Барај тука за Мастер во New York, NY.Господар New York, NY

Најди вашиот Учител во New York, NY тука!

Master

Многу студенти кои студирале во Њујорк ќе се согласите дека тоа е идеална локација за да се донесе магистерски степен. Универзитетското образование е одлична, населението е навистина различни, постојат безброј можности за професионален развој, и многу возбудлив места за да истражуваат низ државата. А мајстор во Њујорк може да понуди студент многу повеќе од висок квалитет на образование, но, исто така, наградува и добро заоблени искуство дека предизвиците на студентот да расте академски и професионално. Од Њујорк е дом на различни индустрии, постојат многу големи мајстор програми достапни дека ќе им понуди можност за практична примена на знаење научиле во училницата. Студентите земање на мајстор во Њујорк да изберете од програми од областа на уметноста, општествени науки, бизнис, инженеринг, право, науката и технологијата. Мајстор програми во Њујорк генерално ќе бара предмети, истражување, стажирање, и една теза.Можете да дознаете повеќе за мајстор во Њујорк со прелистување на програми подолу. Ако најдете една која интереси вас, едноставно пополнете го формуларот и ние ќе ви се поврзете директно со училиштето!

Читај повеќе

Магистер по меѓународни спортски менаџмент (ms)

SUNY Cortland
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2018 Соединети Американски Држави Cortland

Оваа програма е наменета за студентите заинтересирани за работа во меѓународни спортски, или надвор од САД или со меѓународните спортски организации во во Соединетите Американски Држави, како и кои се заинтересирани за земање часови на кампусот во традиционалната училница амбиент. [+]

Отпочнување на вашата кариера во меѓународни спортски арена!

Оваа програма е наменета за студентите заинтересирани за работа во меѓународни спортски, или надвор од САД или со меѓународните спортски организации во во Соединетите Американски Држави, како и кои се заинтересирани за земање часови на кампусот во традиционалната училница амбиент.

Веќе сте возбудени за сè да се прави со спорт. Сега сте подготвени да ја засили својата игра на глобално ниво - па тоа само прави смисла да ги извршуваат на МСП во Меѓународниот спортски менаџмент во SUNY Cortland. Во оваа 30-кредит-часовна програма, ќе се балансираат теорија и пракса, како да се здобијат со солидно разбирање на меѓународната средина управување со спорт. Ќе заврши 12-24 класа кредит часови на кампусот на SUNY Cortland и имаат можност да се исполнат преостанатите класа кредит часови во меѓународна студија во странство локација, како што се Германија и Австралија. Покрај тоа, ќе имаат можност да ги извршуваат меѓународните можности за стажирање.... [-]


МСП во маркетинг

Baruch College, Zicklin School of Business
Студии врз за студентски град 3 - 4 семестри September 2018 Соединети Американски Држави East New York

Магистер по маркетинг ви дава сеопфатен поглед на потрошувачите-донесување одлуки и стратешки процеси кои ви подготвиме за успешна кариера во маркетинг. Нашите специјализирани концентрации во дигитален маркетинг, меѓународен бизнис, маркетинг анализи и маркетинг менаџмент ви овозможуваат да ги прилагодите вашите студии на вашите професионални цели. [+]

Магистер по маркетинг ви дава сеопфатен поглед на потрошувачите-донесување одлуки и стратешки процеси кои ви подготвиме за успешна кариера во маркетинг. Нашите специјализирани концентрации во дигитален маркетинг, меѓународен бизнис, маркетинг анализи и маркетинг менаџмент ви овозможуваат да ги прилагодите вашите студии на вашите професионални цели.

Определување на програмата30 кредитиПросечно завршување 3 - 4 семестриСпецијализирани концентрација во дигитален маркетинг, меѓународен бизнис, маркетинг анализи и маркетинг менаџментКонцентрација на маркетинг менаџмент... [-]

Business Administration, Master's Degree

Monroe College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави New Rochelle Flushing Bronx + 3 more

Оваа програма се нуди на кампусот и на интернет. [+]

Преглед

На МБА програмата на кралот Факултетот има за цел да им помогне на студентите развивање на надлежностите дека корпоративните директори поседуваат во водечки и управување во комплексен, конкурентна средина.

