мијанмар Јангон Виетнам Хо Ши Мин Сити Ханој + 5 more

На азиските Институтот за технологија промовира на технолошките промени и одржлив развој во регионот Азија-Пацифик, преку високото образование, истражување и теренски. Основана е во Бангкок во 1959 година, AIT стана [+]

На азиските Институтот за технологија промовира на технолошките промени и одржлив развој во регионот Азија-Пацифик, преку високото образование, истражување и теренски. Основана е во Бангкок во 1959 година, AIT стана водечки регионален постдипломски институција и активно работи со јавни и приватни партнери сектор во регионот и со некои од најдобрите универзитети во светот. Проектот за управување во изградба поле на студии обучува професионалци да игра водечка улога во меѓународните градежната индустрија. Тоа калапи студентите да станат активни лидери во областа на градежништвото и големи градежни проекти. Програмата ги подготвува студентите за: - да станат исклучително менаџери и донесувачите на одлуки запознаени со современи техники на управувањето со изградба, управување со инженеринг и управување со инфраструктурата - Да се ​​компетентни и способни да управуваат со меѓународни големи градежни проекти - Да се ​​биде во можност да им помогне на корпорацијата да инсталирање и развивање на проектни за управување со системот во една компанија Главни карактеристики на програмата Една година стручно образование AIT мајстор. Кредити може да се акумулираат во текот на четири години Сертификат разбира дела Меѓународно поле посета на големи градежни локалитети во регионот Студија јазик: Англиски. Структура на програмата AIT Професионални Мајсторот на програмата е наменета за оние инженери, кои не можат да ја напуштат нивната работа, а по еден господар програма. На програмата се одржува во една година. За да заврши на мајсторот на програмата, учесниците треба да заврши 11 предмети и 1 извештај за проектот со вкупно 33 кредити. Во првите два семестри, студентите ќе се основни... [-]

господар на енергетската ефикасност на изградба на системи

Technical University of Civil Engineering Bucharest
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Романија Букурешт

По завршувањето на првиот циклус на студии (лиценца), мајстор "Енергетска ефикасност на системите за згради", додава EEITB инженери вештини, во-длабочината на знаење во клучните области на истражување се разви во нашиот Факултет: енергетски објекти, удобност во затворен средини, однесувањето на технички изградба на системи (вентилација, греење, ладење, пакување единица на воздух, електрични, осветлување, канализација, автоматско управување, акустика, атмосферско загадување и филтрација системи, обновливи извори на енергија). [+]

Мајстори Construction диплома. По завршувањето на првиот циклус на студии (лиценца), мајстор "Енергетска ефикасност на системите за згради", додава EEITB инженери вештини, во-длабочината на знаење во клучните области на истражување се разви во нашиот Факултет: енергетски објекти, удобност во затворен средини, однесувањето на технички изградба на системи (вентилација, греење, ладење, пакување единица на воздух, електрични, осветлување, канализација, автоматско управување, акустика, атмосферско загадување и филтрација системи, обновливи извори на енергија). Курсевите се врз основа на теми како што се: Напредна техничка термодинамика (динамика компресира гас, неповратни термодинамиката со конечната брзина, неконвенционални енергетски системи) течност механика (граничен слој турбуленции, CFD) Електрична енергија (теоретски електротехниката, енергетски системи минливи и не-синусоидални режим) нумеричкото моделирање и симулација на однесувањето на опремата и објектот системи, експериментални методи за следење на работата на објектите системи комплексни системи на технички менаџмент, на енергија и енергетски поефикасни, материјали, "паметни" уреди и системи кои се користат во згради со многу ниска потрошувачка на енергија, методи на моќ за генерирање на ефикасноста на евалуација на инсталација системи (ревизија и енергија сертификација на зградите). Повеќето предмети на Мастер е во режија на работа или практична работа. Последниот половина е наменет за развој на тезата за дисертација и практични пласмани. На вештини и професионална кариера На крајот на студентите мајстори лесно може да се развие кариера во базичните истражувања (моделирање и симулација) или во експериментални истражувања - градежништво, activitées стане многу добро, исто така, се бара за инженери проектот, инспекција инженери и експерти. Практични вештини добиени, исто така, им овозможи подобри работни собранието... [-]

