Магистратура Соединети Американски Држави

Магистерски програми во Соединети Американски Држави - Магистратура Соединети Американски Држави

Master

Соединетите Американски Држави е мешавина на етнички групи, националности, раси, класи и мислења, и со голем број на странски студенти запишани во магистрирал во САД програми низ целата земја, САД е прекрасно место да продолжите со образованието. Каде ќе заврши во оваа огромна Северна Америка земја, ќе најдете со врвен квалитет училишта со бескрајни можности за студирање, од големи градови Митрополитот на мали градови.

Студиските програми за магистерски студии во САД се огромни, од Екслузивно бизнис програми за одличен ликовни уметности степени. Некои од популарните теми за магистерски студии во САД се јавната администрација, факултет, политички науки, психологија, образование, меѓународни односи, социјална работа и бизнисот. За магистрирал во САД, со полно работно време студии може да се заврши во една или две години, додека со скратено работно време и за учење на далечина опции трае подолго во зависност од студент, на Универзитетот, и посебна програма.

За да започнете со пребарувањето за магистерски студии во САД, погледнете низ опциите подолу или насочите вашето пребарување со помош на полиња за пребарување погоре.

Читај повеќе

Мајстор за финансии

Hult International Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави Boston San Francisco New York Cambridge + 3 more

Hult е една година Мајстор за финансии подготвува ти со основањето потребни за решавање на комплексниот свет на корпоративното управување. Учат и на јазикот на бизнис и тактички финансиски вештини потребни за да се направи влијание во корпоративните финансии и сметководство. [+]

Магистерски програми во Соединети Американски Држави. Продолжи кариера во корпоративните финансии и да има влијание во рамките на мултинационална компанија. Hult е една година Мајстор за финансии ви подготвува со основањето потребни за решавање на комплексниот свет на корпоративното управување. Учат и на јазикот на бизнис и тактички финансиски вештини потребни за да се направи влијание во корпоративните финансии и сметководство. Локации Започне вашата програма во Бостон и да имаат можност да ги ротира до два други Hult кампуси за вашиот изборни предмети, како дел од нашата глобална Кампус ротација. Вашиот мајстор за финансии на прв поглед Кој е оваа програма за? Кандидатите кои неодамна дипломирале на универзитет или колеџ, како и поединци со до три години работно искуство кои сакаат да започнат кариера во финансиите функција на мултинационалните компании. Што ќе научат Паметни финансиски менаџмент одлуки се зголеми акционер и компанија вредност и за ограничување на ризикот. Улогата на CFO и финансии тим на компанијата е да се оптимизира на финансиските перформанси. Тие го прават тоа од страна на потрага по начини за финансирање на инвестиции, се ослободи капитал, како и намалување на трошоците. Со разбирање на ореви и завртки на бизнис и она што вози на броеви, тие, исто така, да ве советува за тоа кои активности се вози профитабилен раст. Мајстор за финансии степен е дизајниран да им даде на студентите на оваа широчината на увид. Зошто Hult? Во Бостон кампусот Hult е, ќе се живее меѓу некои од најпаметните умови во областа на сметководство, управување со... [-]

Мајстор за финансии

Rady School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 15 месеци September 2018 Соединети Американски Држави La Jolla

Ради школа е во уникатна позиција да понуди мајстор за финансии, кој нагласува квантитативни методи, емпириски работа и финансиски економетријата. УЗ Сан Диего има богата традиција во емпириска и теоретска економетрија. Некои од најшироко користените емпириски модели развиени од истражувањето на УЦ Сан Диего факултет. Акцентот на ригорозни емпириски податоци управувано методи се разликува Магистерски Рајли школа на финансии од програми од областа на финансискиот инженеринг. [+]

