Пребарај за Мастерс во Professional Studies

Најди ги вашите магистерска диплома по Professional Studies овде!

Professional Studies

Господар на професионални студии (или MPS) програми се фокусираат на практични студија на често интердисциплинарна област. Дипломиран степен програма, мајстор на професионални студии е опција за поединци кои имаат завршено (или наскоро ќе заврши) диплома. Додека мајстор на наука и мајстор на уметноста програми често се фокусира на теоријата и истражување, мајстор на професионални студии програми се насочени кон развој на студентите применети познавања и разбирање на оваа тема.

Господар на професионални студии степен се достапни на универзитети од целиот свет. Тие нудат различни специјализации вклучувајќи Сметководство и менаџмент, применета статистика, човечки ресурси, слики науката, информатичката технологија, материјали науката, проект менаџмент, стратешки обука, телекомуникациски инженеринг технологија, и многу повеќе.MPS програми многу често бараат од студентите да заврши на стажирање, поставеност, или теренска работа во прилог на нивната. Ова реалниот свет искуство овозможува на студентот со повеќе примени атмосфера за учење.

Работа професионалци со искуство во својата област често се враќаат во универзитет за да се добие Магистер на професионални студии да биде вреднувано искуство. Работодавците во големи и мали бизниси, во јавниот и приватниот сектор, ја препознаваат вредноста на ООУ степен. Дипломирани студенти од програми диплома 's, исто така, може да имаат корист неверојатно од добивање на мајстор на професионални студии, пред да се одлучите на нивната професионална кариера, патот.

Господар на професионални студии програми често траат една до две години. Трошоците за полагање на ООУ степен се разликуваат од еден универзитет во друга, од една земја во друга.На квалификациите за студенти, финансиска помош можат да бидат достапни за потенцијалните студенти кои сакаат да се запишат на пратениците. На одделот за прием на универзитетот домаќин на програмата на интерес ќе бидат во можност да им даде повеќе специфични и детални информации за трошоците за полагање на ООУ програма.

Дипломирани студенти од мајстор на професионални студии програми статистички најдете дека нивните можности за кариера и плата очекувања се подобри по завршување на програмата. Применетите искуство кое е од клучно значење за успешното завршување на ООУ се споредува и со професионален развој на работното место. Покрај тоа, потребните теза или највисок премин проект кој повеќето мајстор на професионални студии студентите мора да завршат развива дополнителен skillset на независно истражување, критичко размислување, решавање на проблеми, организирана комуникација и многу повеќе.

Повеќе информации за господар на професионални студии програма е достапна тука.Едноставно пребарување за ООУ степен програма која е во право за вас. Можете да побара информации директно од универзитетите во само една минута, со користење на веб-форма основа на ООУ програмата страница.

Читај повеќе

магистрирал во природните науки

Across the Pond
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Обединетото Кралство Aberdeen Belfast Brighton Canterbury Cardiff Chester Cirencester Colchester Edinburgh Epsom Exeter Falmouth Farnham Glasgow Guildford Huddersfield Leeds Leicester Lincoln Liverpool London Loughborough Manchester Newcastle Norwich Nottingham Oxford Reading Rochester Sheffield + 29 more

Студии во Велика Британија во областа на природните науки се достапни и на ниво на додипломски, постдипломски (р и д-р). Една од предностите на извршување на програмата во Англија, е можност да финансира дел од вашите студии преку стипендии Владата во земји како Мексико, Чиле и Колумбија, меѓу другите. [+]

Мајстори Professional Studies диплома. Студии во Велика Британија во областа природните науки Тие се достапни и на ниво на додипломски и постдипломски (р и д-р). Една од предностите на извршување на програмата во Англија, е можност да финансира дел од вашите студии преку стипендии Владата во земји како Мексико, Чиле и Колумбија, меѓу другите. Покрај тоа, неколку од нашите партнер универзитети имаат договори за кофинансирање од страна на разни влади преку кои нудат дополнителни бенефиции како што се попусти за придобивките од школарина. А на ниво на постдипломски, уште една предност на британските студии е нејзиниот углед и признание во целиот свет, како и пократко траење на овие програми, бидејќи на интензитетот на студии: Мастер последните 1 година и докторати 3-4 години . Меѓу можните курсеви на специјализација програми како што се биологија, хемија, физика, астрономија, геологија, итн се Како можете да помогнете на езерцето ПОМОШ ПРЕКУ? ние Бесплатни совети Студентите кои сакаат да влезат студиски програми во Природни науки во Англија, Велс, Шкотска и Северна Ирска. Со наша помош можете: Наоѓање на правото е програма за вас кој одговара на вашите академски и аспирации кариера Живеат едноставен процесот на аплицирање, како што вашиот советник ќе управува со процесот на целиот приеми за вас Ги зголемите вашите шанси за добивање на прифаќање и стипендија, благодарение на раководство на вашиот советник да се каже вие што најдобрите универзитети стипендии и кои се вашите опции. Регистрирајте се со Низ денес езерцето и да почнат да добиваат советување. Ние со нетрпение очекуваме да... [-]

