Барај тука за мајстор во Languages во Азија

Најди ги вашите Мајстор програма во Languages во Азија тука!

Languages

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. Една веќе мора да има додипломски диплома да аплицираат за програмата на мајсторот 's. Повеќето господар 's степен програма ќе бараат од студентите да се заврши мајстор ' s теза или истражувачки труд.

Студентите земање на Магистер по јазици ќе бидат способни да демонстрираат главните концепти во голем број на јазични дисциплини, додека развивање на експертиза во лингвистиката процедури. Во прилог на развој на јазикот, студентите ќе ги преземе интердисциплинарен пристап кој бара критичко размислување.

Студентите кои ќе завршат дел од нивниот степен во Азија се зголемува во бројки. Во моментов, на вториот и третиот најголемите економии се во Азија. Без ограничување, студентите се опишани своето време во Азија како најдобро искуство од нивните животи. Денес, три од четирите повеќето населени земји во светот се во Азија: Кина, Индија и Индонезија.

Магистерски степен во Languages во Азија. Ги добиете сите господар во Languages информации и контакт на училиштето во Азија директно.

Читај повеќе

Господар на кинеското меѓународно образование (за самостојно финансирани меѓународни студенти)

Yunnan University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Кина Kunming

Мајсторот на кинеската меѓународна едукација ги подготвува студентите за професионална кариера во наставата во кинески странство. На Колеџот на меѓународни студенти на Yunnan University им нуди на студентите широк спектар на јазични и културни знаење за употреба во меѓународната арена. [+]

Мајсторот на кинеската меѓународна едукација ги подготвува студентите за професионална кариера во наставата во кинески странство. На Колеџот на меѓународни студенти на Yunnan University им нуди на студентите широк спектар на јазични и културни знаење за употреба во меѓународната арена.

Барања за апликацијаСтудентите мора да имаат добар морален карактер (без криминално досие) и да бидат подготвени да ги почитуваат сите закони, регулативи и правила на НР Кина и Yunnan University . Студентите ќе ја почитуваат социјалната етика и обичаите на Кина.Студентите мора да бидат во добра физичка здравствена состојба и да ги задоволуваат здравствените стандарди за странските студенти.Студентите мора да бидат под 40-годишна возраст, како и носителите на диплома.Студентите мора да имаат стари HSK (кинески владеење испит) Бенд 6 или нов HSK Бенд 5 или додипломски студии поврзани со кинески јазик студии.Методи на примена... [-]

MA Interpreting and Translation, Mandarin and English

The University of Nottingham Ningbo China
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Кина Ningbo

[+]

[-]

теорија и методи на настава рускиот јазик како странски јазик

Sholokhov Moscow State University for the Humanities
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Русија Moscow

Господар програма "Теорија и методи на настава рускиот јазик како странски јазик" во SMSUH. М-р Sholokhov вклучува не само на традиционалните методи на учење и настава рускиот јазик како странски јазик, но исто така и технологија на предавање руски јазик со помош на посредник, во-длабочината на знаење на законската регулатива на работните односи во Русија, познавање на културата на Русија и бази на туристичката дејност во Руската Федерација [+]

Господар програма "Теорија и методи на настава рускиот јазик како странски јазик" во SMSUH. М-р Sholokhov вклучува не само на традиционалните методи на учење и настава рускиот јазик како странски јазик, но исто така:

техники на предавање руски јазик преку посредник длабочината на знаење во областа на законската регулатива на работните односи во Русија познавање на културата на Русија и бази на туристичката дејност во Руската Федерација ... [-]

господар во меѓународниот бизнис и јазици

Paris-Sorbonne University Abu Dhabi
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2019 Обединети Арапски Емирати Abu Dhabi

На две-годишниот мајстор во меѓународниот бизнис и јазици предава на студентите да господар на концепти и техники релевантни за меѓународен бизнис, додека овозможувајќи им да се здобијат со широко познавање на клучните бизнис стратегии во рамките на глобалниот економски контекст од страна на учење на клучните концепти за управување во различни области. [+]

Преглед

На две-годишниот мајстор во меѓународниот бизнис и јазици предава на студентите да господар на концепти и техники релевантни за меѓународен бизнис, додека овозможувајќи им да се здобијат со широко познавање на клучните бизнис стратегии во рамките на глобалниот економски контекст од страна на учење на клучните концепти за управување во различни области.

