Пребарај за Мастерс во Educational Leadership

Најди ги вашите магистерска диплома по Educational Leadership овде!

Educational Leadership

Мајстори степен во едукативен лидерство нуди поединци од основно, средно, како и оние кои се вклучени во високото образование, развој на човечки ресурси и социјална работа со можност да ги унапредат своите вештини во образовните организации. Мајсторите на програмата е исто така идеален за луѓе во управувањето и во различни лидерски позиции кои би сакале да продолжи своите студии во сродни дисциплини. Студентите во мајстори програма се здобијат со подлабоко разбирање на различните теории во организациско однесување, образование лидерство и промени процеси и како овие три аспекти влијание образовни институции. Програмата им помага на учениците да се запознаат со голем број на прашања околу управувањето и како прашања се однесуваат на развојот во образованието, општеството и економијата. На учениците да развијат вештини во анализа на политики за развој и различните фактори кои влијаат на спроведувањето на политиките за управување во образовниот контекст.Дипломирани студенти на програмата, исто така, се здобијат со писмена и усна комуникација вештини. Овие вештини, поддржани со овозможат истражувачки вештини добиени во текот на траењето на програмата на дипломираните студенти да се приклучат на пазарот на труд со горна рака. Клучните информации во соодветните технологии, како и академско пишување вештини се, исто така, стекнати додека во програмата. А мајстори програма во едукативен лидерство подготвува лица со потребните вештини да преземе административни позиции во јавни и не-јавните образовни институции.

Читај повеќе

Мајстор за образование во образованието администрација

Grand Canyon University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City South Phoenix Scottsdale + 4 more

Мајстор за образование во образованието администрација Големиот Кањон Универзитетот е создаден за оние кои се заинтересирани во спроведувањето на лиценца директорот и работат во образовната администрација во пред-K преку 12 амбиент. [+]

Напредна програма за Главен Licensure

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Освојте вашиот мајстор во образованието администрација

Мајстор за образование во образованието администрација Големиот Кањон Универзитетот е создаден за оние кои се заинтересирани во спроведувањето на лиценца директорот и работат во образовната администрација во пред-K преку 12 амбиент. Понудена преку колеџ за образование, овој магистерски степен во образовната администрација помага да научат професионални и етички практики како што се гледа низ призмата на христијански светоглед.... [-]


Med во двојазични и мултикултурно образование

Northern Arizona University
Студии на универзитет или он-лајн Дел-студии August 2018 Соединети Американски Држави Flagstaff

Нашата диплома програма ги подготвува кандидатите за кариера како професор по англиски како втор јазик (ESL) наставник училница, ESL учител ресурси, или учител одговорен за обезбедување на ESL настава и поддршка во редовните училница или посебни поставувања. [+]

Наставни барања за 2016-2017 академска година

Нашата диплома програма ги подготвува кандидатите за кариера како професор по англиски како втор јазик (ESL) наставник училница, ESL учител ресурси, или учител одговорен за обезбедување на ESL настава и поддршка во редовните училница или посебни поставувања. Кандидатите се стекнат со знаења, вештини и подготовки за развој на ESL вештини во читање, пишување и слушање, и за вклучување на заедницата и семејствата како партнери. Тие исто така ќе ја напушти програмата со историска перспектива на англиски јазик ученици во САД Кандидатите ќе развијат посебни вештини за проценка на англиски јазик на ученикот вештини и содржината на знаење област, како и познавање на различни модели програма. Тие ќе се запознаат со тековните истражувања во ESL настава, и се разбере како теорија може да се структурирани во училница пракса за развој на орален јазик и писменост вештини на сите ученици.... [-]


господар на образовно водство

Plymouth State University
Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Plymouth

На MEd во едукативен лидерство подготвува кандидати за различни лидерски улоги (на пример, лидер на наставниот кадар, оддел стол, директор) на основното, средното и средното ниво во подесувањата на јавните и приватните училишта. Програмата обезбедува едукаторите со знаења, вештини и разбирање што им се потребни за успешно практикување на ефективно лидерство во нивните организации за учење. [+]

На MEd во едукативен лидерство подготвува кандидати за различни лидерски улоги (на пример, лидер на наставниот кадар, оддел стол, директор) на основното, средното и средното ниво во подесувањата на јавните и приватните училишта. Програмата обезбедува едукаторите со знаења, вештини и разбирање што им се потребни за успешно практикување на ефективно лидерство во нивните организации за учење. Курсевите за студирање се засноваат на сознанието дека се менуваат специфичните методи на обликување и функционирање на образовните организации, но теоријата на звукот поврзана со менаџментот, одлучувањето, односите со човекот и партиципативното раководство останува константна.... [-]


