Пребарај за Мастерс во Management

Најди ги вашите магистерска диплома по Management овде!

Мајстори е заработиле по студентите заврши на додипломски студии програма. За да се добие мајстори, обично треба да заврши 12 до 18 колеџ курсеви, кои често вклучуваат завршување на сеопфатна тестови и / или теза.

Мајстори Management диплома. Ги добиете сите информации за господар во Management, да заштедат време и се јавите во училиштето директно тука!Господар во Management

Читај повеќе

Магистер по менаџмент

ESMT Berlin
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Германија Berlin

Ова е нашиот мајстор во менаџмент (МИМ) подготвува талентирани умови за кариера во глобалниот бизнис. [+]

Мајстори Management диплома. Ова е нашиот е Магистер по менаџмент (МИМ) подготвува талентирани умови за кариера во глобалниот бизнис. на во управување со Ова е нашиот мајстор комбинација на теренска работа во глобални компании со применета и истражување на најновите бизнис и менаџмент теории. Примени студенти имаат различни академски средини и го користат времето на ESMT да се добијат вредни знаења и интердисциплинарни искуство да се применуваат нивните претходни експертиза за економски и управување со проблеми. Програмата е поделена во две струи, со фокус на меѓународниот менаџмент. Еден поток (Бизнис квантитативни) Е наменета за квантитативни аналитичари одлука и еден поток за креативни и стратешки мислители (иновативен менаџмент). Во зависност од текот, студентите можат да изберат меѓу четири специјализации: Анализатор на бизнис Финансии и инвестиции За претприемништво и иновации Глобална & дигитална стратегија На програма Ова е нашиот МИМ користи интердисциплинарен пристап: студентите се примени аналитички модели за да се разбере светската економија, развој на производи, како и нови техники во технологијата на управување во рамките на глобалните компании. Студентите планира да продолжи со понатамошно академска кариера, исто така, има уникатен пристап до истражувања практики и проекти со факултет за средината е. степен премостување иновации А мајстор 's и применети бизнис во управување со Ова е нашиот мајстор е иновативна програма дизајнирана со влез од главните германски компании. степен на две години собира на избрана група на талентирани поединци кои можат да покажат стратешко размислување во нивната примена на МИМ. Курсеви се нагласи како овие техники и методи на истражување можат... [-]

Магистер по менаџмент - Grande Ecole програма

IESEG School of Management Lille - Paris
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Франција Paris

Се придружите на нашиот Магистер по менаџмент - Grande Ecole програма: две-годишниот мајстор на науки рангирана 17-ти во светот во МБА програми во 2016 година Фајненшл тајмс "во категоријата за управување со [+]

На 2-годишниот мајстор во управување со програмата е дел од IESEG е познатиот "5-годишен Grande Ecole програма". Оваа програма е рангирана 17 во Фајненшл тајмс "листата на 90 најдобри во управување со мајстори во светот!

Меѓународните студенти ќе се приклучат на високо селектирани француски студенти кои ја завршиле својата 3-годишната BBA во IESEG.

Студентите со диплома степени во областите поврзани со бизнис се квалификувани да аплицираат.... [-]


Господар на програмата за управување

Peking University HSBC Business School (PHBS)
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Кина Шенжен

Мајсторот на програмата за управување опфаќа основни предмети, како што се управување со економијата, организација однесување. [+]

Мајстори Management диплома. Се наоѓа во просперитетен претприемачки град Шенжен, Кина, и веднаш во непосредна близина до финансиски центар на Хонг Конг, Пекинг Универзитетот ХСБЦ Бизнис школа (PHBS) го носи историското присуство на Универзитетот во Пекинг на јужниот дел на земјата и лежи во срцето на една од најпознатите ветувачки и динамични области на светот. Неколку други региони во Кина нудат повеќе погодна за поставување на една институција предодреден да стане основно Додипломски Бизнис школа на оваа земја. PHBS мајстор за управување е две години и програма со полно работно време, кулминирајќи во финална теза, која се фокусира на основната наставна програма во економската теорија и апликации, и во која меѓународните студенти учат заедно со кинеските колеги во средина на меѓукултурен дијалог. Студиската година се состои од два семестри, со по два модули. Секој модул трае девет недели. Покрај тоа, членовите на факултетот ги стекнале своите докторски степени од највисоко рангираните универзитети низ целиот свет, а сите курсеви се изучуваат исклучиво на англиски јазик. Наставна програма Оваа програма обезбедува специјализирана обука во управувањето и покрива интердисциплинарни предмети како што се теориите за управување, економијата и однесувањето на организацијата и како да ги применат во реални светски корпоративни прашања. Вклучува математичко и логичко размислување со креативно и латерално размислување за анализирање и решавање на проблеми. Курсеви вклучуваат: Стратешки менаџмент, операции за управување, Организациско однесување, емпириски бизнис анализа, маркетинг менаџмент, општо и бизнис кинески, како и изборни предмети. Цели на програмата Таа има за цел да се развие во студентите цврсти теоретски... [-]

