Пребарај за Мастерс во Languages

Најди ги вашите магистерска диплома по Languages овде!

Languages

А магистерска диплома по јазици е пост-дипломски степен програма која е дизајнирана да пренесат потребните вештини на учениците со цел да се олесни нивната интеграција во професионални апликации свет кои се однесуваат на познавање на јазици во мултикултурни средини. Студии на мајсторите програмата се интегрираат информации концепти и информатичката технологија знаење во ширењето на знаењата на студентите. Со зголемување на потребата за подобрување на апликации на јазици во двете професионални и практични аспекти на јазикот, професионалци, кои можат да направат е можно оваа потреба стануваат се повеќе во побарувачката. А господар на јазиците, се очекува да ја преземат оваа задача на разбирање на апликации во општеството и да најдат начини за искористување на нив, со цел да се имаат најдобра можна ефект врз општеството.А магистерска диплома по јазици, исто така, се обидува да им понуди на студентите во длабочина разбирање на употребата на јазикот. Студентите се да ги добијат овие вештини благодарение на истражувачи во областа кои имаат богато искуство во професионална примена на јазици. Постојат неколку можности за кариера кои се достапни за дипломирани студенти на програмата во такви места како што се: јазикот центри во универзитетите, јазик училишта, универзитети, основното и средното образование во било која земја и центри за поддршка за имигрантите, истражувачки центри и издаваштво.

Читај повеќе

господар во наставата француски јазик како втор јазик

Paris-Sorbonne University Abu Dhabi
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 1 година October 2017 Обединети Арапски Емирати Абу Даби

Ќе се размислува за подобрување на вашето искуство со додавање магистрирал на вашиот профил. Ако сте течно француски јазик, на магистрирал во француски јазик наменета за студентите со арапски јазик како мајчин јазик, може да се подготвуваат на вашата кариера. [+]

Мајстори Languages диплома. Преглед На една година Мајстор 's во наставата француски како странски јазик е наменета за студентите да се стекнат со основни знаења и вештини потребни за наставата француски на арапски култури. Сите предмети се изучуваат на француски јазик. На програмата ги комбинира предавал семестар опфаќа солидна трите клучни области на овој степен; интер-културализам (односи меѓу француски јазик во светот и арапскиот свет), лингвистиката (француски и контрастивна, анализирани во француско-арапскиот област) и дидактика (сознајни, психолошки, културни и практична). Во текот на вториот семестар, студентите заврши на стажирање и да се здобијат со практично искуство на наставата да се зајакне своите знаења и вештини стекнати во текот на академски студии. Меѓународното признавање Париз-Сорбона универзитет Абу Даби дава комбиниран искуство од три глобално реномирани француски универзитети вклучувајќи го и Париз-Сорбона, Париз-Декарт Универзитетот и Универзитетот Пјер и Марија Кири. Ова богато наследство на заеднички совршеност сега е достапен во Абу Даби во рамките на Министерството за образование и е призната во светот. За да ја видите брошурата, кликнете овде [-]

господар на француски јазик

West Catholic University - Université Catholique de l’Ouest
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Франција Angers

Целта на овој мајстор е да им овозможи на студентите да се стекнат со теоретски и практични вештини во наставата по француски јазик како странски јазик. [+]