Меѓународен мајстор програма на образованието лидерство и развој на менаџментот (elmd)

National Chung Cheng University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Тајван Chia Ји

Мајсторот на програмата во едукативен лидерство и развој на менаџментот (ELMD) воден од страна на Академијата за образование е основана во 2012 година како прв целото англиски програма во Националниот Чунг Ченг универзитет (CCU), главно придонес од страна на академскиот кадар од Институтот за Образование , на Одделот за возрасни и продолжување на образованието и Центарот за образование на наставници. [+]

ИСТОРИЈА

На Магистер програма во едукативен лидерство и развој на менаџментот (ELMD) воден од страна на Академијата за образование е основана во 2012 година како прв целото англиски програма во Националниот Чунг Ченг универзитет (CCU), главно придонес од страна на академскиот кадар од Институтот за образование и наука, Министерството за возрасни и продолжување на образованието и Центарот за наставници образование. Во септември 2013 година, академската 2013/14 година, 4 студенти во странство започна својата студија во ELMD како 1-ви генерација.... [-]


дипломиран науката образование: едукативен лидерство и администрација

University of Nicosia
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 семестри September 2018 Кипар Nicosia + 1 more

Целта на програмата е двојна. Од една страна, да им помогне на студентите да се здобијат со длабоко познавање во областа на специјализација преку (а) следење на едукативни курсеви во напредна ниво, (б) да се учат на релевантна литература, и (в) интеракција со факултет и другите ученици. Од друга страна, програмата има за цел да го поттикне истражувачки вештини, преку (а) за следење на одредени квантитативни и квалитативни истражувачки курсеви, (б) мали испитувања размери во различни курсеви и / или изработка на магистерски труд, и (в) учество на семинари / конференции содржина истражување. Во принцип, на Главната цел на програмата е да им помогне на студентите да стане независен мислител и научник едукатор. [+]

Студии Времетраење (години): 1,5 година Студија Наслов: образовни науки: Образовна администрација и лидерство (MED, 3 семестри) Наслов на ниво на студии: Мајстор (2-ри циклус на студии) Јазик на настава: Грчките Студии процес: Комплетна / делумно посетеност Минимална кредити: 30 Минимална европски кредити (ЕКТС): 90 Опис на програмата

цел

Целта на програмата е двојна. Од една страна, да им помогне на студентите да се здобијат со длабоко познавање во областа на специјализација преку (а) следење на едукативни курсеви во напредна ниво, (б) да се учат на релевантна литература, и (в) интеракција со факултет и другите ученици. Од друга страна, програмата има за цел да го поттикне истражувачки вештини, преку (а) за следење на одредени квантитативни и квалитативни истражувачки курсеви, (б) мали испитувања размери во различни курсеви и / или изработка на магистерски труд, и (в) учество на семинари / конференции содржина истражување. Во принцип, на Главната цел на програмата е да им помогне на студентите да стане независен мислител и научник едукатор.... [-]


Магистер по менаџмент училиште: бизнис педагогија

Grupo Tiradentes
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци March 2018 Бразил Aracaju

На курс се квалификува професионалци во образованието и сродните области, со цел да им овозможи на професионалци за да се развие едукативни интервенции, како и за процесот на хуманизација на училиште и не-училиште, како што се бизнис, болници и училишта, со цел да се шири образовни и социјални пракса врз основа на подобрување на човечкиот фактор. [+]

диференцијали на курсот

На курс се квалификува професионалци во образованието и сродните области, со цел да им овозможи на професионалци за да се развие едукативни интервенции, како и за процесот на хуманизација на училиште и не-училиште, како што се бизнис, болници и училишта, со цел да се шири образовни и социјални пракса врз основа на подобрување на човечкиот фактор. Покрај тоа, endows бизнис педагог знаење, техники и практики, кои ќе се залагаат за подобрување на човечкиот фактор во училиште и не-училиште. Во прилог на овозможувајќи им на професионалци да се обезбеди внатрешен совет во врска со образованието и човечкиот развој во организации, подготовка на бизнис педагог да се координираат мултидисциплинарни тимови во развој на проекти, потенцирајќи образовни начини да се генерираат културни промени во работното место.... [-]


