Пребарај за Мастерс во Sport

Најди ги вашите магистерска диплома по Sport овде!

Sport

Магистер по спорт е трендовски степен за оние кои би сакале да ги комбинираат своите страст за спорт со професионални бизнис ориентирана образование. И покрај нејзиното име, Магистер по спорт не е само за спортот. Тоа е за разбирање стратешки бизнис правила, принципи на спортот маркетинг, ефикасна комуникација вклучувајќи ја и употребата на социјалните медиуми и финансиски стратегии. Магистрирал во Спорт ќе ви помогнат да се разбере комплексноста на оваа индустрија и ќе ви даде и теоретски основи и практични реалниот свет искуство во текот на вашите студии. Ќе дознаете како да ги анализираат економските и финансиските податоци, да доведе преговори, комуницираат помош на дигиталните медиуми, пристап спонзори и брендови и да се справат со играчи. Уметност на критичко размислување е од суштинско значење за да предизвик оваа област, како што е практично работно искуство во спортската индустрија, и ќе се стекнат и двете.Без разлика дали сте во потрага за напредување во кариерата или промена во кариерата во рамките на спортската индустрија, Магистер по спорт ќе ти одам таму. Погледни го опциите што се прикажани подолу и да стапат во контакт со вашиот склопот на училиште!

Читај повеќе

Магистер по бизнис администрација - спорт бизнис менаџмент

Webber International University
Студии врз за студентски град Целосна 19 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Orlando

[+]

Мајстори Sport диплома. . MBA662 Финансиски одлуки Специфични барања за спортски менаџмент MBA670 интегративни приоди во спортски настани MBA671 анализа на правните и политичките аспекти на Спорт Бизнис MBA675 менаџмент и лидерство теорија MBA677 678 & Спорт Бизнис менаџмент практикум I и II: интегриран Консалтинг проект Вебер Меѓународниот универзитет ги охрабрува студентите да ги достават своите апликации на интернет во www.webber.edu/apply-to.wiu/ [-]

Магистер по спортски менаџмент

University of San Francisco - College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Денес е спортската индустрија треба високо обучени професионалци да ги задоволи предизвик темпо на промени во економијата и начин на живот кој ќе ја дефинира раст обрасци во утре пазар. [+]

Магистер по спортски менаџмент Денес е спортската индустрија треба високо обучени професионалци да ги задоволи предизвик темпо на промени во економијата и начин на живот кој ќе ја дефинира раст обрасци во утре пазар. Со експанзијата на рекреативни и гледачот спорт и општеството загриженост поради порастот на здрав начин на живот атлетски администрација и Фитнес менаџмент се двете расте се повеќе комплексни. Како резултат на тоа, успешни организации во спортската индустрија се повеќе се бара лидери на утрешнината да имаат специјализирани обуки на ниво на постдипломски. Мајстор е на програма обезбедува стручна подготовка за лидерски позиции со професионални спортски тимови; Интеруниверзитетската атлетска програми; спортски објекти; аматерски спортски организации; организации за здравје и фитнес, спортски настани и турнири; стадиони и арени; и маркетинг, менаџмент и комуникациски фирми кои го поддржуваат спортски пазар.... [-]


Извршниот мајстор во фудбалскиот бизнис

International Football Business Institute
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Белгија Брисел

Сето тоа започнува со срце за бизнис и страст за фудбалот. На IFBI нуди на учесниците единствена извршната власт господар да се специјализираат во фудбалскиот бизнис. Во текот на курсот, студентите ќе имаат можност да стапат во контакт со експерти кои работат за време на фудбалски клубови, федерации, асоцијации и компании. [+]