ЦЕЛИ НА ОБУКАТА Целта на овој мајстор е да им овозможи на студентите да се здобијат со теоретски знаења и наставни практики на францускиот јазик како странски јазик - вршење на професијата наставник - обезбедување на образовна дејност и надзор на обучувачи - изградба наставата француски како странски јазик, материјали на национално или на меѓународно ниво. + НА ОБУКАТА - Професионална обука со стажирање (2-5 месеци) во Франција или во странство - Интервенции на специјализирани професионалци - блиско промоции и персоналните поддршка на образованието - заедничка програма и уникатна промоција за студенти лицето и далечината, соработка помеѓу студентите - Овој мајстор е понудено во почетна или континуирана обука, или дистанца. Поголемиот дел од ремек-лице: - А се разбира понудени на универзитет инкорпорирање на француски јазик центар за да се овозможи алтернативна теорија и пракса. - Договори за партнерство со повеќе од 85 универзитети во светот. Најоддалечените господар: - Обука преку мултимедијална платформа: форум, вики, реактивност. - А интерактивност помеѓу студентите на кампусот на UCO и учениците од далечина курсеви. ПРИЕМ Мајстор 1: Студентите кои имаат едно од следните степени имаат пристап како право на мајстор: - диплома за наука на јазични курсеви ФЛЕ - Лиценца јазици курсеви ФЛЕ - Степен во современата литература курсеви ФЛЕ студенти носителите други напредни степени (француски или странски) можат да аплицираат за прием преку процесот на валидација на лични и професионални искуства. Господар 2: Студентите доби испитување на документи од првата година на мајстор наставни јазици имаат пристап до втората година на обука мајстор по... [-]

Магистер по англиски јазик

Across the Pond
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Aberdeen Belfast Brighton Canterbury Cardiff Chester Cirencester Colchester Edinburgh Epsom Exeter Falmouth Farnham Glasgow Guildford Huddersfield Leeds Leicester Lincoln Liverpool London Loughborough Manchester Newcastle Norwich Nottingham Oxford Reading Rochester Sheffield + 28 more

Предмет на англискиот јазик е еден од повеќето широки теми на студии се нудат на универзитетот. Иако фокусот е на литература, природата на англиската книжевност изложува на студентите да размислуваат и во другите сфери на историјата, политиката, филозофијата и многу повеќе. [+]

Мајстори Languages диплома. Предмет на англискиот јазик е еден од повеќето широки теми на студии се нудат на универзитетот. Иако фокусот е на литература, природата на англиската книжевност изложува на студентите да размислуваат и во другите сфери на историјата, политиката, филозофијата и многу повеќе. Ова ја прави Велика Британија, со своите светски познати образовниот систем, еден од најдобрите места во светот за да учат како мулти-дисциплинарен предмет. Друга возбуда за англиската книжевност студенти, специфични за Велика Британија, е сознанието дека многу од авторите студирал во класата не беа само од Велика Британија, но често се уште има остатоци низ земјата за студентите да ја посетите, како што се куќи на Џејн Остин , сестрите Бронте, Шекспир, Томас Харди, Вордсворт и многу повеќе. На ниво на додипломски, студентите можат да очекуваат преглед на англиската книжевност, кои се движат од средновековниот на дваесет и првиот век. Студентите ќе имаат можност да избираат изборни предмети (класи), заедно со потребните основни модули, кои ќе им овозможат да се фокусираат повеќе на одредени области на интерес, како што се Викторија литература, креативно пишување, американската литература, готска книжевност, детска литература, Шекспир, и многу повеќе. Во Англија и Велс на степен ќе се состои од три години на студии; во Шкотска програма е четири години. Во првиот, студентите може да се очекува да се земе heaver товар на основни класи на првата година, постепено додавање на повеќе изборни модули како што напредокот на годините и тие учат своите области на најголем интерес. Учениците обично ќе напише дисертација... [-]

мајстор на филозофијата во англиски лингвистика

UIT The Arctic University of Norway
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2018 Норвешка Tromsø

Програмата става посебен акцент на формалните аспекти на граматиката, особено синтакса и фонологија. Програмата има силна компаративна компонента, иако изучување на англиски јазик се разбира одржува централно место во програмата. [+]