... [-]

господар во наставата француски јазик како втор јазик

Paris-Sorbonne University Abu Dhabi
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 1 година October 2019 Обединети Арапски Емирати Abu Dhabi

Ќе се размислува за подобрување на вашето искуство со додавање магистрирал на вашиот профил. Ако сте течно француски јазик, на магистрирал во француски јазик наменета за студентите со арапски јазик како мајчин јазик, може да се подготвуваат на вашата кариера. [+]

Преглед

На една година Мајстор 's во наставата француски како странски јазик е наменета за студентите да се стекнат со основни знаења и вештини потребни за наставата француски на арапски култури. Сите предмети се изучуваат на француски јазик.

На програмата ги комбинира предавал семестар опфаќа солидна трите клучни области на овој степен; интер-културализам (односи меѓу француски јазик во светот и арапскиот свет), лингвистиката (француски и контрастивна, анализирани во француско-арапскиот област) и дидактика (сознајни, психолошки, културни и практична). Во текот на вториот семестар, студентите заврши на стажирање и да се здобијат со практично искуство на наставата да се зајакне своите знаења и вештини стекнати во текот на академски студии.... [-]


господар на програмата на јапонски

Tamkang University
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Тајван Taipei

Мисијата на Одделот на јапонски е да понуди различни флексибилни курсеви и програми за да се исполнат различни социјални потреби, и едуцирање на студентите да бидат високо квалификувани граѓани со напредни јазик и глобална смисла. [+]

Мисијата на Одделот на јапонски е да понуди различни флексибилни курсеви и програми за да се исполнат различни социјални потреби, и едуцирање на студентите да бидат високо квалификувани граѓани со напредни јазик и глобална смисла.

&nbsp

Одделот за јапонски, првично на Одделот за Источна јазици, е основана во 1966 година, и се нудат курсеви на јапонски јазик, економијата, политиката и културни студии на Јапонија. Поради брзото зголемување на студенти кои студираат јапонски и јапонската култура и општество во Tamkang универзитет, на Катедрата почнаа да нудат две Новак класи во 1973 година. Во 1985 година, на Одделот за Источна Јазици беше преименувана во Одделот за јапонски јазик. Со постојаниот раст на студент број, на Одделот за јапонски моментов прифаќа околу 240 студенти секоја година во три дена време часови (околу 180 студенти) и една близу време класа (околу 60 ученици). Секторот, исто така, се нудат на степен магистер од 2006 година. Одделот за јапонски беше првиот оддел на Tamkang универзитет да се постави една година студирање во странство програми со партнерските универзитети во Јапонија. Секоја година, околу педесетина студенти учествуваат во програмите и студија во Јапонија за една академска година. ... [-]


Дипломиран по грчки јазик и литература

Open University Of Cyprus
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Кипар Cyprus Online + 1 more

Целта на програмата за постдипломски студии на грчки јазик и литература е да ги користи алатките на модерната лингвистика и теоријата на книжевноста во изучувањето на грчката литература, со акцент на класичниот период, нејзината еволуција и нејзиното учење. [+]

Целта на програмата за постдипломски студии на грчки јазик и литература е да ги користи алатките на модерната лингвистика и теоријата на книжевноста во изучувањето на грчката литература, со акцент на класичниот период, нејзината еволуција и нејзиното учење.