Степенот назначени мајстор за финансии програма на UC Сан Диего е Ради школа за менаџмент подготвува дипломирани да се справи со значајни предизвици со кои се соочува финансискиот сектор. Дипломирани студенти на Магистерски студии за Рајли школа имаат обезбедено позиции со организации како што се Голдман Сакс, ЈП Морган Часе, Алтегрис, ЦИТИЦ хартии од вредност, Дробни Капитал, Рејлијант Глобал Советници, Гуртин Општински Бонд Менаџмент, ФениксМарт, Мерико Сервисни, советници за димензионални фондови, УБС и Стенфорд Универзитет. Дом на Економетрија Ради школа е во уникатна позиција да понуди мајстор за финансии, кој нагласува квантитативни методи, емпириски работа и финансиски економетријата. УЗ Сан Диего има богата традиција во емпириска и теоретска економетрија. Некои од најшироко користените емпириски модели развиени од истражувањето на УЦ Сан Диего факултет. Акцентот на ригорозни емпириски податоци управувано методи се разликува Магистерски Рајли школа на финансии од програми од областа на финансискиот инженеринг. Нашиот факултет ја обликува индустријата Рајди школа за менаџмент на мајстор за финансии степен обезбедува ригорозни, рацете на обука подготвува дипломирани студенти да се придонесе веднаш во средини каде квантитативни и аналитички вештини се на премија. Ќе дознаете врвни методи за анализа на "големи податоци" за финансиски одлуки и управување со ризик. На програмата акцент на квантитативните модели и методи обезбедува дипломирани студенти се опремени да се развие иновативни решенија за комплексни проблеми со кои се соочува финансискиот сектор. Запишување Мајсторот на финансии кандидати ќе имаат исклучителни квантитативни вештини, силен интерес во аналитички темели за финансии и управување со ризик, и желба да имаат влијание во... [-]

господар на образованието во глобалниот младински развој и лидерство

SIT Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Brattleboro Washington DC

Заработе го мајсторот во образованието за само една година. Ќе ги научите вештините што ви се потребни за да дизајнирате и испорачате иновативна младинска програма од светска класа. Започнете во есен или пролет - она ​​што работи за вашиот распоред - и се врати во полето по само 12 месеци. До крајот на програмата, ќе бидете подготвени да влезете во конкурентни работни места. [+]

Степен дизајниран околу вас

Заработе го мајсторот во образованието за само една година. Ќе ги научите вештините што ви се потребни за да дизајнирате и испорачате иновативна младинска програма од светска класа.

Започнете во есен или пролет - она ​​што работи за вашиот распоред - и се врати во полето по само 12 месеци. До крајот на програмата, ќе бидете подготвени да влезете во конкурентни работни места.... [-]


Мајстор за образование во раното детство образование и раното детство Специјални образование

Grand Canyon University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City South Phoenix Scottsdale + 4 more

Специјализираат во уникатните потреби на децата со различни способности за учење со заработка од мајстор за образование во раното детство образование и во раното детство Специјални образование. [+]

Почетна програма - води првичните Наставник Licensure Понудени од страна на: колеџ за образование Преглед Освојте вашиот раното детство Специјални образование степен Специјализираат во уникатните потреби на децата со различни способности за учење со заработка од мајстор за образование во раното детство образование и во раното детство Специјални образование. Наменета за идните едукатори со диплома 's степен во областа на не-едукација, оваа програма доведува до почетното licensure учител. Помогне да се задоволат зголемената побарувачка за квалификувани и сертифицирани во раното детство Специјални образование професионалци. Оваа магистерска програма во раното детство Специјални образование степен им нуди на студентите со рацете на обука во педагогијата и методологии, како и во-длабочината на психолошка, емоционална и развојните потреби на малите деца. Сите курсеви се директно во согласност со професионалните стандарди за настава за оценување и поддршка на Конзорциумот на автопат Наставник (INTASC), Меѓународното здружение за технологија во образованието стандарди за наставниците (ISTE-T), Националната асоцијација за образование на млади деца (NAEYC) и Советот за исклучителни деца (ЦИК). Големиот Кањон Универзитетот исто така нуди не-licensure верзија на мајстор за образование во раното детство образование и во раното детство Специјални образование. степен Резултати Запознајте се со уметноста на раното детство образование Стекнат специјализирани експертиза во наставни методи, педагогија, образовната политика, на почетокот на здравјето и развојот на детето, и поддршка на семејствата. Оваа мајстори во раното детство Специјални образование подготвува да напредува во општите и посебни средини образование, кој им служи на студентите од раѓање, преку одделение 3. Што ќе научат Стане експерт во различни способности за... [-]

господар на архитектурата

Rochester Institute of Technology (RIT)
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави Rochester

Господар на Архитектура програма е за студентите кои се заинтересирани да студираат архитектура на ниво на постдипломски, но чии додипломски степени се добиени во областите надвор од архитектура. [+]

Мајсторот на програма Архитектура програмата е обликувана од глобалната акцент на одржливост, фактори кои влијаат на урбанизмот, а рацете на примената на принципите на дизајнот и технологијата на материјалите и градежништвото.

