Пребарај за Мастерс во Performing Arts

Најди ги вашите магистерска диплома по Performing Arts овде!

Performing Arts

Изведувачки уметности биле околу текот на историјата. Дури и во античките култури имаше побарувачка за поединци кои би можеле да се забавува други. Во некои случаи, овие културно важна дисциплини уште постојат и денес, обезбедување на речиси исто ниво на забава и општествен коментар што тоа го правеа тогаш. Студентите кои веќе имаат завршено магистрирал изведувачки уметности, најверојатно, ќе сакате да ги продолжат своите студии за да дознаете повеќе во-длабочината на информации и вештини во нивната специфична област на фокус

Што е изведувачки уметности како дисциплина?

Како дисциплина, изведувачки уметности се фокусира посебно на области кои бараат демонстрации на некој начин. На пример, ова може да вклучуваат музика, танц, и театар. Како уметничката програма, фокусот на овие едукативни курсеви е да обезбеди увид во повеќе интелектуална компоненти.За разлика науки степени кои се фокусираат на факти и формули, уметности дисциплини понуди повеќе креативност и инспирација образование и концепти. Сепак, овие се фокусира се уште е многу важно за секојдневниот живот. Во областа на изведувачки уметности, луѓето се генерално изложени на него на дневна основа во една или повеќе области.

Кои се придобивките за преземање на студии по изведувачки уметности?

Запишуваат во магистерска диплома по изведувачки уметности фокусира на обезбедување на образование на повисоко ниво со повеќе во-длабочината на информации се дели. По завршување на диплома 's во оваа област, многу студенти да почнат да работат во оваа област. Со преземање на образовното ниво господар 's за, студентите се способни да дознаете повеќе и да станат експерти во одбраната на нивните поле. Ова им овозможува на подобра работа достапноста и бројни потенцијални достигнувања во тековната кариери.

Кои се Видови на изведувачки уметности дисциплини?

Постојат многу видови на дисциплини во областа на изведувачките уметности. Ова ги вклучува музика, како што се, од музика образование на оркестар. Оралната книжевност е уште една област, која вклучува приказни и јавно говорење. Танц е област која се фокусира на кореографија и танц поим. Филмот вклучува анимација, во живо акција, и филмска теорија. И театарски нуди фокус на глума, режија, историја, и многу повеќе.

Изведувачки уметности степен на интернет

Уписот во изведувачки уметности степен на интернет работи добро во многу дисциплини, особено на мајстор 's степен. Во овие области, програми обезбеди повеќе во-длабочината на образованието и студентите можат да се запишат во програмата дека 's достапни за нив од училиштата наоѓаат низ целиот свет.Покрај тоа, како и сите онлајн образование, ова ви помага на поединецот да студираат на неговата или нејзината сопствена темпо во вашиот дом.

Кои се можности за кариера кога се изведувачки уметности степен?

Постојат многу кариера избори за луѓето кои имаат мајстор во изведувачките уметности. Некои може да работи во музиката, или во развој или ефикасноста на неа. Другите ќе ги учат децата и младите музичко образование. Оние кои работат во танц и театар може да заврши во игра и мјузикли.

 

Постојат многу можности за напредни студии во областа на изведувачките уметности. Со пополнување на овие степени, студентите се способни да поцелосно разбирање на можностите кои им се достапни.

Читај повеќе

господар на музиката

Zuyd University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Холандија Мастрихт

Кога ќе имаат добиено вашата диплома на музиката, можеби ќе сакате да продолжите студиите и да стане "мајстор на музиката. степен програма нашиот мајстор трае две години да го заврши. академската [+]

господар на музиката

 

Кога ќе имаат добиено вашата диплома на музиката, можеби ќе сакате да продолжите студиите и да стане "мајстор на музиката. степен програма нашиот мајстор трае две години да го заврши. Академската програма може да се прилагодени на вашите индивидуални потреби. За да се квалификува за прием во програмата на мајстор, ќе мора да поседуваат диплома на музиката од призната институција во Холандија (диплома на музиката), или имаат постигнато споредливо ниво со други средства, прилагодена на академски програмата понудена од страна на Конзерваториумот Мастрихт. Овие програми се отворени за ограничен број на учесници. Влегување е само аудиција.... [-]


