Leeds Beckett University

Introduction

Read the Official Description

Зошто да изберете Лидс Бекет

Со историја која се протега назад 200 години и е рангирана во топ 4% од универзитетите во светот, тоа е лесно да се види зошто Лидс Бекет универзитет е еден од најпопуларните во Велика Британија. Повеќе од 28.000 студенти студираат на Универзитетот во Лидс Бекет обука во Велика Британија или во странство. Ние нудиме програми основа, додипломски, постдипломски студии, истражувања и учење на далечина, со проектот датуми во септември и јануари.

Поддршка на нашите студенти

Лични помошници рангирана 2-ри во светот 3-ти во Велика Британија за студентски благосостојба Посветен студент Советодавни услуги за меѓународни студенти Надомест попусти неодамна дипломираните студенти и оние кои ги плаќаат своите давачки почетокот

објекти

Пет ѕвездички QS ранг за објекти Нашата библиотека е отворена 24/7, 365 дена во годината Главата врти објекти да ви помогне да добиете најмногу од вашите студии Студии врз за студентски згради рангиран 5-ти во Велика Британија и 6-ти во светот Рангирана 4-та во светот и за виртуелно учење и технологија Место за радиодифузија беше изгласан за најдобар висока зграда во светот од страна на Советот на глобалната архитекти

вработување

Пет ѕвездички QS ранг за вработување На трето место во Англија за дипломирани вработување 96,6% од нашите дипломирани студенти се во работа или понатамошни студии од шест месеци по дипломирањето Топ десет во светот за вработување и работно искуство * Меѓу првите пет универзитети во Велика Британија за производство на дипломци кои одат за да бидат извршни директори работа пласмани се договори со организации како што Дизни, Samsung, Apple, Nike, БМВ и многу повеќе

сместување

Сместување канцеларија рангиран 5-ти во Велика Британија * 11 сали на живеење обезбедување на повеќе од 4.250 соби Загарантирана сместување за сите странски студенти (примена во рокови резервација)

истражувања

Истражување оценето "светски водечки" или "меѓународно одличен" во речиси сите академски дисциплини (истражување совршеност Рамка 2014)

Лидс

Велика Британија е најдобар град за квалитетот на животот (2016 Arcadis одржлив градови означувач) Еден од главните шопинг дестинации на Велика Британија со повеќе од 1.000 продажни места во центарот на градот Повеќе од 60.000 студенти во градот Дом на повеќе од 75 различни националности Се наоѓа во центарот на Велика Британија, за само два часа од Лондон со воз Лидс се служи од страна на Меѓународниот аеродром во Лидс Брадфорд, со летови до 70 дестинации ширум светот.

  • I-дипломиран студент Барометар на есен Бран 2016
This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Гледа Online EMBA » Гледа Online Postgraduate Certificates » Гледа Online MA » Гледа Online MSc » Гледа Health MSc » Гледа Graduate Diplomas » Гледа Certificates » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа Law LLM » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

MA

MArch Architecture

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 2 more

Ова е креативен, студиски фокусиран курс со силна посветеност кон дизајнирање на истражувања. Тој нуди меѓународно трансферибилно архитектонско образование на професионално ниво кое води до квалификација која ги исполнува изјавите од Одборот за регистрација на архитекти (ARB) и од Кралскиот институт за британски архитекти (RIBA) Дел 2. Овој курс е наведен во Комонвелтот асоцијација на архитекти "одобрени курсеви. [+]

Детали за курсот

Ова е креативен, студиски фокусиран курс со силна посветеност кон дизајнирање на истражувања. Тој нуди меѓународно трансферибилно архитектонско образование на професионално ниво кое води до квалификација која ги исполнува изјавите од Одборот за регистрација на архитекти (ARB) и од страна на Royal Institute of British Architects (RIBA) Дел 2. Овој курс е наведен во Комонвелтот асоцијација на архитекти "одобрени курсеви.... [-]


MA англиски: современи култури

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 месеци September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Истражете ја вашата страст за современата литература и начинот на кој таа може да се искористи за да ни помогне нашето разбирање на општеството. Ќе ги испита тековните случувања и критичните прашања во изминатите 30 години литература на курс кој обезбедува меѓународни и крос-културни изгледи. [+]

Детали за курсот

Истражете ја вашата страст за современата литература и начинот на кој таа може да се искористи за да ни помогне нашето разбирање на општеството. Ќе ги испита тековните случувања и критичните прашања во изминатите 30 години литература на курс кој обезбедува меѓународни и крос-културни изгледи.