Магистрирал во образованието Лидерство, менаџмент и нови технологии

Marconi International University - Miami
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 18 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Miami + 1 more

Магистер по образование Лидерство и менаџмент програма е наменета за студентите кои бараат улоги како лидери во областа на образованието, изложување на нив да иновативни истражувања и пракса во раководството, управувањето и администрацијата на образовните институции. [+]

Магистер по образование Лидерство и менаџмент програма е наменета за студентите кои бараат улоги како лидери во областа на образованието, изложување на нив да иновативни истражувања и пракса во раководството, управувањето и администрацијата на образовните институции. Подучени од искусни практичари и активни истражувачи во областа, мајстор ги интегрира теоријата и практиката за да им овозможи на дипломираните студенти да стекнат академски и практични вештини во орална комуникација, решавање проблеми, критичко размислување и градење на тим.... [-]


Мајстор за образование во едукативен лидерство (MEd)

William Paterson University of New Jersey
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Wayne

На MEd во програмата за образовни лидерство, наменета за наставници кои се стремат кон лидерски позиции во училиштата, вредности демократска соработка, разновидност, еднаквост, теорија, критичко истражување, рефлексивни практики, постојано подобрување, успех на ученикот и етичка практика. Програмата создава рамнотежа помеѓу конкурентските тензии во управувањето и раководството. [+]

Мајстор за образование во едукативен лидерство (MEd)

На MEd во програмата за образовни лидерство, наменета за наставници кои се стремат кон лидерски позиции во училиштата, вредности демократска соработка, разновидност, еднаквост, теорија, критичко истражување, рефлексивни практики, постојано подобрување, успех на ученикот и етичка практика. Програмата создава рамнотежа помеѓу конкурентските тензии во управувањето и раководството. Курсевите се фокусираат на развојот на вештини кои им овозможуваат на земјите кои се стремат да разбираат како успешно да управуваат со училиштата.... [-]


MSEd во студентските администрација работи

University of Wisconsin La Crosse
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави La Crosse + 1 more

Со користење на теоријата на лекар модел, мисијата на Управата за студентски прашања во степен програма на високото образование мајстор е да ги подготви студентите работи професионалци со надлежностите да работат ефективно во рамките на комплексни политички, економски, културни и социјални контексти за високо образование ... [+]

Степен

Магистер на науки во образованието (MSEd.) Во студентски прашања администрација (ССА) во високото образование

Мисијата на ССА

Со користење на теоријата на лекар модел, мисијата на Управата за студентски прашања во степен програма на високото образование мајстор е да ги подготви студентите работи професионалци со надлежностите да работат ефективно во рамките на комплексни политички, економски, културни и социјални контексти на високото образование.... [-]


господар на образованието лидерство

The University of Waikato
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци March 2018 Нов Зеланд Хамилтон Tauranga + 1 more

Подобрете ја вашата кариера со специјализирана програма која ви предизвици лично и професионално. Се направи разлика на квалитетот на образованието и да се создаде можности за идните вашето лидерство во образованието. [+]

Господар на образованието лидерство

Подобрете ја вашата кариера со специјализирана програма која ви предизвици лично и професионално. Се направи разлика на квалитетот на образованието и да се создаде можности за идните вашето лидерство во образованието.

Работа со академици, кои се меѓународно признати за нивната раководството на истражување и пракса. Развивање на вештини, знаење и подготовки за да биде ефикасен образовен лидер.... [-]


господар на образование во образованието администрација и лидерство (m.ed)

International University of the Caribbean
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години September 2018 Јамајка Ова е

На Мастерс во образованието администрација и лидерство е наменета за наставниците кои сакаат да бидат опремени со знаење и вештини потребни за да стане eff ective лидери / администратори во образовните институции. Дипломирани студенти од овој 2-годишна програма, ќе бидат обучени за да обезбеди водство дека е контекстуални, релевантни и споредливи со меѓународните стандарди ... [+]

Мајстор за образование во образованието администрација и Лидерство (M.Ed)

На Мастерс во образованието администрација и лидерство е наменета за наставниците кои сакаат да бидат опремени со знаење и вештини потребни за да стане eff ective лидери / администратори во образовните институции. Дипломирани студенти од овој 2-годишна програма, ќе бидат обучени за да обезбеди водство дека е контекстуални, релевантни и споредливи со меѓународните стандарди.... [-]