Магистер по креативни звук и медиумите, технологијата

Bath Spa University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Овој курс е наменета за лица со искуство за музичка технологија и сродните дисциплини. Ќе се истражуваат на терен во повеќе длабочина, и прошири вашето искуство во интердисциплинарни и мултимедијални работа. [+]

Развивање на своите вештини во музичка технологија во експериментална и креативна средина. * Флексибилни и иновативни наставни методи, вклучувајќи и можности далечинско учење. Наменета за музичари, уметници и креативни технолози од широк спектар на позадини. Не жанр граници - ние ги покрие електро, acousmatic и компјутерски музика, електроника и денс музика, уметност со звук, аудио-визуелни перформанси и многу повеќе. * Ве молиме имајте во предвид, предмет на конечно одобрување, на овој курс се заменува со м-р звукот, со три патишта: звук уметности звук дизајн звук производство Повеќе информации ќе бидат достапни наскоро. Ве молиме да Директорот на курсот, професорот Џозеф Хајд, j.hyde@bathspa.ac.uk ако имате било какви прашања. Овој курс е наменета за лица со искуство за музичка технологија и сродните дисциплини. Ќе се истражуваат на терен во повеќе длабочина, и прошири вашето искуство во интердисциплинарни и мултимедијални работа. Нашиот персонал и студентите имаат издадено бројни записи (многу како дел од Бристол подземни бас сцена), и имаат specialisms во аудиовизуелно дело, звук дизајн, музика за медиумите, игра аудио, програмирање и предавања (FE и тој). Имаме извонредни објекти во оваа област, вклучувајќи и две полноправно ТВ студиа и пост-продукција аудио апартмани. Вие исто така ќе имаат пристап до нашите водечки светски Гледајќи Звук Visual Музика симпозиумот. Преглед Курсот е дизајниран да биде флексибилна и да се работи околу вашите индивидуални интереси и потреби. Можете да изберете да се фокусира исклучиво на звукот во текот на курсот или можете да го додадете во мултимедијални елементи. Ќе има голема доза на слобода да се... [-]

Господар во изведувачки уметности менаџмент

Paris-Sorbonne University Abu Dhabi
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2018 Обединети Арапски Емирати Абу Даби

На две-годишниот мајстор 's во изведувачки уметности менаџмент ги подготвува студентите за глобална кариера во возбудлив и профитабилна индустрија на изведувачките уметности. Изведувачките уметности е составен и ценет во секое општество и бара талентирани професионалци да се развие, негува и да се збогати оваа област. Целта на програмата е за дипломирани студенти на работа кон усогласување на различни ресурси за да се формираат, поддршка и подобрување на културни организации и активности. [+]

Мајстори Performing Arts диплома. Преглед На две-годишниот мајстор 's во изведувачки уметности менаџмент ги подготвува студентите за глобална кариера во возбудлив и профитабилна индустрија на изведувачките уметности. Изведувачки уметности е подобар избор за кариера што ја издигнува разбирање на културите, го збогатува општество, и го одржува наследство на народите. Преку методолошки и интелектуална поддршка од западна и регионални учење, студентите ќе научат стратешки прашања од витално значење за културните аспекти во регионот и пошироко. Со учење на технички апликации, професионални барања и квалитетот и динамиката на уметникот и местото на одржување за управување, студентите ќе се ефикасни застапници на изведувачките уметности. Студентите ќе ги прошират своите разбирање за идентитетот на музика и изведувачки уметности специфични за регионот. Од крос-промоција на најдоброто од двата света, студентите ќе научат да се потенцира регионалните придонеси на запад и да се адаптираат западните форми на настапи во живо, како и да се создаде синергија со други форми визуелните уметности како што се филмот и видеото. Нашиот факултет е составен од истакнати професори и надворешни работат професионалци, кои имаат постигнато популарност во светот и пренесат темелно познавање на иновативни и модерни пристапи во изведувачките уметности и управување местото на случувањето. Меѓународното признавање Париз-Сорбона универзитет Абу Даби дава комбиниран искуство од три глобално реномирани француски универзитети вклучувајќи го и Париз-Сорбона, Париз-Декарт Универзитетот и Универзитетот Пјер и Марија Кири. Ова богато наследство на заеднички совршеност сега е достапен во Абу Даби во рамките на Министерството за образование и е призната во светот. Вмрежување Секоја класа ќе има... [-]