магистрирал во областа на инженерството на градежни процеси и системи (наставна програма историски градби рехабилитација)

University of Bologna School of Engineering and Architecture
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Италија Ravenna Кина Шангај + 2 more

На HBR (историска зграда рехабилитација) меѓународната програма на диплома во инженерство на градежни процеси и системи е изградена за да се задоволат потребите на новите професионалци, способни да се интегрираат функциите традиционално се наоѓаат во рамките на процесот, со фокусирање на критичка анализа на историското наследство , дијагнозата на конзерваторски услови, дефинирање на процедури и техники за консолидација и рехабилитација на артефакти, со примена на ефективни методи и решенија, во согласност со заштитата на ликовите на наследство. Повеќе информации тука: http://corsi.unibo.it/2cycle/HistoricBuildings/Pages/default.aspx [+]

Иновацијата во двете технички и организациска структура е зголемување на комплексноста на процесот на градење. Појавата на построги барања и интензивната пенетрација на нови материјали и технологии се посебна важност во консолидација, обновување и рехабилитација на историски градби, што е еден сегмент од пазарот во стабилна експанзија. На зголемената културна вредност се припишува на постојните градежни и на економски и еколошки бенефиции поврзани со конзервација се шири овој пазар, чиј понатамошен развој горива побарувачката за висок профил вештини, во состојба да ги исполни своите специфични карактеристики и ограничувања. На HBR (историска зграда рехабилитација) меѓународната програма на Мајстори во инженерство на градежни процеси и системи била изградена за да се задоволат овие потреби на нови професионалци, способни да се интегрираат функциите традиционално се наоѓаат во рамките на процесот, со фокусирање на критичка анализа на историското наследство, дијагнозата на конзерваторски услови, дефинирање на процедури и техники за консолидација и рехабилитација на артефакти, со примена на ефективни методи и решенија, во согласност со заштитата на ликовите на наследство. Курсот е две години мајстор "втор циклус на студии" бара од студентите да се добие 120 ЕКТС. На програмата е две години, во траење и е поделена во четири термини. Во првата година, курсеви се претежно ориентирани кон решавање на основните проблеми на студиите на мајстор: Историја на италијанската и европската архитектура; Конзервација теорија на историски градби и заштитата на културното наследство; Анкета на историски градби, материјали и технологии за Историски објекти; Напредно структурните Механика и механика на историски Масонеријата и дрвени конструкции. Покрај тоа,... [-]

Проектот за изградба управување

SRH University Heidelberg
Студии врз за студентски град 20 месеци October 2017 Германија Хајделберг

Придружува имотот на проектот за развој и реализација на проектот за управување со објекти на професионален план - за се потребни технички и економски експертиза и широка вештини за управување. И тоа е она што се бара од страна на повеќе држави во областа на градежништвото и имот индустрија, како и за изградба и управување на објекти и денес. [+]

Мајстори Construction диплома. Различни перспективи Поврзете вашите студии со "Магистер на науки". Ова отвора не само пристап до повисоко државната служба. Тие, исто така, ја отвори вратата на високо-квалитетни, насочени кон иднината занимања. Интердисциплинарна работа Како проект менаџер во областа на градежништвото ќе се работи со луѓе од различни дисциплини. Додека уште еден студент, затоа работат во интердисциплинарни тимови. Така што ќе се добро подготвени за вежбање! Насочени учење Тие учат и работат во мали групи, се згрижени интензивно, имаат компактен распоред и се откаже од вашиот семестар пауза. Ова ви овозможува да ја заврши својата студии во само 20 месеци! И најдобриот дел: Со малку флексибилност, можете исто така да учат скратено. Практични учење Нашите професори се подготви тесни практична ориентација пред вашите идни активности. Покрај тоа, ние сме ангажирани дидактички искусни практичари како архитекти, инженери и менаџери од врвот и високи менаџерски позиции за вас. [-]

