INSEEC London

Introduction

Read the Official Description

На Мастерс и INSEEC МБА програми нудат непроценлива можност за дипломирани студенти во високото образование, кои сакаат да се здобијат со стручност, или нови вештини, со цел да го дадат својот профил вистински корпоративен димензија. Студентите можат да изберат меѓу неколку програми се предвидени во 5 градови во Европа: Париз, Бордо, Лион, Лондон и Монако. Стаж од најмалку 5 месеци и тезата на МБА се неопходни за завршување на програмата. Лондон е град кој никогаш не спие и зрачи со атмосферата што угодно луѓето од сите возрасти и начин на живот. Лондон е брзо да стане еден реномиран меѓународен град на модата, архитектура, финансии и технологија. Атракции како што се Лондон око совршено ја илустрира навистина визионерски дух што тече низ нејзините вени. Лондон е, исто така, неверојатна мешавина на култури и идентитети кои живеат заедно и хармонично нудејќи совршеност кулинарски сорта. Лондон е престижна град: модерен, предлагање плетеницата на светски познатиот забава, хотели, музеи и јавни паркови. Тоа е практично невозможно за еден студент да не бидат заведени од страна на плоштади и градини на Кенсингтон и Мејфер, на buskers на Ковент Гарден и уникатните боемска атмосфера на Portobello патот. На INSEEC група неодамна отвори нов кампус помеѓу Regents Park и Оксфорд Стрит. Веб-страницата е погодно и нуди идеална средина во која да учат и да имаат корист од сите дека Лондон има да понуди.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc »

Programs

This school also offers:

MSc

господар на науката во глобалната комуникација

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Обединетото Кралство London

Отворена за луѓе од различни потекла (на пример, маркетинг, литература, економија, право, јазици ...), Мајстор во глобалната комуникација нуди и широка едукација и [+]

Магистер на науки во глобалната комуникација

&nbsp

Отворена за луѓе од различни потекла (на пример, маркетинг, литература, економија, право, јазици ...), на мајстор во глобалната комуникација нуди и широка едукација и можност да се специјализираат во комуникацијата. На класи и проекти, исто така, им даде на студентите можност да ги подобрат своите познавање на англискиот јазик во училницата и во жив град на Лондон, reknowned за нејзината динамика и иновации во областа на комуникација. Програмата ги подготвува студентите за многу стратешки или оперативни позиции во агенции и фирми. ... [-]


господар на науката во меѓународните финансии анализа

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Обединетото Кралство London

Целта на оваа програма е да се пренесат на високо ниво на експертиза во корпоративните финансии и финансиски анализи [+]

Магистер на науки по меѓународни финансии Анализа

&nbsp

Целта на оваа програма е да се пренесат на високо ниво на експертиза во корпоративните финансии и финансиски анализи. Студенти и професионалци Wille истражуваат подлабоко финансиски, сметководствени и правните техники, со цел да се здобијат со солидна експертиза, од суштинско значење за високи позиции. За обука, исто така, подготвува многу степени и / или професионални сертификати (АМФ, CFA, БАТ, итн.) Оваа една година програмата ги комбинира курсеви, главно се изведува од страна на индустријата експерти со долгорочни стажирање кој им овозможува на студентите да ги применат стекнатите knoweldge. Дипломирани студенти се регрутирани како: финансиски аналитичар (купи страна / продаваат страна), кредитен аналитичар, корпорации аналитичар (спојувања и превземања, приватниот капитал, примарни активности, итн), Менаџер на средства, фонд менаџер, финансиски експерт, експерт во недвижности управување со средства, инвестициски советник, експерт во управувањето со ризикот, финансиски комуникација менаџер, согласност менаџер, финансиски менаџмент, и др Курсеви ... [-]


Магистер на науки во бизнис, иновации и entrepreneuriship

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Обединетото Кралство London

Бизнис м-р, иновации и Entrepreneuriship возови претприемачи, стратегија и организација консултанти, проект [+]

Магистер на науки во бизнис, иновации и Entrepreneuriship

&nbsp

Бизнис м-р, иновации и Entrepreneuriship возови претприемачи, стратегија и организација консултанти, проект менаџери и менаџери за продажба. Таа е наменета за научни и / или инженер студентите кои сакаат да се здобијат со стратешки, менаџерски, финансиски, комерцијални и претприемачки експертизи. На програмата ги задоволува потребите на компаниите во обука разноврсна директори во можност да преземе глобалниот одлуки. Таа, исто така обезбедува вистинска додадена вредност во однос на бизнис-проект за развој и создавање бизнис. Курсеви ... [-]


Магистер на науки во маркетинг бренд менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Обединетото Кралство London

Овој мајстор е дизајниран да им помогне на студентите се стекнат со вистинска додадена вредност на пазар каде што е потребно да се направи разлика и подготвува нив за многу стратешки или оперативни позиции во рамките рекламни, или [+]

Магистер на науки во маркетинг бренд менаџмент

&nbsp

Овој мајстор е дизајниран да им помогне на студентите се стекнат со вистинска додадена вредност на пазар каде што е потребно да се направи разлика и подготвува нив за многу стратешки или оперативни позиции во рамките на рекламни или рекламирање и медиумски агенции. На класи и проекти ќе им обезбеди на студентите со можност да ги подобрат своите познавање на англискиот јазик во училницата и во жив град на Лондон, еден од рекламните центри на светот. ... [-]


Магистер на науки во меѓународниот бизнис менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Обединетото Кралство London

Оваа програма е наменета за обука на директори, кои ќе се развива и да успее во сложени, мултикултурна и мултијазична средини [+]

Магистер на науки во Меѓународен Бизнис Оваа програма е наменета за обука на директори, кои ќе се развива и да успее во сложени, мултикултурна и мултијазична средини. Како општо програма во управување и меѓународни работи, тој нуди да студираат на големи странски пазари меѓу: Африка, Кина, Европа и Јапонија. Студентите ги подобрат своите менаџерски и комерцијални однесување. Целосно се предава на англиски јазик, оваа програма е исто така понудени на француски јазик. Дипломирани студенти најчесто работат во увоз / извоз однос или во рамките на мултикултурна тимови. Тие се регрутирани како: Извоз менаџер за продажба, Технички Продај претставник, продажба инженер, извоз асистент, Увоз / Извоз купувачот, извоз претставник, увоз / извоз Површина менаџер, меѓународни амбасадор, Набавка на менаџер, маркетинг менаџер, менаџер на производот. WILLIAM MOORE Програмски директор Оваа програма во Меѓународен Бизнис менаџмент им помага на учениците да се добие добро разбирање на странскиот пазар животната средина и техники на меѓународниот бизнис. Тоа се шири нивната перспектива и способност да се разберат различните предизвиците на меѓународниот бизнис, со цел да се соочиме со нив ефективно. Фокусирана на анализа на специфични пазари, имено американски, европски, јапонски, кинески, Централна и Источна Европа и Африка, оваа програма учи како да управуваат и трговија во меѓународна средина во различни области (политички, правни, финансиски и културни). Специјализирани курсеви и во-длабочината на анализа на студии на случај, исто така, им овозможи на студентите да се развие бизнис сферата знаење и ги покриваат сите предмети во врска со меѓународната трговија, финансирање на надворешната трговија, увоз-извоз законодавство, царинското... [-]


Contact

Адреса, линија 1 INSEEC London 32, Aybrook Street London W1U 4AW UNITED KINGDOM
W1U 4AW London, England, Обединетото Кралство