Мајстори Sport диплома. Меѓународен Извршен мајстор во фудбалскиот бизнис Меѓународна постдипломски диплома од Универзитетот на Брисел - Слободниот Универзитет во Брисел, организирана и координирана од страна на Меѓународната фудбалска Бизнис институт (IFBI). Преглед програма Зошто диплома во фудбалскиот бизнис? Сето тоа започнува со срце за бизнис и страст за фудбалот. На IFBI нуди на учесниците единствена извршната власт господар да се специјализираат во фудбалскиот бизнис. Во текот на курсот, студентите ќе имаат можност да стапат во контакт со експерти кои работат за време на фудбалски клубови, федерации, асоцијации и компании. Во една година време, тие ќе имаат изградено една глобална мрежа во рамките на фудбалот индустрија. А клучна предност на курсот е тоа што им овозможува на студентите да го премости јазот помеѓу академски пристап и работна средина реалниот живот во фудбалот индустрија. Ние сме убедени дека нашите во живо на кампусот класи, каде што може да ги задоволат вашите предавачи, се од суштинско значење за постигнување на оваа цел! Јаидеп Чакрабарти Дипломирал IFBI 16-17 "Дали некогаш сте биле во Камп Ноу? Дали некогаш сте оделе во ходниците на ФИФА и УЕФА? Дали некогаш сте гледале финале на Европскиот куп, во живо? Имам. Сонував да ги направам сите овие работи и благодарение на IFBI, ги исполнив сите нив. Во текот на минатата година, имав такви прекрасни искуства што ќе го негувам целиот мој живот. Ви благодариме IFBI. Ти си посебна. " Зошто заедничката Извршниот Магистер по IFBI и VUB? Во текот на една година се разбира во живо на кампусот... [-]

Master of Sport Administration

Russian International Olympic University
Студии врз за студентски град Целосна 39 недели September 2018 Русија Sochi Москва + 1 more

MSA на курсот е наменета за поединците кои имаат квалификации за високо образование, лидерски квалитети и амбиција да се развие својата професионална стручност и да се направи извонредна кариера во спортот администрација. Главната цел на програмата е да се произведуваат нова генерација на ефективни спорт менаџери со двете стратешки и оперативни способности. [+]

MSA на курсот е наменета за поединците кои имаат квалификации за високо образование, лидерски квалитети и амбиција да се развие својата професионална стручност и да се направи извонредна кариера во спортот администрација. Тие исто така учат како политички институции (влада и други јавни власти) да работат во овој спорт сектор. Професионален менаџмент вештини се полира и развива преку изучување на спортот логистика, проектен менаџмент, управување со ризик, настан организација, преговарачки техники, како и други предмети. Наставната програма користи широк спектар на современите образовни технологии: предавања и семинари, советувања, семинари, студии на случај, интерактивна настава, каскада обука, практична примена, мастер класи од спортот познати личности, и истражувачки проекти. Програмата кулминира во завршил постдипломски студии хартија (теза). Јазик на настава: Англиски [-]

Мајстор за бизнис во спортот

AMOS - The International Sport Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Франција Paris Nice Lyon Lille Bordeaux + 4 more

Овој циклус се состои од 4-ти и 5-та година и издава Ниво II степен во "Управување со спортски организации" регистрирани во RNCP. Целта на МБС АМОС е да ги обучи нашите студенти на извршни позиции во 2 години, да ги претвори во вистински професионалци, благодарение на различните модули, имплементации, практични случаи и да им помогне да се најде фирма која е во согласност со нивните професионални проект. [+]

Мајстори Sport диплома. Овој циклус се состои од 4-ти и 5-та година и издава Ниво II степен во "Управување со спортски организации" регистрирани во RNCP. Целта на МБС АМОС е да ги обучи нашите студенти на извршни позиции во 2 години, да ги претвори во вистински професионалци, благодарение на различните модули, имплементации, практични случаи и да им помогне да се најде фирма која е во согласност со нивните професионални проект. [-]

господар на спортски менаџмент

Bond University
Студии врз за студентски град Целосна 52 недели January 2018 Австралија Robina

Мајстор за спортски менаџмент истражува професионални предизвици и можности за менаџери во сложени меѓународни спортски пејзаж од грасрут ниво на елитни професионални спортски организации и настани. [+]