MG-660 - Стратешки маркетинг 3

MG-670 - менаџерски финансии 3

MG-770 - Анализа на финансиски извештаи 3

MG-800 - стратешки менаџмент

[-]

господар на меѓународниот маркетинг (МИМ)

Hult International Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco Boston New York Cambridge + 3 more

Како компании бараат да се направи разлика на нивните придонеси во глобалниот пазар, Hult е една година Мајстор на Меѓународен маркетинг степен ќе се подготвува со стратешки и executional маркетинг вештини потребни за да се издвоите. [+]

Се опремени со маркетинг вештини треба да издвоите на глобалниот пазар.

Како компании бараат да се направи разлика на нивните придонеси во глобалниот пазар, Hult е една година Мајстор на Меѓународен маркетинг степен ќе се подготвува со стратешки и executional маркетинг вештини потребни за да се издвоите.

Локации

Започнете ја вашата мајстор на Меѓународен маркетинг во Бостон или Лондон, а потоа изберете да се истражуваат сите други два кампуси, како дел од единствена Глобална Кампус ротација Hult е.... [-]


Мајсторите во Финансии (MFIN)

American University of Beirut - AUB
Студии врз за студентски град Целосна 14 месеци October 2018 Соединети Американски Држави New York

МФ програма може да биде завршен во рок од 14 месеци од страна на студентите со не-бизнис средини. А минимум на една календарска година на живеење е потребна за дипломирање за ученици со бизнис средини. [+]

МФ програма може да биде завршен во рок од 14 месеци од страна на студентите со не-бизнис средини. А минимум на една календарска година на живеење е потребна за дипломирање за ученици со бизнис средини.

Со цел да ги исполни барањата на МФ завршувањето на студиите, студентот мора да заврши следниве со полно работно време основа, како сумирани подолу. ќе се бара ниту еден проект

... [-]

M.P.A. – Master of Public Administration

Unicaf University (ZM)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии Open Enrollment Соединети Американски Држави Hell's Kitchen

The M.P.A. has been designed to develop professionals in the public sector, who understand the increasingly complex issues shaping policies and projects at the local and national level, and who have the necessary analytical and managerial skills to apply their knowledge to real-world situations. [+]

The M.P.A. has been designed to develop professionals in the public sector, who understand the increasingly complex issues shaping policies and projects at the local and national level, and who have the necessary analytical and managerial skills to apply their knowledge to real-world situations. The Master in Public Administration program equips graduates with the skills, perspectives and understanding needed to function effectively in solving problems and tackling challenges within the wider public sector.

Delivery Mode

Online and through Supported Open Learning

Entry Requirements Regular admission to a Master’s program requires an accredited Bachelor degree Applicants with an accredited Master’s degree will also be considered for entry HND Relevant holders with good relevant work experience (post graduation) may be considered for entry English proficiency (if the Bachelor degree was not taught in English) Updated CV One official letter of recommendation (either Academic or Business) Personal Statement (minimum 500 words) Copy of passport or ID Pathway UU-FNT-203-ZM Introduction to Master Degree UU-M.P.A.-7000 Policy Analysis: Frameworks, Approaches and Values UU-M.P.A.-7010 Contemporary Public Policy: Theoretical Perspectives UU-M.P.A.-7020 Public Management UU-M.P.A.-7030 Ethics in Public Administration UU-M.P.A.-7040 Governance and Public Policy UU-M.P.A.-7050 Managing Human Resources in the Public Sector UU-M.P.A.-7060 Strategic Thinking and Planning UU-M.P.A.-7070 Electronic Governance and Statistical Applications UU-M.P.A.-7080 Research Project UU-Msc-IND100-ZM Induction Module [-]

Магистер по менаџмент на здравствени услуги (МПА)

Mercy College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Dobbs Ferry САД онлајн + 2 more

Да ги унапредите образованието и можностите за кариера во здравствената заштита Менаџерите во здравството играат клучна улога во денешното брзо менување на здравствената заштита. [+]

Ова е возбудливо време за управување со здравствената заштита. Областа расте и се менува секојдневно. И неколку училишта ќе се подготви за тоа сосема како Милоста. На МПА е 48-кредитна програма наменета за студентите кои бараат широк мултидисциплинарен образование во здравствените услуги за управување.

