Магистерски Professional Studies во Соединети Американски Држави

Магистерски Professional Studies во Соединети Американски Држави

Professional Studies

Мајстори се однесува на завршување на постдипломски студии програма која ги подготвува студентите да го продолжат своето познавање на одредена тема или унапредат своите кариери. Поголемиот дел од мајстори, се зависи од државата или јавните универзитети.

Изразот "професионални студии" се користи за да се однесуваат на академски програми кои се дизајнирани за да се обезбеди колку што е можно подготовка за работното место. Студентите можат да учат за одредена индустрија или општо концепти, како и важни вештини за својата кариера.

Образование во Соединетите Американски Држави е главно обезбедени од страна на јавниот сектор, со контрола и финансирање доаѓаат од три нивоа: државни, локални и федерални, по тој редослед.Општите барања да учат на повисоко ниво на образование во Соединетите Американски Држави ќе го вклучите вашиот приемните есеј (исто така познат како изјава за намена или за лична изјава), препис на евиденција, препорака / препораки, јазични тестови

Магистерски студии по Professional Studies во Соединети Американски Држави. Најди информации за магистерски студии и институции низ три клика тука!

Читај повеќе

Диплома во сојузничките здравје (2-години вонреден универзитетски плус трансфер)

San Mateo Colleges of Silicon Valley
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 5 семестри January 2019 Соединети Американски Држави San Mateo

Барањата подолу треба да се користи само како водич. Сегашните студенти треба да се консултираат DegreeWorks за нивните специфични барања врз основа на каталог на нивните права. [+]

Барањата подолу треба да се користи само како водич. Сегашните студенти треба да се консултираат DegreeWorks за нивните специфични барања врз основа на каталог на нивните права.

Потребни минимум кредити: 30

ОСНОВНИ БАРАЊА: 17 единици Генералниот биологија 4 кредити во BIOL 240 Човечката анатомија 4 кредити во BIOL 250 Човекови физиологија 5 кредити во BIOL 260 Општа хемија или хемија за здравствени науки 4: 5 кредити во Хемија 210 или 410 СЕЛЕКТИВНИ Потребно: 13 единици ... [-]

медицински и здравствени професии образование господар (онлајн програма)

Eastern Virginia Medical School
Он-лајн студии Целосна 5 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Norfolk

Програмата на мајсторот Медицински и здравствени професии образование степен е дизајниран за да се подготват образовни лидери во разни медицински и здравствени професии организациски поставувања. На програмата ќе обезбеди напредна едукација во областа на учење, оценување, наставната програма, Упатство, истражување, евалуација, лидерство и професионализам, со акцент на реалниот свет, практични апликации. [+]

На Програма за медицински и здравствени професии образование магистратура е дизајнирана за да се подготват образовни лидери во разни медицински и здравствени професии организациски поставувања. На програмата ќе обезбеди напредна едукација во областа на учење, оценување, наставната програма, Упатство, истражување, евалуација, лидерство и професионализам, со акцент на реалниот свет, практични апликации. Наставната програма вклучува употребата на сечење на наставни методи и технологија предност во текот на.... [-]


господар на професионални студии (MPS)

Fort Hays State University Graduate School
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 30 часа August 2019 Соединети Американски Држави Wichita + 2 more

ООУ програма е дизајнирана да биде мултидисциплинарен степен да ги задоволат новите работна сила потреби. Концентрациите се достапни во: Управување со хумани ресурси, Организациона лидерство, правда, хемија, јавно здравство администрација, социјален претприемништвото, cybersecurity, информации за осигурување менаџмент, веб развој, и компјутерски мрежи. [+]

Мајстор на професионални студии степен е мулти-дисциплинарен степен господар дизајнирани да ги задоволат новите потреби развој на работна сила. Тој е дизајниран за развој на напредни професионални вештини множества во различни области во моментов не претставени на FHSU од Магистер на науки (МСП) ингеренциите. А клин функција на степенот на програмата е флексибилност за ученикот да се комбинираат една голема предметна област со една или повеќе сродни области со цел да се подобри професионален работна сила вештини посакуваната од страна на работодавците во индустријата, влада, здравствената заштита, и информатичката технологија кариери. ... [-]


господар на образованието во стручни студии

Marymount University
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Мајстор Marymount за образование во Професионални студии програма е наменета за оние студенти кои не се бараат настава лиценца. Студентите во оваа програма може да се практикуваат наставниците; образование професионалци, кои не се ... [+]

Образование - Професионални студии

&nbsp

Мајстор Marymount за образование во Професионални студии програма е наменета за оние студенти кои не се бараат настава лиценца. Студентите во оваа програма може да се практикуваат наставниците; образование професионалци, кои не работат во училница амбиент, како што се образовна агенција, музејски амбиент, влада или позиција, или студенти кои имаат намера да ги учат во меѓународни или приватни училишта. ... [-]


господар на здравствената администрација

Metropolitan State University of Denver
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии January 2019 Соединети Американски Држави Denver

Митрополитот Државниот универзитет во Денвер нов мајстор за здравство администрација (MHA), е дизајниран да ги подготви студентите за предизвик и наградува кариера во здравствената заштита. Програмата нуди континуирани студенти, како и оние кои сакаат да го зголемат своето знаење и потенцијал за заработка, уникатен и добро заокружен увид во индустријата за која се очекува да има зголемување од 17% до 2024 година. [+]

Мајстор за здравство администрација

Митрополитот Државниот универзитет во Денвер нов мајстор за здравство администрација (MHA), е дизајниран да ги подготви студентите за предизвик и наградува кариера во здравствената заштита. Програмата нуди континуирани студенти, како и оние кои сакаат да го зголемат своето знаење и потенцијал за заработка, уникатен и добро заокружен увид во индустријата за која се очекува да има зголемување од 17% до 2024 година. Програмата MHA може да биде завршена за 2,5 години во мали сесии кои ја промовираат студентската интеракција и индивидуализираното внимание.... [-]