Пребарај за Мастерс во Life Skills

Најди ги вашите магистерска диплома по Life Skills овде!

Мајстори се доделени на учениците кои имаат завршено постдипломски студии на ниво во одредена област на студии или област на професионална пракса додека покажувајќи високо ниво на мајсторство во текот на процесот.

Мајстори Life Skills диплома. Ги добиете сите информации за господар во Life Skills, да заштедат време и се јавите во училиштето директно тука!Господар во Life Skills

Читај повеќе

Магистрирал во раното детство: перспективи и линии на интервенција (MPIN)

Universidad de las Islas Baleares - UIB
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија Палма де Мајорка

Целта на мајстор е да обезбеди напредна обука на специјализирана и мултидисциплинарна природа која квалификува професионално да интервенира во програми и услуги за деца под шест години. [+]

Што е тоа?

Целта на мајстор е да обезбеди напредна обука на специјализирана и мултидисциплинарна природа која квалификува професионално да интервенира во програми и услуги за деца под шест години.

Социјалните промени (мултикултурализам, нови семејни структури ...) и сегашните научни достигнувања (невронауките, теоријата на приврзаност, системска перспектива ...) бараат нови развојни пристапи и интервенции во првите години од животот.... [-]