Пребарај за Мастерс во General Studies

Најди ги вашите магистерска диплома по General Studies овде!

Мајстори се однесува на завршување на постдипломски студии програма која ги подготвува студентите да го продолжат своето познавање на одредена тема или унапредат своите кариери. Поголемиот дел од мајстори, се зависи од државата или јавните универзитети.

Мајстори General Studies диплома. Ги добиете сите информации за господар во General Studies, да заштедат време и се јавите во училиштето директно тука!Господар во General Studies

Читај повеќе

мајстор на Либералната студии

Fort Hays State University Graduate School
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 31 часа August 2018 Соединети Американски Држави Wichita + 1 more

Заработуваат мајстор на Либералната студии степен од Форт Хејс Државниот универзитет може да ви помогне да видиме светот поинаку. Како што напредува преку вашата програма, ќе се развие (или продлабочување) [+]

Мајстор на Либералната студии Заработуваат мајстор на Либералната студии степен од Форт Хејс Државниот универзитет може да ви помогне да видиме светот поинаку. Како што напредува преку вашата програма, ќе се развие (или продлабочување) на вештини за критичко размислување што треба да стане помудар потрошувач на знаење, да стане подобар во можност да се разбере и процени на интелектуалната работа на која било дисциплина. Што е најважно, како да започнете да се види светот поинаку, може да се открие нови начини да имаат позитивен ефект врз светот околу вас. Дизајнирано со професионална работа во умот, на час мајстор 31-кредит на Либералната студии степен програмата го прави полесно за вас да се балансираат работата и личниот обврски да се постигне своите образовни цели. Концентрациите се достапни во: Уметност Корпоративни комуникации Производство на дигитални кина Геронтологија Глобален менаџмент Глобални студии Здравствени науки Меѓународно претпријатие лидерство Литературни уметности Менаџмент информациони системи Математика Музика Политичко лидерство и јавна служба Политички науки Јавна администрација Рурално застапување Наука образование ... [-]


господар во миграција студии (MIMS)

University of San Francisco - College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco Мексико Мексико Сити + 2 more

Магистер по миграцијата студии е две години, 34-единица програма. Студентите ја стартувате програмата на Универзитетот во Сан Франциско во првиот семестар проследена со семестар на Универсидад Iberoamericana во Мексико Сити (класи се изведуваат на англиски јазик). [+]

Подготовка на професионалци и лидери да се одговори на потребите на мигранти и бегалци ширум светот. Со повеќе од 230 милиони глобални граѓани кои живеат надвор од нивните матични земји, меѓународна миграција е еден од најважните проблеми со кои се соочува глобалната заедница во 21 век. На предизвиците со кои се соочуваат овие глобални граѓани се во фокусот на оваа Магистерски програма, која се подготвува професионалци да се подобри животот на мигранти и бегалци ширум светот. Студентите учат теми на глобалната миграција со врвни истражувачи, професори, лекари проект, и креаторите на политиката во областа на миграцијата студии. Програмата вклучува еден семестар на студии на Universidad Iberoamericana во Мексико Сити. Дипломирани студенти се подготвени за кариера во локалните, државните и националните владини агенции; политиката тинк-тенкови и политика и планирање консултантски фирми; базирани во заедницата не добивката и невладини организации; меѓународни агенции; застапување и организации од јавен интерес; филантропски организации и фондации; и други субјекти од приватниот сектор. Детали за програмата На Магистер по миграцијата студии е две години, 34-единица програма. Студентите ја стартувате програмата на Универзитетот во Сан Франциско во првиот семестар проследена со семестар на Универсидад Iberoamericana во Мексико Сити (класи се изведуваат на англиски јазик). Целата втората година на студии е понудена на Универзитетот во Сан Франциско. Програмата се состои од шест основни курсеви (задолжително), четири специјални курсеви теми, како и четири една единица истражувачки семинари. Лето Immersions и теренска работа се достапни во целиот свет - вклучително и можностите понудени во целиот свет од страна на повеќе од... [-]

магистрирал во електрохемија. Наука и технологија

UAM Universidad Autónoma de Madrid
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 семестар September 2018 Шпанија Мадрид + 1 more

