Пребарај за School Psychology овде!

Најди ги најдобрите School Psychology овде!

School Psychology

Ова е мајстори степен програма во училиште психологија дека се фокусира на аспекти на однесувањето на учениците во училиштата амбиент. Повеќето универзитети нудат програмата онлајн и имаат за цел нагласување на постоење на индивидуалните разлики и како да ги реши сите проблеми што произлегуваат во училиште сценарија кои се својствени во такви подесувања. На програмата се обраќа на различни области, вклучувајќи: емотивни, социјални, академски, когнитивни, како и однесувањето аспекти во било поставување на училиште. Дипломирани студенти на оваа програма се очекува да започнување на кариера во училиштата. Ова Мастер програма нагласува на потребата за почитување на разликите кои постојат меѓу човечките суштества, за соработка за решавање на проблемот, како и на интервенции кои се емпириски базирана. Сила на програмата лежи на рацете на искуство што е спротивно на теоријата и затоа, предмети е структурирана на таков начин како да им се овозможи обука на полето искуства со студентите запишани во програмата.Една од главните кариери кои дипломиран на мајстори степен во училиште психологија фокусира на е да се биде училиште како психолог. Сепак, за повеќето држави, тоа е условот да биде лиценцирана пред еден може да се практикуваат како такви. Дипломирал на мајстори програма се очекува да им пријде и ефикасно се вклучат во решавање на проблемот. Евалуација на учениците во сите поставувања и димензии влијаат на нивниот развој е уште една корисна техника која се учи да студентите запишани во програмата. Ова им овозможува на дипломираните студенти да ефикасно да се анализираат предизвиците пред презентирање решение. Кариера работни места за дипломирани студенти на програмата се: училишните психолози и однесувањето дијагностичар.

Читај повеќе

господар на училиште советување

Plymouth State University
Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Plymouth

На MEd во училиште советување е дизајниран да ги подготви студентите да функционира како K-12 сертифициран стручна школа советници. Оваа програма е одобрена од страна на Њу Хемпшир Министерството за образование и води до Њу Хемпшир сертификација во училиште (насоки) советување. Програмата за советување на PSU е национално акредитирана од Советот за акредитација на советување и сродни образовни програми (CACREP). Тоа е единствената училишна советувачка програма во Њу Хемпшир за одржување на оваа престижна акредитација. Студентите треба да забележат дека има значителни пост-степен барања за преземање пред да бидат лиценцирани. [+]

На MEd во училиште советување е дизајниран да ги подготви студентите да функционира како K-12 сертифициран стручна школа советници. Оваа програма е одобрена од страна на Њу Хемпшир Министерството за образование и води до Њу Хемпшир сертификација во училиште (насоки) советување. Програмата за советување на PSU е национално акредитирана од Советот за акредитација на советување и сродни образовни програми (CACREP). Тоа е единствената училишна советувачка програма во Њу Хемпшир за одржување на оваа престижна акредитација. Студентите треба да забележат дека има значителни пост-степен барања за преземање пред да бидат лиценцирани.... [-]


Мајстор за образование (M.Ed.) во училиште советување

Alabama State University
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Montgomery

Се претпоставува дека кандидат за Магистер на науки степен има направено посветеност кон научното проучување на образованието и наставата како кариера. Средното образование курсеви вклучуваат во стручното образование, полиња на учење, и општо образование. [+]

Се претпоставува дека кандидат за Магистер на науки степен има направено посветеност кон научното проучување на образованието и наставата како кариера. Средното образование курсеви вклучуваат во стручното образование, полиња на учење, и општо образование.

Кандидатите треба да се однесува на Академијата за образование за прифаќање на програмата за образование на наставници, најдоцна до четвртиот семестар на нивниот упис во Алабама државен универзитет. По усвојувањето на програмата, советник во средното образование ќе биде доделен за да им помогне во процесот на дизајнирање на прифатливо програма. Советникот во колеџ за образование ќе го координира процесот на консултации со советникот во областите на наставата.... [-]


магистрирал во когнитивно-бихевиорална терапија со децата и адолесцентите

Universidad Pontificia Comillas
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Шпанија Madrid

Степен Овој мајстор е професионално ориентирана, врз основа на реалната побарувачка на психолози од областа на когнитивната бихевиористичка терапија со децата и адолесцентите. Психолози, кои се квалификувани да работат во здравствениот сектор со перспектива сегашните и врвен квалитет во решавањето на проблемите со менталното здравје на децата. [+]

Магистрирал во когнитивно-бихевиорална терапија со децата и адолесцентите

Како резултат на регулирање на професијата Општо здравје психолог (Седмата дополнителни одредби од Општиот закон за јавно здравје), студентите кои сакаат да ја практикуваат психологија во медицински или клинички услови мора да заврши степен (MPGS) обуката мајстор на професионални или се специјализираат со психологот специјалист степен во клиничка психологија (PIR). И двете опции нудат целосна и сеопфатна обука во општите прашања на професијата клинички и медицински психолог, но многу студенти, исто така, сакаат повеќе специфични и длабоко подготовка во терапевтска интервенција со децата и адолесцентите.... [-]


магистрирал во превенција и третман на училиште вознемирување (малтретирање)