Master of Engineering in Energy-efficient Building Construction and Reconstruction

Magdeburg-Stendal University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри April 2018 Германија Magdeburg

[+]

Целта на програмата Магистер по енергетски ефикасна конструкција е да ги пренесе основните знаења кои ги опфаќаат потенцијалните области за заштеда на енергија, топлинска изолација за изградба, регенеративно снабдување со топлинска енергија и економичност. Студентите се опремени со вештини за планирање и изградба на енергетски ефикасни и пасивни згради, како и за реновирање на постојните објекти до највисоко ниво на енергетска ефикасност. Друга цел на програмата на овој мајстор е да се стекнат со способност да применуваат научни методи и самостојно да ги совладаат барањата на широк спектар на професионални улоги во применетата пракса, истражување или настава. Степен разбира содржина Енергетски ефикасна градба и детални докази Проширување на бучавата и заштита од пожари Оштетување на зградата и реновирање на зградата Практични проекти Употреба на мерна технологија во анализа на згради [-]

сеопфатна господар 's степен во управувањето со изградба

laSalle Barcelona Postgraduate
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Шпанија Барселона

Во олицетворение на работа координирана интервенција на различни агенси, како што се промотор, јавни или приватни клиенти, дизајнер, менаџер за изградба, градител, индустриски и јавни администрации што е потребно. [+]

Мајстори Construction диплома. Во олицетворение на работа координирана интервенција на различни агенси, како што се промотор, јавни или приватни клиенти, дизајнер, менаџер за изградба, градител, индустриски и неопходни јавната администрација. Во оваа смисла, градежната индустрија, како што бараше професионалец кој има формација која се среќаваат на области на знаењето на сите овие средства за долго време. На образовна основа обезбедени од страна на студии на Техничкиот универзитет во оваа област (инженеринг и технички архитектури и повисоки) не се вклучени во нивните програми за интегрирано управување на процесот на изградба. Во овој контекст, Магистер по Интегрирано управување со објекти обезбедува цврста обука за потребите на градежниот сектор на пазарот на трудот, нагласувајќи процесот на учење рационализација и забрзување на сеопфатна управување на целиот процес на градење. Меѓународното признавање на рангирање за мајстор во управување со градежно 4 најдобрите во Шпанија во секторот Реал државната управа и меѓу првите 100 во светот пласман Eduniversal. 5 МБА програми во Шпанија. Светската турнеја. Господар одговара на побарувачката на пазарот за професионални профили во можност да управуваат со процесот на изградба во целост. Тоа се однесува на целата управување на процесот на изградба од концепцијата на идејата која кулминира во изградбата на проектот. Универзитетот и Службен програма. 5 специјалитети за да изберете од: одржливост и енергетска ефикасност, внатрешен дизајн, рехабилитација и реставрација, урбан менаџмент и целокупна дизајн и пресметка. На овој факултет е составен од мултидисциплинарен тим на професионалци. Програмата вклучува посети на симболичен изградба. Програма се наоѓа во различни национални и меѓународни ВТА. Кампусот... [-]

м-р (зграда) во проектот за изградба на управување

University of the Witwatersrand
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години February 2018 Јужноафриканска Република Јоханесбург + 1 more

На Витс р за управување со проекти во изградба нуди еден свет-класа образование кој меѓународните и меѓународно обучени вработени, како и некои од водечките експерти во локалната индустрија. Имаме само се преселил во нашата сопствена посветен зграда и наставни простори кои обезбедуваат модерна држава на уметноста-објекти за постдипломски настава се врати од целосно опремени ИТ лаборатории во кој индустријата стандарден софтвер. [+]