Магистер на науки во управување со

Kühne Logistics University - KLU
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Германија Хамбург

Нашите Магистер по менаџмент програма ви обезбедува со вештини за управување и лидерство за да ви се подготват за кариера во меѓународната менаџмент. [+]

Нашите Магистер по менаџмент програма ви обезбедува со вештини за управување и лидерство за да ви се подготват за кариера во меѓународната менаџмент. Сите наши програми се разликуваат по меѓународен студентски тело, извонредна факултет, интимна средина за учење и богат корпоративни врски. Сите програми се предава на англиски јазик.

Во случај да доаѓаат од Индија, вие сте добредојдени да се поврзеш со нашите индиски Агент Сушама Aichmayr, тел. 0228-92978248, e-mail: sushma.aichmayr@deutschfeed.de или skype: greeniac.smart ... [-]


напредна програма за управување со

Strathmore Business School (SBS)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 9 месеци January 2018 Кенија Најроби + 1 more

Програмата за Напредно управување (AMP) е заедничка програма помеѓу Strathmore бизнис школа (SBS), Лагос бизнис школа (Д-Р) и IESE Business School, Барселона, Шпанија. AMP им помага на бизнис лидери се развијат професионалните и лични способности потребни за успешно да ги исполни своите професионални потфати. [+]

Мајстори Management диплома. Програмата за Напредно управување (AMP) е заедничка програма помеѓу Strathmore бизнис школа (SBS), Лагос бизнис школа (Д-Р) и IESE Business School, Барселона, Шпанија. AMP им помага на бизнис лидери се развијат професионалните и лични способности потребни за успешно да ги исполни своите професионални потфати. Програмата нуди непроценлива можност да учат од членовите висок калибар факултет, да разговарате со колегите од областа на високо ниво и зајакнување на лидерски вештини. Оваа програма е дизајнирана да се бутам извршен водството во глобалната арена. Зошто Програма за управување со Напредно SBS На AMP Источна Африка, дава непроценлив можност да учат од членовите висок калибар факултет, да разговарате со колегите од областа на високо ниво и зајакнување на лидерски вештини. Проширува својата визија за бизнис, да се приспособат на предизвиците и можностите на глобалната денешниот бизнис средина, додека истакнувајќи човечки и етички корени на управување. Им помага на бизнис лидери се развијат професионалните и лични способности потребни за успешно да ги исполни своите професионални потфати. Факултет членови од 3 врвни институции - СБС, Д-Р и IESE- учесниците водич за да се здобијат со сеопфатна поглед на бизнисот, со различни потреби на бизнис лидери во Африка чува остро во фокусот. Програма за испорака На AMP е поделена на 4 одделни модули кои се шират во текот на 9 месеци. Последниот модул се одржи на Универзитетот IESE во Барселона, Шпанија. Модул I: Разбирање на бизнис сцена, март 2016 Читај повеќе mk Strathmore бизнис школа, Најроби Модул II: Управување со создавање на вредност, јуни... [-]

магистрирал во управување со

Universidade de Évora
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Португалија Евора

Овој курс има за главна цел, да им обезбеди на студентите со соодветни и солидна научна позадина; подобрување на решавање на проблеми вештини; развој на размислување способност. [+]

