Барај тука за онлајн постдипломски студии во Соединети Американски Држави

Топ онлајн магистерски студии во Соединети Американски Држави

Master

Господар на ниво на студии вклучуваат специјализирани студија во областа на истражување или област на професионална пракса. Заработуваат магистратура покажува на повисоко ниво на мајсторство на оваа тема. Заработуваат магистратура може да потрае од една година до три или четири години. Пред да можете да дипломираат, обично мора да пишува и се залагаме за тезата, долго хартија која е кулминација на вашиот специјализирани истражувања.

А мајстор, која трае една до две години на школување за да добијат, може да помогне на студентите да ги подобрат своите професионални вештини и да се здобијат со знаење во одбраната на нивните поле. Ова подобрување на вештини и знаење може да доведе до високо квалификувани кариера можности за напредување.

 

Иако ми присуствуваат далечни учење класи на интернет, неколку универзитети одржи започнувањето на неколку локации. Можете дури и да престанат со земање часови за многу недели во текот на годината без повлекување и без фрлање на вашиот студентски кредити во отплата. Тоа е силен аргумент многу луѓе се погледне во при уписот во учење на далечина класи.

Соединетите Американски Држави на Америка е голема земја во Северна Америка, често се нарекува "САД ", на "САД ", на "САД ", "Америка ", или, едноставно, "на држави ". Американски колеџи се финансирани од "школарината " на товар на студентот, кој е често прилично скапи, многу често се стигне во десетици илјади долари годишно.

За далечинско учење Магистерски и курсеви за усовршување од врвни институции во во Соединети Американски Држави. Контактирај ги институциите низ три клика тука!

Читај повеќе

Мајстор за јавна администрација

University of San Francisco - School of Management
Он-лајн студии Дел-студии 21 месеци August 2019 Соединети Американски Држави San Francisco

Отидете на пресекот на јавниот, приватниот и непрофитниот сектор. Преведи теоријата во пракса и започнете да ја спроведувате политиката што ја поддржува вашата заедница. [+]

Отидете на пресекот на јавниот, приватниот и непрофитниот сектор. Преведи теоријата во пракса и започнете да ја спроведувате политиката што ја поддржува вашата заедница.

Нашата МПА програма дава приоритет на практично искуство кое ќе се подготвува да одговори на јавниот интерес преку собирање и анализа на докази од суштинско значење за спроведување на стратегиите за јавни услуги.... [-]


Господар на сметководство (Mac)

Golden Gate University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 5 - 7 семестри January 2019 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Започнете ја својата кариера како сертифициран јавен сметководител (CPA) или сертифициран менаџмент сметководител (CMA) додека уживате во исклучителни можности за мрежно поврзување овозможени од страна на локацијата на Golden Gate University и врските во индустријата. Земете сметководствени часови од експерти кои работат во "Големата четворка" фирми и други престижни компании во областа на заливот. GGU обезбедува лесен онлајн курсеви или опција да се заврши степен во рок од 12 месеци ако студирате со полно работно време во нашиот кампус во Сан Франциско. [+]

Господар на сметководство (MAc)

А сеопфатна диплома степен дизајниран да ги подготви студентите за кариера како КПД или ЦВА уверение сметководител.

Мајсторот на Сметководство (MAc) степен програма е наменета за задоволување на потребите на двете менувачите на кариерата и тековните сметководствени професионалци кои сакаат понатаму да ја развиваат својата експертиза. За многу студенти, м-р ќе ги задоволи барањата за образование да седат за сертифициран јавен сметководител (CPA) или сертифициран менаџмент сметководител (CMA) испитување.... [-]


Business Administration, Master's Degree

Monroe College
Он-лајн студии Целосна 2 години January 2019 Соединети Американски Држави New York

Оваа програма се нуди на кампусот и на интернет. [+]

Преглед

На МБА програмата на кралот Факултетот има за цел да им помогне на студентите развивање на надлежностите дека корпоративните директори поседуваат во водечки и управување во комплексен, конкурентна средина.