 

Одржливост

Во услови кога глобалната притисок за поодржлив свет, вклучувајќи згради кои ги користат енергија и еколошките фактори поефикасно да се намали целокупната јаглерод, во фокусот на многу курсеви одразуваат условите за одржлив дизајн и пракса.... [-]


Господар на непрофитна администрација

University of San Francisco - School of Management
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Се развие подлабоко разбирање на непрофитна управување, како што истражуваат на политички, економски, правни и социјални средини на непрофитни организации. [+]

Станете ефективна глобална ангажирана непрофитна и невладина организација (НВО) лидер за одржлив развој и социјално влијание. Програмата за управување со постдипломски студии на УСФ за непрофитна администрација ви гарантира стекнување на алатки кои ви се потребни за да ги зајакнете лидерските способности, да ги идентификуваат етичките размислувања и да влијаат позитивни промени. Развивање на суштински лидерски вредности, вештини за управување и непрофитни надлежности да работат како извршен директор, непрофитен консултант, директор за развој или други лидерски позиции во непрофитниот и социјалниот сектор - ангажирани во области како што се образование, здравство, уметност и хуманитарни науки, човечки услуги, економско вклучување, одржлив развој, застапување и социјални промени. Научете од современите научници и лидери од непрофитниот сектор во Калифорнија до меѓународни невладини организации, да ги проширите вашите лидерски вештини и вештини за критичко размислување и да работат заедно со врсниците кои ги споделуваат вашите професионални цели и аспирации. Имате избор кој непрофитна програма за постдипломски студии најдобро одговара на вашиот животен стил. Полно работно време Меѓународниот МНК понудени во текот на неделата во Сан Франциско е центриран на искуствено учење и е отворена за странски студенти. Професионалната МНК за професионалци за работа се нуди во Сан Франциско за време на викендите и е поддржана од видео-конференција и онлајн технологија. ... [-]


Associate of Science in Physical Sciences and Pre-Engineering

Valley Forge Military College
Студии врз за студентски град Целосна January 2018 Соединети Американски Држави Wayne

[+]

Магистерски програми во Соединети Американски Држави. Нашата воена традиција од корист за сите студенти: оние кои одат за да офицер за обука и оние кои ќе изберат да ги извршуваат други патеки. [-]

мајстор на Либералната студии

Fort Hays State University Graduate School
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 31 часа August 2018 Соединети Американски Држави Wichita + 1 more

Заработуваат мајстор на Либералната студии степен од Форт Хејс Државниот универзитет може да ви помогне да видиме светот поинаку. Како што напредува преку вашата програма, ќе се развие (или продлабочување) [+]

Мајстор на Либералната студии Заработуваат мајстор на Либералната студии степен од Форт Хејс Државниот универзитет може да ви помогне да видиме светот поинаку. Како што напредува преку вашата програма, ќе се развие (или продлабочување) на вештини за критичко размислување што треба да стане помудар потрошувач на знаење, да стане подобар во можност да се разбере и процени на интелектуалната работа на која било дисциплина. Што е најважно, како да започнете да се види светот поинаку, може да се открие нови начини да имаат позитивен ефект врз светот околу вас. Дизајнирано со професионална работа во умот, на час мајстор 31-кредит на Либералната студии степен програмата го прави полесно за вас да се балансираат работата и личниот обврски да се постигне своите образовни цели. Концентрациите се достапни во: Уметност Корпоративни комуникации Производство на дигитални кина Геронтологија Глобален менаџмент Глобални студии Здравствени науки Меѓународно претпријатие лидерство Литературни уметности Менаџмент информациони системи Математика Музика Политичко лидерство и јавна служба Политички науки Јавна администрација Рурално застапување Наука образование ... [-]


пратеници во одржлив внатрешни околини (MPS-S)

New York School of Interior Design
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2018 Соединети Американски Држави Upper East Side + 1 more

Пратениците во одржлив внатрешни околини (MPS-S) е пост-професионални програма структурирана да се подготви професионалци за дизајн да се претпостави лидерски улоги во развивање и одржување на одржливи внатрешни простори што позитивно ќе влијае на светот. [+]