Овој мајстор 's степен е наменета за дипломирани студенти или дипломирани студенти на диплома за науки и хемија, хемиски инженеринг, физика, Материјали факултет, итн, кои сакаат да се обучуваат како истражувачи и професионалци во областа на електрохемија, и во нејзините темели и неговите апликации . [+]

Мајстори General Studies диплома. Овој мајстор 's степен е наменета за дипломирани студенти или дипломирани студенти на диплома за науки и хемија, хемиски инженеринг, физика, Материјали факултет, итн, кои сакаат да се обучуваат како истражувачи и професионалци во областа на електрохемија, и во нејзините темели и неговите апликации . Тоа е мајстор кој обезбедува основа за развој на истражувачки активности во реализацијата на докторска дисертација и обучени за извршување на истражување и развој на технологија центри и компании во индустриските сектори кои треба електрохемија. Цели и компетенции Главните цели на овој мајстор се: И fomenter зајакнување на научни и технолошки истражувања во електрохемија. Обезбедување на обука на дипломираните студенти на основни и применети во областа на аспекти електрохемија. Обезбедување на пристап до докторска програма како ECYT со доволни гаранции за основна обука и применети истражувања во областа на електрохемија за студентите да се развие својата кариера во истражувањето, индустријата или настава. Промовирање на мобилноста и интеракцијата меѓу студентите на мајстор во областа на електрохемија и контакт со други универзитети, истражувачки центри и empresasactivos во оваа област. Овластувањата на мајстор во "електрохемија. Наука и технологија "опфати серија на знаења и вештини од кои некои се прикажани подолу: Општи вештини: Се здобијат со вештини за истражување, односно, да се развијат и / или да се прилагодат на истрага, да го дизајн и направете го тоа со академска сериозност. Да бидат во можност да се анализира, синтетизира и оценка на нови и сложени идеи критички. Знаејќи како да се комуницира научни содржини на... [-]

господар на либерални уметности

University of St. Thomas
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години Open Enrollment Соединети Американски Држави Houston + 1 more

Магистер по степен либерални уметности на Универзитетот во Сент Томас е интердисциплинарна степен дипломиран дека ви нуди избор, слобода и флексибилност. [+]

Магистер по либерални уметности степен е интердисциплинарна степен дипломиран дека ви нуди избор, слобода и флексибилност. Изберете од 18 различни области на студии за да изберете програма која одговара на вашите интереси и цели.

Избери - слобода - Флексибилност На 36-кредит-час мајстор во либерални уметности програма (MLA) апелира до различни групи на ученици кои бараат професионално напредување, прием во докторски програми или лично збогатување. Ние нудиме погодно закажани класи. Подобрување на вашиот степен преку студии во странство и стажирање можности.... [-]


мајстор во либерални студии

European College for Liberal Studies
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 9 - 12 месеци September 2018 Шпанија Барселона Белгија Брисел Мадрид Швајцарија Цирих Јапонија Токио Антверпен + 9 more

МЛС - мајстор во Либералната студии (60 кредити) [+]

Мајстори General Studies диплома. Нашите програми за постдипломски студии, секој со различни барањата на програмата, се врз основа и се целосно компатибилни со утврдените Европски и американски образовни системи. Европските насоки за високото образование се наведени во договорите Болоња. Еднаш минималниот број на кредити се заработени, барање за дипломирање може да се поднесе. Не сите програми се понудени на сите кампуси. Се однесуваат на распоредот на програмата за повеќе детали. Курсеви Додипломски курсеви се поделени во основни курсеви и курсеви за специјализација. Изборни предмети може да биде избран од било кој од закажани курсеви на ниво на постдипломски. Специјализација курсеви се закажани врз основа на стапките на запишување и може да не се достапни на сите кампуси. Специјализација курсеви се закажани се достапни за сите ученици како изборни предмети. Се однесуваат на распоредот на програмата за повеќе детали. Се однесуваат на преглед на курсот за листата на достапни курсеви. Студентите се препорачува да се заврши курсеви и заработуваат кредити на највисоко можно ниво. барањата на програмата Вкупно 60 кредити Изборни 52 кредити / 26 курсеви Теза 8 кредити Преклопување на друга програма еднаш на студии почнаа е можно се додека барањата на програмата се исполнети до крајот на студиите. Затоа, одлуката да се префрлат треба да се направи што е можно поскоро за да се избегне не ги исполнуваат условите од програмата во рамките на времетраењето на предвидената програма. Приемот на барањата познавање на англиски јазик Диплома (или еквивалентен) Не се прави разлика помеѓу академска или професионална диплома степени. Степени... [-]

