Пребарај за Forensic Psychology овде!

Најди ги најдобрите Forensic Psychology овде!

Forensic Psychology

А магистерска диплома по судска психологија е програма дизајнирана да пренесат форензичката психологија вештини. Програмата вклучува примена на научни и стручни психологија аспекти за решавање на прашања и прашања во врска со правниот систем и со закон. Форензичката психологија е постојано проширување на полето, контакти со други области како што се социјална, клинички, и когнитивната психологија, како и право и криминологија, проширување го видел форензички психолози во можност да се справат со главните прашања кои влијаат на правниот систем. Судска психологија се обидува да ги реши прашањата кои влијаат на правниот систем, поединци, организации и општеството. Мајстори степен во судска психологија е мултидисциплинарна програма која се фокусира на обезбедување на дипломирани студенти со обука во психологијата; дипломирани студенти кои имаат намера да бараат можности за кариера во правниот систем: судовите, полицијата, затворите, старателството, условно помилување, законски преглед судови и заштита на детето.Други области на интереси кои на форензичката психологија дипломиран може да влеземе во вклучуваат: лиценцирање на специјални програми, како и службите во заедницата, законодавната преглед и јавната политика. Оваа магистерска диплома во судска психологија обезбедува постдипломски со напредна и up-to-date разбирање на теоретски и применети прашања во судска психологија, како и обука во професионални компетенции. Курсот интегрира психолошка теорија и истражување со развојот на практични вештини и разбирање на обемот на професионалната пракса. Форензичката психологија дипломирани студенти може да продолжи кариерата во следниве области: академијата, здравствени услуги, приватна пракса, судовите, социјална работа, пробна работа, работа во затворите, а полициските сили.

Читај повеќе

господар во полицијата психологија

Adler School of Professional Psychology
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago Канада Vancouver + 1 more

Мајсторот на уметностите степен во полиција психологија е наменета за поединците во моментов се во областа на спроведувањето на законот.Програмата е дизајнирана да обезбеди теоретски позадина во клинички и [+]

Магистер по полиција психологија

Мајсторот на уметностите степен во полиција психологија е наменета за поединците во моментов се во областа на спроведувањето на законот. Програмата е дизајнирана да обезбеди теоретски позадина во клинички и социјалната психологија и да научат да ги применуваат основните принципи на овие дисциплини за менаџерски, поле, меѓучовечки и организациска загриженоста дека се јавуваат во рамките на полицијата животната средина. ... [-]


Магистер по судска психологија

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Шпанија Barcelona Madrid Мексико Culiacán + 4 more

Магистер по судска психологија обезбедува основните вештини за практикување на професијата форензички психолог во неговата стручна улога, како експерт или советник на правник и судија во правни постапки. [+]

Локации: Барселона - Мадрид - онлајн

Часови: Мадрид: VS Барселона: SD

Квалификација: Магистер по судска психологија издадена од ISEP

Магистрирал со признавање на официјалната валидност на студии од страна на Министерството за јавно образование и култура (RVOE)

Магистер по судска психологија обезбедува основните вештини за практикување на професијата форензички психолог во неговата стручна улога, како експерт или советник на правник и судија во правни постапки. Ќе ги стекнете потребните алатки и знаења за да го подготвите форензичкиот извештај во различни јурисдикции (граѓански, криминални, трудови, малолетнички, ...) и нејзината изложеност (ратификација) пред судовите и трибуналите.... [-]


Магистер по криминологијата со судска психологија (р)

Middlesex University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Курсот е од посебен интерес за оние без прв степен во психологијата, но со особен интерес во психолошки перспективи за кривичното дело и кривичната правда. [+]

Зошто да студирате М-р криминологијата со судска психологија во Middlesex University?

Студенти кои студираат овој мајстор 's степен во Middlesex ќе имаат корист од патувања областа и стручни предавања за гости. Набљудување на посети на кривичните судови им помогне на знаење на психо-правни судницата донесување одлуки и посета на затворот возрасен гради разбирање на затворен население и програмите за психо-социјална интервенција работат во затворите. Модул настава вклучува специјализирани гостин предавања дадено од страна на експерти кои работат во областа на сторителот управување, банди, полицијата, затвореникот заштита и благосостојба, и форензичар психологија.... [-]