Магистерски степен во музика

Universidade de Évora
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Португалија Евора

Мајсторот на музиката има за цел да ги обучи музичари да се развие независна и професионална кариера висок степен на уметничка барање, или соло, или инкорпорирани во институциите или во групи. [+]

ПРЕЗЕНТАЦИЈА На Мајсторот на музиката Таа има за цел да ги обучи музичари да се развие независна и професионална кариера висок степен на уметничка барање, или соло, или инкорпорирани во институциите или во групи; развијат истражувачки капацитети и желба за обновување на репертоарот на национално и меѓународно ниво; унапредување на односите помеѓу изведувачот и композитор; промовира истражување во согласност со меѓународните стандарди и практики; им овозможи стекнување на специфични вештини за пристап до високото образование и обука на 3-ти циклус. Област на специјализација: Состав и толкување и специфични формации: хармоника; туба; euphonium; агол; флејта; обоа; кларинет; фагот; агенцијата; каранфил; труба; тромбон; рог; гитара; Португалска гитара; перкусија; пијано; саксофон; виолина; Виола; виолончело; бас; Џез: глас; флејта; кларинет; труба; саксофон; тромбон; гитара; пијано; вибрафон; бас; Електрични бас; Батеријата. Кариери композитори; Музичари соло изведувачи; оркестар музичари; бендови или друга група имаше. Се подготват за кариера во високото образование, универзитет или политехнички во Португалија или во странство. [-]

Dj господар производител

DJ Productor
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Шпанија Мадрид

Овој мулти модули се состои од магистерски студии од 9 месеци во кои се вклучени постојана практика. Е дизајниран сопствен метод, кој покрај учењето, ќе добијат поддршка во зависност од вашите потреби и да живеат уникатно искуство во поинаква и модерното училиште. [+]

Мајстори Performing Arts диплома. Овој мулти модули се состои од магистерски студии од 9 месеци во кои се вклучени постојана практика. Е дизајниран сопствен метод, кој покрај учењето, ќе добијат поддршка во зависност од вашите потреби и да живеат уникатно искуство во поинаква и модерното училиште. На Господар диџеј продуцент Тоа е се разбира со експерти во секоја од областите на учење, кои се стави на располагање на нивните знаења и години на искуство во работа со уметници и проекти светска класа професионалци. Овој мајстор може да започне секој месец од годината. DJ продуцент, производство училиштето музика и диџеј е прв и единствен Ableton сертифициран центар за обука во Мадрид, ќе имаат ексклузивна програма за поддршка и специјалистички студии. МОДУЛИ Модул 1: Професионални DJ Модул 2: производство со Ableton Live и да се поттикнат Модул 3: Напредно Производство со Ableton Модул 4: Криејтив музичка теорија Модул 5: Синтезис и звук дизајн Модул 6: Електронски изведба во живо Модул 7: мешање и мастеринг Модул 8: музичката индустрија Со приватни часови Како студент на нашите Магистер диџеј продуцент, имате приватно вежби со реномирани уметници во индустријата. Во овие вежби може да го претстави своите проекти, да добијат повратни информации од вашата работа и да присуствуваат на персоналните Подесени во нивните студии. РАЗМЕНА СО SCHOOLS сертифициран од страна Ableton СТРАНСТВО Програма за размена со други со Ableton сертифициран во Богота, Област (Колумбија), Барселона (Шпанија) училишта Буенос Аирес (Аргентина). Можете да ги преземат модул Ableton Live во некој од овие градови, без дополнителни трошоци... [-]