господар на науката, технологијата и управување со животната средина

Universidade da Coruña
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија A Coruña

Студија Структура задолжително кредити практикум законодавство. Регулација и управување со аналитички стратегии и животна средина [+]

студија Структура задолжително кредити Практикум Законодавство. Регулација и управување со Аналитички стратегии и животна средина Магистерски труд хемија Структурната анализа и синтеза планирање Граници во неорганска хемија Применета физичка хемија Разјаснувањето на реакција механизми Материјали физичка хемија Хемиски специјацијата и Пресметавте Bioinorganic хемија и биоматеријали Катализа биогеохемиските Циклуси Bioorganic и supramolecular хемија Органски реактивност и органометални хемија зелена хемија животната средина, науката Статистички методи за податоци за животната средина Екологија и Biomonitorization квалитет на вода квалитет на почва Квалитет на воздухот остатоци извори на енергија Управување со квалитетот Напредно Инструментални анализи мониторинг на животната средина економија на животната средина Пристап и прием УДК студии програми мајстор се отворени за студентите со диплома за додипломски студии или еквивалент од призната шпански универзитет, или еквивалентно квалификација од призната институција трето ниво во EHEA. Кандидатите кои не се од EHEA универзитетски системи не се бара да имаат нивните квалификации официјално признати, под УДЦ е задоволен дека резултатите на ученикот и статусот на нивните не-EHEA квалификација се хомологни со еквивалентна диплома во Шпанија. Ова е специфична за апликацијата, изјава на само еквивалентноста на: под никакви околности не може да прием на не-EHEA квалификации на Универзитетот да се толкува како еден вид на официјална акредитација. Апликации за програми УДК магистерски студии ќе се проценува врз основа на посебни критериуми за влез, вклучувајќи академски квалификации и основаноста на кандидатот. Информации во врска со постапките и условите за влез ќе бидат вклучени во структурата на програмата за секој степен. Одлуката да им понуди на студентите место на... [-]

Магистер на науки (истражувања)

University of Technology Sydney
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години January 2018 Австралија Sydney + 1 more

Овој курс обезбедува можност за дипломирани студенти да се здобијат со вештини за истражување и да ги продлабочат своите знаења во областа на науката. [+]

Целта на програмата е на професионален развој на кандидатот, обезбедување искуство во дефинирање на проблем, хипотеза формулација и тестирање, за стекнување на податоци, анализа и интерпретација и презентација на проектот.

Кариера опции вклучуваат консултант на животната средина, медицински научник, истражувач, ресурс менаџер, научник или технолог.

[-]

Магистер на науки (екстензија)

University of Technology Sydney
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години January 2018 Австралија Sydney + 1 more

Овој курс има за цел да ја обнови и прошири студентите научни и индустриски искуство со менаџерски и бизнис acumen. Тоа им нуди на студентите со голем број на можности со вредност додавајќи на нивните постоечки специјализации и носејќи ги до брзина на знаења и технологии, или со проширување во различни полиња на интерес да се здобијат со професионални и менаџерски способности. [+]

Курсот содржи задолжително јадро на професионални теми релевантни за сите наука дисциплини. Субјектите во јадрото обезбеди 'рбетот на вештини важно да се професионални научник, дали се тие вклучени во истражувањето, науката бизниси, индустрии или владини организации. Тоа се вештини на комуникација, критичка анализа, проект менаџмент и иновации и комерцијализација. Професионалните влакно е надополнет со избор на големите студија во одредена наука или математика дисциплина, или во науката за управување. Студентите исто така имаат можност на друштвото за истражувачки проект, што е предмет на одобрување од страна на факултетот. За студентите со соодветни нивоа достигнување размислува за истражување степен, на овој курс обезбедува пат на д-р. Последниот семестар на изборни предмети им овозможува на студентите да се надополнуваат нивните постоечки вештини во собата со користење прилагодени предмети од сродни дисциплини во здравството, инженеринг и бизнис.... [-]