ПРЕЗЕНТАЦИЈА Овој курс има за главна цел, да им обезбеди на студентите со соодветни и солидна научна позадина; подобрување на решавање на проблеми вештини; развивање на капацитетите аргумент; Поттикне создавањето на самовработување; стимулира интердисциплинарна размислување; развој на научно-истражувачки капацитет; Развивање на капацитетот за имплементација и користење на управување со поддршка на ИКТ; развивање на вештини во авто-режија или автономна учење на владата. Diponíveisl има следниве области на специјализација (секоја година се наведени од нив работат): финансии, маркетинг, сметководство, Организација и информациони системи, претприемништво и иновации, генералниот Владата, човечки ресурси. Кариери Насока Среднорочна позиции, функции за управување, претприемачи, специјализирани технички советодавни функции, функции за управување во јавниот сектор, добивање на ЕКТС пристап до OTOC. [-]

Магистрирал управување

IMC University of Applied Sciences Krems
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години October 2017 Австрија Кремс + 1 more

Магистрирал разбира за управување со содржини - Општи модули, специјализирани модули: контрола, специјализација модули: Управување со хумани ресурси ... [+]

Програмата на мајсторот е насочена кон потенцијалните студенти кои сакаат да ја преземе лидерската позиција во текот на нивните кариери во бизнис и други организации. Курсот се подготвува и за стекнување на претпријатие-широк управување со искуство, како и - особено во предниот дел на менаџерски позиции во управување со хумани ресурси и контрола - да биде избран од страна на специјализации. Преку индустрија независен пристап кон овие задачи се врши во сите индустрии. На особеност на Мастер курс за управување е нејзиниот фокус на концептот на одржлив менаџмент, кој повторно се најде во сите класи. ... [-]


мајстори на управување

A. B. Freeman School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци September 2018 Соединети Американски Држави New Orleans

На десет-месечен Магистер по менаџмент програма е претходно искуство бизнис степен со цел да се изгради на вашиот додипломски студии, овозможувајќи ви да продолжи со поширок спектар на професии. [+]

Мајсторите за менаџмент Денешниот пазар на труд е голема, а тоа продолжува да се промени и се развива. На десет-месечен Магистер по менаџмент програма е претходно искуство бизнис степен со цел да се изгради на вашиот додипломски студии, овозможувајќи ви да продолжи со поширок спектар на професии. Се стекнат со вештини и доверба потребни за да се справи со можности за бизнис, се анализираат проблемите и да предложат работен решенија. Издвоите на пазарот, и бутам на вашата кариера понатаму. Откријте вашите можности Наменета за оние со малку или без работно искуство, бара да се надополнуваат нивните додипломски степени со бизнис основи. Студентите со некои големи се прифатливи. Инженерството или психологија, наука или јазици - ако имате цел во кариерата, Магистер по менаџмент може да ви помогне да стигнете таму побрзо. Научете и да ги поврзете Класа димензии се чуваат мали за да обезбеди квалитетни образовни искуства, поддршка на соработката во училница, и ќе ви овозможи фокус на искуствено учење во текот на наставната програма. Господар на управување со студенти се земе часови како група, ќе помага во изградба на мрежа, која ќе ви помогне да се постигне повеќе. На широка програма во бизнис основи вклучува финансии, маркетинг, бизнис и анализатор на управување со луѓе. Во вториот семестар, мајстор на управување со студенти исто така да изберете два изборни предмети од МБА програмата. Ова ви овозможува да се фокусираат врз основа на вашата кариера планови, и да се поврзат со МБА студенти, чија работа искуство може да ви даде увид во... [-]

Господарот на програмата "Grande Ecole" - ESC Монпелје

Montpellier Business School
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Франција Montpellier

Мајстор "Grande Ecole" во управување со програмата во Монпелје Business School има за цел да се обучуваат врвни менаџери, со нивната разновидност како извор на економските, социјалните, општествените и еколошките перформанси, и specialiszed во професионалните ниши во согласност со развојот на пазарот. Тој нуди разбира дека е поопшта во ¬ 1 година со теми како што ¬finance, маркетинг и менаџмент контрола. Во втората година, speci¬fic и специјализирани предмети со широк спектар на специјалност, со можности за професионална специјализација или двојно француски или странски дипломи. [+]

