Goldsmiths, University of London

Introduction

Read the Official Description

Меѓународно признати за нашиот креативен и иновативен пристап кон наставата и истражувањата, на Голдсмит нудиме додипломски, постдипломски, обука за наставниците и за враќање на студија можностите во предмети покриваат уметности, општествени науки, економијата и компјутери. Ние сме во врвот на светот 100, а во Велика Британија топ 20, универзитети за уметноста и хуманитарните науки, и се рангирани деветти во Велика Британија за водечки светски 4 * истражување (истражување за оценка вежба 2008). Нашите академски совршеност е илустрирано во нашето членство во 1994 година група, која сплотува избери број на истражувањата фокусирани универзитети. Ние сме биле дел од Универзитетот во Лондон за повеќе од 100 години. Нашата единствена академска пристап произлегува од интеракцијата на 15 академските оддели, заедно со голем број на помали центри и единици. Нашиот специфичен став кон учењето охрабрува студентите да истражуваат идеи, предизвик границите, истражува нови начини на размислување, и да се водат нивните умови интелектуално и креативно. Многу од нашите поранешни студенти станаа лидери и иноватори во одбраната на нивните полиња. Тие вклучуваат Ентони Гормли, Марија quant, Демијан Хирст, Џејмс Блејк, Сем Тејлор-Вуд, Graham Coxon и Малколм Мекларен. Имаме силна традиција во работа со локалната заедница, за да се прошири пристапот до високото образование и доживотно учење, и нашите Одделот за професионална и заедницата образование (ПССЕ), продолжува и оваа обврска. Златари се наоѓа во Њу Крос, Југоисточна Лондон. Жив, урбаните и со голем транспорт врски до центарот на Лондон, тоа е идеална основа за доживување и уживање во главниот град.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc »

Programs

This school also offers:

MA

Ma во независни игри и дизајниран дизајн на искуства

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Обединетото Кралство London

Овој уникатен курс нуди критички ангажирање на теми и технологии, обезбедување на вештини во извонредно раскажување приказни за да ја одрази брзи промени во индустријата игри. [+]

Овој уникатен курс нуди критички ангажирање на теми и технологии, обезбедување на вештини во извонредно раскажување приказни за да ја одрази брзи промени во индустријата игри.

Без разлика дали сте во потрага за изградба на инсталации на мало или музеј или сакате да го користите игри да се каже филмски приказни, оваа програма ги истражува како да изработат длабоко привлечни, критичко игри и интерактивна работа и за клиентите и креативни пракса.... [-]


М-р во историјата педер

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

М-р во Квир Историјата е пионерски програма во еден од највозбудливите нови области на историско истражување, давајќи им глас на оние кои во поголем дел од историјата биле одбиени еден. [+]

На М-р во Квир Историја е пионерски програма во еден од највозбудливите нови области на историско истражување, давајќи им глас на оние кои во поголем дел од историјата биле одбиени еден.

Ова М-р обезбедува сеопфатен вовед во теми и методи на Квир историја, како и поставување на солидна основа во општата историско истражување. Тој нуди преглед првата стапка на важна мисла и методи од областа на квир теоријата и историјата на половите и телото и сексуалноста.... [-]


М-р во превод

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

М-р во превод ви подготвува со сите вештини и знаења потребни за да станете професионален преведувач во повеќе глобализираниот свет. [+]

На М-р во превод подготвува ти со сите вештини и знаења потребни за да станете професионален преведувач во повеќе глобализираниот свет.

Со седиште во вистински глобален град, локација златарите го прави совршено место да учат превод прави.