магистратура програма во социјална исклученост

Åbo Akademi
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Финска Vaasa

Оваа програма произлегува од потребата да се препознае мултидисциплинарната природа на социјалната исклученост. Потребна е сериозна потреба да се обезбедат аналитички алатки за критичко размислување за нашите социјални и културни фјучерси од една поголема перспектива сочинета во хуманитарните науки и закотвени во теми како што се Историја, етика, филозофија, Студијата за религија, родови студии, теологија и малцинство студии. Програмата се прилагодува на збир на актуелни глобални прашања и ги поврзува релевантните фактори и димензии кои го засноваат процесот на социјална исклученост; вредности, идеи, верувања, трендови, идеологии, практики во комбинација со индивидуална и социјална агенција, способности и моќ. На вештиниet обезбедени од оваа програма е корисно и за студентите кои бараат кариера во голем број на организации и за оние кои се со цел за кариера во истражување. [+]

Времетраење: 120 кредити, 2 години со полно работно време студија

Степен доделени: Магистер, мајстор на теологијата

Годишен внес: 20

Школарина: 10 000 € за учениците од земјите кои не се членки на ЕУ / ЕЕА

Контакт: socialex@abo.fi

Во услови на зголемената разновидност и сложеност на денешното брзо менување на светот, луѓето кои страдаат од сиромаштија, лишувањето од законски права и културната и социјалната изолација станаа растечки глобален проблем. Овие прашања се примери за феномен што се нарекува социјална исклученост; комплексна состојба која се протега надвор од економската неповолност и сиромаштија. Тоа е повеќеслоен процес преку кој луѓето губат политички, правни и социјални агенции, преку кои се стигматизираат или дискриминираат. Оттаму, социјалната исклученост е тесно поврзана со културата и историјата, како ги поврзуваме и правиме границите, како размислуваме за општеството, за што сметаме дека е вистина, и како гледаме на добар свет.... [-]


господар на професионални студии (MPS)

Fort Hays State University Graduate School
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 30 часа August 2018 Соединети Американски Држави Wichita + 1 more

ООУ програма е дизајнирана да биде мултидисциплинарен степен да ги задоволат новите работна сила потреби. Концентрациите се достапни во: Управување со хумани ресурси, Организациона лидерство, правда, хемија, јавно здравство администрација, социјален претприемништвото, cybersecurity, информации за осигурување менаџмент, веб развој, и компјутерски мрежи. [+]

Мајстори Professional Studies диплома. Мајстор на професионални студии степен е мулти-дисциплинарен степен господар дизајнирани да ги задоволат новите потреби развој на работна сила. Тој е дизајниран за развој на напредни професионални вештини множества во различни области во моментов не претставени на FHSU од Магистер на науки (МСП) ингеренциите. А клин функција на степенот на програмата е флексибилност за ученикот да се комбинираат една голема предметна област со една или повеќе сродни области со цел да се подобри професионален работна сила вештини посакуваната од страна на работодавците во индустријата, влада, здравствената заштита, и информатичката технологија кариери. Постојат многу можности за кариера во Канзас и пошироко за дипломираните студенти со MPS степени, вклучувајќи ги и позиции во информатичката технологија, човечките ресурси, владата, за спроведување на законот и корекции индустрија, и непрофитна индустрија или социјални услуги лидери. ООУ степен, исто така им нуди на студентите со потребните алатки за да се качат на нови претприемачки кариера потфати. За да бидат ефективни и денес, професионалци треба да се разбере трендови кои влијаат поле широка кариера и "индустрија" сектор, каде што тие работат. Тие, исто така треба специјализирани вештини - понекогаш необични комбинации на посебни вештини - за да додадете вредност на организации каде што тие работат. ООУ програма содржи четири компоненти: 1] 9-час јадро на наставната програма која вклучува методи на истражување се разбира, статистика разбира, и концентрација специфични воведната постдипломски курс, 2] 9 12-часовни голема концентрација област, 3] 6-9-hourcognate поле или слободни изборни област, и 4] 3-час проекти или стажирање разбира. Вкупниот број... [-]

Master in Art & Design

Dalian Polytechnic University
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Кина Далиан

[+]

1 копија од пасош " Стипендии [-]

Master in Technology, Work and Health

KTH Royal Institute of Technology
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Шведска Стокхолм

Functional and well-designed work systems, organisations and work environments are essential for a sustainable working life. This programme offers knowledge in proactive occupational safety and health management. You will learn how to plan, design and analyse work environments, from the perspectives of sustainable work and organisational performance. [+]

Functional and well-designed work systems, organisations and work environments are essential for a sustainable working life. This programme offers knowledge in proactive occupational safety and health management. You will learn how to plan, design and analyse work environments, from the perspectives of sustainable work and organisational performance.