ЗАПИС БАРАЊА Успешното завршување на диплома во една дисциплина, кои се однесуваат на различни области на управување со спорт, вклучувајќи менаџмент, бизнис, маркетинг, финансии, сметководство, право, односи со јавноста, вежбање и спортски науки на. Опис на програмата Мајстор за спортски менаџмент истражува професионални предизвици и можности за менаџери во сложени меѓународни спортски пејзаж од грасрут ниво на елитни професионални спортски организации и настани. Програмата е дизајнирана за унапредување на можностите за кариера на воспоставените професионалци, како и помогне на поединци се стремат да се развие кариера во овој уникатен сектор. Врз основа на најновите истражувања и во консултација со индустријата, професионална пракса на управување со спорт се однесува вклучувајќи управување со високи спортски перформанси, бизнис стратегии, стратешко спорт маркетинг вклучувајќи ги и социјалните медиуми, настани и капацитети за управување, финансии, право, управување и организациски раководство. На програмата ќе ви даде пристап до водечките експерти во спортот, право, бизнис и за односи со јавноста, кои поседуваат богатство на индустријата искуство, вклучувајќи и работа со елита спортисти и консултации со националните спортски организации. СТРУКТУРА Семестар 1 (јануари) Социјални медиуми: ризици и можности Управување со одржлив Спортски настани и центри Спорт стратешки маркетинг Глобалниот спортски право и управување Семестар 2 (мај) Стратешки менаџмент Спорт Истражувачки методи во Уметност, хуманистички и општествени науки Плус еден предмет од следниве: Доказ-истражувачки проект ИЛИ Спортски менаџмент стручна подготовка Семестар 3 (септември) Менаџерски финансии Управување со висок спортски перформанси Меѓународен Спорт Бизнис Стратешки организациски комуникација и лидерство Работно искуство и практиканти Ќе имаат можност да се здобијат со... [-]

бизнис администрација и спорт - бизнис факултет

Universidad Privada De Ciencias Aplicadas
Студии врз за студентски град Целосна March 2018 Перу Лима

Ние сме првиот универзитет во земјата со кариера управување со спорт, тоа значи вредни признавање и одлична можност. Пред иницијативата, разни институции и компании се идентификувани со UPC со цел да професионализација на спортската индустрија. [+]

Мајстори Sport диплома. Ние сме првиот универзитет во земјата со кариера управување со спорт, тоа значи вредни признавање и одлична можност. Пред иницијативата, разни институции и компании се идентификувани со UPC со цел да професионализација на спортската индустрија. Ве покануваме да се разгледа различни кариери понудени од страна на Факултетот за бизнис на следниов линк: http://pregrado.upc.edu.pe/facultad-de-negocios/ [-]

Мајстор за образование (MED) во атлетика / активности администрација

William Woods University
Студии врз за студентски град Целосна 30 часа January 2018 Соединети Американски Држави Fulton

Води од висок профил училиште атлетика / активности програмата бара вештини за управување со објекти, регрутирање, публицитет, правото и многу повеќе. Мајстор на Универзитетот Вилијам Вудс за образование во Атлетика / Активности администрација е една од малкуте на програми во нација да се обучува во овие вештини на сите нивоа, од основно училиште преку средно училиште и колегиум. Ќе ви подготвиме да се формулира ефективни практики за регрутирање на спортисти, тренери, а официјални лица; управување со времето; одржување аматеризам; спортски закон; управување и планирање објекти; фискалното управување, и за односи со јавноста и маркетинг. [+]

ПРЕДНОСТИ НА ПРОГРАМАТА На Вилијам Вудс, ќе бидат вклучени во програмата за постдипломски позната по својата совршеност и за обезбедување на значителен број на лидерите во државата Мисури училишниот систем. Како еден од овие ученици, ќе имаат можност да учат од активните практичарите во областа и да го направиме врски ви требаат за лидерство и кариера раст Подгответе се да ја води програмата атлетика Води од висок профил атлетика / програмските активности во денешниот образовен систем е барајќи работа со која се бара вештини за управување со објекти, регрутирање, публицитет, правото и многу повеќе. Вилијам Вудс на Универзитетот Магистер за образование (M.Ed.) во атлетика / Активности администрација е една од малкуте на програми во нација да се обучува во овие вештини на сите нивоа, од основно училиште преку средно училиште и колегиум. Предмети ќе се подготват да се формулира ефективна пракса вклучувајќи управување со програмата: регрутирање на спортисти, тренери, а официјални лица управување со времето одржување аматеризам спортски закон капацитети за управување и планирање фискално управување односи со јавноста и маркетинг на програмата на атлетиката / активности. На патот кон сертификација NIAAA На програмата доведува до почетна сертификација на Националната асоцијација intercollegiate атлетика управа и е еден од ретките што треба да се признати од страна на NIAAA како исполнување на образовните барања кон стане Регистриран Атлетик Администратор (RAA) или заверен Атлетик Администратор (АЦВ). Тоа не ги исполнува барањата Мисури за административна зграда сертификација ниво. На Вилијам Вудс, ќе бидат вклучени во програмата на мајсторот позната по својата совршеност и... [-]