Ќе учат теорија и практика на преведувањето, кои ви даваат со стручност да стане преведувач. Учат во одделот со експертиза во лингвистиката, креативно пишување, и книжевни студии, со можност да се прилагоди на вашите студии и да се истражуваат области во други сектори поврзани со вашите сопствени интереси.... [-]


М-р во применета антропологија и заедницата студии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Ова М-р е прв од ваков вид во земјата, комбинирање на академски и професионални квалификации. Таа е наменета за студентите кои сакаат да продолжи кариера во младите и работа во заедницата и на кои им треба професионална квалификација. [+]

Професионално потврдена од страна на Агенцијата за млади, оваа програма се среќаваат развој на заедницата и работа пракса младите со методите за истражување и теоретска преокупации на антропологијата.

Ова М-р е прв од ваков вид во земјата, комбинирање на академски и професионални квалификации. Таа е наменета за студентите кои сакаат да продолжи кариера во младите и работа во заедницата и на кои им треба професионална квалификација. Тој е целосно одобрена од страна на Агенцијата за млади и Заедничкиот комитет за преговори за млади и работници од заедницата за плати и квалификација цели. ... [-]


ма во антропологијата и музејската практика

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Обединетото Кралство London

Академски совршеност и професионална обука на соработниците на Goldsmiths од Хориманскиот музеј, магистер по антропологија и музејска практика ви нуди уникатно сеопфатни вештини. [+]

Академски совршеност и професионална обука на соработниците на Goldsmiths од Хориманскиот музеј, магистер по антропологија и музејска практика ви нуди уникатно сеопфатни вештини.

Овој степен се базира на експертиза во Одделот за антропологија на Goldsmiths, во партнерство со Музејот и градини на Хорниман, за да даде единствена можност да ги развие и вашите академски знаења и практични професионални вештини.... [-]


ма во детската литература

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Оваа возбудлива нова програма е идеална ако имате интерес во академската студија за детска литература или работа во образование (на пример, како наставник или библиотекар), издаваштво или детски медиуми. Таа е исто така наменета за автори кои сакаат да креираат текстови за деца. [+]

Оваа возбудлива нова програма е идеална ако имате интерес во академската студија за детска литература или работа во образование (на пример, како наставник или библиотекар), издаваштво или детски медиуми. Таа е исто така наменета за автори кои сакаат да креираат текстови за деца.

Мајкл Роузен, автор на наградите, е само еден од водечките наставнички кадри на оваа програма, кој главно се изучува во Одделот за образовни студии на Goldsmiths, иако оние кои го следат патот за креативно пишување исто така ќе студираат модули во Катедрата за англиска и компаративна книжевност .... [-]


ма во драматургија и пишување за изведба

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Оваа многу успешна програма нуди специјализирани патишта во драматургија и драматургија. Се концентрираме на процесот на пишување за изведба во живо, заедно со тековната евалуација на работата во процес. [+]

Уникатна програма за драматурзи и драматурзи.

Оваа многу успешна програма нуди специјализирани патишта во драматургија и драматургија . Се концентрираме на процесот на пишување за изведба во живо, заедно со тековната евалуација на работата во процес. Преку пракса и размислување, ние ви овозможи да се воспостави еден специфичен, индивидуален пристап како писател и драматург. Проектите вклучуваат работа специфична за локалитетот, пишување за одредена публика, дословно театар и интердисциплинарна соработка.... [-]


ма во историјата

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Магистер по историја е иновативен, креативен, слободно размислување, стимулирање, разновидност и предизвик - сè што е карактеристично за историјата на Goldsmiths. [+]

Магистер по историја е иновативен, креативен, слободно размислување, стимулирање, разновидност и предизвик - сè што е карактеристично за историјата на Goldsmiths.

Пристапот на Одделот за историја е тематски и интердисциплинарен, со стручна експертиза која ги опфаќа историите на Британија, Источна и Западна Европа, Јужна Азија и Африка.