Програмата за постдипломски студии е од интерес бидејќи:

преплетува лингвистиката со литературни студииексплоатира текстуална лингвистика, социолингвистика и говорна анализа во изучувањето на литературатаобезбедува динамичен интердисциплинарен пристап кој ги комбинира книжевните, културните, социолошките / антрополошките и лингвистичките пристапиги обезбедува потребните ресурси за ефективна наставаобезбедува теоретски алатки за интердисциплинарни пристапиобработува сложени истражувачки вештини неопходни за последипломските студии... [-]

Магистрант на англиски јазик

Lingnan University
Студии врз за студентски град Целосна 18 - 36 месеци September 2019 Хонг Конг Tuen Mun

Современи студии по англиски јазик е една возбудлива област на настава и истражување. Одделот за англиски јазик нуди Достигнувања степен програма и програма за постдипломски студии по современи студии по англиски јазик. За нас, англиски студии ја опфаќа студијата на современа литература во ... [+]

Магистрант на англиски јазик

Времетраење: 2 години (полно работно време)

Место: Хонг Конг

Современи студии по англиски јазик е една возбудлива област на настава и истражување. Одделот за англиски јазик нуди Достигнувања степен програма и програма за постдипломски студии по англиски студии. За нас, англиски студии ја опфаќа студијата за современа книжевност на англиски, применети лингвистички студии и јазични студии. Го признаваме англискиот како меѓународен дискурс или лингва франка, повеќе не литература и јазик што припаѓаат на Британија и Северна Америка.... [-]


Истражувачки степени (Магистрант / р) во јапонски и корејски студии

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 години September 2019 Обединетото Кралство London Сингапур Singapore + 3 more

Одделот е во можност да ги надгледува Магистрант и докторски студии со истражување и теза во широк спектар на културни и јазични предмети. Студентите кои се наменети за истражување не треба да се чувствуваат ограничени да го ограничат изборот на теми за оние што се наведуваат против имињата на моменталните членови на персоналот (последипломските студенти неодамна работеле на голем број теми кои вклучуваат јапонско кино, текстови на Кабуки, модерна јапонска лингвистика и литература, Меиџи историски текстови, корејски лингвистики и литература, корејски колонијални и историја на осумнаесетиот век). Истражувањата што се преземаат на ниво на MPhil и PhD се базираат на литературен, документарен и архивски материјал достапен на SOAS а исто така се собраа за време на теренската работа во Јапонија и Кореја. [+]

Истражувачки степени во јапонски и корејски студии

Начин на посетување: Полно работно време или дел од времето

Одделот е во можност да ги надгледува Магистрант и докторски студии со истражување и теза во широк спектар на културни и јазични предмети. Студентите кои се наменети за истражување не треба да се чувствуваат ограничени да го ограничат изборот на теми за оние што се наведуваат против имињата на моменталните членови на персоналот (последипломските студенти неодамна работеле на голем број теми кои вклучуваат јапонско кино, текстови на Кабуки, модерна јапонска лингвистика и литература, Меиџи историски текстови, корејски лингвистики и литература, корејски колонијални и историја на осумнаесетиот век). Истражувањата што се преземаат на ниво на MPhil и PhD се базираат на литературен, документарен и архивски материјал достапен на SOAS а исто така се собраа за време на теренската работа во Јапонија и Кореја.... [-]


господар на странски јазик (руски)

Nakhchivan State University
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Азербејџан Nakhchivan

Во 2000-2001 академска година, земајќи ги во предвид потребите на Nakhchivan автономна република и други региони на земјата, како и соседните земји "наставник по руски јазик и наставник" специјалитет беше отворена во NSU. [+]

Магистер по странски јазик (руски)

Во 2000-2001 академска година, земајќи ги во предвид потребите на Nakhchivan автономна република и други региони на земјата, како и соседните земји "наставник по руски јазик и наставник" специјалитет беше отворена во NSU.

Во различни години, граѓаните на Русија и Турција се изучува во овој специјалитет. Во моментов, двајца турски државјани го продолжат своето образование во IV текот на овој специјалитет.... [-]


господар на странски јазик (француски или германски)

Nakhchivan State University
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Азербејџан Nakhchivan

Специјалитет на францускиот јазик работи за 19 години на Факултетот за меѓународни односи и надворешни Languages.Currently, 55 ученици учат француски јазик курсеви на I-IV. Специјалитет на германски јазик е основана во 1999-2000 академска година и 15 студенти беа прифатени со специјалност во истата година. [+]

Магистер по странски јазик (француски или германски)

Странски јазик (француски)

