Пребарај за Psychotherapy овде!

Најди ги најдобрите Psychotherapy овде!

Psychotherapy

А магистерска диплома по психотерапија програмата трае две до три години и се обидува да пренесат знаење на студентите на голем број на области, сите се наменети за да им обезбеди на студентите со техниките кои се неопходни за подобрување на поединците целокупната ментално здравје. Мајсторите на програмата е привлечен програма за луѓе кои се заинтересирани во спроведувањето кариера како терапевти, советници, или психотерапевти. Со ментални болести се почести отколку што луѓето имаат тенденција да мислиме, мајстори степен во психотерапијата гарантира дека тоа обезбедува на општеството со надлежните медицински професии да се справи со ментална болест случаи во општеството. Некои од различни теории учи на студентите во програмата се: трауми теорија, интерсубјективноста теорија, само психологија и меморија системи теорија. Овие теории се изучуваат со фокус кое е сосредоточено околу себе, решителна начин на слушање, несвесното трауматично меморија системи и поими на граница формација.Мајстори степен во психотерапијата се подготвува дипломирани за кариера во различни области. Една од главните полиња на дипломци се подготвени за е советување. Теоретските аспекти се избалансирани со практичната примена на техниките се предава во програмата.

Читај повеќе

Магистер по интегрирана релаксација и психотерапевтски техники

Centro Studi Panta Rei
Студии врз за студентски град Целосна 85 часа September 2019 Италија Milan

Овој мајстор е резервиран за дипломирани студенти по психологија (прв и / или втор степен), психолози и психотерапевти, дипломирани студенти по медицина со психолошка обука (специјализирани или специјализирани за клиничка психологија, психијатрија, неврологија). [+]

Овој мајстор е резервиран за дипломирани студенти по психологија (прв и / или втор степен), психолози и психотерапевти, дипломирани студенти по медицина со психолошка обука (специјализирани или специјализирани за клиничка психологија, психијатрија, неврологија).

Клучните зборови се: психофизиолошка основа за релаксација, способност да се практикуваат техники за себе, управување со пациентот и групата, флексибилност во примена на техники и контраиндикации на техники за релаксација, планирање на релаксациски курсеви. Споредба и практика помеѓу техниките на психолошка модификација (релаксација, биофидбек, хипноза, медитација).... [-]


магистрирал во когнитивно-бихевиорална терапија со децата и адолесцентите

Universidad Pontificia Comillas
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Шпанија Madrid

Степен Овој мајстор е професионално ориентирана, врз основа на реалната побарувачка на психолози од областа на когнитивната бихевиористичка терапија со децата и адолесцентите. Психолози, кои се квалификувани да работат во здравствениот сектор со перспектива сегашните и врвен квалитет во решавањето на проблемите со менталното здравје на децата. [+]

Магистрирал во когнитивно-бихевиорална терапија со децата и адолесцентите

Како резултат на регулирање на професијата Општо здравје психолог (Седмата дополнителни одредби од Општиот закон за јавно здравје), студентите кои сакаат да ја практикуваат психологија во медицински или клинички услови мора да заврши степен (MPGS) обуката мајстор на професионални или се специјализираат со психологот специјалист степен во клиничка психологија (PIR). И двете опции нудат целосна и сеопфатна обука во општите прашања на професијата клинички и медицински психолог, но многу студенти, исто така, сакаат повеќе специфични и длабоко подготовка во терапевтска интервенција со децата и адолесцентите.... [-]


магистрирал во хуманистичките психотерапија и искуствено психотерапија фокусирани на емоции

Universidad Pontificia Comillas
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Шпанија Madrid

Оваа програма психолози кои се извршуваат степен Магистер во здравство Општа психологија, како и други психолози или лекари кои сакаат да добијат специјализација во хуманистичките психотерапија во нивната работа контексти, заинтересирани за подлабоко разбирање на луѓето и нивните адреси биде во светот. [+]

Мајстор во хуманистичките Психотерапија Искуствено психотерапија и емоции Фокусирани

Како резултат на регулирање на професијата психолог Општо здравје, студентите кои сакаат да ја практикуваат психологија во здравството или клинички услови треба да ги преземат професионализација мајстор (MPGS) или се специјализираат со помош на психолог специјалист по клиничка психологија (PIR ). Двете патеки нудиме целосна и сеопфатна обука за општи прашања на професијата на клинички или здравјето психолози, но многу студенти, исто така, сакаат подлабоко специјализација во модели на хуманистичките психотерапија. Покрај тоа, се фокусираше Психотерапија Емоцијата е во моментов на чело на хуманистичките психотерапија меѓународно призната. Затоа, на програмата е дизајниран во согласност со 3 нивоа на обука се предвидени од страна на тимот Lelsie Гринберг во Њујорк Универзитетот психологија Клиниката, така што основата за меѓународно признати обука се базира.... [-]


Магистрирал во третата генерација психолошка терапија

VIU - Universidad Internacional de Valencia
Он-лајн студии 1 година April 2019 Шпанија Valencia

Новата група на терапии произлезе од традицијата на однесување. Овие терапии не се фокусираат на елиминирање, промена или менување на проблематичните ситуации, туку на поврзување на пациентот со нив, со цел да се постигне подобра асимилација и адаптација. Меѓународниот универзитет во Валенсија е пионер во понудата на официјален магистратура фокусирана на Трета генерација терапии. [+]

