Пребарај за Мастерс во Engineering

Најди ги вашите магистерска диплома по Engineering овде!

Во академски услови, мајстор е оној кој има завршено одреден курс на студии на ниво на постдипломски. Овие степени се доделуваат од страна на голем број на различни видови на институции и може да потрае од две до четири години да се добие.

Што е Магистер по инженерство студии? Овие курсеви се најчесто се зема како мост помеѓу додипломски студии и докторски студии. Во фокусот на овие програми е обично на академската страна на инженеринг, со типичен избор на курсеви за покривање на градежништвото, пластика, софтвер инженеринг или инженерство на животната средина. Часовите може да варираат во голема мера во зависност од специфични инженеринг се фокусира на програми, како што се граѓански, компјутер, механички, или нуклеарно. Сепак, курсеви имаат тенденција да се бара високо ниво на математички и научни перформанси од страна на студентите и може да вклучува рацете на проекти или теоретска дисертации, како и.

Може да се очекува да се здобијат со детално познавање на инженеринг специјализација во текот на еден од овие програми господар 's. Ова може да помогне во различни професионални задачи како инженер. Дипломирани студенти, исто така може да го подобри нивните организациски и истражувачки способности, вештини кои се корисни за двете лични и професионални ситуации.

Тоа е од клучно значење да се добие точна и ажурирана проценка настава пред запишување. Проверете со одделот за приеми или испита промотивни материјали училиштето 's за најсигурни фигури.

Инженери се присутни во речиси сите економски сектори, како на мало, енергија и транспорт. Тие, исто така се вклучени во програмите за истражување на високо ниво, и двајцата аплицирале и теоретски. Инженер со долгогодишно искуство и образование може да се насочи истражување објект или да предава на универзитетско ниво.Дипломирани студенти на програмата на инженерските студии господар можат да изберат да го продолжат своето образование во докторска програма или работат како независен консултант за неколку градежни фирми.

Инженеринг програми се често доста специфичен, па така се испита секоја интересна програма целосно пред да аплицираат. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

Господар на инженеринг во областа на инженерството управување

Rochester Institute of Technology (RIT)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Целта на оваа програма е да обезбеди солидна основа во области најчесто се потребни од страна на менаџерите кои го надгледуваат инженери и инженерски проекти. Во прилог на индустриски инженеринг експертиза, студентите ќе се стекнат вредни знаења во области како што организациско однесување, финансии и сметководство. [+]

Мајстори Engineering диплома. Мајсторот на факултет - управување со инженеринг Мајсторот на факултет во управување со инженеринг програма користи мешавина на ИСЕ курсеви и курсеви од Колеџот за бизнис да се фокусираат на управување на инженеринг и технолошки претпријатие. Тоа е комбинација на технолошки искуства со менаџерски способности. Управување со инженеринг се занимава со разбирање на технологијата во инженеринг проекти и процесот на управување преку кои се примени технологијата. Оваа концентрација се занимава со двојна улога на раководител на инженеринг; и како технолог и менаџер. Целта на играта е да се обезбеди позадина во области најчесто се потребни во оваа улога, како што организациско однесување, финансии и сметководство, во прилог на индустриски инженеринг експертиза. Секој студент треба да се развие програма на студии во врска со нивните советник, кој содржи до четири предмети од Колеџот за бизнис за да го дополни инженеринг работа се разбира. [-]

Associate of Science in Physical Sciences and Pre-Engineering

Valley Forge Military College
Студии врз за студентски град Целосна January 2018 Соединети Американски Држави Wayne

[+]

Нашата воена традиција од корист за сите студенти: оние кои одат за да офицер за обука и оние кои ќе изберат да ги извршуваат други патеки. [-]

Господар на инженеринг (управување со инженеринг) Lmeb

University of South Australia
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2018 Австралија Adelaide

Учителот од Инженеринг ви обезбедува со можност да се здобијат со стручност во областа на управување со инженеринг. Ќе се стекнат со знаења и вештини во операции за управување, вкупно за управување со квалитетот, управување со синџирот на снабдување, планирање на ресурси на претпријатија, автоматизација, енергија и општеството, и управување со проекти. [+]