Програмата става посебен акцент на формалните аспекти на граматиката, особено синтакса и фонологија. Програмата има силна компаративна компонента, иако изучување на англиски јазик се разбира одржува централно место во програмата. Опис на програмата степен програма на мајстор во англиски лингвистика опфаќа постдипломски студии на ниво на англиски лингвистиката, и треба да се гледа како продолжување на работа на ниво на диплома. Програмата става посебен акцент на формалните аспекти на граматиката, особено синтакса и фонологија. Програмата има силна компаративна компонента, иако изучување на англиски јазик се разбира одржува централно место во програмата. Студентите ќе се развие увид во структурата на јазикот воопшто и на англиски јазик, особено, социјални и географски варијации, како и историскиот развој и стекнување на англиски јазик. На ниво на магистерски, студентите ќе ги развијат посебни интереси врз основа на нивните предмети и ќе напишам или магистерска теза или две статија должина документи чија главна емпириски фокус треба да биде на англиски јазик. Програмата се состои од следниве компоненти: 60 ЕКТС на предмети и 60 ЕКТС за ниту една (1) теза, или две (2) предмети И на предмети и теза / статии мора да имаат познавање на англискиот како нивна главна емпириски фокус. На три изборни десет кредитна курсеви може да дојде од некој курс на 3000-ниво на јазикот или на лингвистика понудени од страна на групите за англиски јазик и општата лингвистика. Ако може да се демонстрира нивната релевантност за програмата, други курсеви можат да бидат прифатени од страна на апликацијата. Магистерски труд Степенот вклучува 60 ЕКТС... [-]

господар на странски јазик, англиски јазик

Nakhchivan State University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Азербејџан Nakhchivan

Специјалитет беше отворен во 2002 година под името "Јазик студии". Условот за јазик студии се дизајнирани за да се осигура дека студентите добиваат основна обука во сите повеќето централни области на стари и современи англиски лингвистика. [+]

Мајстори Languages диплома. Магистер по странски јазик англиски Специјалитет беше отворен во 2002 година под името "Јазик студии". Условот за јазик студии се дизајнирани за да се осигура дека студентите добиваат основна обука во сите повеќето централни области на стари и современи англиски лингвистика. На програмата се бара вкупно околу 15-20 предмет часа, поделени во следниве категории: Лингвистика Основни курсеви: Линг 100 - Вовед во науката јазик Линг 210 - Јазик Историја Линг 301 - Елементи на Синтакса English Морфологија Англиски Фонологија Стилистика на англиски јазик English Лексикологија Теоретски курсот По дисертација English Semasiology Мисијата на англиски јазик студии е да се всади во нашите студенти длабока благодарност за јазик и неговата примена на потребите на општеството. Ние сакаме да се обезбеди основни вештини, ставови и знаења потребни за студентите да се направи значаен придонес во областа на наставата по англиски јазик и лингвистика. [-]

господар во теоријата и практиката на англиски јазик

South Ural State University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Русија Chelyabinsk

Цел на програмата: Мајстор е на програма и обезбедува длабока познавање во лингвистиката, методи на предавање и дава практично искуство во истражувачка работа и меѓународна соработка, што се развие вештини кои се од суштинско значење за правење на првите чекори во една академска кариера. [+]

Програмата "Теорија и практика на англиски јазик» мајстор Сусу, Институтот за лингвистика и меѓународни комуникации, Chelyabinsk Целта на програмата Мајстор е на програма и обезбедува длабока познавање во лингвистиката, методи на предавање и дава практично искуство во истражувачка работа и меѓународна соработка, што се развие вештини кои се од суштинско значење за правење на првите чекори во една академска кариера. Студиска програма КурсевиНа студиската програма ги опфаќа сите основи на теоријата на англиски јазик, методологијата на истражување, методи на настава. Широк спектар на специјални курсеви подучени од истражувачки кадар вклучува state-of the-art курсеви во иновации во образованието, водечките теории превод, интеркултурна комуникација, анализа на дискурсот и други. Истражувачка работаОд првите денови на студии студентите се активно вклучени во истражувачката работа. Тие се активни членови на истражувачки тимови со кои се стимулира ефикасен професионален развој. ЈазикНа програмата е дадено на англиски јазик. Програмата е фокусирана: На кандидатите со диплома применуваат диплома, зборува англиски и планирање на идна кариера во лингвистика и во Русија и во странство. Програмата: 120 ЕКТС кредити, со полно работно време студија (2 години), диплома Мастер подобност: Кандидатите мора да поседуваат диплома 's степен во соодветната област Стипендија: Стипендии покрива школарината и некои наставни материјали Една академска година вклучува 2 семестри, почнувајќи од 1 септември и 10-ти февруари. Зимски празници - 2 недели, летните одмори - 2 месеци (јули, август). Одбрана на тези мајстор се брани во јуни. [-]