Апликации за 2017 година сега се затворени На Витс р за управување со проекти во изградба нуди еден свет-класа образование кој меѓународните и меѓународно обучени вработени, како и некои од водечките експерти во локалната индустрија. Нашите наставни простори обезбеди модерна држава-of-the-art објекти за постдипломски настава, поддржан од страна на целосно опремен ИТ лаборатории во кој индустријата стандарден софтвер. Ние ви нудиме можност да се здобијат со постдипломски изградена средина квалификација во една од најголемите урбани поставувања на африканскиот континент овозможувајќи ви да се развие вашата академска и индустриски вештини во Гаутенг; економските Динамо на Јужна Африка, кој обезбедува уникатна мешавина на Првата светска инфраструктура заедно со развојот на светски предизвици. Можности за кариера По завршувањето на м-р (зграда) Проектен менаџмент во изградба програма, една е подготвена за широк спектар на високо ниво можности за кариера во јавниот и приватниот сектор и можност да се брза песна на повеќе предизвикувачки позиции во индустријата. Тоа исто така може подготви еден за понатамошно студирање на Витс или други академски институции. Управување со проектот во изградба програма обезбедува практиканти со можност да се изгради и се одразуваат на нивните постоечки професионален искуство притоа земајќи голем број на модули кои се изложуваат на студентите да напредни професионално знаење и вештини да им се овозможи да игра водечка улога во управувањето на претпријатијата и проекти во градежниот сектор. Работат заедно со други професионалци од различни изградена средина професии обезбедува контекст каде лекари може да се изложуваат на нови концепти и најсовремена идеи во обезбедувањето на изградена... [-]

Mtech во управувањето со изградба (истражување - базирани)

University of Johannesburg
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години February 2018 Јужноафриканска Република Јоханесбург + 1 more

Оваа обука има за цел да им овозможи на дипломираните студенти да аплицираат интегрирано техничко знаење / вештини и напредна анализа и решавање на проблеми на одредена специјализација во управувањето со изградба, сопственост и сродните области, преку вклучување во применети истражувачки проект. [+]

Мајстори Construction диплома. Оваа обука има за цел да им овозможи на дипломираните студенти да аплицираат интегрирано техничко знаење / вештини и напредна анализа и решавање на проблеми на одредена специјализација во управувањето со изградба, сопственост и сродните области, преку вклучување во применети истражувачки проект. резултати во квалификациите Правила за истражување и развој во специјализирана област и да се вклучат во трансфер на технологија во областа на управувањето со изградба и развој на имотот. Приемот на барањата и критериумите за избор А BTech: Градба менаџмент, или еквивалентно квалификација на еквивалентен стандард ИЛИ Национална високото Диплома: Градење на геодетски или надзор на градежните работи, Плус одобрени работно искуство и други студии по диплома. Студентите се избрани на академски заслуги и одобрена од областа на студирање. Доделување на диплома М Техника: Инжинерство: Градба менаџмент ќе бидат ставени на располагање на студентите кои имаат завршено дисертација успешно. [-]

мајстор во недвижен имот и изградба управување

KTH Royal Institute of Technology
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Шведска Стокхолм

Програмата Магистер подготвува дипломирани за различни занимања во врска со недвижен имот, владата и управувањето со изградба сектори. На рацете на пристап кон наставата и учењето значи дека класа проекти се состои од активности [+]