Постојат опции за стипендии и сида

Новата група на терапии произлезе од традицијата на однесување. Овие терапии не се фокусираат на елиминирање, промена или менување на проблематичните ситуации, туку на поврзување на пациентот со нив, со цел да се постигне подобра асимилација и адаптација. Меѓународниот универзитет во Валенсија е пионер во понудата на официјален магистратура фокусирана на Трета генерација терапии.... [-]


Магистер по советување и психотерапија

University of Saint Joseph
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Макао Macau Кина Hefei + 2 more

Целта на овој мајстор во советување и психотерапија е да се обезбеди дипломирани студенти заинтересирани за кариера во менталното здравје со потребните теоретско и практично знаење за да се дијагностицира ... [+]

Овој мајстор на советување и психотерапија програмата се учи на англиски и на МБА диплома е издадена од USJ и на Католичкиот универзитет на Португалија.

Магистер по советување и психотерапија

&nbsp

Советници и психотерапевти веќе не се најде само во болниците и клиниките, но се прават значајни придонеси кон благосостојбата на поединци во училиштата, на работното место и во пошироката заедница. Целта на овој мајстор е да се обезбеди дипломирани студенти заинтересирани за кариера во менталното здравје со потребните теоретско и практично знаење за да се дијагностицира, бранителот и лекување на различни психолошки проблеми и проблеми. ... [-]


Магистрирал во детска и адолесцентна психотерапија

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии October 2019 Шпанија Barcelona Madrid Valencia Мексико Culiacán + 5 more

Магистер по детска и адолесцентна психотерапија ви ги дава потребните вештини за евалуација, дијагностицирање, интервенција и превенција на нарушувања во менталното здравје со поголема преваленца кај детето и адолесцентската популација од когнитивната ориентација во однесувањето. [+]

Локации: Барселона - Мадрид - онлајн - ВаленсијаЧасови: викенд

Квалификација: магистрирал во детска и адолесцентна психотерапија издадена од ISEP

Магистер по детска и адолесцентна психотерапија ви ги дава потребните вештини за евалуација, дијагностицирање, интервенција и превенција на нарушувања во менталното здравје со поголема преваленца кај детето и адолесцентската популација од когнитивната ориентација во однесувањето .... [-]


Магистер по терапевтски психотерапија

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии October 2019 Шпанија Barcelona Madrid Valencia Мексико Culiacán + 4 more

Мајсторот во терапевтска психотерапија нуди конкретни одговори на новите образовни предизвици. Интеркултуралноста во училниците и вклучувањето на учениците со тешкотии во учењето претставува ново сценарио во кое психо-педагошката стручналка е клучен елемент за постигнување на повеќе инклузивен и трансверзален образовен систем. [+]

Локации: Барселона - Мадрид - онлајн - Валенсија

Часови: викенд

Квалификација: мајстор во терапевтска психопедагогија издаден од ISEP

Мајсторот во терапевтска психотерапија нуди конкретни одговори на новите образовни предизвици. Интеркултуралноста во училниците и вклучувањето на учениците со тешкотии во учењето претставува ново сценарио во кое психо-педагошката стручналка е клучен елемент за постигнување на повеќе инклузивен и трансверзален образовен систем.... [-]


МСП во патологија на говорен јазик

Syracuse University - College of Arts and Sciences
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Syracuse

Програмата МСП во патологија на говорен јазик е национално рангирана, акредитирана програма со долга историја на совршеност. Додека следат степен на патологија на говорен јазик, учениците имаат можност да работат со истражувачи во најсовремените лаборатории и да учат од сертифицирани патолози на говорни јазици, чија експертиза ги опфаќа сите области на говорот и јазикот во текот на целиот животен век. [+]

Програмата МСП во патологија на говорен јазик е национално рангирана, акредитирана програма со долга историја на совршеност. Додека следат степен на патологија на говорен јазик, учениците имаат можност да работат со истражувачи во најсовремените лаборатории и да учат од сертифицирани патолози на говорни јазици, чија експертиза ги опфаќа сите области на говорот и јазикот во текот на целиот животен век. Покрај тоа, локацијата на Универзитетот им нуди на студентите можност да се здобијат со клиничко искуство во дијагностицирањето и лекувањето со широк спектар на клинички популации. Програмата МСП обезбедува обете значителни знаења и практично искуство преку внимателно избрани секвенца на академски студии, клиничка пракса и обука за истражување. Студентите се подготвени за професионална кариера во дијагностицирање и управување со лица со нарушување на говорот и јазикот.... [-]


Мајстор на уметноста во советување психологија, концентрација во драма терапија

California Institute of Integral Studies
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави San Francisco

Нашата програма ги интегрира искуствени, дидактички и клинички курсеви за да ги обучи учениците да станат лично и културно свесни, прилагодени и компетентни драма терапевти и психотерапевти. [+]

Магистер по советување психологија со концентрација во драма терапија

За повеќе од 30 години, CIIS програмата за драма терапија истражува како терапевтски адаптирани драматични процеси работат со текот на времето за да заздрават рани, да се олеснат трајни промени и да им помогнат на луѓето да го достигнат својот најголем потенцијал. Нашата програма интегрира искуствени, дидактички и клинички курсеви во внимателно и последователно наставен план, да ги обучи учениците да станат лично и културно свесни, прилагодени и компетентни драма терапевти и психотерапевти.... [-]