господар во драмски / театарски

Across the Pond
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Aberdeen Belfast Brighton Canterbury Cardiff Chester Cirencester Colchester Edinburgh Epsom Exeter Falmouth Farnham Glasgow Guildford Huddersfield Leeds Leicester Lincoln Liverpool London Loughborough Manchester Newcastle Norwich Nottingham Oxford Reading Rochester Sheffield + 28 more

За многумина, Велика Британија е родното место на модерниот театар и Мека за секој кој сака да студира драма. Со својата богата историја на Шекспир, Марлоу, Стопард, кукавици и повеќе, Велика Британија често се гледа како место не само за посета на театар, но, исто така, да учат и да се истражуваат како студент. [+]

За многумина, Велика Британија е родното место на модерниот театар и Мека за секој кој сака да студира драма. Со својата богата историја на Шекспир, Марлоу, Стопард, кукавици и повеќе, Велика Британија често се гледа како место не само за посета на театар, но, исто така, да учат и да се истражуваат како студент. акцент на Велика Британија за и континуирана поддршка за театарот го прави идеално место за земјите аспиранти драма и театар на студентите да ги извршуваат своите студии, како на undergrad и postgrad ниво го прави. Undergrad студенти можат да очекуваат да бидат паднал право во срцето на театарот од еден ден. Како Велика Британија undergrad степени се многу повеќе фокусирани и специјализирани, повеќето студенти ќе доживее делува на редовна основа и да се даде далеку поголема одговорност и улоги како undergrad отколку што ќе има на американската институција. Во поглед на техничките и зад сцената театар, студентите ќе имаат рацете на обука многу побрзо отколку што би како-студент во САД. Многу UG Драма и театар курсеви нудат низа на специјалитети како глума, режија, па дури и студирање се игра од англиски степен. Двајца од нашите партнер универзитети, Универзитетот во Лидс и Оксфорд Брукс универзитет, нудат сендвич курсеви која додава дополнителна година на студии вклучуваат работа поставеност со полно работно време токму во театарот индустрија, често со playhouses или студија. Ние во моментов имаме 16 партнерски универзитети кои нудат Драма и театар курсеви во пост-град или м-р ниво на студии: - Бангор универзитет - Универзитетот во Есекс... [-]

Мајсторот на музиката - Музика менаџмент (MM)

William Paterson University of New Jersey
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Wayne

Мајсторот на музиката - Музика менаџмент (MM) концентрација на управување со музиката овозможува на студентот со претприемачки вештини за да бидат успешни во современата музика и забавната индустрија. Со нејзината врска со индустријата персонал Њујорк, неговата цел е да понуди најактуелните информации во училница и преку практиканти. Концентрација управување со музиката на immerses музиката студент во животната средина на индустријата, додека поттикнување на јасно разбирање на улогата и потребите на управување со изворите на средствата на уметникот. Ве молиме имајте предвид дека програмата е наменета пред се за музика од студентите кои не се заработени диплома за додипломски студии во областа на музичкиот бизнис. Оние студенти кои имаат диплома за управување со музика се охрабруваат да ги извршуваат МБА или диплома по право. [+]