Магистерски програми во Соединети Американски Држави. На MPS во одржлив внатрешни околини (MPS-S) е пост-професионални програма структурирана да се подготви професионалци за дизајн да се претпостави лидерски улоги во развивање и одржување на одржливи внатрешни простори што позитивно ќе влијае на светот. Наменети за оние кои работат во дизајнот или архитектурата професии, на програмата нуди на студентите со темелна основа во најдобрите практики во животната средина информирани дизајни за внатрешни работи. По завршувањето на програмата MPS-S, студентите се во можност да седат за акредитација LEED АП - високо баран акредитивен. Учениците се изложени на широк спектар на теми, истражувачки методи, интегриран дизајн методологии, и одржливи практики на управување со проекти. работа се разбира се однесува на историјата и теоријата на одржливост, принципите на одржлив материјали, природни и вештачки осветлување и контрола на системи, и интегриран дизајн животната средина системи. Исто така покрива квалитет на внатрешниот воздух, како и зелени текстил, мебел и декоративни елементи. Програмата вклучува две студиски курсеви со цел да се интегрираат стекнатите знаења и истражувања, додека истражувањето двете станбени и нестанбени средини. Програмата може да се заврши на полно работно време или со скратено работно време Сите класи се во вечерните часови и за време на викендите Програмата е понудена на лице место и онлајн (часови во живо доставени преку видео на моменти сет класа) Бара одреден степен во внатрешен дизајн, архитектура, инженерство, или тесно поврзани со полето и напредна портфолио. MPS-S наставната програма (30 кредити - врз основа на полно работно време студија) 1. семестар 725... [-]

Master of Nonprofit Administration

The University of Notre Dame, Mendoza College of Business
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 14 - 48 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Нотр Дам

[+]

[-]

господар во образованието и студентски прашања повисоки

University of San Francisco - School of Education
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Мајстор на уметноста во високото образование и студентски прашања (HESA) комбинира со ригорозни академска програма која вклучува практикум искуства во различни области на животот на студентите, организира во соработка со USF Одделение за студентски живот. [+]

Магистерски програми во Соединети Американски Држави. Подгответе се за професионална кариера во студентски прашања и лидерство во високото образование. На Мајстор на уметноста во високото образование и студентски прашања (HESA) комбинира со ригорозни академска програма која вклучува практикум искуства во различни области на животот на студентите, организира во соработка со USF Одделение за студентски живот. Програмската шема Во согласност со Училиште на посветеност образование е да му служи работни возрасните, на програмата на следниов распоред на алтернативни класи викенд во кој свика девет пати семестар. Класи обично се одржа во четвртокот навечер, во петокот вечер и целиот ден сабота. Програма камен-темелниците: Интегриран приод кон прашањата за еднаквост и пристап во високото образование. А заложба за социјална правда нагласена во текот предмети и ко-наставни искуства. А практикум компоненти, кои места студенти во различни средини за учење во рамките на студентски прашања и го промовира развојот на конкретни практични вештини и мисловните учење. Изборен платено стажирање можност, која може да обезбеди пакет надомест понудени од страна на USF Одделение за студентски живот. "Образование компонента на социјалната правда е нешто што јас го цениме најмногу за програмата HESA. Во него се додава смислата и целта на работата сум извршуваат и ми овозможува да ја видите поголема слика. Состави програма со која ќе ми даваат можност да се логирате на теорија и пракса е од суштинско значење за мојата одлука да присуствува USF. "- Amiya Пауел-Хоџ, високото образование и студентски прашања Alumna На Програмата HESA во USF бара поединци кои покажуваат експлицитна заложба за... [-]

Извршниот мајстор на европските и меѓународните бизнис Законот EMBL-HSG

Executive M.B.L.HSG, University of St. Gallen
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 18 месеци Open Enrollment Соединети Американски Држави Cambridge New York Austin + 2 more

- со солидна генералист знаење и вештини во европските и меѓународните бизнис закон - девет модули во Европа, САД и Азија - Продолжи да работи во текот на целата програма - на англиски јазик - за адвокати и не-адвокати - Повеќе од 20 години искуство - академска титула на "Извршниот мајстор на европските и меѓународните бизнис Законот EMBL-HSG" [+]

Извршниот MBL-HSG - неодамна на листата меѓу најиновативните програми законот од страна на Фајненшл тајмс - е изградена врз концептот на летање во училница и глобална факултет. Во девет присуство модули, водечки експерти од три континенти ќе ви овозможи со теоретски и практични знаења директно применлива во вашиот професионален работен век. Модул 1 - St.Gallen Модул 2 - Цирих финансии Модул 3 - Франкфурт a. М. М & А Модул 4 - Луксембург Лобирање и судски постапки Модул 5 - Брисел Право и економија конкуренција Модул 6 - Њујорк Меѓународниот оданочување Модул 7 - Шангај Законот и бизнис во Кина Модул 8 - Токио Законот и бизнис во Јапонија Модул 9 - Остин ИТ и Законот за енергетика Ребалансот Модул - Харвард Преговори За нивните господар тези, Кандидатите анализира тековниот проблем во европските и меѓународните бизнис закон. Темите се предложени од страна на факултетот, или студентите можат да изберат свој. Повеќе информации и онлајн апликација на www.mbl.unisg.ch Програмата за датум за почеток & Крајна дата за аплицирање Извршниот MBL-HSG нуди тркалање прием и се разбира почеток. Ова значи дека кандидатите се способни да изберат датум за почеток за да одговара на нивните лични распоред. Рокот за пријавување е еден месец пред почетокот модул. Претходна примена се препорачува, бидејќи местата се ограничени. Школарината Висината на надоместокот за школарина е CHF 38.500.-. [-]