Мајстори Management диплома. Господар "Grande Ecole" Програма - ESC Монпелје Мајстор "Grande Ecole" програмата во Монпелје Business School е еден од најдобрите француски "Grandes Ecoles" мајстори и еден од топ 50 најдобри во управување со мајстори во светот. Ова признание е резултат на работата на континуирано подобрување што ја стави образовни иновации и истражување на перспектива за benefi¬t на студентските пристапност и вработување. Сите овие новини се во согласност со мисијата Монпелие бизнис школа, што е да се обучуваат, преку нашите програми за високото образование, на менаџери кои се многу различни, свесни за нивното пошироко одговорности во извршувањето на нивните улоги и способни да се адаптираат на промените во локални, национални и меѓународни средини. Монпелие бизнис школа, и на својот господар програма "Grande Ecole програма", е институција на човечката мерка со наставниците и студентите од целиот свет, а кој се одбележува со неговата способност да опипливо брани силен хуманистичките вредности, заедно со образовниот систем врз основа на академски совршеност и професионални перформанси. Нашата амбиција е базирана на убедувањето дека иновативни методи и различни патеки во однос на обука и настава се од суштинско значење за напредокот на нашето општество. Курс ЦЕЛИ Мајстор "Grande Ecole" во управување со програмата во Монпелје Business School има за цел да се обучуваат врвни менаџери, со нивната разновидност како извор на економските, социјалните, општествените и еколошките перформанси, и specialiszed во професионалните ниши во согласност со развојот на пазарот. Тој нуди разбира дека е поопшта во ¬ 1 година со теми како што ¬finance, маркетинг и... [-]

Магистер по бизнис и менаџмент

Across the Pond
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Aberdeen Belfast Brighton Canterbury Cardiff Chester Cirencester Colchester Edinburgh Epsom Exeter Falmouth Farnham Glasgow Guildford Huddersfield Leeds Leicester Lincoln Liverpool London Loughborough Manchester Newcastle Norwich Nottingham Oxford Reading Rochester Sheffield + 28 more

Помеѓу партнерите езерце со некои од најдобрите универзитети во Велика Британија за бизнис, во различни општи и специјализирани дисциплини. Велика Британија одамна е голем придонесувач на индустријата, како и студентите кои студираат во Велика Британија корист од интензивна обука, можности да се најде работа пласмани, и концентрација на двете академски вештини и можностите за вработување. [+]

СТУДИЈА управување во Велика Британија Помеѓу партнерите езерце со некои од најдобрите универзитети во Велика Британија за бизнис, во различни општи и специјализирани дисциплини. Велика Британија одамна е голем придонесувач на индустријата, како и студентите кои студираат во Велика Британија корист од интензивна обука, можности да се најде работа пласмани, и концентрација на двете академски вештини и можностите за вработување. Придобивки од студирањето бизнис во Велика Британија Пократки курсеви: Повеќето програми мајстор се долги само една година, а повеќето програми за додипломски студии се долги само три години. Тоа, рече, додипломски студентите можат да изберат да ги извршуваат повеќе се разбира со поставување или студираат во странство година. Фокус: Велика Британија универзитети не бараат општи образовни курсеви; студентите ќе се фокусира на бизнис од ден 1! Можности за вработување: Многу Држави во фокусот на Велика Британија има вработени кои се активни во своите области, помагајќи да се обезбеди перспектива за вработување и да создадат можности за учење надвор од училницата. Исто така, многу бизнис курсеви нудат можност да се земе на поставеност, дали како една дополнителна година на студии, или како краткорочни можност во текот на степен. Како и да е, Велика Британија универзитети ги поттикне студентите да бидат подготвени за работна сила по дипломирањето. КАКО МОЖЕ ДА ГИ ПОМОШ езерцето? ние обезбедуваме бесплатни совети и насоки за студентите кои сакаат да ги извршуваат бизнис студии во Велика Британија. Со наша помош можете: Најди водечка програма која ги задоволува двете академски потреби и цели во кариерата Направете апликација процес едноставна:... [-]

Магистер по менаџмент

Louvain School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Белгија Лувен-ла-Нув

