Магистерски Energy Studies во Соединети Американски Држави

Магистерски Energy Studies во Соединети Американски Држави

Energy Studies

Со магистерска диплома е академски степен доделувало на поединци кои успешно означување на повисоко ниво на експертиза. Постојат два главни типови на Мастерс - научи и истражување.

Енергија студии се корисни за оние кои сакаат да дознаат повеќе за тоа како функционира власта. Специјализирани енергија програми може да се фокусира на одреден вид на енергија, како што се соларната или ветер. Некои програми може да учат за одржлива енергија и намалување на негативното влијание на конвенционалните моќ на животната средина.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Магистерски студии по Energy Studies во Соединети Американски Држави. Најди информации за магистерски студии и институции низ три клика тука!

Читај повеќе

мајстори на управување со енергија

A. B. Freeman School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци September 2019 Соединети Американски Држави New Orleans

Наставната програма е развиена од страна на факултетот кои се специјализирани во областа на енергијата и од индустриски професионалци кои работат со нашиот факултет и вработување на нашите студенти. [+]

. Мајстори за Менаџмент во енергетика Програма за преглед Мајстор за менаџмент во енергетска програма (М.М.Е.) е 10 месеци со полно работно време програма почетокот на секоја јули. Идеални кандидати имаат солидна академска основа во квантитативна специјалност како што се сметководство, бизнис, компјутерски науки, економија, инженеринг, финансии, математика, или науки. Наставната програма е развиена од страна на факултетот кои се специјализирани во областа на енергијата и од индустриски професионалци кои работат со нашиот факултет и вработување на нашите студенти. Специјализирани курсеви вклучуваат енергија сметководство, анализа на енергетски податоци, енергија, економија, инвестициското банкарство на енергија, енергетска моделирање, за управување со енергија портфолио, управување со енергијата ризик, енергетска стратегија и енергија тргување. Курсеви на енергијата и финансиите се одржуваат во нашата 3.000.000 $ трговски центар долар кој е опремен со водечки во индустријата технологија, бази на податоци, и тргување софтвер од тргување технологии, Томсон Ројтерс, Морнингстар, MathWorks, и 1Derrick. Дипломирани студенти на програмата се подготвени да ги извршуваат можности за кариера со енергетски компании, банки, трговски организации, комуналии, ISOs, финансиски услуги и консултантски фирми, и регулаторните агенции. Наставна програма ... [-]

нафта, гас и енергија програма администрација

Cambridge Graduate University
Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Cambridge

Кембриџ Додипломски Универзитетот е дизајниран за да обезбеди глобални лидери со алатки, мрежа, глобална разбирања, и егзистенцијални логика да имаат 21 век глобално влијание. Како дел од тоа [+]

Нафта, гас и енергија администрација програма

Кембриџ Додипломски Универзитетот е дизајниран за да обезбеди глобални лидери со алатки, мрежа, глобална разбирања, и егзистенцијални логика да имаат 21 век глобално влијание. Како дел од оваа мисија, Кембриџ Додипломски Универзитетот обезбедува двете светски единствена глобална универзитетскиот кампус, и само мајстори во светот и докторски дипломи во нафта, гас и енергија администрација (МЕА, ДЕА и д-р) од врвот факултет во светот.... [-]


Семинар за Високи раководители во нафтената и гасната индустрија

Cox School of Business, Southern Methodist University
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 недели September 2019 Соединети Американски Држави Dallas

Во текот на две недели текот на студијата, ќе го прошири вашето знаење од љубопитство области на лидерство, корпоративната стратегија, планирање и финансиска контрола, како и корпоративните финансии. [+]

Семинар за Високи раководители во нафтената и гасната индустрија - Развивање на високи менаџери во Новиот век Две недели воопшто програмата за управување уникатно прилагодена на нафтената и гасната индустрија и потребите на највисоко ниво на менаџери. Виза сигнализација: Со силно обезбедување денес, добивањето на виза може да биде богат и долготраен процес. Ако биде потребна виза за да влезат во САД, не заборавајте да се регистрирате за оваа програма што е можно порано за да може да се овозможи доволно време да се вашето барање за виза да се обработи. Во текот на изминатиот четврт век, многу стотици високи менаџери индустрија од целиот свет се собраа во овој курс SMU да споделат идеи и да се добијат широка бизнис образование, релевантни за денешниот постојано менување на нафта и гас на животната средина. Во текот на две недели на овој семинар, ќе истражувам во областа на теорија и пракса. Ќе се справи со клучните стратешки, финансиски, лидерство, и оперативни прашања во контекст на нафтената и гасната индустрија. Програмата е интензивна, две-недела курс на студија која почнува доцна попладне во неделата и се заклучува на пладне на вториот во петокот. Кој треба да ги посетуваат Семинарот е наменет за директори во позициите на значителен општ менаџмент одговорност (или оние што за да се движат во такви места), кои сакаат да ја подобрат нивната севкупна менаџерската ефективност. Тоа е исто така погоден за оние менаџери со значителна менаџерски одлуки одговорности во одредена индустрија сегмент или функционална област, како што се истражување, производство,... [-]


Програма MicroMasters во одржлива енергија (Универзитетот во Квинсленд)

edX
Он-лајн студии 40 недели December 2018 Соединети Американски Држави Cambridge

Станете водач на енергија во иднината. Научете како да ги надминете предизвиците на транзицијата кон енергетскиот систем со ниска употреба на јаглерод за да обезбедите прифатлива, сигурна и одржлива енергија. [+]

Преглед

Дознајте повеќе за комплексната природа на производството, дистрибуцијата и снабдувањето со енергија, како и за предизвиците на транзицијата кон иднината за одржлива енергија.