Мајстори Performing Arts диплома. Универзитетот Вилијам Патерсон во Њу Џерси ве поканува да се сретнете со Амо Аугустус Кубејни, директор за прием и услуги за запишување за време на нашата турнеја за вработување во 2017 година. Дознајте за нашата програма за додипломски и постдипломски студии. Прашајте за достапните стипендии. Абуџа, Нигерија - Датум: 22 септември 2017 година Лагос, Нигерија - Датум: 26-ти и 27-ми септември Акра, Гана - Датум: 28 септември Кумаси, Гана - Датум: 30 септември Абиџан, Брегот на Слоновата Коска - Датум: 1 и 2 октомври Кигали, Руанда - Датум: 3 октомври Најроби, Кенија - Датум: 5-ти и 6-ти октомври Хараре, Зимбабве - Датум: 7 октомври Јоханесбург, Јужна Африка - Датум: 9-ти и 10-ти октомври Мајсторот на музиката - Музика менаџмент (MM) Концентрација управување со музиката на овозможува на студентот со претприемачки вештини и да се биде успешен во современата музика и забавната индустрија. Со нејзината врска со индустријата персонал Њујорк, неговата цел е да понуди најактуелните информации во училница и преку практиканти. Концентрација управување со музиката на immerses музиката студент во животната средина на индустријата, додека поттикнување на јасно разбирање на улогата и потребите на управување со изворите на средствата на уметникот. Ве молиме имајте предвид дека програмата е наменета пред се за музика од студентите кои не се заработени диплома за додипломски студии во областа на музичкиот бизнис. Оние студенти кои имаат диплома за управување со музика се охрабруваат да ги извршуваат МБА или диплома по право. Приемот на барањата Во прилог на барањата за прием... [-]

господар на музиката

The University of Waikato
Студии врз за студентски град Целосна 1 година March 2018 Нов Зеланд Хамилтон

Обука за Мајстор на музиката на глобално ниво ви дава вештини што треба да се продолжи со музичка кариера и да работи како професионален музичар. Ќе се фокусира на музичка композиција и музичка изведба. [+]

господар на музиката Обука за Мајстор на музиката на глобално ниво ви дава вештини што треба да се продолжи со музичка кариера и да работи како професионален музичар. Ќе се фокусира на музичка композиција и музичка изведба. Магистер на Музика (MMus) е наменета за студентите кои веќе имаат стекнато квалификација на почести на ниво во музиката. Тоа е напредна, еден-годишна програма на студии. Ќе бидат водени од страна на експерти кои ќе ви го надгледува во индивидуални сесии. Ќе заврши значителна големина задачи фокусирани на избраната област на специјалност. Во текот на овој процес, ќе се развие своите вештини и експертиза, и да покаже разбирање на содржината на вашата работа. Вие исто така ќе се развие на атрибути што треба да работат во оваа област. Е вашата страст за вршење на музика? За време на вашиот MMus, ќе научат како да работат кон јавни музички рецитал, па се до вистинските перформанси. Овој процес вклучува планирање и подготовка, интеграцијата на музика истражување со перформанси, и ќе се развие вештини за да бидат во можност да се покаже на секој чекор доведоа до вашиот рецитал. повеќе заинтересирани во составот Дали сте? Ќе им се даде можност да се создаде значителен тело на оригинална музика. Ќе развијат вештини за да пишува музика на професионален стандард, погоден за кои биле извршени во јавноста на концерт или сличен настан. Врски со музички професионалци и здруженија Кога ќе учат за вашиот MMus на глобално ниво, ќе имаат можност да се поврзат со професионални групи кои работат... [-]

Mm во музиката

Binghamton University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Соединети Американски Држави Binghamton

национално акредитиран Одделот за музика Binghamton Универзитетот нуди Магистер на Музика (mm) и мајстор на музиката во програми за опера. Првото е најдобро одговара за музички професионалци и едукаторите со различни концентрации. [+]