Мајстори Engineering диплома. Учителот од Инженеринг ви обезбедува со можност да се здобијат со стручност во областа на управување со инженеринг. Ќе се стекнат со знаења и вештини во операции за управување, вкупно за управување со квалитетот, управување со синџирот на снабдување, планирање на ресурси на претпријатија, автоматизација, енергија и општеството, и управување со проекти. Оваа програма има за цел одблиску да се усогласат учење со професионалната пракса и ви дава можност да се развие и да ги применуваат вештини, додека интегрирање на знаење за да се заврши практична индустрија проектот во вашата област на интерес или проект во врска со било истражувачки институции поврзани со Факултетот за инженерство. инженеринг дипломирани за управување може да ги извршуваат можности како менаџери фабрика операција, инженеринг менаџери, менаџери на енергија, проект менаџери и инженеринг менаџери развој на бизнисот. Оваа специјализација се вклопува дисциплини на механички, електрични, компјутери и системи инженеринг. Тој се одликува со фокус на системи за интеграција, отворен терен и реалниот свет примена на системи. Секторот за информатичка технологија, инженерство и животна средина е светски лидер во областа на инженерството технологија наставата и истражувањето се наоѓа во технологија парк, локација од светска класа, сместена меѓу 80 компании создавањето на совршена средина за соработка и иновации. Во 2015 година, 97 отсто од истражувачката нашиот универзитет била проценета на стандард од светска класа или погоре, со совршеност во истражување за Австралија рејтингот кои се вклучени во областа на вештачката интелигенција и обработка на сликата, електрични и електронски инженеринг и механички инженеринг. Меѓународната извонредност... [-]

Господар на инженеринг лидерство во поморски архитектура и морски инженеринг

University of British Columbia - Faculty of Applied Science
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2018 Канада Vancouver

Учителот од Инженеринг Лидерство (MEL) во бродоградба и подводни Инжинерство е интензивна едногодишната програма наменета за инженери три до пет години или повеќе во нивните кариери. Оваа програма е комбинација на инженеринг и физиката на брод дизајн со широка бизнис и раководството на обука. [+]

На Учителот од Инженеринг Лидерство (MEL) во бродоградба и подводни Инжинерство е интензивна едногодишната програма наменета за инженери три до пет години или повеќе во нивните кариери. Оваа програма е комбинација на инженеринг и физиката на брод дизајн со широка бизнис и раководството на обука. За повеќе неодамна дипломираните студенти инженерство, UBC, исто така, нуди повеќе технички Господар на инженеринг степен во Морнарицата на Архитектура и морска инженерство. Постои растечката потреба за талентирани инженери кои може да го премости јазот помеѓу технички персонал и бизнис лидери. Дипломирани студенти на програмата MEL ќе биде многу баран за нивната способност да се премости овој јаз и за нивната уникатна комбинација на лидерство и секторот, специфични технички вештини. Погледнете го ова видео и дознајте повеќе за оваа уникатна програма техничкото управување од нашите студенти и професори. Пропелете ја вашата кариера напред Оваа уникатна степен програма мајстор ќе: опремување на вас со способноста да се управуваат сложени бродоградба дизајн и набавка програми и да стане целосно квалификувани во управување со брод на проектот; прошири вашето сектор релевантни вештини, преку наставна програма врз основа на проекти што ги опфаќа сите фази на синџирот на вредност на индустријата; обезбеди динамична средина за учење кој ги вклучува опција за 12-недела програма за работа на Co-op; нудат можности за да соработува со светски познатиот факултет и индустријата експерти; и да ви помогне да ги унапредат својата кариера со балансирање технички учење, со во-длабочината на лидерство курсеви за управување со проекти, бизнис и комуникација. Подобност Барања Вие сте подобни... [-]

господар во системите за контрола на системи

HAN University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Холандија Арнхем

А Хан мајстори во системи за контрола на системи ги зема своите инженерски вештини на следното ниво. Тоа ви дава темелно разбирање на напредни системи за регулирање се користат во денешната индустрија, како и врвни техники кои се директно применливи во индустриска средина. [+]