Програмата Магистер подготвува дипломирани за различни занимања во врска со недвижен имот, владата и управувањето со изградба сектори. На рацете на пристап кон наставата и учењето значи дека класа проекти се состои од активности кои ќе им обезбеди на студентите со вештините поврзани со работното. Блиски врски на одделот со индустријата, локалните професионални тела и силна алумни мрежа им овозможи на универзитетот постојано да остане во чекор со актуелните случувања и да се интегрираат овие во нашите се разбира придонеси. Програма преглед Наставната програма на програмата ги опфаќа четири термини на полно работно време студија. Во рамките на програмата можно е да се специјализираат во: Изградба Проектен менаџмент, развој на недвижности и земјиште закон или градба и недвижности економија. Некои од курсеви во развој на недвижности и Законот земја се учи на шведски. Во првиот семестар се состои главно од основањето на курсеви за сите студенти, по што можно е да се специјализираат во согласност со образовна позадина и интерес. Во финалето семестар, студентите ќе подготви степен на проектот теза. Степен на проектот Студентите ќе се изврши детална студија на предметна област во рамките на програмата. Ова дава можност да се применува знаењето стекнато од курсеви, во научно начин, за проблемот избрани во рамките на профилот истражување на патеката. Степенот на проектот може да се врши во една компанија во Шведска или во странство, или студенти може да работат независно во областа на свој избор, се додека тоа е во рамки на профилот истражување на патеката. Откако ќе заврши, проектот... [-]

Господар - топлина локалитети и претпријатија

Far Eastern Federal University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Русија Владивосток

Програмата комбинира теоретски и практична обука во областа на проектирање, изградба, инсталација и функционирање на топлинска енергија и снабдување со гас системи, вентилација и климатизација на објекти и топлина генерирање на растенија, инженеринг и опрема, градежни проекти, воведување на заштеда на енергија и еколошки технологии. [+]

Мајстори Construction диплома. Роботека Програмата комбинира теоретски и практична обука во областа на проектирање, изградба, инсталација и функционирање на топлинска енергија и снабдување со гас системи, вентилација и климатизација на објекти и топлина генерирање на растенија, инженеринг и опрема, градежни проекти, воведување на заштеда на енергија и еколошки технологии. На програмата се занимава со проблемите на високата технологија; систем инженеринг анализа, математичко моделирање и истражувачки активности. стекнати компетенции спроведување на истражувања за да се процени статусот на природни и природни и вештачки објекти; утврдување на првичниот дизајн на податоци и објекти за следење пресметка оправдување; поседување на методи за оценување на иновативниот потенцијал, ризикот од комерцијализацијата на овој проект, физибилити студија со цел предмети и производи; познавање на методи на дизајн и следење на објекти и структури, нивните структурни елементи, вклучувајќи и методи на пресметка оправдување, вклучувајќи и употреба на општа намена и специјализиран софтвер и компјутерски системи и компјутерски потпомогната дизајн; развивање на концептуални, технички и детален дизајн на комплексни објекти, вклучувајќи и употреба на компјутерски потпомогната дизајн; познавање на методи за проектирање на инженерски системи на згради и објекти, нивните структурни елементи, вклучувајќи и методи на системи инженеринг анализа и професионален софтвер за пресметка. Конкурентни предности високо факултет; можност да учествуваат во истражувачки проекти; достапноста на современа лабораториска и технолошка основа за процесот на образованието и научните истражувања; интеграција на образовните и научните процеси кои вклучуваат дизајн истражувачки организации; Партнерство со водечките градежни и инженерски компании во регионот на Далечниот Исток. Областа на професионална активност и вработеност професионална... [-]

Господар на инженеринг лидерство во високи згради перформанси

University of British Columbia - Faculty of Applied Science
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2018 Канада Vancouver

Учителот од Инженеринг Лидерство (MEL) во високи згради ефикасноста е интензивна едногодишната програма за инженери и архитекти кои сакаат да се направи разлика во градежниот сектор. [+]