Мајстори Performing Arts диплома. mm во музиката национално акредитиран Одделот за музика Binghamton Универзитетот нуди Магистер на Музика (mm) и мајстор на музиката во програми за опера. Првото е најдобро одговара за музички професионалци и едукаторите со различни концентрации. Вториот возови млади уметници за кариера во операта. Три-градови Опера обезбедува на студентите опера со професионална програма жител на уметникот, овозможувајќи за огромен раст во лични, професионални и креативни напори преку настапи со TCO. Идни студенти се охрабруваат да аплицираат рано за ограничен број на асистент, стипендии и награди. Нашиот мајстор на музиката програмата се состои од пет концентрации: Состав Спроведување на Историја и книжевност Инструментална изведба Вокалната изведба Исто така постои и посебен Опера песна за оние кои бараат посебен фокус на театарски можности на музиката. Кое пат ќе продолжи, ние имаме повеќе од триесет искусни факултет за осветлување на субјектот и ќе се отвори за нови искуства. Имаме голем симфониски оркестар, ветер ансамбл, и џез ансамбл, како и три хорски групи и африкански танц / тапани ансамбл. На постдипломските програма музика е мал; студентите добиваат лични внимание од факултет и можности за квалитетно извршување. Нашите дипломци се качил на да се изврши во големите оперски куќи во светот. Степени Понудена mm во музиката Откако ќе дипломираат Поранешните на Binghamton се качил врз различни кариера како музички едукатори на универзитетско ниво, средно ниво, или во Тренер хонорарни. Други, пак, настапи во голем број на места и контексти, или да продолжи да понатамошно постдипломски студии. Покрај TCO, нашата инструментална и хорски... [-]

господар на науката во музиката

Nakhchivan State University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Азербејџан Nakhchivan

Музика Наука вклучува историјата, теоретски и други области на музиката. Развојот на музика наука во Азербејџан може да се припише на два главни периоди: XIII-XV до XIX-XX век, XIII-XV до XIX-XX век имаат важно место во развојот на музиката теоретски предмети на Азербејџан. [+]

Магистер по Музика Наука Музика Наука вклучува историјата, теоретски и други области на музиката. Развојот на музика наука во Азербејџан може да се припише на два главни периоди: XIII-XV до XIX-XX век, XIII-XV до XIX-XX век имаат важно место во развојот на музиката теоретски предмети на Азербејџан. Претседавачот на Музика Наука и методи е основана во 2002-2003. Столот состои од асистент-професор, 5 високи наставници, двајца наставници, висок лабораторија асистент и демонстратор. Предмети што се учат во Чаир се: хармонија Solfege Музика Историја Од историјата на музиката од Источна нации Nakhchivan музичка култура Основите на Азербејџан народна музика Креативноста на Азербејџан народна музика модерна музика музика критика Архиви и библиографија искуство Историјата на изведувачките уметности Специјални педагошка подготовка Специјалитет Музика и наставни методи [-]

господар на музиката во составот и креативни пракса

University of Glasgow
Студии врз за студентски град Целосна 2 семестри August 2018 Обединетото Кралство Glasgow

Мајсторот на музиката во составот и Криејтив пракса е дизајниран да им овозможи на студентите да ги развијат своите компонирање пракса во една динамична, ригорозни и поддршка креативна средина. [+]

Мајстори Performing Arts диплома. Состав и Криејтив пракса MMus Мајсторот на музиката во составот и Криејтив пракса е дизајниран да им овозможи на студентите да ги развијат своите компонирање пракса во една динамична, ригорозни и поддршка креативна средина. Таа има за цел да обезбеди обука во широк спектар на пристапи, воведување на алатки и техники релевантни за денешниот музиката, како и охрабрување на истражување, иновации и експериментирање. Зошто оваа програма Студентите се обврзуваат голем портфолио на креативни пракса со придружен критички коментар, подготвувајќи ги за компонирање и музички кариери. Учениците имаат можност на поставеност со една музичка уметност или организација, кога на располагање, како и обезбедување истражувачки вештини up-to-date во дигитална уметност. Ние ви нудиме можност да имаат вашата работа се врши од страна на професионален ансамбл, вклучувајќи годишен покажат на постдипломски работа SoundThought. Нашите капацитети вклучуваат концертна сала, три студиа, аудио лабораторија, и пракса соби. Обезбедување на специјалист школувањето во креативните индустрии и културната политика во Центарот за истражување на културната политика. Имаме голем број на модерни и историски тастатура инструменти, вклучувајќи и две Steinway модел Д големата пијана, на 1840 Broadwood пијано, класична пијано-форте, а две чембалата. Други инструменти во сопственост од страна на Факултетот вклучуваат избор на ударни инструменти, сопруг на Viols барокот жици, рекордери, crumhorns и други дувачки инструменти. Концертната сала е опремена со систем за дифузија за извршување на електроакустична музика. Како град на УНЕСКО Музика, Глазгов просперитетна музика, перформанси и современата уметност сцени. Тоа е дом на бројни оркестри и ансамбли вклучувајќи шкотски симфониски... [-]