Господар на образование (med / Alta) наставни лидерство

Alabama State University The Harold Lloyd Murphy Graduate School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави Montgomery

Програмата на наставата Лидерство ќе се фокусира на лидерство која се развива кандидати за критична задача за трансформирање на училишни окрузи во културите на совршеност. За таа цел, кандидатите ќе бидат опремени со соодветни знаења, вештини и подготовки за да се олесни организациски промени. Во согласност со нашите институционални академски цели, една од нашите мисии е да се развие на кандидатите кои ќе им помогне и да доведе училиште системи за да се елиминираат разликите достигнувања, и да се подобри животот на економски и социјално загрозените, кои имаат премногу долго е недоволно образовно во овој држава и нација. Кандидатите ќе се очекува да се развие експертиза во употребата на податоците за да се вози подобрување напори, проценки, и да се создаде и да доведе училиштата и училишните системи посветени на учењето на студентите и достигнување. [+]

Програмата на наставата Лидерство ќе се фокусира на лидерство која се развива кандидати за критична задача за трансформирање на училишни окрузи во културите на совршеност. За таа цел, кандидатите ќе бидат опремени со соодветни знаења, вештини и подготовки за да се олесни организациски промени. Во согласност со нашите институционални академски цели, една од нашите мисии е да се развие на кандидатите кои ќе им помогне и да доведе училиште системи за да се елиминираат разликите достигнувања, и да се подобри животот на економски и социјално загрозените, кои имаат премногу долго е недоволно образовно во овој држава и нација. Кандидатите ќе се очекува да се развие експертиза во употребата на податоците за да се вози подобрување напори, проценки, и да се создаде и да доведе училиштата и училишните системи посветени на учењето на студентите и достигнување.... [-]


магистрирал во образованието претприемништво

Oulu University of Applied Sciences (OAMK)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Финска Оулу

Програмата Магистрирал во образованието претприемништво е понудено од Оулу Универзитетот за применети науки во Финска. Програмата ги премостува областите на образование, претприемништво, дизајн и иновации. [+]

Програмата Магистрирал во образованието претприемништво е понудено од Оулу Универзитетот за применети науки во Финска . Програмата ги надминува областите на образование, претприемништво, дизајн и иновации. Се фокусира на практичен пристап за поддршка на нови иновации во образованието, како што се градење на образовни технологии или иницијативи за социјално влијание и водечки иновации во образовните организации и компании.... [-]


MSEd образовна психологија

College of Saint Rose
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави Albany

Ако се стремат да ги мотивира децата во вашата училница, бидете настава повеќе возбудлив, истражување на наставни методи, и оценка на програми и лекции, програма Света Роуз по психологија може да се отвори овие можности за вас. [+]

Ако се стремат да ги мотивира децата во вашата училница, бидете настава повеќе возбудлив, истражување на наставни методи, и оценка на програми и лекции, програма Света Роуз по психологија може да се отвори овие можности за вас.

Дипломирани напушти оваа програма со способноста да го критикувам било наставни ситуација-учење математички концепти во типичен училница, што доведува возрасни работилници за Стејт департментот за образование, спроведување на настава родителство, грант пишување, програма за евалуација, и други, а потоа и да развијат стратегии кои ќе ви помогнат создаде оптимална средина за учење. Студентите избираат од една од четирите програми кои водат до диплома:... [-]


Степен Магистер по социјална и образовна, управување и иновации на образовните институции и

Universidade da Coruña
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија A Coruña

Магистрирал во иновации училиште и Socioeducativas институции за управување и е предложениот господар од Универзитетот во A Coruña (УДЦ) што ги опфаќа новите потреби за обука добиени од образовните промени во процесот на имплементација на LOMCE како и потребата да се поттикне професионални рецензии и претприемачи во социо-едукативни култури, [+]

Вовед

На Магистерски студии по менаџмент и иновации на образовните институции и Socioeducativas, Е предложениот господар од Универзитетот во A Coruña (УДЦ) што ги опфаќа новите потреби за обука добиени од образовните промени во процесот на имплементација на LOMCE, како и потребата да се поттикне професионални култури, критички и претприемачи во областа на социо-образовни, од заложбата за подобрување на политиките и иновативни управување со задачи во согласност со организациски и социјални барања на множина и комплексно општество.... [-]