MG-660 - Стратешки маркетинг 3

MG-670 - менаџерски финансии 3

MG-770 - Анализа на финансиски извештаи 3

MG-800 - стратешки менаџмент

[-]

Магистрирал во правда

Albany State University
Он-лајн студии Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Albany

Програмата за кривична правда е наменета за студентите кои се заинтересирани за истражување и извршување на теми поврзани со кривичната и социјалната правда. Студентите кои се запишуваат во нашата програма обично сакаат да ги извршуваат кривичната правда кариера опции. [+]

Преглед

Програмата за кривична правда е наменета за студентите кои се заинтересирани за истражување и извршување на теми поврзани со кривичната и социјалната правда. Студентите кои се запишуваат во нашата програма обично сакаат да ги извршуваат кривичната правда кариера опции. Во државата Албани, ние сме решени да обезбедиме ригорозни програма која се темели на теоретските основи, практичната примена, ангажирањето во заедницата и истражувањата. Нашата цел е да обезбедиме нашите ученици да развијат аналитички, решавање на проблеми и интелектуални способности кои можат да се применат на глобалниот пазар. Нашите членови на факултетот за кривична правда се фокусирани на и се посветени на обезбедување дека учениците се изложени на културни современи и историски дисциплински концепти и прашања. Понатаму, имаме намера и очекуваме дека нашите студенти ќе бидат подготвени да се вклучат во стипендија и да остават подготвени да ја унапредат областа на кривичната правда.... [-]


Професионален мајстор за технологија

Kansas State University Polytechnic Campus
Он-лајн студии Целосна 18 месеци January 2019 Соединети Американски Држави Salina

Професионалниот мајстор за технологија, или PMT, е дипломиран степен дизајниран да ви помогне да напредувате, па дури и да го промените, вашиот пат во кариерата и да ги достигнете вашите професионални цели. PMT го користи вашиот вистински свет искуство и ги изострува вашите лидерски вештини додека ви обезбедува образовни ингеренции многу барани од индустријата. Ќе се комбинираат лидерство и менаџмент курсеви со избраната област на експертиза и највисок премин проект - не теза е потребно. [+]

Севкупно

Професионалниот мајстор за технологија, или PMT, е дипломиран степен дизајниран да ви помогне да напредувате, па дури и да го промените, вашиот пат во кариерата и да ги достигнете вашите професионални цели. PMT го користи вашиот вистински свет искуство и ги изострува вашите лидерски вештини додека ви обезбедува образовни ингеренции многу баран од страна на индустријата. Ќе се комбинираат лидерство и менаџмент курсеви со избраната област на експертиза и највисок премин проект - не теза е потребно.... [-]


Господар на кривичната правда

Washburn University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 години August 2019 Соединети Американски Држави Topeka + 1 more

Мајстор за правда (MCJ) степен е дизајниран да ги задоволи потребите на кривичната правда професионалци и пред-професионалци кои сакаат да ги подобрат своите знаења, вештини и таленти во областа на кривичната правда администрација. [+]

Во септември 2007 година, MCJ програмата на универзитетот Washburn стана првата дипломирана програма во земјата која е сертифицирана според новите стандарди за сертификација на академијата за кривично правда (ACJS).

Мисија

На Господар на кривичната правда (MCJ) степен Е дизајниран да ги задоволи потребите на професионалци во кривичната правда и пред-професионалци кои сакаат да ги подобрат своите знаења, вештини и таленти во областа на администрацијата на кривичната правда.... [-]


господар на менаџмент

Aquinas College
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 16 - 84 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Grand Rapids + 1 more

Програмата Магистратура за управување на Аквинас (ММ) нуди поширок поглед на бизнисот. Нашите дипломирани студенти учат да размислуваат стратешки, да ја разберат организациската култура и ефикасно да ги мотивираат луѓето кои ја вршат работата. [+]

Зошто да управувате со студиите?

Аквинас мајстор на управување (ММ) програма нуди поширок поглед на бизнисот. Нашите дипломирани студенти учат да размислуваат стратешки, да ја разберат организациската култура и ефикасно да ги мотивираат луѓето кои ја вршат работата.