Мајстор на уметноста во советување психологија, концентрација во драма терапија

California Institute of Integral Studies
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Драма терапија програма CIIS е еден од само три магистерски програми во Соединетите Американски Држави и на регионално акредитирани и одобрени од страна на Северна Америка Драма Терапија Асоцијација, и е еден од само мал број на такви програми во светот. [+]

М-р советување во психологија со концентрација во Драма терапија Слобода и можноста се двата клучни зборови што почнуваат да се опише суштината на драма терапија. Животот е ограничен; има само толку многу искуства можеме да го имаме. Но во драма, можностите и опциите се бескрајни, овозможувајќи ни да се нурне подлабоко во богатството на животот. И кога драми се автентични и "вистински", тие имаат моќ да го измените, па дури и да ја смени, нашите вистински животи длабоко. Во изминатите триесет години, ние сме биле истражниот како терапевтски адаптирани драматични процеси работа со текот на времето да се лекува раните, олеснување трајни промени, и да им помогне на луѓето се постигне највисок потенцијал. -Renée Emunah, Програма Основач / директор Програмата ми дозволи да се сместат во неограничени магацин на сочувство, имагинација, игра, и жилавост во мене и ми помогна да се емитува на сите дека во потполност мојот потенцијал како терапевт и човечко суштество. Тоа беше една сеопфатна и трансформација искуство. Како раскажувач, научен работник, а сега клиничар, влијанијата од програмата на Драмскиот терапија во CIIS ќе продолжи да ми дадат професионално и одекнуваат низ мене и оние со кои доаѓаат во контакт. -Aileen Чо, Alumna програма, м-р (2012) Еден од најпознатите животот се менува моите искуства! Програма Драмскиот терапија во CIIS ми даде личен и клинички ресурси што се потребни за да станете квалификуван терапевт, додека преостанатите во допир со моите уметник себе. -Dorothy Lemoult, Програма Alumna, м-р (2011) Драма терапија програма CIIS е еден од само три магистерски... [-]

перформанси MMus

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години August 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Оваа програма е наменета за студентите кои сакаат да се специјализираат во перформансите додека учат за академски степен. Студентите имаат единствена можност да се развие перформанси во одредени азиски и африкански музички традиции на професионален стандард. [+]

Мајстори Performing Arts диплома. MMus ефикасноста Времетраење: Целосна: 1 календарска година. Дел-студии: 2/3 календарски години. Минимум Влегување Потребно: Минимална горниот втора класа почести степен (или еквивалентен), обично во Музика Почеток на програмата: Доза септември само Начин на Публика: Со полно работно време или скратено работно време Оваа програма е наменета за студентите кои сакаат да се специјализираат во перформансите додека учат за академски степен. Студентите имаат единствена можност да се развие перформанси во одредени азиски и африкански музички традиции на професионален стандард. Тие се здобијат со стручно знаење за ефикасноста и географски и стилски регионот на нивните специјалист перформанси. Компонентата за исполнување на програмата, во која студентите се избере Азија или Африка традиција перформанси, вклучува практика базирана на истражување. Студентите учат на музиката на одреден регион заедно со теоријата перформанси обука. Преку низа на изборни предмети што ги извршуваат дополнителна интереси, како и. Програмата е особено погодна за вршење на музичари кои сакаат да се продлабочи и прошири своите теоретски перспективи и музички хоризонти. Многу поранешни студенти се најде на нивните кариери перформанси подобрена, додека други се качил на да се вклучат со своите перформанси од повеќе критични, академски перспективи, вклучувајќи истражување Магистрант / д-р. Структура Од студентите се бара да преземе 4 единици (една единица курсеви се два термини во траење, додека половина единица курсеви се изучува на само еден мандат). Во прилог на овие формални елементи, студентите ќе можат да се запише на постдипломските и јавни семинари и исто така може да учествуваат во перформанси класи ансамбл и... [-]