Без разлика дали вашите интереси лежат во постколонијалниот свет или сте фасцинирани од женското пишување или современата готска литература, овој предизвикувачки курс ќе ви овозможи да ги проучувате најновите количини на поезија, истражувачки култури и да ги истражите романите и филмовите поврзани со тековните дебати. Ќе ги искористите клучните теоретски модели и концепти за да стекнете поголемо разбирање за тоа како ја проучуваме литературата и мотивациите и историските настани кои ги водат авторите што ги избирате да ги читате.... [-]


MA мир и развој

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Обработете ги глобалните предизвици на сиромаштијата и насилството преку поврзување на теоријата и практиката и да направите позитивна разлика во животот на луѓето ширум светот. Ова е вашата прилика да ја развиете вашата свест за односите меѓу мирот, разрешувањето на конфликти и развојот на национално и на меѓународно ниво. [+]

Детали за курсот

Обработете ги глобалните предизвици на сиромаштијата и насилството преку поврзување на теоријата и практиката и да направите позитивна разлика во животот на луѓето ширум светот. Ова е вашата прилика да ја развиете вашата свест за односите меѓу мирот, разрешувањето на конфликти и развојот на национално и на меѓународно ниво.

Ќе ги разгледате прашањата како што се родот, сиромаштијата, вработувањето, човековите права и улогата на граѓанското општество и учеството на заедницата во процесот на донесување одлуки и управување. Од безбедносни закани и тероризам до трговијата со оружје и ненасилните општествени движења, ќе стекнете детален увид во современите глобални прашања. Ќе ги проучувате политичките, економските, културните, еколошките и технолошките промени кои влијаат на одлуките за развој.... [-]


MA музичка продукција

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Изградете го вашето практично и теоретско искуство во креативните и иновативните апликации на музичката технологија во студиска околина. Овој курс ќе ви даде вештини за да ја преземете вашата амбиција понатаму и да ви овозможи со доверба да работите за големи етикети за евиденција и снимање на уметници низ низа жанрови. [+]

Детали за курсот

Изградете го вашето практично и теоретско искуство во креативните и иновативните апликации на музичката технологија во студиска околина. Овој курс ќе ви даде вештини за да ја преземете вашата амбиција понатаму и да ви овозможи со доверба да работите за големи етикети за евиденција и снимање на уметници низ низа жанрови.

Ќе соработувате заедно со искусни индустриски професионалци, истражувајќи ги техничките и креативните аспекти на снимањето, уредувањето, мешањето и мастеринг за да развиете широк спектар на комерцијални и некомерцијални музички резултати.... [-]


MA снимање

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Обединетото Кралство Leeds

Уживајте во рацете на филмови и вистински производство буџети на овој практичен курс. Креативноста и соработката ќе бидат во срцето на вашето учење, кое ќе се одржи во Северното филмско училиште на Универзитетот, кое ќе ви овозможи пристап до индустриска стандардна опрема и капацитети. [+]

Детали за курсот

Уживајте во рацете на филмови и вистински производство буџети на овој практичен курс. Креативноста и соработката ќе бидат во срцето на вашето учење, кое ќе се одржи во Северното филмско училиште на Универзитетот, кое ќе ви овозможи пристап до индустриска стандардна опрема и капацитети.

Информиран од техниките и процесите за професионално производство на филмови, овој курс ќе ви даде можност да стекнете стручно знаење во клучните области, вклучувајќи производство, режија, кинематографија и уредување. Во текот на овој процес на учење, ќе имате поддршка од наставниот тим со тековно и обемно искуство во индустријата.... [-]


MA Урбан дизајн

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Урбаниот дизајн ги обединува професионалци од широк спектар на позадини кои ја делат страста за подобрување на дизајнот на нашите урбани средини. [+]

Урбаниот дизајн ги обединува професионалци од широк спектар на позадини кои ја делат страста за подобрување на дизајнот на нашите урбани средини. Без разлика дали сте студирале планирање на градот, географија, ликовна уметност, инженерство, архитектура или пејзаж дизајн, овој курс ќе ви даде можност да работат во средина за соработка, испитувајќи ги конвенционалните претпоставки за урбанистички дизајн. Ќе ги проучувате најновите методи и теории за дизајн кои се однесуваат на урбаните средини, истражување на развој и решавање на проекти и фокусирање на постигнување на одржливоста на животната средина. Ќе го градиме вашето разбирање на еколошките, управувачките, социјалните и економските принципи кои придонесуваат кон еколошки и одржлив развој. Вие ќе бидете охрабрени да ги примените вашите вештини за дизајнирање за проекти во живо. Со работа со студентите за пејзажна архитектура и урбанистичко планирање ќе ги разгледате информациите што ги даваат вистински клиенти, развивање на вашата способност да работите како дел од тимот и да дадете значителен придонес за иновативните дизајни. Претходните студенти го истражуваат потенцијалот за промовирање на урбаното земјоделство и развој на зелени површини во соработка со групи од заедницата во Лидс. Ова е флексибилен студиски курс, кој ќе ви даде можност да работите и да учат од учениците од различни средини, да разменуваат искуства и да градат професионални мрежи. Таа е исто така акредитирана од Кралскиот градски институт за планирање и ќе ве подготви за професионално членство. Горди сме што славиме 50-годишната архитектура на пејзажот на Leeds Beckett University .... [-]