Мајстори Engineering диплома. Магистер по системи за контрола на инженеринг А Хан мајстори во системи за контрола на системи ги зема своите инженерски вештини на следното ниво. Тоа ви дава темелно разбирање на напредни системи за регулирање се користат во денешната индустрија, како и врвни техники кои се директно применливи во индустриска средина. Практичниот пристап на овој курс е поткрепен со солидна експертиза на наставниот кадар и истражувачите. Локација: Арнхем Времетраење: 1,5 години (со полно работно време) Степен: господар на науката Почеток на курсот: Септември Професијата во мало Инженерите на системите за контрола се вклучени во сите процеси од истражување, проектирање, развој и производство директно до евалуација на системите за контрола. Дополнителната квалификација на магистерска диплома по системи за контрола на инженеринг на HAN ги подобрува вашите професионални вештини за ефикасно управување со проекти, додека балансира инженеринг, економски и комерцијални активности. Освен тоа, имате техничко знаење за да ги реализирате и оцените сите стратегии за контрола и вградени електронски системи. Теорија и пракса Теорија и пракса се беспрекорно интегрирани во програмите што ги нуди Хан Универзитетот за применети науки. Во текот на Мастерс во системи за контрола на системи, ќе се стави теорија во пракса за време на "мали проекти" и за време на применети истражувања за вашата магистерска теза. Истражувањето е насочено кон решавање на конкретно прашање од индустријата. Значи, знаењето и техниките од фундаменталните истражувања се спроведуваат во системите за контрола и се применуваат во индустриска средина. Овој заеднички пристап ги зајакнува врските со индустријата и ја стимулира... [-]

Магистер по инженерство за управување со

La Trobe University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци January 2018 Австралија Melbourne + 1 more

Опремување себе си со алатки што ќе треба да станат лидер во инженеринг индустрија, управување со проекти во корпорации, владини и не-за-профит сектори. [+]

Изберете господар на управување со инженеринг во La Trobe

Опремување себе си со алатки што ќе треба да станат лидер во инженеринг индустрија, управување со проекти во корпорации, владини и не-за-профит сектори.

Флексибилен степен на Универзитетот La Trobe ќе ви помогне да го изградите вашиот технички вештини во електрониката, телекомуникациите или компјутерскиот инженеринг и развијте вештини за управување со иновации во вашата организација.... [-]


МБА & е: бизнис администрација и инженерство

HTW Berlin University Of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 3 - 4 семестри October 2017 Германија Berlin

Од тежината на содржината на курсот на МБА & Е воспоставува двојно се фокусира на теми составен подеднакво од бизнис администрација и технолошки предмети. Дипломирани студенти од овој курс се опремени не само со исклучителни специјалист вештини, додека развивање на аналитички ум-сет се применува на различни индустрии и бизнис функции. [+]

Мајстори Engineering диплома. Ново! Почетна специјализација глобалната набавки во октомври 2016 Во 2016 година, ние ќе се нудат за прв пат на специјализација МБА & Е "Глобал набавки". Оваа специјализација се базира на нашата анкета на главните германски индустриски компании 2015, која откри силна побарувачката за меѓународно ориентирана специјалистите за јавни набавки и синџирот на снабдување. Дополнителни информации ќе се додадат кон веб страната МБА & Е во текот на пролетта 2016 година. Повеќеслојна и интердисциплинарна Од тежината на содржината на курсот на МБА & Е воспоставува двојно се фокусира на теми составен подеднакво од бизнис администрација и технолошки предмети. Дипломирани студенти од овој курс се опремени не само со исклучителни специјалист вештини, додека развивање на аналитички ум-сет се применува на различни индустрии и бизнис функции. Ние сакаме да се обучуваат секој МБА & Е постдипломски да стане стабилна, интердисциплинарни решавање на проблемот - стручни, креативни и соработка. Во близина на бизнис пракса Како постдипломски програма на студии, курсот прифати апликации од ученици со потекло во областа на инженерството, менаџмент, и многу повеќе. Како млад професионална, вие веќе поседуваат во-длабочината на вештини за специфични за вашата дисциплина. Со преземање на МБА & Е, ќе се развие холистички разбирање на пошироката бизнис процес. МБА & Е дипломирани студенти се "јазот-bridgers" - специјалисти во своите функции уште не се целосно запознаен со главните ориентирана кон резултати практики за управување. Глобал компаниите треба како "Т-облик луѓе" - што би сакал да стане еден? Лични и меѓународни На МБА & Е семејството на студенти... [-]

Магистер по филозофија (Магистрант) во областа на инженерството

Asia Pacific University of Technology & Innovation (APU)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 16 - 60 месеци January 2018 Малезија Куала Лумпур + 1 more