Овој мајстор е дизајниран да ги подготви за менаџерски позиции во приватни и јавни организации. Таа се развива способностите на учениците да се интегрираат на теории и концепти на управување за нивно ефикасно и контролирана примена во професионална универзумот; ситуираат организации во нивниот социо-економски и индустриски контекст, со цел да се разбере на меѓузависност помеѓу организацијата и на животната средина и ги преведе во менаџмент одлуки; интегрирање на реалностите на меѓународната конкуренција во "општествено одговорни" практики за управување. [+]

Мајстори Management диплома. Што ќе научите? Овој мајстор е дизајниран да ги подготви за менаџерски позиции во приватни и јавни организации. Таа се развива способностите на учениците да: интегрирање на теории и концепти на управување за нивно ефикасно и контролирана примена во професионална универзумот; ситуираат организации во нивниот социо-економски и индустриски контекст, со цел да се разбере на меѓузависност помеѓу организацијата и на животната средина и ги преведе во менаџмент одлуки; интегрирање на реалностите на меѓународната конкуренција во "општествено одговорни" практики за управување. НИЕ НУДИМЕ Професионални курсеви се фокусира во областа на управување со во-длабочината на изучувањето на различни дисциплини на менаџерот: Контрола менаџмент, финансии, маркетинг, стратегија и човечки ресурси; А се разбира за општествена одговорност на претпријатијата, како и семинар на актуелни прашања во економија и менаџмент; Специјалност: секоја составена од три предмети. Овие опција курсеви им овозможи на студентите да се специјализираат во една или две области на управување, или во одредена дисциплина или во мултидисциплинарен областите: Маркетинг (EN-FR), финансии и сметководство (EN-FR), Иновативен менаџмент (ЕН), Европската бизнис (ЕН), Е-бизнис (ЕН), управување со истражување (ЕН), претприемништво (EN-СР), управување со хумани ресурси (EN-FR) Изборен меѓународна размена (или изборни предмети во LSM Стажирање и финалето магистерски труд. Нашите меѓународни можности: Овој господар ви нуди: -> Можност да се направи една академска размена во еден од нашите 145 партнерските универзитети. -> Пристап до 3 сериозни меѓународни премија песни, За студентите од висок профил со цел меѓународна кариера: 1. есента МИМ-: Магистрирал во Меѓународен менаџмент А најдобро рангирани заеднички степен дадено од... [-]

Магистер по менаџмент

ESA Business School - Ecole Supérieure des Affaires
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 2 години October 2017 Либан Бејрут

Магистер по менаџмент на ЕСА, само Grande Ecole програма во Либан, како идни менаџери за лесно да се развива во конкурентна, меѓународни и мултикултурна средина. [+]

Магистер по менаџмент

Магистер по менаџмент на Агенцијата за вработување, само Grande Ecole програма во Либан, како идни менаџери за лесно да се развива во конкурентни, меѓународни и мултикултурна средина.

Иновативна програма средтсва вашите амбиции

А трка овозможувајќи им на студентите да се продлабочи и во изучувањето на теории и алатки за успешна интеграција во професионалниот свет. Тренер на студентите во дефинирањето и формализација на веродостојни професионална проект исполнување на нивните желби и потреби на либански и меѓународната бизнис заедница. А стратешки бизнис визија, оперативни вештини и способноста да донесуваат одлуки и се вози промени за да им овозможи на студентите да станат ефективни вработени во нивните области.... [-]


господар на управување (mmgt)

University of Auckland Business School
Студии врз за студентски град Целосна 15 месеци March 2018 Нов Зеланд Окленд

Мајстор на управување е на 15-месечен предмети мајстори степен програма насочена кон обезбедување на вас со практични вештини и мрежи за поддршка на вашите успешно влегување во бизнис менаџмент [+]