Мајстор во раното Јазик Образование за интеркултурна комуникација

University of Eastern Finland Philosophical Faculty
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Финска Joensuu

На Програмата за две години мајстор во раното Јазик Образование за интеркултурна комуникација (120 ЕКТС) е понудено заеднички од страна на Универзитетот ... [+]

Мајстор во раното Јазик Образование за интеркултурна комуникација

 

На две години Степен програма Меѓународен мајстор во раното Јазик Образование за интеркултурна комуникација (120 ЕКТС) подготвува студентите да учат странски јазици на децата. Посебен акцент е поставен на рана возраст интеркултурна комуникација надлежност. Вкупниот број на достапни студија места е 10.... [-]


Master in English Language Teacher Education

Masaryk University Faculty of Education
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 семестри September 2018 Чешка Брно + 1 more

[+]

  doc. Мг. Светлана Hanušová, д-р (Раководител на Катедрата за англиски јазик, Факултет за образование) Програмата е дизајнирана да обезбеди образование за наставници по англиски јазик. Акцентот е ставен на методолошки импликации на сите дисциплини и нивната практична примена на учениците наставната практика на средни училишта. одделот за домаќин е [-]

мајстор во европски, американски и постколонијалните јазици и литератури

Ca' Foscari University of Venice
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Италија Венеција

Овој втор циклус на студии Програмата обезбедува напредно познавање на јазици, литератури и култури на европските, американските и постколонијалните земји, промовирајќи крос-културен перспективи во солидна позадина во општествените науки. [+]

Мајстори Languages диплома. Овој втор циклус на студии Програмата обезбедува напредно познавање на јазици, литератури и култури на европските, американските и постколонијалните земји, промовирајќи крос-културен перспективи во солидна позадина во општествените науки. Овој степен програма нуди можност да се добие двојно / заедничка диплома со други европски универзитети. - Степен Европската заедничка мајстор во англиски и американски студии со Ото Фридрих универзитет - Бамберг (Германија), Карл-Франценс универзитет - Грац (Австрија), Pécsi Tudományegyetem - Pécs (Унгарија), Универзитетот Париз Дидро - 7 Париз (Франција). - Двојна диплома со Факултетот do Еспирито Санто (Бразил), Универсидад де Хуелва (Шпанија) или со Универсидад де Севиља (Шпанија). - Двојна диплома со Универзитетот Сорбона Nouvelle - Париз 3 (Франција), Humboldt-Universität - Berlino (Германија) Врска до страницата на студии на Програмата Линк до постапката за јавна набавка на примени Наставните програми на располагање - Литератури и култури - Англиски и американски книжевни и културни студии - Estudios Ibéricos е Iberoamericanos - Господар européen en етиди Françaises et франкофоните Пристап до програмата Неограничен влез предмет на оценка на минималните барања. Специјални барања за прием се основаат за следниве наставни програми: Наставна програма во англиски и американски книжевни и културни студии. Пристап: преку избор по повик прием. Doble Titulación en Estudios Ibéricos е Iberoamericanos / двојна диплома во Пиринејскиот и ИБЕРОАМЕРИКА студии. Пристап: преку избор по повик за запишување (на нашиот де Хуелва, Universidad Nacional del Litoral, Universidade Сојузна направи Еспирито Санто, Universidad de Sevilla). Господар européen en етиди Françaises et франкофоните. Пристап: преку избор по повик прием. Приемот на... [-]

господар во теоријата и практиката на вербална комуникација: германски

Saint Petersburg State University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Русија Санкт Петербург