професионална господар во фудбалскиот бизнис

FBA The Football Business Academy
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 12 месеци March 2018 Швајцарија Женева + 1 more

На FBA нуди професионален мајстор во фудбалскиот бизнис кој е прв од ваков вид; Тоа е хибридна програма која ги зема сите предности на онлајн и физички курсеви и ги комбинира во една единствена програма. [+]

Мајстори Sport диплома. Бидејќи бизнисот на фудбалот станува сè попрофесионален, потребата за менаџери со вистинско знаење и вештина е сè поголема. Затоа, Фудбал Бизнис академија седна со експерти за индустрија и создаде уникатна и сеопфатна програма која ќе ги подготви студентите за успех во динамична, глобална иднина на фудбалската индустрија. На FBA нуди а Професионален мајстор во фудбалскиот бизнис Кој е прв од ваков вид; Тоа е хибридна програма која ги зема сите предности на онлајн и физички курсеви и ги комбинира во една единствена програма. Оваа програма чекори подалеку од традиционалните структури на курсеви и образовни модели за да создаде поиновативна и целосна наставна програма која ги задоволува потребите и реалностите на фудбалската индустрија, како и студентите од 21 век. Концепт Концептот FBA се фокусира на три столба:Знаење, мрежа и искуство. Во текот на четирите модули од 12-месечната програма, студентите ќе бидат ангажирани преку онлајн курсеви, предавања за гости, активно учество на деловни настани, обезбедени стажирање, курсеви и работилници на кампусот, остроумен патувања и студентски бизнис-проект. Имајќи комбинација на овие различни елементи и на структуриран начин е од суштинско значење за да се разбере сложеноста на една таква динамична и брза индустрија, а ние се грижиме за тоа што нашите студенти лесно можат да најдат работа по завршувањето на нивната матура додека се целосно способни Да додадете вистинска вредност и да помогнете да се трансформира.   Светска класа факултет Академската сила на програмата е извлечена од Меѓународниот факултет на FBA на искусни индустриски професионалци, Кои имаат страст за настава. Нашите... [-]

Магистер по меѓународни спортски менаџмент (ms)

SUNY Cortland
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2018 Соединети Американски Држави Cortland

Оваа програма е наменета за студентите заинтересирани за работа во меѓународни спортски, или надвор од САД или со меѓународните спортски организации во во Соединетите Американски Држави, како и кои се заинтересирани за земање часови на кампусот во традиционалната училница амбиент. [+]

Отпочнување на вашата кариера во меѓународни спортски арена! Оваа програма е наменета за студентите заинтересирани за работа во меѓународни спортски, или надвор од САД или со меѓународните спортски организации во во Соединетите Американски Држави, како и кои се заинтересирани за земање часови на кампусот во традиционалната училница амбиент. Веќе сте возбудени за сè да се прави со спорт. Сега сте подготвени да ја засили својата игра на глобално ниво - па тоа само прави смисла да ги извршуваат на МСП во Меѓународниот спортски менаџмент во SUNY Cortland. Во оваа 30-кредит-часовна програма, ќе се балансираат теорија и пракса, како да се здобијат со солидно разбирање на меѓународната средина управување со спорт. Ќе заврши 12-24 класа кредит часови на кампусот на SUNY Cortland и имаат можност да се исполнат преостанатите класа кредит часови во меѓународна студија во странство локација, како што се Германија и Австралија. Покрај тоа, ќе имаат можност да ги извршуваат меѓународните можности за стажирање. Студентите во нашата Менаџмент Меѓународен Спорт Програмата претходно интерниран со следните спортски организации: Лондон 2012 Летни олимписки игри, на IMG лиценцирање во Келн, Перт топлина бејзбол во Австралија, САД олимписки комитет, САД рагби, Ен-Би-Спорт, а Меѓународната тениска федерација, меѓу многу други. Дипломирани студенти на програмата за работа Меѓународниот спортски менаџмент во низа на разновидни спортски организации низ целиот свет, вклучувајќи: Меѓународниот параолимписки комитет, САД Џудо, Октагон АД, Атлетик Ирска, и Тајван Триатлон, меѓу другите. Покрај тоа, неколку од нашите дипломирани студенти се качил на д-р програми во училиштата, како што се Државниот универзитет на Флорида... [-]