Едно истражување степен, како што е програмата Магистрант е најдобро одговара за истражување-ориентирана студентите, лицата кои се заинтересирани во спроведувањето на академска кариера, лица кои работат на проект за истражување и оние кои би сакале да се здобијат со во-длабочината на знаење на одреден домен на знаење. [+]

Магистер по филозофија (Магистрант) во областа на инженерството Студентите не само што ќе подобрување на нивните технички способности, но ќе се развие за да се разгледа како да се пронаоѓаат, произведуваат и да управуваат со креирање на нови идеи кои се вградени во рамките на истражување треба да се преземат. Едно истражување степен, како што е програмата Магистрант е најдобро одговара за истражување-ориентирана студентите, лицата кои се заинтересирани во спроведувањето на академска кариера, лица кои работат на проект за истражување и оние кои би сакале да се здобијат со во-длабочината на знаење на одреден домен на знаење. Таа е идеална за еден студент кој има намера да продолжи на д-р програма, како што е потребно методика на истражување, истражување искуство, вештини и насоки се inculcated во програмата Магистрант. Приемот на барањата Ергени степен или еквивалент во инженеринг или инженерство технологија, со минимум CGPA на 2,75. е потребен доказ за задоволително познавање на англискиот јазик за кандидатите каде англискиот не ти е прв јазик, како што се ИЕЛТС 6 Бенд со минимум од 5,5 во читање, пишување, слушање и зборување или еквивалентно. Конверзија на Магистрант Студентите на програмата Магистрант кои прикажуваат одличен напредок во нивните истражувања, се во можност да ги изложат на потенцијалот на проектот да се прошири во обем д-р, и да го положат ригорозен процена може да ги конвертираат своите Магистрант во р кандидатура. Успешна реализација значи дека студентот веќе нема да биде кандидат за Магистрант, но наместо тоа да стане докторант со денот на нивното кандидирање почеток... [-]

Господар Spécialisé® набавки инженер во индустријата

University of Technology Troyes - UTT
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Франција Troyes

Овој мајстор Набавка Spécialisé® ги исполнува барањата на индустриски претпријатија на софистициран процес. Улогата на индустриски купувачот потоа зема повеќе стратешка димензија и попречно отколку само преговори за да се намалат трошоците. [+]

Мајстори Engineering диплома. LEARN да се помират ЕТИКА НА НАБАВКИ И ИЗВЕДБА НА КОМПАНИЈАТА Со силни вештини во стратегијата за купување и преговарање,индустриски инженер шопинг се поставува на протокот на средства, стоки и услуги, прилагодени на стратегија и развој на компанијата. тоа обезбедува техничките избор на производот, ефективната времето на купување, и преговори додека има подобро разбирање на синџирот на снабдување и процес наодговорен за набавки. Овој мајстор Набавка Spécialisé® ги исполнува условите од индустриски претпријатија на софистициран процес. Улогата наиндустриски купувачот зема повеќе стратешка димензија и попречно отколку само преговори за да се намалат трошоците. ова Bac +6 обука е акредитирана од страна на Конференцијата des Grandes Ecoles на (CGE) и е наменета за инженери, имателите на Bac 5 и вработените кои сакаат да се здобијат со силни вештини во преговарачки стратегии за купување и во ова брзо се развива поле. Тие ни веруваат ... "Валео е партнер на UTT и имаат, до денес, 19 дипломирани студенти во Валео во Франција и во странство. (...) Ние, исто така ужива на партијата да се дизајнира овој сектор со интегрирање на основните димензии во функција на купување од утре, како што се интегрирани со синџирот на снабдување, етика и општествена одговорност. Овие промени се целосно во согласност со потребите на бизнисот, ... " "Функцијата за купување се уште е во срцето на стратегијата на големите компании. (...) Способноста на Купување иновираат и да доведе големи проекти е веројатно затоа што најдобро ја карактеризира функција. Желба и амбиција како главни универзитети UTT... [-]

Магистер по инженерство за управување со

A-STATE Queretaro
Студии врз за студентски град Целосна 1 година July 2018 Мексико Queretaro Соединети Американски Држави Jonesboro + 2 more

[+]

интердисциплинарна програма [-]

МСЦ пресметковни науки и инженерство

Koc University - Istanbul Turkey
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години February 2018 Турција Истанбул

1-годишна не-теза и 2-годишна магистерска теза во наука програма по компјутерски науки и инженерство на Коц универзитет во Истанбул, Турција предава на англиски јазик. [+]

М-р. Компјутерски науки и инженерство

Опис на програмата

Во оваа програма дипломирани студенти се обучени за современите компјутерската наука техники и нивните апликации за решавање на научни и инженерски проблеми. Новите технолошки проблеми и предизвиците поврзани со истражувањето во голема мера зависи од пресметковното моделирање и решавањето на проблемите.