Ние сме на најсовремените полиња и односот помеѓу ученикот и наставникот ни овозможува да посветиме неспоредлив временски период на индивидуален надзор.... [-]


Ма во компјутерската уметност

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Студија степен што ја развива вашата уметност пракса преку експресивен свет на креативни пресметка. Тоа ви дава со историските темели, рамки и критички вештини за да се произведе серија на проекти за јавна изложба. Тоа е дадено од компјутер. [+]

Ма во компјутерската уметност

Должина: 1 година со полно работно време или 2 години со скратено работно време

Катедра: Компјутери

Студија степен што ја развива вашата уметност пракса преку експресивен свет на креативни пресметка. Тоа ви дава со историските темели, рамки и критички вештини за да се произведе серија на проекти за јавна изложба. Тоа е дадено од компјутер.

Апликациите сè уште се отворени... [-]


ма во музиката

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Оваа програма нуди различни стимулирање и современи академски патеки со голем број теоретски и практични модули. [+]

Оваа програма нуди различни стимулирање и современи академски патеки со голем број теоретски и практични модули.

Програмата Магистер по музика ве запознава со основните принципи на истражување во музиката. Обезбедува уникатен и креативен пристап кон музикологијата, вреднувајќи интелектуална љубопитност и музичка разновидност.

Достапни награди се:

Магистер по музика (современи музички студии) Магистер по музика (етномузикологија) Магистер по музика (историска музикологија) Магистер по музика (Популарни музички истражувања) Магистер по музика (општо) ... [-]

ма во политиката, развој и глобална југ

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Програмата смета "развој" како основен политички прашање да планирам на светот денес. М-р ќе трага темните контури кои одделни политиката од беззаконие, политички идеи и идеали од празни реторички гестови, меѓународна соработка од империјализмот, и политички активизам од насилство. [+]

Оваа мајстори смета "развој" како широко посакувана цел, но исто така и како арена за недоразбирања. Ќе се истражуваат нови форми на политиката, особено оние кои се појавуваат во не-западните светот, и имаат можност да се обврзуваат на стажирање.

"Развој" е долго посакувана како цел за општествата и народи, како и извршување на тоа е одлучувачки во обликувањето на светот, особено од средината на 20 век. Сепак големи промени во последниве децении, вклучувајќи ја и појавата на нови геополитички сили на меѓународната сцена, растечките предизвици да неолиберални догми, зголемената загриженост во врска со зголемување на глобалната нееднаквост, како и признавање на опасноста од еколошка уништување, значи дека "развој" - што значи тоа и како тоа треба да се постигне - стана на местото на оспорување, каде што се појавија нови форми на политиката и борба.... [-]


ма во разбирањето на семејното насилство и сексуалната злоупотреба

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Испитај го влијанието од навредливост или злоупотреба. Ќе ги погледнете теоретските перспективи со оглед на навредливоста и нејзиното влијание во различни меѓународни, културни и социјални контексти. [+]

Испитај го влијанието од навредливост или злоупотреба. Ќе ги погледнете теоретските перспективи со оглед на навредливоста и нејзиното влијание во различни меѓународни, културни и социјални контексти.

Овој магистер по разбирање на семејното насилство и сексуална злоупотреба е уникатен и ја претставува првата психолошки информирана програма од ваков вид.

Тоа е особено погодно за луѓето кои сакаат да го зголемат своето разбирање на интеракцијата помеѓу ментална катастрофа, семејно насилство и сексуална злоупотреба. Програмата ќе понуди приод за комбинирано учење со мешавина од онлајн и контакт лице. Онлајн компонентите во голема мера ќе бидат фокусирани на стекнување на теоретски знаења преку компјутерски посредувани активности преку Виртуелната средина за учење (VLE).... [-]


ма во светски театри

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Покривајќи ги историските и филозофските основи на театарските и изведбените практики од различни делови на светот, на овој степен ќе ги испитате домородните и современите перформанси и театарски традиции од различни културни контексти. Магистер по светски театри е еден од ретките самостојни предава програми магистерски во светски театри и перформанси во Велика Британија и на глобално ниво. [+]