На Учителот од Инженеринг Лидерство (MEL) во високи згради ефикасноста е интензивна едногодишната програма за инженери и архитекти кои сакаат да се направи разлика во градежниот сектор. Дипломирани студенти на оваа програма ќе имаат технички и лидерски вештини за подобрување на енергетските карактеристики на постоечките објекти и дизајн интегриран со високи перформанси енергија за нови згради. Пропелете ја вашата кариера напред Оваа уникатна степен програма мајстор ќе: продлабочат своето знаење на зграда дизајн и моделирање на енергетските системи; прошири вашето сектор релевантни вештини, преку наставна програма врз основа на проекти што балансира напредни инженерски моделирање и дизајн, со зелена зграда и регенеративна дизајн теории и апликации; обезбеди динамична средина за учење, која вклучува работа на проекти, семинари, конференции и други иновативни наставни стратегии; можете практично искуство во развој на реалниот свет решенија за клиентите преку две највисок премин проекти даде; нудат можности за да соработува со светски познатиот факултет и индустријата експерти; и да ви помогне да ги унапредат својата кариера со балансирање технички учење, со во-длабочината на лидерство курсеви за управување со проекти, бизнис и комуникација. Подобност Барања Вие сте подобни за оваа програма, ако ги исполнуваат барањата за прием и MEL имате: диплома за додипломски студии во областа на инженерството или магистерски степен во архитектурата и три или повеќе години релевантно работно искуство во градежниот сектор. Како што дипломирал на оваа програма, ќе имаат вештини за да напредуваат во својата кариера во градежниот сектор, овозможувајќи ви да се земе на комплексни инженерски предизвици во оваа растечка област, додека... [-]

господар во градежништвото инженерство и менаџмент

National Central University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Тајван Taoyuan

Институтот за градежништво и менаџмент е основана во 2001 година. Институтот е прв од ваков вид во јавните универзитети во Тајван. Тоа беше порано Градежништво и менаџмент дивизија на Катедрата за градежништво [+]

Мајстори Construction диплома. Институтот за градежништво и менаџмент е основана во 2001 година. Институтот е прв од ваков вид во јавните универзитети во Тајван. Тоа беше порано Градежништво и менаџмент дивизија на Катедрата за градежништво, која е основана во 1991 година. По успешноста на Одделението, Институтот продолжува да расте prosperously во сите димензии, како одраз на голема потреба за знаење од областа на градежништвото инженерство и менаџмент во Тајван. Во моментов, постојат 7 со полно работно време факултет членови, 24 студенти на додипломски студии на ниво на мајстор степен и 19 на докторски ниво во Институтот. ПОТРЕБНИ ПРЕДМЕТИ Изградба на планирање и распоредот за управување, БИМ и компјутерски апликации, управување со трошоците за изградба, управување со квалитетот градежништво, Градба менаџмент семинар, тезата пишување и издавање Изборни предмети алатка за курсот Методологија на истражување за градежништво професионален менаџмент Изградба планирање и управување Распоред Изградба на продуктивноста и управување со договорот Градежни за управување со ризици Изградба Финансиски менаџмент Изградба на информации и знаење за менаџмент Законот за градење Резолуцијата изградба на спорови Правни Теми во Инженеринг Меѓународниот Градежништво договорна одржливост Зелената зграда и одржлив евалуација Градежништво Одржлив развој и изградба Барања за Дипломирање Потребните кредити: 27 кредити (вклучувајќи ги и 15 кредити на предмети потребни и 12 кредити на изборни предмети) Времетраење на проучување: 1 ~ 4 години Други услови: Изградба Семинар за управување со на тема за истражување Помине усна одбрана на тезата. прием на документи Студијата план Предлог за истражување Две писма на препораките TOEFL или други докази за... [-]

Господар во управување и технолошките иновации во градежништвото

Universidad de La Laguna
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 1 година September 2018 Шпанија Santa Cruz de Tenerife

Овој мајстор има за цел да ги обучи професионалци во овие нови методологии кои се релевантни денес и се манифестира како еден од секторите на иновации во областа на управувањето со изградба во наредните години: информации модели во градежништвото - БИМ (зграда информации за моделирање), интегрирани системи за управување, управување со животната средина, управување со квалитетот системи, идентификација и проценка на ризик, социјална и еколошка одговорност на градежната компанија, контрола на управувањето со изградба рокови, време и анализа на трошоците и дијагноза ,, во рехабилитација на згради, иновативни градежни технологии во рехабилитација на згради, технички преглед и ревизија и енергија сертификација на зградите, како и процесите на иновација и нови трендови во секторот изградба. [+]