Магистер по економија

University of San Francisco - College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Дел-студии August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Приватниот, јавниот и непрофитниот сектор во целиот свет побарувачката економисти и аналитичари, кои се опремени со силна квантитативна вештини економија. [+]

Магистер по економија Приватниот, јавниот и непрофитниот сектор во целиот свет побарувачката економисти и аналитичари, кои се опремени со силна квантитативна вештини економија. Степен Магистер по економија програма на Универзитетот во Сан Франциско обезбедува дипломирани студенти со ригорозен тренинг во аналитички знаења и способности од суштинско значење за предизвиците на менување економии, инвестициите индустрија, банкарството и корпоративното управување. М-р по економија дипломиран програма нуди можности за практиканти, во режија истражување, господар 's теза, студија / истражување во странство или комбинација од овие опции. Дипломирани студенти, исто така, се добро подготвени да ги извршуваат докторат студии по економија, и го направиле тоа во таква универзитетите, како Џорџтаун Универзитетот, Универзитетот на Калифорнија во Беркли, thlibrarye Универзитетот во Вашингтон, на Универзитетот на Калифорнија во Дејвис, Универзитетот Корнел и на Универзитетот на Калифорнија во Санта Круз, меѓу другите. М-р по економија дипломиран програма започнува во падот само (крајот на август). Сите курсеви за постдипломски-ниво се нудат по 4:30 часот, а повеќето од нив се одржуваат во вечерните часови.... [-]


Магистер по бизнис администрација - спорт бизнис менаџмент

Webber International University
Студии врз за студентски град Целосна 19 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Orlando

[+]

. MBA662 Финансиски одлуки Специфични барања за спортски менаџмент MBA670 интегративни приоди во спортски настани MBA671 анализа на правните и политичките аспекти на Спорт Бизнис MBA675 менаџмент и лидерство теорија MBA677 678 & Спорт Бизнис менаџмент практикум I и II: интегриран Консалтинг проект Вебер Меѓународниот универзитет ги охрабрува студентите да ги достават своите апликации на интернет во www.webber.edu/apply-to.wiu/ [-]

LLM Законот за данок

SMU Dedman School of Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2018 Соединети Американски Држави Dallas

Мајсторите во Оданочување програма (LLM Законот за данок), за полно работно време или скратено работно време, е сеопфатна, напреден степен програма дизајнирана за адвокатите кои имаат намера да се специјализираат во даночна пракса. Тој се фокусира не само на техничко мајсторство на даночните закони, туку и на пошироките прашања на даночните и фискалната политика. Повеќето од предмети во наставните програми се обезбеди настава ниво истражување во предмети обично не се однесува во JD данок на ниво на курсеви. [+]

Магистерски програми во Соединети Американски Држави. LLM во Законот за данок На Правниот факултет има долга традиција на сила во областа на федералните даноци. Во програмата за постдипломски оданочување, за полно работно време или со скратено работно време, е сеопфатна, напреден степен програма дизајнирана за адвокатите кои имаат намера да се специјализираат во даночна пракса. Тој се фокусира не само на техничко мајсторство на даночните закони, туку и на пошироките прашања на даночните и фискалната политика. Повеќето од предмети во наставните програми се обезбеди настава ниво истражување во предмети обично не се однесува во JD данок на ниво на курсеви. Покрај тоа, напредни курсеви се развие во длабочина, пракса ориентирани експертиза. Курсевите се одржуваат од страна на факултетот на Правниот факултет и од страна на асоцијативна професори и предавачи кои се искусни, практикувајќи данок специјалисти во Далас фирми област закон и одделенија корпоративното право. Да се ​​приспособат вработени студенти, многу даночни предмети се понудени во раните утрински часови, во доцните попладневни часови, а во текот на вечерните часови. степен барања За добивање на адвокат (Оданочување) степен студентот мора да ги исполнуваат сите од следниве услови: (А) за престој во Школата за Законот за не помалку од два мандати ако студентот со полно работно време и не помалку од три термини ако студентот со скратено работно време. Полно работно време во оваа програма може да започне своите студии во есен мандат или пролетта мандат. (Б) Завршување на 24 рок-часа на курсеви, семинари или истражување и пишување. Од нив 24 рок-часови, 18... [-]