Пребарај за Мастерс во Environmental Biology

Најди ги вашите магистерска диплома по Environmental Biology овде!

Environmental Biology

Мајстори е заработиле по студентите заврши на додипломски студии програма. За да се добие мајстори, обично треба да заврши 12 до 18 колеџ курсеви, кои често вклучуваат завршување на сеопфатна тестови и / или теза.

Програми во животната средина биологија често ги сметаат повеќе теми во животот науки за подобрување на студент 's разбирање на начинот на живот се поврзува со надворешните услови. Професионалци кои ги користат овие вештини вклучуваат службеници парк служба, истражувачи и развој планери.

Мајстори Environmental Biology диплома. Ги добиете сите информации за господар во Environmental Biology, да заштедат време и се јавите во училиштето директно тука!Господар во Environmental Biology

Читај повеќе

Магистер по аналитички

University of Oviedo -
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија Oviedo

Со оглед на специфичните карактеристики на магистерскиот курс, по завршувањето на курсот, дипломираните студенти ќе имаат теоретска и практична обука за тековните техники на инструментална анализа, не само во рутински лаборатории, туку и во основни и напредни истражувачки лаборатории. Кандидатите, според тоа, ќе бидат подготвени да работат во речиси секоја хемиска и / или биохемиска лабораторија; дипломираните студенти, кои ја избрале професионалната студија, ќе стекнат големо работно искуство и во технолошките и во индустриските лаборатории. [+]

Професионални можности

Со оглед на специфичните карактеристики на предметот Магистер по завршување на курсот:/>

Дипломирани студенти ќе имаат теоретска и практична обука во тековните техники на инструментална анализа, не само во рутински лаборатории, туку и во основни и напредни истражувачки лаборатории. Кандидатите, според тоа, ќе бидат подготвени да работат во речиси секоја хемиска и / или биохемиска лабораторија.Дипломирани студенти, кои ја избрале професионалната студија, ќе стекнат долгогодишно работно искуство и во технолошките и во индустриските лаборатории.Силабус... [-]

магистратура во биологијата и управувањето на екосистемите на животната средина

University of L'Aquila
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Италија L'Aquila

Магистер на науки во животната средина биологија и менаџмент на екосистемите [+]

ниво

Магистратура

Животниот век

2 години

седиште

Аквила

Тип на пристап

Слободен пристап со проценка на лични подготовка

интернационализација

Курс програма со меѓународните

јазик

Италијански (англиски јазик за некои предмети, ако тие се запишани странски студенти)

Испорака на владата

конвенционалните

поврзани универзитети Université Клод Бернард Лион 1 (Франција) [-]

меѓународни мајстори програма во Palaeobiology

Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg FAU
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Германија Nuremberg

Акутната тема на глобалните климатски промени и неговото влијание врз организми и екосистеми бара нова генерација на научници. Ние обезбедуваме теоретските концепти на macroecology и макроеволуцијата, како и статистички техники и научни програмирање во palaeobiology. Вториот столб на оваа специјализација е реконструкција на фосилни средини и нивните локални и глобални контроли. Ние се фокусира на карбонат системи, кои се резултат на метаболичка активност на организми, со што се прикажува на интеракција на биосферата и земјата-систем во целина. [+]

Акутната тема на глобалните климатски промени и неговото влијание врз организми и екосистеми бара нова генерација на научници. Ние обезбедуваме теоретските концепти на macroecology и макроеволуцијата, како и статистички техники и научни програмирање во palaeobiology. Вториот столб на оваа специјализација е реконструкција на фосилни средини и нивните локални и глобални контроли. Ние се фокусира на карбонат системи, кои се резултат на метаболичка активност на организми, со што се прикажува на интеракција на биосферата и земјата-систем во целина. ... [-]