Покривајќи ги историските и филозофските основи на театарските и изведбените практики од различни делови на светот, на овој степен ќе ги испитате домородните и современите перформанси и театарски традиции од различни културни контексти. Магистер по светски театри е еден од ретките самостојни предава програми магистерски во светски театри и перформанси во Велика Британија и на глобално ниво.... [-]


ма во црна британски пишување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој нов и уникатен мајстори поважно обраќа црна пишување како континуум. Нејзиното наследство во британската култура се смета заедно траекторија означени со историски присуство како поврзување со миграциски, домородните и глобалните перспективи. [+]

Овој нов и уникатен мајстори поважно обраќа црна пишување како континуум. Нејзиното наследство во британската култура се смета заедно траекторија означени со историски присуство како поврзување со миграциски, домородните и глобалните перспективи. воведување на М-р Црна британскиот пишување - "Тоа е приказна која навистина не е кажано"

Ова М-р е:

Првпат во светот. Никаде на друго место во светот може да студирате оваа област во толку богато, референцирани начин - во конкретната земја каде што се произведува на пишување. Интердисциплинарни во наставата, студии, истражувања. Пишувањето како што се доживува во најширока форма и исклучување на страната и екранот. Соработка. Тоа ќе се предава од страна на професорот Џоан анимирање-Addo и д-р Диадра Озборн, кои ја делат својата визија и ќе се ко-научи модули. Инклузивна. Го поздравуваме апликации од широк спектар на луѓе - оние што бараат академска кариера, професионалци, кои се враќаат кон учењето, уметници кои сакаат да ги развијат своите аналитички и критичко размислување вештини. Поврзани со локални, национални и меѓународни истражувачки струи. Двете тутори имаат етаблирано истражувачки профили со публикации и биографии во одржување на јавни настани во оваа област. Зошто е тоа важно степен? ... [-]

ма креативни и културни претприемништвото - патека 4: медиумите и комуникациите

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Оваа програма ви овозможува да се развие бизнис / претприемачки вештини и атрибути да се комерцијализира на вашите креативни и културни практики и / или знаење. [+]

Оваа програма ви овозможува да се развие бизнис / претприемачки вештини и атрибути да се комерцијализира на вашите креативни и културни практики и / или знаење. На Медиуми и комуникации Патека на магистер по креативно и културни претприемништво Ви овозможува да се изгради на историски и теоретско разбирање на културните и креативните индустрии и развој на културните економија да се создаде свој креативни иницијативи, што би можело да биде засновано на истражувања, политика базирана на, пракса-базирани, или комбинација на некоја или сите овие.... [-]


ма литературата за деца: детски илустрација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Уживајте во истражување на професионални и практични пристапи за децата илустрација и да се добијат во-длабочината на разбирање на односите помеѓу слика, текст, читателите и контекстот во светот на литературата за деца. [+]

Уживајте во истражување на професионални и практични пристапи за децата илустрација и да се добијат во-длабочината на разбирање на односите помеѓу слика, текст, читателите и контекстот во светот на литературата за деца.

Развиен и подучени од водечките наставниот кадар, вклучувајќи детски автори, овој степен се базира на двете професионални и критички перспективи од уметноста и образованието, културни студии, проектирање и социологија овозможува сеопфатна и интердисциплинарен пристап кон оваа тема.... [-]


ма музички театар

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Оваа уникатна р ќе се зголеми вашето критичко разбирање на музички театар како популарна забава жанр. [+]

Оваа уникатна р ќе се зголеми вашето критичко разбирање на музички театар како популарна забава жанр.

Тоа ќе ви помогне да ги изостри вашите практични вештини како креативен уметник. На практично ниво, тоа ќе ви помогне во работи како слободен писател, композитор и продуцент на музички театар.