На градежниот сектор се движи кон нова концепциска рамка која бара нови барања и технолошки, социјални, економски и еколошки способности. Изградбата чини поврзани со нови концепти како што се иновации, одржливост, рехабилитација и одржување, и нови технологии се применува на дизајнот и архитектурата и урбана изградба, индустријализацијата и ефикасноста на управувањето со целиот процес. Овој мајстор има за цел да ги обучи професионалци во овие нови методологии кои се релевантни денес и се манифестира како еден од секторите на иновации во областа на управувањето со изградба во текот на следните години: информации модели во градежништвото - БИМ (Изградбата на информатичко моделирање), Интегрирани системи за управување, управување со животната средина, управување со квалитетот системи, идентификација и проценка на ризик, социјална и еколошка одговорност на градежна компанија, управување со контрола на изградбата рокови, време ,, и анализа на трошоците и дијагноза во рехабилитација на згради, иновативни градежни технологии во рехабилитација на згради, технички преглед и ревизија и енергија Потврдување на згради како и процесите на иновација и нови трендови во градежништвото . Профил на приход. Студентите кои сакаат да влезат мора да имаат технички вештини во градење на системи. Профил на приход препорачува да совладате совпаѓаат со оние на дипломирани студенти на диплома техничка архитектура, архитектура, градежништво Инженеринг степен, техничка архитектура степен и диплома во архитектурата. Овие студенти се бара пред ниво на обука за пристап до мајстор, не спроведување на дополнителна обука се бара. За други сродни степени, во областа на градежништвото, индустриски инженеринг и земјоделски инженеринг и рурален, Комитетот Академски... [-]

Мајстор во одржлив зграда

Universidade da Coruña
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија A Coruña

Мајстор во одржлив зграда (MUES) е официјален курс на студии од една година која има за цел да ги обучи професионалци во областа на одржливост. [+]

Мајстори Construction диплома. Вовед На Мајстор во одржлив зграда (MUES) Тоа е официјален курс на студии од една година која има за цел да ги обучи професионалци во областа на одржливост. Развивање на тема во моментов има голем интерес, бидејќи на влегувањето во сила на разни национални и европски регулативи, како што се Хоризонт рамка 2020, Кои ја одредуваат иднината на нови згради. Од 2020 година ќе биде задолжително за сите нови згради и згради на потрошувачката на речиси нула енергија, Така Мајсторот се разбира има за цел обука на квалификувани и специјализирани професионалци опфаќа оваа потреба. Обука содржина, со значаен практичен оптоварувањеТие се насочени кон обезбедување на професионални вештини за студентите да одговорат на сегашните и идните побарувачката за експерти одржливост. Оваа супериорен циклус на студии исто така го промовира почетокот на истражување кариера, Насочување кон докторат за прашања поврзани со одржлив зграда, многу актуелни. на Наставна програма Тоа вклучува 3 специјализации: Сертификација на одржливост зграда Структурни сертификација верификација Ревизија и енергија сертификација на зградите Зошто да студира на степен Можности за кариера Мајсторот ќе има мешани ориентација, професионални и истражувачки неопходен пат да го зголеми придонесот на знаењето на градежниот сектор. Еден Целта на мајстор е да ги обучи професионалци специјализирани Градење способни да ги извршуваат целите на конвергенција е наведено во најновиот за одржлив раст на европските директиви (Хоризонт 2020) и се вклучени во Акциониот план за штедење и енергетска ефикасност шпанската држава, што ќе генерира голема побарувачка за квалификувани професионалци. Покрај тоа, овој магистерски, исто така,... [-]