Мајстори Management диплома. Мајстор на управување е на 15-месечен предмети мајстори степен програма насочена кон обезбедување на вас со практични вештини и мрежи за поддршка на вашите успешно влегување во бизнис менаџмент ориентирани кариера со мали и средни претпријатија до поголеми корпорации. Кариера Дизајниран за да додадете вредност на секоја ергени степен, Магистер по менаџмент, ќе ви се подготват за кариера во општата бизнис. Дипломирани студенти можат да најдат вработување во широк спектар на позиции во мало, производство или услуга индустрии. Степен структура Мајстор на управување е на 15-месец, 180-точка програма изучува во текот на пет квартали. Ќе учат основни курсеви за бизнис, пред изборот на една од четирите опции за специјализација во бизнис, сметководство, Меѓународен бизнис или маркетинг. Сте во можност да го потврдите вашиот избор на специјализација на крајот на својата втора четвртина на студирање. Исто така, ќе заврши четири професионален развој модули како важна компонента на вашиот степен. Овие ќе ви овозможат со професионални вештини кои ќе треба да ги подобрат можностите за вработување и успех во светот на бизнисот. Академските барања Да добијат влез ќе треба да имаат завршено диплома од признат универзитет или учење институција со еквивалент од најмалку една просечна Нов Зеланд Б во повеќето напредни курсеви. Ова може да биде или еден степен во бизнис * или не-бизнис степен во соодветната дисциплина, како што се уметноста, инженерството, технологија, или наука. Во оценување на вашата апликација ќе се земе во предвид рангирање на институцијата во која сте завршиле својата ергени степен, како и оценките... [-]

IMPM

International Masters Program for Managers
Студии врз за студентски град Дел-студии 16 месеци September 2018 Канада Montreal Обединетото Кралство Lancaster Индија Женско Кина Пекинг Бразил Рио де Жанеиро Алберта + 9 more

Јадрото е сет од пет модули од 10 дена, секој што се случуваат повеќе од 16 месеци, во организација на менаџерски умовите. Придружуваат овие се сите видови на интересни активности, во класата и надвор: Ко-Тренер, Пријателски Консалтинг, Посветен Маси, Менаџерско размена, и тимови на влијанието. [+]

Краен рок за аплицирање е 1 јули, 2017 година Не е потребен GMAT Можете да видите на основните распоред на програмата подолу. Јадрото е сет од пет модули од 10 дена, секој што се случуваат повеќе од 16 месеци, во организација на менаџерски умовите. Придружуваат овие се сите видови на интересни активности, во класата и на заминување: Ко-Тренер, Пријателски Консалтинг, Посветен Маси, Менаџерско размена, и тимови на влијанието. Оние кои сакаат да се добие мајстори во управување со степен, надвор од сертификат IMPM, напише конечниот хартија која им овозможува да го пикаат подлабоко во некои прашање кое е од интерес. Овие елементи се опишани подолу. ПЕТТЕ умовите МОДУЛ 1 контролираат обидите: мисловните начин на размислување Окружниот Езеро на северниот дел на Англија, далеку од забрзаното темпо на управување, е совршен за поставување на внимателен размислување за себе си и вашите искуства како менаџер. Учесниците се доживее Природата на Ангажирање менаџмент (Хенри Mintzberg), етика и доблест во рамките на Организацијата (Лукас Introna), и по стапките на Вудворт пред друштвото на културното ревизија на британската компанија. Модулот е развиено и предадена од водечки факултет на Универзитетот на Факултетот за менаџмент Ланкастер, постојано рангирана меѓу најдобрите истражувачки училиште во Велика Британија. МОДУЛ 2 раководење на организации: аналитички начин на размислување Ние се пресели во Монтреал, еден од повеќето ангажирање градови во Северна Америка, каде што пред универзитетот во Канада, Мекгил, е домаќин на вториот модул, на аналитички начин на размислување. Седници на големи податоци, финансии и маркетинг, и др. се фокусира на развивање... [-]

Магистер на науки во управувањето

WHU – Otto Beisheim School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 17 - 21 месеци September 2018 Германија Vallendar

Магистер на науки (MSc) во менаџмент на WHU е 17-21 месеци, со полно работно време програма која постојано се постигне врвни позиции во двете ВТА национални и меѓународни. [+]

Магистер на науки (MSc) во менаџмент на WHU е 17-21 месеци, со полно работно време програма која постојано се постигне врвни позиции во двете ВТА национални и меѓународни.

Како последователни бизнис научна програма, Магистер на науки (MSc) адреси кандидати кои поседуваат диплома за додипломски студии за бизнис администрација, економија, или во бизнис-поврзани со полето на студии. Програмата се базира на постоечките бизнис основи, а во исто време нудејќи изречена фокусира на широко практично искуство. Јазикот на наставата е на англиски јазик. ... [-]