Нашиот свет се соочува со енергетска криза и потребни ни се професионалци со интердисциплинарно знаење од науката, политиката и индустријата за да им помогнат на организациите да напредуваат во економијата со ниска употреба на јаглерод.... [-]


Micromasters програма во соларна енергија инженеринг (ТУ Делфт)

edX
Он-лајн студии September 2019 Соединети Американски Држави Cambridge

Соларни употреба на енергија технологија се шири брзо. секторот на соларни фотонапонски (PV) е најголемата и најбрзо растечката енергетска работодавачот обновливите извори во целиот свет со зголемување на потребата за експерти, кои може да го поддржи овој раст. Во оваа програма MicroMasters ќе се стекнат со знаења и вештини потребни за да продолжи кариера во областа на енергетиката сончевиот и да стане успешна соларна енергија професионалец. [+]

Соларни употреба на енергија технологија се шири брзо. секторот на соларни фотонапонски (PV) е најголемата и најбрзо растечката енергетска работодавачот обновливите извори во целиот свет со зголемување на потребата за експерти, кои може да го поддржи овој раст.

Во оваа програма MicroMasters ќе се стекнат со знаења и вештини потребни за да продолжи кариера во областа на енергетиката сончевиот и да стане успешна соларна енергија професионалец. Оваа програма ќе ви учат она што се очекува од соларни експерти, и ќе ви подготвиме за вработување во различни капацитети, вклучувајќи:... [-]


мене во електротехниката (моќ инженеринг концентрација)

Clarkson University Graduate School
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Potsdam

Мајсторите на факултет во електротехника, со концентрација во електроенергетика е достапна за студентите кои имаат диплома во електротехника или од друг инженеринг дисциплина. [+]

Нашата програма

Мајсторите на факултет во електротехника, со концентрација во електроенергетика е достапна за студентите кои имаат диплома во електротехника или од друг инженеринг дисциплина.

Барања за мајстори степен на факултет (МЕ), со концентрација во електрична енергија се:

Вкупно 30 дипломиран кредити Најмалку 6 електрични инженеринг курсеви, од кои 4 се во областа на електроенергетиката 21-27 кредити на работа се разбира 1-7 кредити на проектот МЕ (опција искористи во летниот семестар) ... [-]

Онлајн мајстори во енергетски системи инженеринг

University of Maryland, A. James Clark School of Engineering
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 10 - 5 години January 2019 Соединети Американски Држави College Park + 1 more

Цртеж на иновации и експертиза на Универзитетот во Мериленд енергетски истражувачки центар, енергетски системи инженеринг мајстори програма се подготвува професионални инженери за мулти-дисциплинарен предизвици на оваа брзо растечка област. Студентите може да се изгради на основни предмети преку нашите дефинирани изборни групи во сигурноста инженеринг и енергетски системи или со мешање и усогласување на технички изборни предмети. [+]

Барањата специфични за енергетски системи инженеринг програма вклучуваат:

А диплома, Успех на 3,0 или подобро, во граѓанското и животната средина, механички, или хемиски и bimolecular инженеринг од акредитирана институцијаЗавршување на калкулус I, II и III и диференцијални равенки, термодинамика, механика на флуиди и пренос на топлина [-]

Мајстор на факултет во енергетски системи

University of Maryland, A. James Clark School of Engineering
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 5 години January 2019 Соединети Американски Држави College Park + 1 more

Цртеж на иновации и експертиза на Универзитетот во Мериленд енергетски истражувачки центар, енергетски системи инженеринг мајстори програма се подготвува професионални инженери за мулти-дисциплинарен предизвици на оваа брзо растечка област. Студентите може да се изгради на основни предмети преку нашите дефинирани изборни групи во сигурноста инженеринг и енергетски системи или со мешање и усогласување на технички изборни предмети. [+]

Барањата специфични за енергетски системи инженеринг програма вклучуваат:

А диплома, Успех на 3,0 или подобро, во граѓанското и животната средина, механички, или хемиски и bimolecular инженеринг од акредитирана институцијаЗавршување на калкулус I, II и III и диференцијални равенки, термодинамика, механика на флуиди и пренос на топлина [-]

Двојната диплома за нераспространетост, нуклеарна политика и глобална безбедност

Moscow State Institute Of International Relations, MGIMO
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Monterey

Нуклеарна политика и глобална безбедност е првата руско-американска магистерска програма на МГИМО, подучени од водечките научници и практичари од Русија, САД и други земји. [+]

Профил на програмата

Нуклеарна политика и глобална безбедност е првата руско-американска магистерска програма на МГИМО, подучени од водечките научници и практичари од Русија, САД и други земји.

На Middlebury Институтот за меѓународни студии во Монтереј (MIIS), Московскиот државен институт за меѓународни односи (MGIMO), и PIR Центарот имаат партнерство да се развие двојна диплома во непролиферација студии.... [-]


МБА енергија и обновливи извори на енергија (на интернет) (mer-v)

Tecnológico de Monterrey - ITESM
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 години January 2019 Соединети Американски Држави Houston + 1 more

Земјите во развој бара услуги за управување и користење на енергија се гарантира во контекст на одржливиот развој. За да се постигне ова бара иновации во управување со моќ, им даде предност на зачувување на необновливите извори на енергија и промовирање на употребата на алтернативни извори на енергија. [+]

опис

Земјите во развој бара услуги за управување и користење на енергија се гарантира во контекст на одржливиот развој. За да се постигне ова бара иновации во управување со моќ, им даде предност на зачувување на необновливите извори на енергија и промовирање на употребата на алтернативни извори на енергија.

Целта на курсот

М-р во управување со енергија и обновливи извори цели:... [-]