Службен магистратура во современата култура, литература, уметност институции и културна комуникација

Instituto Universitario de Investigación Ortega y Gasset
Студии врз за студентски град Целосна 1 година May 2018 Шпанија Мадрид

Оваа програма води до титулата на Универзитетот Магистер по меѓународна соработка и управување со јавни политики, програми и проекти за развој од Меѓународниот универзитет Menéndez Pelayo, организирана во соработка со Универзитетот Институтот Ортега и Гасет истражување. [+]

Мајстори General Studies диплома. Оваа програма води до титулата на Универзитетот Магистер по меѓународна соработка и управување со јавни политики, програми и проекти за развој од Меѓународниот универзитет Menéndez Pelayo, организирана во соработка со Универзитетот Институтот Ортега и Гасет истражување. Заработени кредити во мајстор се препознаваат автоматски за пристап до докторски студии во било кој универзитет во европското високо образование. Цели На Магистер по меѓународна соработка и управување со јавни политики, програми и проекти за развој на Таа има за цел да се задоволи побарувачката за технички експерти во меѓународната соработка предизвикани од постоењето на поголем број на актери кои носат ресурси во оваа област. Прво, дури и во контекст на рецесијата како што е овој, развиените земји исплата значителни ресурси во однос на официјалната развојна помош (ОДА) канализира преку разни актери како што се мултилатерални агенции, невладини организации за развој, органите на државната соработка, регионално и локално или повеќе одделенија на министрите. Второ, се поголем број земји во развој се вози политичка сила со Југоисточна Јужна соработка, како еден од сегашниот систем за помош најмногу трансформативниот настани. Меѓу овие актери на Југоисточна Јужна соработка, земјите од Латинска Америка се игра водечка улога, како тие успеале да станат меѓународни стандарди во оваа област, преку напорите за систематизација на нивните практики и ре-осмислување на соработка тие го прават. Конечно, тоа, исто така, расте во корпоративниот посветеност на различни организации со спроведувањето на програмите за соработка во оние земји каде што се инсталирани, промовирање на корпоративните политики за општествена одговорност кои сакаат... [-]

мајстори од истражување степени

Abertay University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Dundee

Ова е програмата за истражување на една година (три семестри), кој ќе бидат надгледувани од страна на еден или повеќе од нашите членови на факултет. [+]

Мајстори од истражување степени

 

Ова е програмата за истражување на една година (три семестри), кој ќе бидат надгледувани од страна на еден или повеќе од нашите членови на факултет. Успешни дипломци ќе бидат доделени мајстори степен со еден од следниве наслови во зависност од предметната област на истражување.

Магистер на науки од истражување (главна тема името) (р) Мајстор на уметноста од страна на Research (главна тема името) (р) Мајстор за технологија од страна на Research (главна тема името) (MTECH) Мајсторот на законите од страна на Research (главна тема името) LLM ... [-]

магистрирал во областа на науката и извршната инженеринг

MINES ParisTech
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Франција Советување / медијација Кина Пекинг Paris Fontainebleau Évry Lille + 6 more

Целта на овој мајстор е да ги обучи високо ниво инженери способни да управуваат со комплексни проекти поврзани со индустријата и да станат менаџери на компании. Ова се имплементира [+]

Магистрирал во науката и инженеринг Извршниот

Целта на овој мајстор е да ги обучи високо ниво инженери способни да управуваат со комплексни проекти поврзани со индустријата и да станат менаџери на компании.

Ова се спроведува преку мултидисциплинарна програма, со високи технички, научни и социо-економска содржина, што доведува до силна позадина на основните знаења и практични вештини благодарение на силниот учество на предавачи од претпријатија и имплементација на практиканти во компании.... [-]