Магистерски Languages во Соединети Американски Држави

Магистерски Languages во Соединети Американски Држави

Languages

Мајстори е првото ниво на постдипломски предмети и може да се добијат по добивање диплома. Заработуваат мајстори обично бара две години на полно работно време студија, која изнесува 36-54 семестар кредити.

 

Со магистер по јазици, студентите ќе искуство на уникатен и флексибилна структура, како и опсегот на области. Студентите ќе научат да идентификуваат прашања за лингвистички истражувања, и да се запознаеме со важни случувања во оваа област.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Магистерски студии по Languages во Соединети Американски Држави. Најди информации за магистерски студии и институции низ три клика тука!

Читај повеќе

Мајстор за образование (M.Ed.) на англиски јазик вештини

Alabama State University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Montgomery

Се претпоставува дека кандидат за Магистер на науки степен има направено посветеност кон научното проучување на образованието и наставата како кариера. Средното образование курсеви вклучуваат во стручното образование, полиња на учење, и општо образование. [+]

Се претпоставува дека кандидат за Магистер на науки степен има направено посветеност кон научното проучување на образованието и наставата како кариера. Средното образование курсеви вклучуваат во стручното образование, полиња на учење, и општо образование.

Кандидатите треба да се однесува на Академијата за образование за прифаќање на програмата за образование на наставници, најдоцна до четвртиот семестар на нивниот упис во Алабама државен универзитет. По усвојувањето на програмата, советник во средното образование ќе биде доделен за да им помогне во процесот на дизајнирање на прифатливо програма. Советникот во колеџ за образование ќе го координира процесот на консултации со советникот во областите на наставата.... [-]


господар на образование - настава и учење - English

Liberty University Online
Он-лајн студии Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Lynchburg

Мајстор за образование - настава и учење со сроден на англиски јазик е наменета за обука на поединци во планирање и спроведување на соодветна наставна програма меѓу различни нивоа. [+]

Мајстор за образование - настава и учење со сроден на англиски јазик е наменета за обука на поединци во планирање и спроведување на соодветна наставна програма меѓу различни нивоа. M.Ed. слобода е во настава и учење (англиски) ги подготвува студентите со вештини потребни за напредни пишување, лингвистиката, комуникација, анализа и стекнување на англиски јазик и разни современи јазици. Комбинирање на христијанска перспектива со акредитирани академици, ќе се здобијат со непроценливо искуство за влијание во светот на јазикот и образованието. Оваа програма ќе ви помогне да се воспостави цврста разбирање на развојот на наставните програми и училница за управување, додека пак опремување со лидерски вештини потребни за да се постигне своите цели и да успее во својата настава кариера.... [-]


Магистер по англиски јазик, професионални и технички пишување песна

Youngstown State University (YSU)
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Youngstown

На PWE песна на англиски јазик м-р нуди на студентите можност да учат на принципи и практики-на-техне на пишување за организации, институции, влади и [+]

(Студентите можат да изберат на УО литература со седиште или магистер песна во Професионална Пишување и уредување да го завршат својот степен. На оваа страница се барања за PWE песна р) На PWE песна на англиски јазик м-р нуди на студентите можност да учат на принципи и практики-на-техне на пишување за организации, институции, владите и бизнисите.

Студентите во програмата се земе курсеви во документот дизајн, техничка обработка, објавување на менаџмент, и јазични студии. Сите овие курсеви се подготви за двете традиционални и современи теории на реториката, и сите понуди практично искуство, со врвни софтверски алатки во создавањето и изработката на професионални документи.... [-]