Програмата е дизајнирана да ги подготви дипломците за улоги како здравствени менаџери во брзо менување на здравствената заштита на животната средина. Програмата е погодна за учениците кои очекуваат кариера во различни здравствени установи во јавните, приватните и непрофитните средини.... [-]


Социјална работа, комунален цврст отпад

Syracuse University - David B. Falk College of Sport and Human Dynamics
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 - 8 години September 2018 Соединети Американски Држави Syracuse + 1 more

Програмата за социјална работа се заснова на концептот на еколошки системи, во кој се вели дека фундаменталниот фокус на практиката на социјална работа е врз трансакциите на луѓето и нивните средини и константната состојба на реципроцитет во која секој ја обликува другата. [+]

.

Програмата за социјална работа се заснова на концептот на еколошки системи, во кој се вели дека фундаменталниот фокус на практиката на социјална работа е врз трансакциите на луѓето и нивните средини и константната состојба на реципроцитет во која секој ја обликува другата. Интервенцијата за социјална работа има за цел да ги промовира прогресивните сили и да ги минимизира регресивните сили во тие трансакции. Студентите на Факултетот за социјална работа се подготвени за предизвикот на професионалната пракса, бидејќи тие развиваат познавање на луѓето и нивните средини и стратегии за менување на секоја и помагање на секоја промена на друга; и преку професионално насочена пракса искуство во социјалната работа поставувања. Повеќе од 200 социјални и здравствени агенции од 27 земји во северниот дел на Њујорк обезбедуваат можности за постдипломски настава. Дипломирани студенти во 60-кредитна програма заврши 1000 часа искуство во областа поставеност истовремени со нивната академска работа; студентите во напредната Постојана програма завршуваат 500 часа. Во двата случаи, училница и учење на терен се интегрирани. GREs не се потребни за прием во оваа програма.... [-]


Господар на професионални студии во внатрешни осветлување дизајн

New York School of Interior Design
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2018 Соединети Американски Држави Upper East Side + 1 more

Пратениците во внатрешни осветлување дизајн (MPS-L) е една година, со пост-професионални степен што им нуди ригорозни професионално образование во областа на природните и вештачките осветлување за внатрешни работи на животната средина. [+]

NYSID е рангиран # 2 дипломиран програма во САД од страна на дизајнот разузнавање

Пратениците во внатрешни осветлување дизајн (MPS-L) е една година, со пост-професионални степен што им нуди ригорозни професионално образование во областа на природните и вештачките осветлување за внатрешни работи на животната средина. Како и секој дизајнер на ентериер или архитект да ви кажам, креативни и ефективни Осветлување е од клучно значење за успехот на секој внатрешен простор. Менување на технологии, нови закони кои мандатот на енергетската ефикасност и побарувачката за инспирирани, иновативни решенија направивме силна потреба за специјалисти во внатрешното осветлување дизајн.... [-]


Магистер по операции за истражување и информатички инженеринг

Cornell Tech
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Соединети Американски Држави Chelsea

Секој бизнис во која било индустрија добива конкурентска предност кога може да ги искористи податоците за да ги информира стратешките одлуки. Нашите ORIE мајстори ќе ви даде математички и моделирање вештини што треба да се стави на податоци на работа. [+]

Магистер по операции за истражување и информатички инженеринг

Бизнисите од сите видови и големини се преплавени со податоци и гладни за квалификувани аналитичари и научници за информации кои можат да ги користат тие податоци за да направат интелигентни деловни одлуки во реално време. Cornell Tech 's магистер по операции за истражување и информатички инженеринг (ORIE) ќе ви обезбеди со математичко моделирање и анализа на податоци вештини што треба да се вози на одлуки кои ги подобруваат задоволството на клиентите и оперативната ефикасност.... [-]


МПА во јавната администрација

Binghamton University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Binghamton

(АПМ) програма Binghamton Универзитетот мајстор за јавна администрација работи во соработка со организации во заедницата за да се подготват студентите да бидат лидери на утрешнината, иноватори и раководителите во јавниот и непрофитни услуги. [+]

МПА во јавната администрација

Акредитирани од страна на мрежата на училишта за јавна политика, работи и администрација (NASPAA), Binghamton Универзитетот мајстор на јавна администрација (АПМ) програма се работи во соработка со организации во заедницата за да се подготват студентите да бидат лидери на утрешнината, иноватори и јавноста и не -profit услуги на менаџерите. Дипломирани студенти се опремени со практични, реалниот свет на искуства и теоретската рамка потребни за да се справи со денешната најтешките општествени прашања.... [-]


Магистер на науки во комуникација (ms во комуникации)