Овој мајстор на програмата е наменета за проширување на теоретските знаења на учениците неопходни за спроведување на јазикот функционална анализа и за развој на комуникациската компетенција и јазик на владеење. [+]

Преглед Јазик на настава: германски Овој мајстор на програмата е наменета за проширување на теоретските знаења на учениците неопходни за спроведување на јазикот функционална анализа и за развој на комуникациската компетенција и јазик на владеење. процесот на учење се базира на теоретски насоки на модерните трендови во применета теоретска лингвистика, како што pragmalinguistic анализа, комуникативни (интеракциска) текст лингвистика, историски pragmalinguistics и социолингвистичка анализа на германски јазик (дијалект, професионални зборови, sociolect, комуникативни -functional варијација на лингвистичките форми). Програмата е првенствено насочена кон пренесување на студентите up-to-date со основни знаења за тоа како да ги користат различните јазични форми во Германија во нивната директна поврзаност со социо-комуникациската активност на луѓето во различни социо-културни контексти. Програма преглед Задолжителни предмети: Историја на лингвистиката и методи на јазични истражувања Семиотиката во интеркултурна комуникација Наставната практика Изработка на магистерски труд истражување пракса Изборни предмети: Основи на јазични прагматика Бонтон формули: Еволуција и Grammaticalization Критериуми текстуалноста во практична анализа Германски Дијалектологија Реториката и модерната теорија на текст Анализа на наративен текст Кредити: 120 ЕКТС [-]

Господарот на програмата во Hakka јазик и литература

National Central University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Тајван Taoyuan

Господарот на програмата во Hakka јазик и книжевност на Катедрата за Hakka јазикот и општествените науки е основана во август 2004 година. Ние запишани десет студенти секоја година, насочена кон луѓе кои сакаат да се обратат до Hakka јазик и книжевност. [+]

Мајстори Languages диплома. Господарот на програмата во Hakka јазик и книжевност на Катедрата за Hakka јазикот и општествените науки е основана во август 2004 година. Ние запишани десет студенти секоја година, насочена кон луѓе кои сакаат да се обратат до Hakka јазик и книжевност. Нашиот мајстор на уметничката програма има за цел да им овозможат на студентите со основните теоретски вештини за да се спроведе истражување на Хака јазик и Хака литература, која вклучува рана традиционалните записи, популарни дела (раскази, балада, расадник рими, гатанки, итн), како и за рано детско книги на стариот стил приватно училиште. Hakka јазик игра важна улога во речиси секој аспект на Хака култура и е наш фокус на студијата во сегашно време. основни курсеви Семинар во Hakka култура студии Фонетски опис и анализа на Хака јазик Вовед во кинески дијалекти Лингвистичките теории и методологија професионални курсеви Студија на Хака Фонологија Hakka Лексикологија Етимологија: Hakka Chinese карактер Кинески историски Фонологија Историја на кинески знаци и фонологија Кинески Морфологија Барања за Дипломирање Потребните кредити: 33 кредити (вклучувајќи 9 кредити за предмети потребни, 9 кредити на задолжително изборни предмети (еден курс во три области - фонологија, речник и писмен јазик студии), 15 кредити на изборни предмети) Времетраење на студиите: 1 ~ 4 години Други услови: Квалификации за испити, манипулирање со усна одбрана на тезата, студии за испитување Истражувачки капацитети и лабораторија јазична лабораторија ESRI Arc GIS SQL Server Standard Edition 2008 R2 Sngl Академски ОТВОРЕН 1 лиценца бр Ниво 1 Proc VOSA интерактивна табла прием на документи автобиографија... [-]

MLitt во англиски јазик и лингвистика

University of Stirling
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 27 месеци September 2018 Обединетото Кралство Stirling + 1 more

На MLitt англиски јазик и лингвистика нуди на студентите можност да учат на сложена работата на јазикот и да се истражуваат нејзината централна улога во општеството. [+]