Поради достапноста на моќни и ефтини компјутери, компјутерското експериментирање со седиште во модел е стандарден пристап за анализа и дизајн на комплексни системи каде што вистинските експерименти може да бидат скапи или невозможни.... [-]


господар во областа на инженерството

Leonard de Vinci Group
Студии врз за студентски град Целосна 5 години Open Enrollment Франција Paris

ESILV Факултетот за инженерство возови инженери со силна научна и техничките основи и вистински професионално искуство, кои се отвори кон светот и подготвени за предизвиците на утрешниот индустрија. [+]

ESILV (Леонард де Винчи Факултетот за инженерство) е структурирана околу дигитални науки и технологија и е поделен на четири главни специјализации кои вклучуваат компјутерски науки, компјутерската механика, финансии и енергија. Со интимни класа големини поддршка блиску peer-to-peer интеракција, тимот на проекти, како и меѓународни практиканти / можности, студентите добиваат сеопфатна, добро заоблени образование. ESILV е член на CGE, на ügei, на CDEFI, и на глобално ниво Франција. ESILV награди дипломирани студенти на "Diplôme d'Инжинер", акредитирани од страна на "Комисијата des титарот на Слоновата Инжинер (CTI)", која е француски тело за акредитација за инженерство програмите и институциите. ESILV има EURACE мајстор етикета. Прочитај повеќе на веб страната на училиштето: Магистер по инженерство ESILV понуда петгодишна програма мајстор: На 1 циклус од 3 години им овозможува на студентите да бидат во центарот на дигитални и да се здобијат со силна научна основа во компјутерски науки, математика и инженерство. Во последните 2 години, програмата на мајсторот, се посветени на градење на вештини во избраната област на експертиза. 4 специјализации: Компјутер и дигитални науки Компјутерската механика и моделирање Дигитални современи енергетски Финансиски Инженеринг: ИТ и квантитативна финансии Програмата, исто така ги подготвува студентите за очекувањата на француски и странски консултанти за вработување: 3 практиканти во компании (вкупно 14 месеци во 5 години); студентски проекти во партнерство со компании; Хибридизација и крос вештини со примена на единствена настава вештини со студенти од EMLV - школа за менаџмент и сум - Школа за мултимедија; Ангажираат за идните трендови: Биг податоци, FinTech и Assurtech, cybersecurity, Smart објекти,... [-]

Магистер инженерство

Across the Pond
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Обединетото Кралство Aberdeen Belfast Brighton Canterbury Cardiff Chester Cirencester Colchester Edinburgh Epsom Exeter Falmouth Farnham Glasgow Guildford Huddersfield Leeds Leicester Lincoln Liverpool London Loughborough Manchester Newcastle Norwich Nottingham Oxford Reading Rochester Sheffield + 29 more

Постојат многу форми на инженерството, но повеќето инженеринг програми се состојат од технички предмети, главно врз основа на математика, физика, хемија и информатичката технологија, како и економијата и општествените науки. [+]

Мајстори Engineering диплома. Постојат многу форми на инженерството, но повеќето инженеринг програми се состојат од технички предмети, главно врз основа на математика, физика, хемија и информатичката технологија, како и економијата и општествените науки. Нашите партнер универзитети нудат и програми господар во областа на инженерството областа диплома и, и многу универзитети имаат и три, четири и пет-годишни студии (врз основа на тоа дали сакате да се земе диплома, магистерски или да носат една година во работа практики, како дел од образованието). Постојат голем број на различни специјализации во областа на инженерството. Традиционалните стручни насоки вклучуваат машински инженер, електроинженер, градежен инженер и хемиски инженер. Помодерен студии, компјутерски инженеринг и инженеринг програми во рамките на нафтени технологија, процесот и производот инженеринг, урбано и регионално планирање, биофизика и медицинска технологија. Од другата страна на езерото има голем број на универзитети кои нудат различни комбинации на инженерските студии. Нашите тренери ви помага да се лоцираат на соодветна студија или комбинација за вас. [-]