Во 1998-1999 академска година, претседател на Западна Европа и Источна јазици од историјата Филолошкиот факултет е основана во NSU и и 15 студенти беа прифатени. Во раните денови на своето основање, Амбасадата на Република Франција и на Одделението за своето знаење и соработка посебно внимание високо до овој специјалитет и беше опремен со специјални книги, уметнички книги, технички услови, аудио-видео касети, ТВ, видео -tape и компјутери.... [-]


господар на странски јазик, англиски јазик

Nakhchivan State University
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Азербејџан Nakhchivan

Специјалитет беше отворен во 2002 година под името "Јазик студии". Условот за јазик студии се дизајнирани за да се осигура дека студентите добиваат основна обука во сите повеќето централни области на стари и современи англиски лингвистика. [+]

Магистер по странски јазик англиски

Специјалитет беше отворен во 2002 година под името "Јазик студии". Условот за јазик студии се дизајнирани за да се осигура дека студентите добиваат основна обука во сите повеќето централни области на стари и современи англиски лингвистика. На програмата се бара вкупно околу 15-20 предмет часа, поделени во следниве категории:

Лингвистика Основни курсеви: Линг 100 - Вовед во науката јазик Линг 210 - Јазик Историја Линг 301 - Елементи на Синтакса English Морфологија Англиски Фонологија Стилистика на англиски јазик English Лексикологија Теоретски курсот По дисертација English Semasiology ... [-]

господар на законите во кинески бизнис

Southwestern University of Finance and Economics
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2019 Кина Chengdu Германија Berlin + 2 more

3 години постдипломски студии програма, која започнува секоја крајот на февруари или почетокот на септември. [+]

Времетраење на програмата: 3 години постдипломски студии програма, која започнува секоја крајот на февруари или почетокот на септември. Првата година, кинескиот јазик студија; Втората година, кинески бизнис закони студија; Трета година: Пракса и труд.

Јазик на настава: Англиски

Такси Школарина: Да се ​​промовира овој нов меѓународен програмата, со состојбата на примени пред 2015 година, школарината за мајстор на законите во кинески бизнис програмата е поништен од страна на SWUFE. ... [-]

Магистер по руски јазик, литература и култура за странци

Novosibirsk State University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Русија Novosibirsk

Оваа програма ја интегрира изучувањето на рускиот јазик, литература и култура. Тоа не само што ги подготвува предавачите на руски јазик како странски јазик, туку, исто така, и главно мулти-квалификувани експерти кои добро владеат со руски, кои се запознаени со руската литература и култура, кои можат да работат во заеднички вложувања, а исто така и во образовните, научните и културните организации на нивната земја во интеракција со Русија. [+]

Оваа програма ја интегрира изучувањето на рускиот јазик, литература и култура. Тоа не само што ги подготвува предавачите на руски јазик како странски јазик, туку, исто така, и главно мулти-квалификувани експерти кои добро владеат со руски, кои се запознаени со руската литература и култура, кои можат да работат во заеднички вложувања, а исто така и во образовните, научните и културните организации на нивната земја во интеракција со Русија.... [-]


Мајстор за образование во наставната програма и настава (IB или ESOL специјализација)

George Mason University Korea
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна July 2019 Јужна Кореја Incheon

Програмата за настава со културно и јазично разновидност и исклучителни ученици (TCLDEL) подготвува едукатори за кариера во разни училници низ светот. Студентите запишани во програмата Мејсон Кореја ќе добијат Магистерски во образованието во наставната програма и наставата со концентрација во TCLDEL. [+]

Наставна програма и инструкции, M.ed (IB или ESOL специјализација)

Програмата за настава со културно и јазично разновидност и исклучителни ученици (TCLDEL) подготвува едукатори за кариера во разни училници низ светот. Студентите запишани во програмата Мејсон Кореја ќе добијат Магистерски во образованието во наставната програма и наставата со концентрација во TCLDEL. Наставниците можат да изберат специјализација во меѓународниот англиски јазик за звучници на други јазици (ESOL) или напредни студии за меѓународни студии (IB).... [-]