The College of Estate Management CEM

Introduction

Read the Official Description

Богато наследство, меѓународна репутација

Колеџот на управување со имотот е водечки снабдувач на поддржан онлајн учење за недвижности и градежништво професионалци. Ние сме биле играат клучна улога во светот на имот за повеќе од 90 години. Во секое време имаме над 3000 студенти од повеќе од 100 земји корист од нашите степени - сите изучува од страна на наставниците со долгогодишно искуство во индустријата.

Ние нудиме многу имотни теми на додипломски и постдипломски студии на ниво, како и обезбедување курсеви за професионален развој и наменска корпоративна обука решенија. Нашата активна програмата за истражување придонесува за знаењето во склопот на професија, корист бизниси, практичарите и креаторите на политиката слично.

Колеџот поставува меѓународен репер за квалитет во онлајн недвижности и изградба образование.

Зошто Изберете ГЕМ?

Без оглед на вашата позадина, учат заедно со ГЕМ ќе ви даде на знаење, доверба и насока треба да се развие својата кариера во недвижности и изградба.

Сите наши програми се одржуваат од страна поддржан онлајн учење. Наместо да присуствуваат предавања или класи, ќе се користи state-of-the-art животната средина онлајн учење. Ова значи дека можете да учат, кога, каде и како сакате без да го прекинувате вашата кариера. Ние ги покрие, повеќето аспекти на имот и изградба на додипломски и постдипломски студии на ниво. Ние исто така нудиме курсеви за професионален развој и нарачана корпоративни решенија за обука.

Причини да учат заедно со нас се:

  • Развие академски вештини и да се изгради врз работното место искуство
  • Се балансираат својата студија со работа и семејни обврски
  • Добивка врвни индустрија знаење
  • Студија со користење на најнова технологија во учењето
  • Имаат корист од нашите уникатно блиски врски со големите фирмите за имот
  • Се добие увид во недвижности индустрија во меѓународен контекст
  • Студијата акредитирани програми
  • Имаат корист од искуствата на другите ученици кои се вршење на стручни лица
  • Надомести трошоци додека работат

Со 90 години искуство во обезбедување на највисок квалитет на можности за учење за професијата, на ГЕМ квалификација е меѓународно призната демонстрација на вашето знаење и вештини да ви помогне на вашиот личен кариерата.

Подобрување на вашиот недвижен имот и изгледите изградба кариера започнува тука.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online курс » Гледа BScs » Гледа Diplomas » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

М-р Градба менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна 2 години March 2019 Обединетото Кралство Reading

Изградба управување е од суштинско значење врската помеѓу израз на желбите на клиентот и окупацијата на завршен изградбата на проектот. [+]

М-р Градба менаџмент

Изградба управување е од суштинско значење врската помеѓу израз на желбите на клиентот и окупацијата на завршен изградбата на проектот. Овој курс ќе ви помогне да развијат вештини потребни за непречено пренесување од дизајн на проектот и окупација на зградата.

Обезбедување на напредни знаења и управување со вештини потребни за да стане лидер во управувањето со изградба, на овој курс е добро меѓународно почитувана. ... [-]


м-р зграда геодетски

Студии врз за студентски град Целосна 2 години March 2019 Обединетото Кралство Reading

Зграда геодетски е растечка, меѓународни, професионална дисциплина се занимава со инспекција, одржување и реновирање на постоечките згради. [+]

м-р зграда геодетски

Зграда геодетски е растечка, меѓународни, професионална дисциплина се занимава со инспекција, одржување и реновирање на постоечките згради.

Овој курс опфаќа основните технички дисциплини на зграда геодетски специјалист и нивната улога во рамките на поширокиот контекст на Вграден на животна средина професионални дисциплини.

Курсот се придобивките од широката палета на современи, добро поддржан настава и учење техники, вклучувајќи практична работа на проектот за подобрување на вашиот можности за кариера во јавниот и комерцијалниот сектор во Велика Британија и во странство. ... [-]


М-р Кол геодетски

Студии врз за студентски град Целосна 2 години March 2019 Обединетото Кралство Reading

Ова е на постдипломски конверзија програма дизајнирана за да се усогласат вашите вештини на образовните барања на професионални тела во индустријата. [+]

М-р Кол геодетски

Ова е на постдипломски конверзија програма дизајнирана за да се усогласат вашите вештини на образовните барања на професионални тела во индустријата. Курсот ви дава информирани поглед на клучните области на знаења потребни за да се развие својата квантитетот геодетски (QS) вештини, вклучувајќи управување со трошоците, договор пракса и процедури, набавка и градење на економијата. Овој курс исто така вклучува истражувачки проект кој ќе обезбеди во-длабочината на проценка на тема на вашиот избор. ... [-]


М-р недвижности

Студии врз за студентски град Целосна 2 години March 2019 Обединетото Кралство Reading

Ова е на постдипломски за имплементацијата на програмата за време на која ќе се развие на знаење, разбирање и критичко размислување потребни за да се практикуваат како оценител или комерцијален имот геодет. [+]

М-р недвижности

Ова е на постдипломски за имплементацијата на програмата за време на која ќе се развие на знаење, разбирање и критичко размислување потребни за да се практикуваат како оценител или комерцијален имот геодет. Тој нуди широк спектар на модули кои се однесуваат на надлежностите потребни за овие дисциплини, а тоа е призната како исполнување на RICS образовните барања за членство (Додипломски Пат 1). ... [-]


Videos

CEM Alumni share their experiences of studying with CEM