На MLitt англиски јазик и лингвистика нуди на студентите можност да учат на сложена работата на јазикот и да се истражуваат нејзината централна улога во општеството. Ќе се истражува како јазик функционира, колку луѓе го користат, она што луѓето го користат за, од каде доаѓа и како таа се менува. Опсегот на експертиза за истражување претставена од страна на три посветен членови на персоналот настава на курсот се рефлектира во сеопфатен пакет на модули кои вклучуваат когнитивен, sociolinguistic, историски, еволутивен, и аналитички дискурс теми. Цели на курсот Студентите ќе се очекува да дипломираат со знаење на современи лингвистички теории, вклучувајќи ги и генеративен и когнитивните пристапи за јазичните опис и контекстите во кои се појавија овие теории. Тие, исто така ќе се здобијат со знаење и разбирање во специјализирани избрани области на студии (на пример, Стариот и Средниот англиски, историски, социјални и регионални вариетети на англискиот јазик, јазикот и когницијата, анализа на дискурсот и еволутивен лингвистика), вклучувајќи ги и критичко разбирање на истражувања во овие области. Тие ќе бидат во можност да се применуваат различни описни лингвистички алатки за јазик податоци и лингвистички теории за да се одбрани специјализирани области на студии во рамките на англиски јазик и лингвистика, во согласност со нивните области на интерес. Тие ќе учат за планирање и управување со истражувачки проект под надзор, преземање на независни истражувања, вклучувајќи следење на релевантни случувања во областа на одбраната (и) и да биде во можност да ги постави во соодветен контекст; тие ќе бидат во можност да структура... [-]

Магистрант на англиски јазик

Lingnan University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Хонг Конг Tuen Мун

Современ англиски студии е една возбудлива областа на наставата и истражувањата. Катедрата за англиски нуди програма Достигнувања студии и програма за постдипломски студии во современата англиски студии. За нас, за англиски студии опфаќа изучување на современата литература во ... [+]

Мајстори Languages диплома. Магистрант на англиски јазик Времетраење: 2 години (со полно работно време) Место: Хонг Конг Современ англиски студии е една возбудлива областа на наставата и истражувањата. На Катедрата за англиски нуди програма Достигнувања студии и постдипломски програма на англиски јазик студии. За нас, за англиски студии опфаќа изучување на современата литература на англиски јазик, применета јазични студии и јазични студии. Ние признаваме англиски како интернационален дискурс или лингва франка, повеќе не е литература и јазик кои припаѓаат на Велика Британија и Северна Америка. Додека ние се вратиме на широк спектар на интереси во применетата лингвистика, педагогија и книжевни студии, ние сме особено силна во критичка теорија Семиотиката критични за дигитална писменост Азиските литература на англиски јазик Нео-Викторија студии социолингвистика Англиски во Хонг Конг Трагичната драма и трагична дискурс Детали за истражувачки кадар и настава експертиза може да се најде на одделенски сајт: www.LN.edu.hk/eng/staff.php. Одделението е длабоко посветена на етос на "студент-центрирано учење" и "предавање на целата личност 'Lingnan е. За постдипломци нуди: редовни, внимателен и високо поддршка надзор високо-квалитетни истражувања поддршка, со одлична библиотека и компјутерски капацитети енергична и пријателски дискусија на семинари и неформално финансиска поддршка за присуствуваат на конференции и за архивски истражувања истражувањето врски со слични одделенија на меѓународно ниво можности за додипломски настава колегијални односи со вработените кои го поздравуваат и го вреднуваме нашите постдипломци Барање за прием Кандидатите кои се заинтересирани кои бараат прием во програмата Магистрант треба да се однесува на Универзитетот директно. Успешните кандидати нормално ќе бидат обезбедени со постдипломски студии... [-]

Магистерски степен во наставата по англиски јазик

Universitat Rovira i Virgili
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 1 година September 2018 Шпанија Tarragona Португалија Tomar Франција Bordeaux Барселона + 5 more

