Пребарај за Family Psychology овде!

Најди ги најдобрите Family Psychology овде!

Со магистерска диплома е академски степен доделувало на поединци кои успешно означување на повисоко ниво на експертиза. Постојат два главни типови на Мастерс - научи и истражување.

Family Psychology. Ги добиете сите информации за Family Psychology, да заштедат време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по клиничка сексологија и парови терапија

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Шпанија Barcelona Madrid Valencia + 1 more

Магистер по клиничка сексологија и парови терапија обезбедува солидна научна и мултидисциплинарна обука за различни аспекти на сексуалните дисфункции кои влијаат врз човечкото суштество и односите на двојката од биопсихосоцијална перспектива. [+]

Локации: Барселона - Мадрид - Валенсија

Часови: VS

Квалификација: мајстор во клиничка сексологија и двојна терапија издадена од ISEP

Магистер по клиничка сексологија и парови терапија обезбедува солидна научна и мултидисциплинарна обука за различни аспекти на сексуалните дисфункции кои влијаат врз човечкото суштество и односите на двојката од биопсихосоцијална перспектива.... [-]