The S.I. Newhouse School of Public Communications; The Newhouse School; Newhouse
Он-лајн студии Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Syracuse

Комуникации @ Сиракуза е онлајн Магистер на науки во комуникации од светски познатиот SI Newhouse Школата за јавно комуникации на Универзитетот Сиракуза. Оваа програма нуди на студентите со основа во комуникации, дигитални медиуми, социјални медиуми и дигитални новинарство со курсеви подучени од истиот Newhouse факултет кои предаваат на кампусот. Студентите можат да изберете од три специјализации: рекламирање, односи со јавноста и новинарство иновации. Дизајниран за работа на професионалци, на МСП во комуникација карактеристики живо онлајн класи, динамичен содржината на курсот и потопување искуства во-лице во други градови низ светот. [+]

Комуникации @ Сиракуза е онлајн Магистер на науки во комуникации од светски познатиот SI Newhouse Школата за јавно комуникации на Универзитетот Сиракуза. Newhouse е лидер во областа на масовните комуникации и се стреми да ги обучи професионалци, кои ги користат медиумите за да го направи светот подобро место за живеење. Newhouse е постојано рангирана меѓу училиштата на комуникациите во нација.... [-]


господар на архитектурата степен стручна програма

School of Architecture - Syracuse University
Студии врз за студентски град Целосна 42 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Syracuse

Мајсторот на архитектура е 110 кредитна 3 години прва професионална програма која има за цел да се подготват идните архитекти да се обезбеди лидерство и визија во изградбата на физичката средина, како и за заеднички осврне и да организираат различни професии и повеќе технологии да се прошири полето на архитектонски дизајн. [+]

На Господар на архитектура е 110 кредитна 3 години прва професионална програма која има за цел да се подготват идните архитекти да се обезбеди лидерство и визија во изградбата на физичката средина, како и за заеднички осврне и да организираат различни професии и повеќе технологии за проширување на областа на архитектонски дизајн. Истражување е составен дел на M.Arch текот на студијата, од прва година курсеви во дизајн, теорија, историја, медиуми и технологија, во финалето семестар насочени истражувачки проект.... [-]


Мајсторот на факултет во индустриски и системи инженеринг

Rochester Institute of Technology (RIT)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Оваа програма се концентрира на индустриски инженеринг курсеви што опфаќаат наука и технологија на донесување на одлуки во комплексниот свет со цел да се оптимизира на севкупниот систем отколку некој потсистем. [+]

Оваа програма во системи Инженеринг концентрира на индустриските и системи инженеринг курсеви што опфаќаат наука и технологија на донесување на одлуки во комплексниот свет со цел да се оптимизира на севкупниот систем отколку некој потсистем. Системи инженеринг се занимава со подобрување на процесот на донесување одлуки со користење статистика, симулација, оптимизација, како и компјутерска наука вештини за подобрување на дизајнот, контрола, функционирање и разбирање на системите. Оваа дисциплина покажа брзиот раст и во нејзиниот развој и признати како посебно од областа на инженерството. Системи Инженеринг вештини се станува важно во рамките на локалната, индустриски заедница како помош за управување кои сакаат да се одговори на зголемување на притисокот на конкуренцијата. Програмата има флексибилност со цел да им овозможи на студентите да ги фокусираат своите текот на студија за различни домени апликација. Овие апликација домени имаат заеднички потреби во многу области на системи и инженерство, но некои уникатни оние како добро.... [-]


мајстор во електротехниката

Clarkson University Graduate School
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Schenectady Potsdam + 1 more

Целта на електрични инженеринг програми е да се прошири вашето разбирање на области како што се модерни електрични машини, моделирање, контрола на електроника, суперспроводливост, синхрони генерација горивни ќелии инженеринг, фотоволтаични и многу повеќе. [+]

Нашата програма

Во светот на електроника и претворање на енергијата брзо се менува, создавање на можности за електрични инженери со напредни вештини и способноста да се однесуваат кон технологии и производи кои се вози раст. Целта на електрични инженеринг програми е да се прошири вашето разбирање на области како што се модерни електрични машини, моделирање, контрола на електроника, суперспроводливост, синхрони генерација горивни ќелии инженеринг, фотоволтаични и многу повеќе. Вие исто така ќе научат како да го вашето знаење за работа за да може да се направи итна и долгорочно влијание во вашата област.... [-]