Магистер по менаџмент и организација на настани и спортски активности

UNISPORT MANAGEMENT SCHOOL
Он-лајн студии 14 месеци Open Enrollment Шпанија Барселона

Да ги обучуваат учениците да дизајн, план, промоција и развој на секаков вид на спортски настан, во слободното време или конкуренција, со стратешка визија и јасна меѓународна фокус. [+]

Мајстори Sport диплома. Програма Цел: Да ги обучуваат учениците да дизајн, план, промоција и развој на секаков вид на спортски настан, во слободното време или конкуренција, со стратешка визија и јасна меѓународна фокус. приматели: Спорт страсни луѓе, поврзани или не спортски сектор и кои сакаат да ги развијат своите кариера во секторот на иднината и има голема потреба од професионализација. Обемот на работа: 1025h (еквивалент ЕКТС: 41 кредити) МОДУЛИ НА ПРЕДМЕТИТЕ B122 Организацијата на спорт B126 Менаџмент на спорт Управување B130 спортски настан B134 Депортиво безбедност и протокол B104 спорт маркетинг Управување B105 Персонал B108 Стратешки менаџмент во спортот B112 Спорт одговорен TFM мајстор финалната работа Методологија Флексибилни методологија прилагодени на твојот живот Кампусот на интернет на располагање 24/365 дена Персоналните туторство Наставни материјали секогаш ажурирани Индивидуални часови со видеоконференција Студија на случај Кампусот прилагодени на мобилни уреди Бесплатна претплата на индустријата списанија Пристап до специјализирани ресурси Меѓународна техничка престој Училница активности Пласмани Вработување Unisport студентите ќе можат да уживаат во разни ексклузивни услуги поврзани со вработување: Програма за практикантска работа во компании и спортски субјекти. Ексклузивно за барање работа и работа Услуги за поддршка на претприемништвото Валидација на вашиот бизнис модел Пребарај за финансирање Обука Забрзување на иновативни проекти од областа на спортот [-]

господар на образованието во спортски менаџмент

Millersville University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии September 2018 Соединети Американски Држави Millersville Philadelphia

На Millersville Универзитетот M.Ed. во спортски менаџмент е наменета за студентите кои сакаат да работат во возбудлив, на глобално ниво, и големите бизниси на управување со спорт. На M.Ed. во спортски менаџмент во Millersville ќе се подготвува за лидерство во овој динамичен професија. Да заработите [+]

Мајстор за образование во управување Спорт

Располагање или на кампусот или програма мешан формат, Millersville Универзитетот M.Ed. во спортски менаџмент е наменета за студентите кои сакаат да работат во возбудлив, на глобално ниво, и големите бизниси на управување со спорт. На M.Ed. во спортски менаџмент во Millersville ќе се подготвува за лидерство во овој динамичен професија. Да заработите ингеренциите да помогне да се оствари вашите цели во кариерата. Можете да дознаете од факултет посветена на настава совршеност. Вие мрежата со лидерите во спортот. И ќе се приклучат колеги најинтересните работи во професионална, колегиум, схоластика, и рекреација спорт и фитнес.... [-]


Професионални мајстори во изведба наука

Setanta College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 52 недели September 2018 Ирска Даблин Ирска онлајн + 1 more

Сведоци сме на зголемената побарувачка за ефикасноста науки професионалци во светот на спортот и на ефикасноста на човекот. Со експлозија на технологијата во спортот во последните години е услов за клучни поединци да се стекнат со сета вештина да се разберат и интерпретираат податоците и развој на практична примена и Тренер вештини да се осмисли, да се спроведе и да го надгледува програмите кои се однесуваат на перформансите. [+]

Мајстори Sport диплома. Професионални мајстори во ефикасноста наука Учат на интернет · ОПЦИИ ЗА ПЛАЌАЊЕ