М-р фокусира на драматургијата на музичките како клучен фактор во идниот развој на жанрот.... [-]


ма пол, медиуми и култура

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Ова М-р ќе ви се воведува неодамнешните дебати за родовите во дисциплини на социологија и медиуми и комуникациски студии, и кон интердисциплинарна домени на феминистичката социјалната и културната теорија. [+]

Ова М-р ќе ви се воведува неодамнешните дебати за родовите во дисциплини на социологија и медиуми и комуникациски студии, и кон интердисциплинарна домени на феминистичката социјалната и културната теорија.

Повикувајќи се на меѓународно признати и пионерски стручноста на вработените во Одделот за социологија и Одделот за медиуми и комуникации, програма ви нуди можност да се развие врвни критички способности во однос на културните пристапи кон формирање на родот и родовата теорија.... [-]


ма уметност и политика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Магистер по уметност и политика им нуди на студентите со можност да се истражуваат голем број прашања и практики во вистински интердисциплинарна амбиент. Работат од силна теоретска основа, на програмата има за цел да се разбере подобро на голем број на емпириски, естетска и концептуални прашања кои минуваат и да ја надмине и 'уметноста' и "меѓународен" политика. [+]

"И најпознатите политички indoctrinating нешто што можете да направите за да се биде човечко суштество е да му покаже, секој ден, дека не може да има промени." (Вим Вендерс, чинот на гледањето, Фабер и Фабер, Лондон, 1997 година, стр. 52-3) иновативни и динамичен, магистер по уметност и политика беше лансиран во 2009 година и веќе стана лидер во својата област.

Тоа беше инспириран од жалбите да се сместува "пракса", во смисла на разновидност на современите дискурси и зголемената вградувањето на политичката и социјалната агенди во уметност. Нашата програма е оној кој гледа уметноста и политиката на поинаков начин - на пример, во однос на централната динамика на промени. ... [-]


филмски р уметниците

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Обединетото Кралство London

Оваа интензивно се изучува програма е наменета за уметник филмски работници кои сакаат да ги развијат своите практика и нивните професионални мрежи на ниво кое им овозможува да работат во уметноста и филмот светови. [+]

Оваа интензивно се изучува програма е наменета за уметник филмски работници кои сакаат да ги развијат своите практика и нивните професионални мрежи на ниво кое им овозможува да работат во уметноста и филмот светови.

Одделот Златари уметност има најмногу постигнато и значајна концентрација на уметникот режисери на било која програма за ликовна уметност во Европа. Ние, исто така имаат голем број на вработени кои објавуваат теоретска и критички текстови за филмот.... [-]


MSc

Msc во компјутерската когнитивна неврологија

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Обединетото Кралство London

Оваа Мастер програма ќе поттикне нова генерација на научници кои ќе бидат обучени и во двете neurocomputational моделирање, како и когнитивни невронски мрежи. [+]

Разбирањето на односот помеѓу мозокот, сознавањето и однесувањето е еден од главните предизвици со кои се соочува научната заедница. Кои нервни процеси лежат во основата на "слободните" одлуки, формирањето на нови сеќавања, појавата на свесно искуство? Компјутерска когнитивна невронаука е млада и возбудлива дисциплина која ги решава овие долгогодишни истражувачки прашања преку интегрирање на компјутерското моделирање со експериментални истражувања.... [-]


Msc во маркетинг и технологија

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Обединетото Кралство London

Магистер по маркетинг и технологија има за цел да се трансформира студентите во уникатно обучени лица кои поседуваат знаење и вештини потребни за да бидат успешни на пазарот во динамични и технологија-управувано индустрии. [+]

Магистер по маркетинг и технологија има за цел да се трансформира студентите во уникатно обучени лица кои поседуваат знаење и вештини потребни за да бидат успешни на пазарот во динамични и технологија-управувано индустрии.