Formedia
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 година Open Enrollment Португалија Lisbon + 1 more

Одат да учат: Да се ​​обезбеди научна и стручна обука за да се обезбеди соодветен капацитет да учествуваат и да се подготват за развојот на програми и активности за решавање на конфликтот [+]

Ќе научат да: Обезбедување на научна и стручна обука за да се обезбеди соодветен капацитет да учествуваат и да се подготват за развојот на програми и активности за решавање на конфликтот во областа на образованието, кои, пак, служат за да им помогне на образовната заедница во подобрување и иновации на состојбите и процесите на не-универзитетско образование. Разбирање на феноменот на насилството во училиштата од новата општествена визија. Да бидат во можност да се разликува што е школа за силеџиство (силеџиство) отколку да не. Да бидат во можност да се разликуваат различните видови насилство. Решавање на случаи за практична примена. Признаваат фази на еволуцијата на насилство. Познавањето на карактеристиките на училиште Заплашувањето (силеџиство) во различни фази на растот. Знам стратегии за превенција, интервенција и следење потребни за да се сопре насилството во класи и нивните различни еволутивни фази. Развивање на стратегии за координација на училиште. Стави во место стратегии за образовни и социјални лидерство. Разбирање и промовирање на присуство на значајни луѓе во училиштата за да се зголеми капацитетот на студентите да се справат со проблемите, се надминат пречките и да се спротивстави на притисокот од несакани ситуации. Разбирање на училиште Заплашувањето (силеџиство) од мулти-причинска и динамична перспектива, со цел да се разликува од другите форми на насилство во училницата. Да бидат во можност да се спречи и откривање на ситуации на училиште вознемирување (малтретирање). Разбирање на потребата да се вклучат социјална работа во полна учење секој предмет од стратегии кои место средношколка во активна позиција. Вредност на важноста на училиштето... [-]

Магистрирал во Психопедагогијата

UNIR - Mexico
Он-лајн студии Целосна 18 месеци October 2019 Мексико Mexico City

Подгответе се за подобрување на образованието на децата, адолесцентите и возрасните со единствените мајстори во Психопедагогијата со онлајн часови во реално време. Уникатен педагошки модел во Мексико кој се прилагодува на вашиот личен и професионален живот. [+]

Двоен мексикански и европски наслов

Подгответе се за подобрување на образованието на децата, адолесцентите и возрасните со единствените мајстори во Психопедагогијата со онлајн часови во реално време. Уникатен педагошки модел во Мексико кој се прилагодува на вашиот личен и професионален живот.

Магистрирал во образованието во областа на психо-педагогијата има официјална важност (RVOE) и е призната од страна на СЕП.... [-]


Магистер по интервенција во тешкотии во учењето

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Шпанија Barcelona Madrid Valencia Мексико Culiacán + 5 more

Учителот во интервенција во потешкотиите на учењето обезбедува комплетна и сеопфатна обука за сите аспекти кои влијаат на едукативната интервенција. Неговата цел е фокусирана на стекнување на соодветни технички и лични вештини за развој на ефективна и одговорна професионална активност. [+]

Магистрирал со признавање на официјалната валидност на студии од страна на Министерството за јавно образование и култура (RVOE)Контакт овде

Локации: Барселона - Мадрид - онлајн - Валенсија

Временска прогноза: Мадрид - Валенсија: S - D Bacelona: MXJ

Квалификација: мајстор во интервенција во потешкотиите на апендизак издаден од ISEP

Учителот во интервенција во потешкотиите на учењето обезбедува комплетна и сеопфатна обука за сите аспекти кои влијаат на едукативната интервенција. Неговата цел е фокусирана на стекнување на соодветни технички и лични вештини за развој на ефективна и одговорна професионална активност.... [-]


Магистер по образование во училиште и детска психологија (MAEd)

Universidad del Este (UNE)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 години Open Enrollment Порторико Carolina + 1 more

Програмата нагласува професионалец кој се занимава со науката и практиката на психологијата со доенчиња, деца, млади, семејства; ученици од сите возрасти; и процесот на школување. [+]

UNE е американска акредитирана, прифатлива високообразовна институција која им овозможува на студентите да развиваат професионална флуентност на англиски и шпански.

Мајстор на уметноста во образованието програма во училиште и детска психологија нагласува развојот на професионални загрижени со науката и практиката на психологијата со доенчиња, деца, млади, семејства; ученици од сите возрасти; и процесот на школување.... [-]


Магистерски советување

University of San Francisco - School of Education
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави San Francisco

Програмата за училишно советување е единствена, иновативна образовна програма за подготовка на советници за решавање на социјалните, емоционалните и академските потреби на децата, адолесцентите и младите во образовните средини. [+]

Програмата за 49-кредитна школа за советување ги исполнува условите неодамна издадени од Државната комисија за обука на наставници во Калифорнија за оние кои бараат кариера во училишните советувања во училиштата К-12.

ОПЦИЈА: По нивниот прв семестар во USF, студентите запишани во 49-кредитна програма за советување на учениците / учениците за ученици (PPS) имаат можност да се запишат во 60-кредитна програма за двојна концентрација во училиште за советување и професионално клиничко советување.... [-]