Партнери на програмата Имаме соработува со водечките спортски технолошки компании за оваа програма. Секој партнер обезбеди преглед на позадината, сегашната технологија и идниот развој на настаните во рамките на анализа на спортската изведба која е вклучена во нашите модули. Во текот на недели на самото место секоја од овие компании ќе бидат претставени за да се демонстрира употребата и примената на нивната палета на производи. Се разбира Преглед Сведоци сме на зголемената побарувачка за ефикасноста науки професионалци во светот на спортот и на ефикасноста на човекот. Со експлозија на технологијата во спортот во последните години е услов за клучни поединци да се стекнат со сета вештина да се разберат и интерпретираат податоците и развој на практична примена и Тренер вештини да се осмисли, да се спроведе и да го надгледува програмите кои се однесуваат на перформансите. Оваа програма е развиена за да се справат со овие образовните, обука и примена потреби. Мајстори разбира нуди идеална, помеша начин на студирање. Студентите, тренери, лекарите и оние кои се вклучени во спортот може да студира во рамките на својата работа област, или во нивниот дом област, и да присуствуваат на две една недела не-последователни работилници во нашата SportsLab во Ирска. Модули опфатени: Напредно уред и обновување методи Спортист следење и тренинг технологија Спорт Исхрана Управување со податоци и движење анализа Биомедицински аспекти и лидерство Завршен проектот Дизајниран и потврдена од страна на индустриски експерти и организации Setanta... [-]

господар во спортот за управување и правни вештини со Fc.barcelona

Instituto Superior de Derecho y Economía (ISDE) Barcelona
Студии врз за студентски град Целосна 1500 часа October 2017 Шпанија Барселона

Овој мајстор во спортот за управување и правни вештини во соработка на FC.Barcelona е дизајниран за дипломирани студенти по право и бизнис и други луѓе кои се интересираат во развој на нивните кариери во Законот светот на спортот. [+]

Вовед Овој мајстор во спортот за управување и правни вештини во соработка на FC.Barcelona е дизајниран за дипломирани студенти по право и бизнис и други луѓе кои се интересираат во развој на нивните кариери во Законот светот на спортот. Кандидатите мора да бидат во можност да присуствуваат и се посвети една година на програмата како студент на полно работно време. Исто така е задолжително за сите ученици да имаат многу добро познавање на англиски јазик, како тоа ќе биде официјален јазик на програмата и затоа сите предавањата ќе бидат на англиски јазик. Програмата, која трае над 1500 часа на студијата, е поделена во две фази: 1 фаза: Во овој период, студентот посетува предавања секој ден во ISDE академски центар во Барселона и некои класи на FCB. 2 фаза: Од 3 до 6 месеци во една од нашите соработува лица. Секој студент ќе ја заврши оваа фаза стажирање во просториите на еден од овие лица соработува на мајстор, во согласност со условите и правилата поставени од страна на оние лица. За оваа причина, на распоредот за втората фаза е предмет на понатамошни измени. Матурската церемонија ќе се одржи на стадионот FCB. Топ квалификувани адвокати за конкретни прашања од ФИФА, УЕФА, EPFL, FC.Barcelona, ​​Баерн Минхен, Порто ФК Јувентус де Торино, Милан, Зенит, Депортиво Ла Коруња меѓу другите состави листата на професорите во рамките на програмата. академска програма Ова е содржината на програмата: 1. ОРГАНИЗАЦИЈА И МЕЃУНАРОДНИ СТРУКТУРА НА СПОРТСКИ меѓународни федерации Меѓународниот комитет на Олимписките игри и олимписки Меѓународната академија ЕУ и... [-]

господар на спорт и рекреација студии

The University of Waikato
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 18 месеци March 2018 Нов Зеланд Хамилтон Tauranga + 1 more

На MSpLS е за спорт и рекреација студии дипломирани студенти кои се заинтересирани за завршување на обука за истражување-базирана. [+]

Мајстори Sport диплома. Господар на спорт и рекреација студии На MSpLS е за спорт и рекреација студии дипломирани студенти кои се заинтересирани за завршување на обука за истражување-базирана. Студентите критички ќе ги испита како политички, културни и економски фактори влијаат на значењето и природата на спорт, вежбање и рекреација и / или како психолошки и физиолошки фактори перформанси влијание и движење во спорт и вежбање поставувања. На програмата се ангажира голем број на квантитативни или квалитативни методологии и вклучува лабораторија, со седиште спорт и вежбање компоненти, и каде што е соодветно, вклучува работа со спортисти на Avantidrome - Домот на возење велосипед, или новиот Универзитети на глобално ниво Адамс Центарот за високи перформанси. Тоа ги подобрува знаење, вештини и атрибути поврзани со многу форми на вработување во Спорт, вежба и слободно време индустрии и пошироко. услови за влез Нов Зеланд ергени степен, три или четири години, со напредни студии и Б (или подобра) од просекот во релевантните области или квалификација се сметаат за еднакви. [-]