Нашите мали класи и флексибилни распореди ви дозволуваат да учат на свој темпо. На брза песна, може да ја завршите програмата за само 18 месеци за редовни студенти и 24 месеци за концентрација. Или земи седум години. Тоа е сосема зависи од вас. Тоа е само дел од предноста на AQ.... [-]


MSL: усогласеност и управување со ризикот

Thomas Jefferson School of Law
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 година September 2018 Соединети Американски Држави San Diego + 1 more

Студентите ќе научат за финансиска согласност за финансиските институции, како и управување со ризикот. Со зголемување на регулирање на владата во областа, ова е растечка областа на вработувањето и зрели време да се здобијат со знаење во арената. [+]

MSL: усогласеност и управување со ризикот

Томас Џеферсон училиште на Законот понуди усогласеност и управување со ризикот на не-адвокати од 2009 година, и е лидер во оваа област.

За повеќе информации, е-мејл graduateadmissions@tjsl.edu Студентите ќе научат за финансиска согласност за финансиски институции, како и за намалување на ризикот. Со зголемување на регулирање на владата во областа, ова е растечка областа на вработувањето и зрели време да се здобијат со знаење во арената.... [-]


Мајстор за образование (MED) во наставата и учењето

Concordia University Chicago
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2019 Соединети Американски Држави Chicago River Forest + 2 more

Господар на образование во наставата и учењето на Concordia University Chicago е наменета за тековните едукатори кои сакаат да го продлабочат своето разбирање за наставната програма, наставата и теоријата за оценување преку леќата на лекарот. Оваа програма обезбедува иновативни наставни стратегии во однос на технологијата во училницата, различните студентски популации, дисциплинската писменост и сложената комплексна средина за оценување која одговорно ги меша националните стандарди и проценка. [+]

Господар на образование во наставата и учењето на Concordia University Chicago е наменета за тековните едукатори кои сакаат да го продлабочат своето разбирање за наставната програма, наставата и теоријата за оценување преку леќата на лекарот. Оваа програма обезбедува иновативни наставни стратегии во однос на технологијата во училницата, различните студентски популации, дисциплинската писменост и сложената комплексна средина за оценување која одговорно ги меша националните стандарди и проценка.... [-]


Господар на Божество

Clarks Summit University Online
Он-лајн студии Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Scranton USA Online

94-кредитна, онлајн мајстор на програмата Божество во Библиотеката на Библијата на крштепници е професионална диплома за министерство која ги подготвува мажите и жените за христијанско водство преку библиско богато и теолошки цврсто образование. [+]

Магистрирал на Универзитетот во Кембриџ Универзитетот Кембрикс се дизајнирани со возрасен ученик во умот. Распоред на курсот на CSU и осумнеделни сесии им овозможуваат на учениците да го стекнат магистрирал додека го следат она што Бог го има за нив сега. Секоја класа ќе ви овозможи да се вклучат со вашите предмети и врсници кога ќе одлучите да ви овозможи флексибилност за контрола на вашиот распоред.... [-]


Мајстор за социјална работа

Metropolitan State University of Denver
Он-лајн студии Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Denver

MSU Денвер магистер по социјална работа (MSW) Програмата ги едуцира социјалните работници да им служи на потребите на поединци, семејства, групи, заедници и организации во мултикултурно и глобално општество. MSU Програмата MSW Денвер е целосно акредитирана од страна на Советот за социјална работа образование, единственото акредитирачко тело за социјална работа. [+]

MSU Денвер магистер по социјална работа (MSW) Програмата ги едуцира социјалните работници да им служи на потребите на поединци, семејства, групи, заедници и организации во мултикултурно и глобално општество. MSU Програмата MSW Денвер е целосно акредитирана од страна на Советот за социјална работа образование, единственото акредитирачко тело за социјална работа.

Нашата програма ги комбинира академско, истражувачко и теренско искуство со ригорозни наставни програми во кои се учи етичко одлучување, научно истражување, културна чувствителност и глобална свест, како и клиничка проценка и интервенциски вештини, лидерски и менаџерски вештини и организирање на заедницата.... [-]


Мајстор за образование во основното образование - не-licensure

Grand Canyon University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 21 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 4 more

Подобрување и освежување на вашето знаење во водечки во основно и средно училиште во училница со регионално акредитиран мајстор за образование во основното образование. Оваа програма основно образование, понудени од страна на Колеџот за образование Големиот Кањон Универзитетот, е наменета за професионалци со дозвола учење да им помогне да се насочите наставни методи и да ги прошират своите разбирање на напредни содржина. [+]