Technology, Work and Health at KTH

The programme provides a deeper understanding of the interplay between human, technology and organisation, from the perspectives of sustainable work and organisational performance.

As a student, you will gain knowledge and proficiency in proactive occupational safety and health (OSH) management, as well as in how to plan, design and analyse work environments. You will acquire advanced theoretical and applied knowledge of physical, cognitive and organisational ergonomics. This is applicable for work with the development of organisations and processes, with a focus on improvements of work and ergonomic interventions for a sustainable working life.... [-]


господар на здравствените услуги (истражување)

University of Technology Sydney
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години January 2018 Австралија Sydney + 1 more

Овој степен е наменета за здравствените услуги кои сакаат да развијат истражувачки вештини, кои имаат практична примена за иновации и политика во секторот за здравствена заштита, како и научни разбирање на обезбедувањето на здравствени услуги. Таа им овозможува информирано учество во истражувачки напори и здравствени услуги иновации и подобрување. Студентите се прошири и продлабочи своето знаење на специјализирана област во здравствените услуги преку програма на надгледувана истражување. [+]

Овој курс им помага на студентите да го завршат оригинално истражување што придонесува за знаењето во својата област во рамките на меѓународен контекст. Истражување на UTS се одвива во динамична и резултатите-ориентирани кон животната средина. На Универзитетот привлекува студенти кои сакаат да ги развијат своите знаења и експертиза во рамките на професионални и стимулирање на рамка. Студентите се дел од жив и енергични истражување култура, соработувајќи со академскиот кадар и здравствената индустрија партнери.... [-]


мајстор во хуманистичките и општествените науки

Hirosaki University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години April 2018 Јапонија Hirosaki

Два предмети на студии се нудат во програмата р: културни студии, применета општествени науки. Целта на секој е да излезат на високо квалификувани дипломирани студенти кои може да се справи со трансформации и институционални реформи кои се случуваат во и на регионално и на глобално ниво од сегашното општество. [+]

Мајстори Professional Studies диплома. На Факултетот за хуманистички и општествени науки е посветена на заедницата и globarized светот. Два предмети на студии се нудат во програмата р: културни студии, применета општествени науки. Целта на секој е да излезат на високо квалификувани дипломирани студенти кои може да се справи со трансформации и институционални реформи кои се случуваат во и на регионално и на глобално ниво од сегашното општество. [-]

MPhil in Life Science

The Hong Kong University of Science and Technology
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Хонг Конг

[+]

Нашата мисија е да се одржи и промовира реномирана академска програма во науката за животот преку постигнување на извонредност во истражувањето и образованието и со значајни придонеси за биотехнолошки иновации на регионални и меѓународни арени. . [-]

здравствени и социјални науки истражувачки методи - MRes

Cardiff Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Cardiff + 1 more

Курсот е погоден за студентите со различните позадина во истражувачки методи. Постои избор на два методи на истражување модули, една за оние со малку или без позадина искуство на истражување и еден за луѓе кои веќе имаат одредено искуство на истражување, можеби на додипломски студии. [+]

Мајстори Professional Studies диплома. Овој курс ги опфаќа методите за истражување, статистика и пошироко истражување вештини и ќе им овозможи на студентите да се дизајнира, однесување и пишуваат добри истражувања. Студентите ќе се спроведе две значителни истражувања во некоја тема на нивниот избор, надгледувани од страна на искусни членови на академскиот кадар. Курсот е погоден за студентите со различните позадина во истражувачки методи. Постои избор на два методи на истражување модули, една за оние со малку или без позадина искуство на истражување и еден за луѓе кои веќе имаат одредено искуство на истражување, можеби на додипломски студии. За вработување и кариера А обука за здравје или општествените науки, обезбедува одлична основа за кариера во истражување, како професионално здравствено лице кое врши и објавува истражување во својата област, или за некој кој планира да одат за да се заврши на д-р. Докази врз основа пракса значи дека знаењето и разбирањето на истражување е од суштинско значење во сите здравствени домени, така што здравствените работници се во можност да го протолкува претходните наоди истражувања, како и да придонесе во процесот на дизајнирање и спроведување истражувачки проекти. Влегување Потребно А добри почести степен (нормално 2.1 или погоре) во здравствена или социјална науката предмет е вообичаено бара. Сепак, кандидати со релевантно професионално искуство или квалификации се добредојдени и ќе се смета поединечно. [-]