господар во музикологија: музички и културни практики во Европа (museur)

University of Pavia
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Италија Павија Милан + 1 more

Магистер по музикологија: Музика и културни практики во Европа (MusEur) е со полно работно време, меѓународни, две-годишна програма целосно се предава на англиски јазик и наменета за студентите од целиот свет. [+]

MUSEUR, Магистер во музикологија Кремона: каде што музиката живее Кремона повикува студентите од целиот свет да се пријават на две години, првото ниво "Музика и културни практики во Европа" музикологија Мастер курс Ај 2017/2019 Упис отвора: 12 април Градот на Монтеверди, Ingegneri, Ponchielli (и меѓународниот капитал на креаторите на виолина, како што Guarnieri, Amati и Страдивари) нуди можност да учат во безбедна, елегантен, студент-пријателски град со вековна музичка традиција, во близина на повеќето престижната перформанси места во Италија. Одделот за музикологија и културното наследство на Универзитетот во Павија домаќин на еден од најважните факултет во Италија во областа на musicological. области на специјализација на професорите се движат од историографија за музичка теорија и филологија, етномузикологијата и популарната музика студии. доделува на Валтер Фондацијата Stauffer 3 стипендии за покривање на трошоци за регистрација за време на првата година. Повик за пријавување и запишување тек: http://www.unipv.eu/site/home/didattica/post-laurea/master/master-i-livello/articolo13514.html Краен рок: 30 јуни Универзитетот во Павија, Еден од најстарите и најпрестижните универзитети во Италија, ќе се активира за Ај 2017/2019 на Музикологија Мастер програма "Музика и културни практики во Европа". Тоа е со полно работно време, меѓународни, две-годишна програма, целосно се предава на англиски јазик и наменета за студентите од целиот свет. На хостинг институција е Министерството за музикологија и културно наследство во Павија универзитет се наоѓа во Кремона, родниот град на Клаудио Монтеверди, само неколку километри од Busseto, еден на Џузепе Верди. Мајсторите на програмата, дистрибуирани повеќе од 4 семестри (3 години за предмети и 1 за работилници, стажирање и дисертација), се однесува на... [-]

Didácticad магистратура во музиката

Jaume I University (Universitat Jaume I)
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија Castellón

Таа е наменета за дипломирани студенти повисоки конзерваториум кои сакаат да се развие дидактички напредна обука како професионални наставници conservatories. [+]

Мајстори Performing Arts диплома. Таа е наменета за дипломирани студенти повисоки конзерваториум кои сакаат да се развие дидактички напредна обука како професионални наставници conservatories. предложени од страна на одредени Програмата на мајсторот (за интерпретација и применети дидактиката) Генералниот материјали (дидактички, иновативни и вовед во истражување) и да се обезбеди целосна и интегрирана обука што ја унапредуваат образовната унапредување на наставата по музика во нивните професионални нивоа од своите формативни аспект, одговарајќи од академијата, музички потреби на денешното општество. Така, на мајстор во Музичко образование на Universitat Jaume I ќе обезбеди обука на наставниците утврдени со членовите 96.1 и 100.2 на Консолидираната органски Законот 2/2006 од 3 мај, Образование текст . Координација: Amparo Порта Наваро. Министерството за образование. Uji. Број на ЕКТС кредити: 60 ЕКТС кредити Времетраење: една академска година (октомври 2017 година / јуни 2018 година) Режим: (октомври 2017 година / јуни 2018 година) Јазик на настава: Шпански Цена: пред објавување (2016: 46,20 € / кредит) [-]