Компаниите како што се Netflix, Airbnb и Tesla имаат едно нешто заедничко: тие се пробиваат со нормите на постојните пазари и вработуваат неконвенционални маркетиншки пристапи управувани од технологија. Традиционалното маркетиншко образование премногу често ги занемарува маркетинг способностите што ги имаат овие компании.... [-]


М-р во когнитивната бихевиористичка терапија (КБТ)

Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London

М-р во когнитивните бихевиористичка терапија (КБТ) има за цел да им обезбеди на студентите со структурирана обука, каде што студентите можат систематски да се здобијат со знаења и вештини потребни за да се практикуваат како Когнитивна бихевиористичка терапевт. [+]

На М-р во когнитивните бихевиористичка терапија (КБТ) има за цел да им обезбеди на студентите со структурирана обука, каде што студентите можат систематски да се здобијат со знаења и вештини потребни за да се практикуваат како Когнитивна бихевиористичка терапевт.

На курсот, студентите ќе бидат во можност да постепено се изгради својата доверба и компетентност да ги земе од почетниците да се акредитирани лекар, и на Британската асоцијација за советување и психотерапија (BACP) и на Британската асоцијација на Когнитивна бихевиористичка и психотерапевти (BABCP).... [-]


Магистер по корисник искуство инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Искуството на корисникот на технологијата зависи од дизајнерскиот и инженерскиот избор што влијае врз нивните интеракции. Новите и идни технологии ќе ги надминат можностите што се достапни денес, така што нашите експерти ќе ви дадат истражување потребни за искористување и промовирање на нови можности во корист на корисниците. [+]

Искуството на корисникот на технологијата зависи од дизајнерскиот и инженерскиот избор што влијае врз нивните интеракции. Новите и идни технологии ќе ги надминат можностите што се достапни денес, така што нашите експерти ќе ви дадат истражување потребни за искористување и промовирање на нови можности во корист на корисниците.

Оваа иновативна програма ќе истражи како луѓето го искусуваат светот околу нив, особено кога ја користат технологијата. Ќе дознаете како секој слој на технологија - од основни хардвер до начинот на кој медиумите се ракува - може да влијае на корисничкото искуство во практичните задачи. Врз основа на ова, ќе ви бидат дадени вештини за трансформирање на корисничките барања во соодветни технички решенија.... [-]


мсц во психологијата на уметноста, невроестетиката и креативноста

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Магистер по психологија на уметноста, невроаететика и креативност е првата постдипломска програма во светот за научно проучување на естетиката и креативноста. [+]

Магистер по психологија на уметноста, невроаететика и креативност е првата постдипломска програма во светот за научно проучување на естетиката и креативноста.

На пресекот на уметноста и науката, програмата ве запознава со психологијата и когнитивната невронаука за тоа како луѓето генерираат нови идеи, како ја цениме убавината и како ги формираме преференциите.

Естетичките и креативните одлуки се релевантни за визуелните и изведувачките уметности и во многу применети и комерцијални контексти, почнувајќи од клинички интервенции до кураторски изложби, од танцова кореографија до маркетинг и рекламирање. Со седиште во Одделот за психологија, во соработка со компјутер, медиуми и комуникации и Институтот за студии за управување, се разбира гради критичко знаење, истражувачки и комуникациски вештини низ уметноста и науката, центрирани околу две клучни теми: психолошки и мозочни механизми за создавање (креативност) и почитување (невроаететика) уметност. Спроведување на истражувачки проект со интердисциплинарен фокус ќе ве подготви за истражување кариера во естетски или креативни науката, кои работат во креативната индустрија, или да се развие вашата уметничка пракса.... [-]


Videos

Welcome to Goldsmiths

Where reputation meets ambition

Goldsmiths campus tour

Student Life at Goldsmiths

Thinking About Studying Abroad? Here's Why You Should

Contact

Goldsmiths University of London

Адреса, линија 1 Goldsmiths, University of London New Cross
SE14 6NW London, England, Обединетото Кралство
Website http://www.gold.ac.uk/
Број на телефон +44 20 7919 7171