господар на општествените науки

The University of Waikato
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 18 месеци March 2018 Нов Зеланд Хамилтон

Обука за Мајстор за општествени науки во Ваикато предизвици да се вашето разбирање на теоретски предметот до напредно ниво. [+]

Мајстор за општествени науки Обука за Мајстор за општествени науки во Ваикато предизвици да се вашето разбирање на теоретски предметот до напредно ниво. А мајстор за општествени науки (MSocSc) се базира на квалификацискиот диплома или почести веќе сте го добиле. Кога ќе студираат за вашиот MSocSc, ќе се фокусира на вашиот склопот на општествени науки предметна област и ќе Уживајте во програмата на високо ниво на студии. Ќе дознаете најновите техники на истражување и да се ажурираат на најновите случувања во знаење во врска со избраната област. Ќе се подготвува за дисертација или теза, така ќе биде спроведување на значителен износ на свој независни истражувања. Ако мислите дека може да сакаат да ги завршат ниво квалификација докторат подоцна, завршување на MSocSc програма ќе се подготвува за тој следното ниво на академски студии. Како што расте вашето познавање на вашата избрана предметна област, ќе биде рафинирање вашата интелектуална вештини, особено вашата способност да размислуваат критички, да го реши проблемот и да се анализира. Ова ќе ви овозможи да се подготвиме за лидерски улоги во области поврзани со вашиот предмет. Индустрија врски Текот на вашите студии, ќе бидат надгледувани од страна на добро-поврзани факултет членови, кои имаат мрежи со луѓето кои работат во широк спектар на сектори, од бизнис до владата. Овие луѓе, меѓу кои и претставници од локалната и централната власт и племенските власти, да обезбеди влез во различни области. Членовите на групите во заедницата, бизнис организации и индустриски и професионални групи го прават истото - тие се обезбеди значајна поддршка... [-]

Еразмус + господар во меѓународниот здравје (ЕМ + MiH)

Royal Tropical Institute (KIT)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 1 година September 2018 Холандија Амстердам

Еразмус + Магистер по Меѓународниот здравствен помеша програма е една година со полно работно време програма која се бара да биде само 3 месеци далеку од дома. Се состои од три месеци јадрото се разбира во комплет по што напредни модули и дисертација се врши од страна на е-учење во комплет во Амстердам, кралицата Маргарет универзитет и Универзитетот во Берген. [+]

Мајстори Professional Studies диплома. Дали сакате да учат магистерска програма, но не се во можност да ја напушти својата работа или дома за една година? дадена од страна на сетот Оваа програма нов господар на Универзитетот во Берген и кралицата Маргарет универзитет нуди идеално решение за да може да имаат корист од една урамнотежена помеша учење програма која има делумно од локацијата и делумно од страна на иновативни методи за учење на далечина. + Помеша Господарот на програмата Еразмус е една година со полно работно време програма која се бара да биде само 3 месеци далеку од дома. Се состои од три месеци јадрото се разбира во комплет по што напредни модули и дисертација се врши од страна на е-учење во три институти. Еразмус + магистер по меѓународна здравство има посебен фокус на човечки ресурси за здравство во земјите со низок и среден приход. На програмата е преземена по следниов редослед: A. Основен курс (20 ЕЦТС) КОМПЛЕТ (Кралската Тропски институт): Холандија курс во тропска медицина и Хигиена (на локација, Амстердам) Б. Напредно модули (20 ЕКТС) KIT (Кралската Тропски институт): Управување со хумани ресурси за здравство (е-учење) Кралицата Маргарет универзитет: новите предизвици во глобалната здравствена работна сила (е-учење) Универзитетот во Берген: Применета економска проценка во здравството (е-учење) Кралицата Маргарет универзитет: Истражувања Дизајн и Предлог пишување (е-учење) C. труд (20 ЕЦТС) KIT (Кралската Тропски институт): теза (надзор од далечина) Детална предметна програма А. основни разбира јадро се разбира, Холандија курс во тропска медицина и Хигиена (NTC), се одвива на локација во комплет... [-]

Господар на професионални студии

University of North Alabama
Студии на универзитет или он-лајн Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Florence