Овој мајстор е континуитет на ексцизија на мајстор на настава на странски јазици (ELE / ILE), воведен во 2007 година, со две специјалитети, англиски и шпански. Магистер по англиски јазик настава има за цел да ги обучи специјалисти во областа на наставата по англиски јазик на различни нивоа, како и специјалист. Ориентацијата на насловот се мешаат комбинирање на професионални и полиња ... [+]

Магистер по настава на англиски јазик Овој мајстор е континуитет на ексцизија на мајстор на настава на странски јазици (ELE / ILE), воведен во 2007 година, со две специјалитети, англиски и шпански. Магистер по англиски јазик настава има за цел да ги обучи специјалисти во областа на наставата по англиски јазик на различни нивоа, како и специјалист. Ориентацијата на титулата се меша во однос комбинација на професионални и истражувачки полиња, и е наменета за дипломирани студенти, домашни или странски, со и без работно искуство, кои сакаат да ги води вашата кариера на наставник по англиски јазик. Можности за кариера Обемот на работа пар екселанс е наставата по англиски јазик на сите нивоа. Јазикот на наставата воопшто, им нуди на студентите со мултидисциплинарен обука во економијата која му овозможува на сите видови на активности поврзани со пренос на културни активности знаење. Идните дипломирани студенти / das ќе бидат подготвени да ги изврши следните задачи: Во областа на јазици: Професор по англиски јазик наставни центри на шпанската држава, и приватни и службени (официјален јазик во училиштата, јазикот услуги, училишта за странски јазици, возрасни училишта, итн.) Професор по англиски јазик во странство, во приватни и јавни центри. Професор по англиски јазик за специфични цели во приватните фирми, мултинационални и меѓународни агенции. Професор по другите предмети на англиски јазик за двојазични училишта. Директор или раководител на студии во училиштата. English lectureships на странски универзитети. Пристап до места на англиски јазик во средните училишта. консултант јазик во училиштата, објавување или на други јавни и приватни... [-]

Англиски Specialisms - Магистрант / д-р

University of Bolton
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 7 години August 2018 Обединетото Кралство Bolton

Магистрант студија / д-р ниво е за англиски јазик дипломирани студенти, моментално без мајстори степен или еквивалентни постдипломски искуство, кои сакаат да ги развијат своите знаења од одредена област на англиски јазик студии на високо ниво на академски постигнувања. На Магистрант / д-р во голема мера не се предава и главните вашата апликација ќе биде теза напишани под надзор на член на персоналот (директорот на студии) со експертиза во областа избран ... [+]

Мајстори Languages диплома. Англиски specialisms - Магистрант / д-р Магистрант студија / д-р ниво е за англиски јазик дипломирани студенти, моментално без мајстори степен или еквивалентни постдипломски искуство, кои сакаат да ги развијат своите знаења од одредена област на англиски јазик студии на високо ниво на академски постигнувања. На Магистрант / д-р во голема мера не се предава и главните вашата апликација ќе биде теза напишани под надзор на член на персоналот (директорот на студии) со експертиза во областа одбрале. Дополнителна поддршка е на располагање од други внатрешни / надворешни академици. Вашата теза ќе биде по едно парче на оригинални истражувања што го прави значителен придонес за научни знаења во одредена област на студии. На широка тема за да се испита ќе бидат дефинирани од вас со повеќе конкретни детали согласи преку разговор со директорот на студии. Одредени области на експертиза во одделот се дело на Вирџинија Вулф, пишувањето на жените во 19-тиот и 20-тиот век, модернизмот, литература за деца, и книжевната и културната теорија. Кариера и професионален развој Курсот е корисно ако сакате да стане професор по англиска литература, да се спроведе истражување во високото образование или ако сте во потрага да се развие области на експертиза во врска со овој или со намера кариера надвор високото образование. Предмет преглед Англиски вработените во Школата за уметност, медиуми и образование цениме нивните односи со студентите и да се обезбеди пријателски и поддршка на постдипломски истражување надзор. Во текот на првите 12 до 18 месеци на курсот ќе бидат регистрирани за... [-]