Почетна програма - нема да доведе до првичниот Наставник Licensure

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Насочите вашиот вештини за настава за прва Преку Училници осмо одделение

Подобрување и освежување на вашето знаење во водечки во основно и средно училиште во училница со регионално акредитиран мајстор за образование во основното образование. Оваа програма основно образование, понудени од страна на Колеџот за образование Големиот Кањон Универзитетот, е наменета за професионалци со дозвола учење да им помогне да се насочите наставни методи и да ги прошират своите разбирање на напредни содржина. На ригорозни програма работи да се развие во информирана едукатор подготвени да се задоволат различните барања на двете традиционални и нетрадиционални училиште поставувања.... [-]


господар на библиотека и информатика

University of Maryland, College of Information Studies
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави College Park + 1 more

На програмата MLIS за едукација на студентите со знаење, вештини, навики на размислување и истражување, и етиката на библиотека и информации професии и се подготвува лидери во државата, национално и глобално информатичко општество. [+]

На програмата MLIS за едукација на студентите со знаење, вештини, навики на размислување и истражување, и етиката на библиотека и информации професии и се подготвува лидери во државата, национално и глобално информатичко општество.

Целосно Американската асоцијација библиотека (АЛА) акредитирана мајстор на библиотека и информациски науки (MLIS) е професионална степен што им нуди на студентите со сеопфатна основа во двете истражувања и практика. Нашиот фокус на совршеност и основните вредности на различноста и инклузивност, иновативност и креативност, етички акција, учтивост и колегијалност и отвореност и одговорност се направи MLIS од iSchool уникатен. ... [-]


Онлајн мајстор во инженерство на животната средина

University of New Haven Online
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 2 години Open Enrollment Соединети Американски Држави West Haven + 1 more

Градење на богатата традиција на препознатлив на кампусот Магистер на науки во инженерство на животната средина, ние сега нудиме возбудлив, 30-кредитна магистрирал во инженерство на животната средина која може да се заврши целосно на интернет. Нашата онлајн програма ги комбинира истите добро избалансирани наставни програми и истата од светска класа факултет како кампус програма, со нови наставни методи за испорака кои создаваат совршена средина за учење за поединци со зафатен распоред. Целосно поддржаната онлајн средина за учење, каде што учениците соработуваат со факултети и соученици низ целата земја и светот, го нуди традиционалното чувство за училницата за целиот свет. [+]

Проверете ја нашата Фејсбук сега!Универзитетот во Њу Хевн: водечки пат во инженерството во животната средина

Градење на богатата традиција на препознатлив на кампусот Магистер на науки во инженерство на животната средина, ние сега нудиме возбудлив, 30-кредитна магистрирал во инженерство на животната средина која може да се заврши целосно на интернет. Нашата онлајн програма ги комбинира истите добро избалансирани наставни програми и истата од светска класа факултет како кампус програма, со нови наставни методи за испорака кои создаваат совршена средина за учење за поединци со зафатен распоред. Целосно поддржаната онлајн средина за учење, каде што учениците соработуваат со факултети и соученици низ целата земја и светот, го нуди традиционалното чувство за училницата за целиот свет.... [-]


Онлајн Магистер на управувањето со изградба

NewSchool of Architecture and Design
Он-лајн студии Целосна 1 година October 2018 Соединети Американски Држави San Diego

Како градежни проекти расте се повеќе комплексни, така се зголемува и побарувачката за специјализирани лица на ниво на управување. Целосно онлајн магистер по градежништво менаџмент NewSchool подготвува студентите да напредува во оваа улога и ексел во различни професии се врти околу на изградена средина. Заедно со основните инструкции околу сите сегменти од областа на градежништвото, оваа програма става посебен акцент на развивање на вештини како бизнис менаџер подготвени за сегашните и идните предизвици изградбата трговија е. [+]

Како градежни проекти расте се повеќе комплексни, така се зголемува и побарувачката за специјализирани лица на ниво на управување. Целосно онлајн магистер по градежништво менаџмент NewSchool подготвува студентите да напредува во оваа улога и ексел во различни професии се врти околу на изградена средина. Заедно со основните инструкции околу сите сегменти од областа на градежништвото, оваа програма става посебен акцент на развивање на вештини како бизнис менаџер подготвени за сегашните и идните предизвици изградбата трговија е. ... [-]