Мајстор на професионални студии (M.Pr.S) степен е применета професионална програма со развојот на работната сила, организациски раководство и личен развој во сржта на својата мисија. Овој дипломиран степен е дизајниран за да им обезбеди на достапен, интернет, и прифатлива можност за постигнување на нивните образовни и професионални цели студенти. [+]

Важни известувања! Студентите консултации - Ние секогаш сме подготвени да им помогне на студентите со M.Pr.S советува и академски планирање. Ве молиме јавете се 256.765.5003 да поставите вашиот консултација. Мајстор на професионални студии (M.Pr.S) степен е применета професионална програма со развојот на работната сила, организациски раководство и личен развој во сржта на својата мисија. Овој дипломиран степен е дизајниран за да им обезбеди на достапен, интернет, и прифатлива можност за постигнување на нивните образовни и професионални цели студенти. Степен на M.Pr.S е целосно акредитирани од страна на Јужна Здружение на колеџи и училишта. На програмата е 33-36 кредитна час дипломиран програма степен со една теза или не-теза опција. Тоа не е постдипломски сертификат програма. Преку оваа програма, студентите ќе се покаже: разбирање на природата и влијанието на големите општествени, економски и политички сили, вклучувајќи ги и разноликост на населението, технолошките промени и глобализацијата способност да комуницираат ефикасно со различни публики способност да се спроведе истражување и користење на наодите од истражувањето, како основа за донесување на одлуки разбирање на етички основи за донесување на одлуки способност да ја води, преговара, и решавање на конфликти Студентите ќе се здобијат и покажат овие вештини преку специфичен сет на шест основни курсеви и сет од четири курсеви во рамките на една од следниве специјализација области: развој на заедницата, за безбедност и лидерство безбедност, и информатичка технологија. Ве молиме јавете се Катедрата за интердисциплинарни и професионални студии Уна за повеќе информации Области на специјализација Во прилог на основни компонента, студентите ќе потрае до 15... [-]

Диплома во сојузничките здравје (2-години вонреден универзитетски плус трансфер)

San Mateo Colleges of Silicon Valley
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 5 семестри January 2018 Соединети Американски Држави San Mateo

Барањата подолу треба да се користи само како водич. Сегашните студенти треба да се консултираат DegreeWorks за нивните специфични барања врз основа на каталог на нивните права. [+]

Мајстори Professional Studies диплома. Барањата подолу треба да се користи само како водич. Сегашните студенти треба да се консултираат DegreeWorks за нивните специфични барања врз основа на каталог на нивните права. Потребни минимум кредити: 30 ОСНОВНИ БАРАЊА: 17 единици Генералниот биологија 4 кредити во BIOL 240 Човечката анатомија 4 кредити во BIOL 250 Човекови физиологија 5 кредити во BIOL 260 Општа хемија или хемија за здравствени науки 4: 5 кредити во Хемија 210 или 410 СЕЛЕКТИВНИ Потребно: 13 единици Може да се земе Хемија 210 или 410, но не и двете. Изберете 4 единици од следните 3 Кредити во BIOL 100 или 110 или 130 или 132 Изберете 9 единици од следните 9 кредити во BIOL 310 или COMM HSCI 130 или 100 или 104 или 116 или 430 или 432 или математика 200 или МЕДА PSYC 110 или 100 или 100 Општество [-]

мајстор на филозофијата - Наука (истражување)

James Cook University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години January 2018 Австралија Townsville Cairns Сингапур Buona Виста област Brisbane + 6 more

Магистер по филозофија (Магистрант) нуди постдипломски истражување надзор во помал обем од д-р, кон која може да обезбеди патека. [+]

Мајстор на филозофијата - Наука (истражување)

Магистер по филозофија (Магистрант) нуди постдипломски истражување надзор во помал обем од д-р, кон која може да обезбеди патека. Тоа кулминира во поднесување на тезата дека покажува способност за критичка анализа и оригинални истражувања. Тоа е две години со полно работно време програмата понудена и на и надвор од кампусот. ... [-]


господар на образованието во стручни студии

Marymount University
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Arlington

Мајстор Marymount за образование во Професионални студии програма е наменета за оние студенти кои не се бараат настава лиценца. Студентите во оваа програма може да се практикуваат наставниците; образование професионалци, кои не се ... [+]

Образование - Професионални студии

Мајстор Marymount за образование во Професионални студии програма е наменета за оние студенти кои не се бараат настава лиценца. Студентите во оваа програма може да се практикуваат наставниците; образование професионалци, кои не работат во училница амбиент, како што се образовна агенција, музејски амбиент, влада или позиција, или студенти кои имаат намера да ги учат во меѓународни или приватни училишта. ... [-]