ФТ управување MEngSc инженеринг

UCD College of Engineering and Architecture
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Ирска Даблин

Оваа Мастер е за развој на знаење и вештини потребни од страна на дипломирани инженери со цел да продолжи успешната кариера како инженеринг менаџери во широк спектар на меѓународни индустрии и сектори. [+]

MEngSc управување со Инженеринг FT Дипломиран Подучени (NFQ ниво 9, 90 кредити) Оваа Мастер е за развој на знаење и вештини потребни од страна на дипломирани инженери со цел да продолжи успешната кариера како инженеринг менаџери во широк спектар на меѓународни индустрии и сектори. Дизајнирано околу пет клучни теми на инженерството управување (операции и управување со снабдувачки синџири извонредност, анализи и "Биг податоци", бизнис и менаџмент, иновации и претприемништво, апликации индустрија), оваа програма, исто така, ги подобрува учесниците постоечки технички вештини преку обезбедување на напредни технички модули опција да развијат своите додипломски дисциплинска база на знаење. Дизајнирано околу пет основни теми, на програмата се обраќа на принципот предизвици за управување со инженеринг се вклучени во дизајнот, операции и управување со меѓународни компании Оваа програма е дадено од страна на Факултетот за Машински и материјали инженеринг, која има 50 години искуство во наставата за управување со Инженеринг. Кој треба да се применуваат? Полно работно време опција погодна за: Домашни кандидатите (ЕЕА): Да Меѓународни кандидати (не ЕЕА) во моментов живеат надвор од регионот на ЕЕА. Да Оваа програма е погодна за инженеринг студенти од сите дисциплини. Можности за кариера Можности за кариера се многу широко како студенти MEngSc управување со Инженеринг не се тесни технички специјалисти, но "Т-форма" поединци комбинирање специјализирани вештини со широко разбирање на деловното опкружување. Оваа вештина во собата е од непроценливо значење кога се одлучите на кариера во многу сектори, вклучувајќи енергија, производи за широка потрошувачка, медицинска технологија, менаџмент консалтинг, ИКТ и автомобилската индустрија. Потенцијалните работодавци вклучуваат Accenture,... [-]

Господар на инженеринг во областа на инженерството и меѓународниот бизнис

SRH Hochschule Berlin
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2017 Германија Berlin

Подобрете ја вашата кариера со нашите интердисциплинарна програма Магистер по инженерство и меѓународен бизнис. Нашиот нов степен ви овозможува да се здобијат со холистички разбирање на економските и техничките системи. [+]

Мајстори Engineering диплома. Станете дел од Сината Економија Имате инженеринг или науката степен? Вие сакате да се добие бизнис образование, додека проширување на вашиот технички знаења и вештини во областа на обновливите извори на енергија? Подобрете ја вашата кариера со нашите интердисциплинарна Програмата Магистер по инженерство и меѓународен бизнис. Нашиот нов степен ви овозможува да се здобијат со холистички разбирање на економските и техничките системи. Со оглед на нашата меѓународна перспектива, ќе стави акцент на три релевантни професионални области во рамките на наставната програма: обновливи извори на енергија, одржливо снабдување со вода и одржливо управување со отпадот. Искористете ги предностите на нашите одлични услови за студирање, нашата стручност, нашите мрежи и меѓународната атмосфера на СРЗ Hochschule Берлин. Стане баран меѓународен експерт на Blue економија. Да научат да работат, се размислува и да дејствува како и еден инженер и претприемач. Содржина, Цел и Курс Структура На интердисциплинарен приод на студиската програма негува технички знаења во изборни модули на обновливите извори на енергија, управување со води и управување со отпад. Користење на синергии меѓу овие модули, студентите се здобијат со способност да се комбинираат различни технологии и вештини со цел да се развијат нови одржливи решенија. Во прилог на техничка експертиза, мајстор на факултет на студентите да се запознаат со управување со предмети и теории и да се прошири своите вештини за управување со проекти во меѓународен контекст. Тие учат за маркетинг, продажба, финансии, инвестиции стратегии и меѓународни Законот за облигациони односи. Опремени со оваа интердисциплинарна позадина, дипломирани студенти на програмата факултет... [-]