М-р архитектура

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Ако сакате да се занимавате со дизајн специјалист во рамките на архитектурата, овој пост-професионален студиски курс ќе ви помогне да развиете експертски пристап во архитектонското размислување и извршувањето на дизајнот. Тој нуди архитектонски дизајн студии во однос на јавниот простор и прашањето за граѓанска дизајн. [+]

Детали за курсот

Ако сакате да се занимавате со дизајн специјалист во рамките на архитектурата, овој пост-професионален студиски курс ќе ви помогне да развиете експертски пристап во архитектонското размислување и извршувањето на дизајнот. Тој нуди архитектонски дизајн студии во однос на јавниот простор и прашањето за граѓанска дизајн.

Ќе ги истражите меѓународните перспективи во рамките на дизајнот и ќе бидете охрабрени да развиете возбудливи предлози предводени од дизајнот кои се однесуваат на теми како што се историја на градови и градски дизајн, еколошка одржливост, урбана географија, филозофии на политичкиот простор и влијанието на сегашните и идните економии.... [-]


М-р за односи со јавноста и стратешка комуникација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Се стекнат со експертиза за да работат во глобалната економија и да ги развиете вештините за пишување и презентирање за да се вклучите со публика низ целиот свет на овој акредитиран курс. [+]

Детали за курсот

Се стекнат со експертиза за да работат во глобалната економија и да ги развиете вештините за пишување и презентирање за да се вклучите со публика низ целиот свет на овој акредитиран курс.

Употребата на интернет, мобилната технологија и социјалните медиуми има огромно влијание врз нашите животи и начинот на кој комуницираме? информациите се доста буквално достапни на нашите прсти и зборот на уста се шири побрзо од кога било досега. Овој тренд води до поголема побарувачка за професионалци за комуникации кои можат да планираат стратешки ПР кампањи и да спроведат социјални медиуми и вирусни кампањи со цел да ги привлечат бизнисите напред во дигиталната ера.... [-]


М-р меѓународна комуникација

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Leeds

Стане ефикасна комуникација лекар со експертиза и доверба да работат во меѓународен амбиент. Ќе научите како да работите со клиентите за да креирате практични комуникациски решенија во приватниот, јавниот и волонтерскиот сектор низ целиот свет. [+]

Детали за курсот

Стане ефикасна комуникација лекар со експертиза и доверба да работат во меѓународен амбиент. Ќе научите како да работите со клиентите за да креирате практични комуникациски решенија во приватниот, јавниот и волонтерскиот сектор низ целиот свет.

Курсот е дадено од четири европски универзитети? Leeds Beckett University , Универзитетот за применети науки Ханце во Холандија, ИУЛМ во Италија и Универзитетот Вилнус во Литванија? кои сите се специјализирани за професионални комуникации и односи со јавноста.... [-]


М-р меѓународна политичка економија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години January 2019 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Стекнат сеопфатно разбирање за влијанието на глобализацијата и за предизвиците со кои се соочува процесот на подлабока економска интеграција. [+]

Детали за курсот

Стекнат сеопфатно разбирање за влијанието на глобализацијата и за предизвиците со кои се соочува процесот на подлабока економска интеграција.

Ќе ги анализирате различните прашања како што се менување на природата на меѓународната конкуренција, трговијата, миграцијата и глобалното владеење. Ќе го проширите своето знаење за современата политичка економија и ќе ја истражувате глобалната потрошувачка како двигател на растот. Ќе расправате за финансиската криза во 2008 година, разговарајќи за тоа како започна, за дефинирањето на кризата и за тоа како светот реагира.... [-]


М-р Меѓународна пракса за човекови права

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години January 2019 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Вклучете се со праксата за човекови права преку поврзување на правните, теоретски и технички вештини и знаења потребни за работа за меѓународни организации кои се борат против неправдата, угнетувањето и прогонството. [+]

Детали за курсот

Вклучете се со праксата за човекови права преку поврзување на правните, теоретски и технички вештини и знаења потребни за работа за меѓународни организации кои се борат против неправдата, угнетувањето и прогонството.

Ќе ги проучувате современите дебати во промоцијата и заштитата на човековите права, истражувајќи ги приказните за прекршувања, азил, надгледување, зачувување на мирот и тортура, кои стојат зад многу од денешните наслови на вести.... [-]


М-р меѓународни односи

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Отвори свет на можности со истражување на некои од најитните предизвици со кои се соочуваат нациите денес. Од климатските промени и конфликти во трговски преговори и социјална нееднаквост, ќе стекнете разбирање на овие предизвици на локално и глобално ниво. [+]

Детали за курсот

Отвори свет на можности со истражување на некои од најитните предизвици со кои се соочуваат нациите денес. Од климатските промени и конфликти во трговски преговори и социјална нееднаквост, ќе стекнете разбирање на овие предизвици на локално и глобално ниво.

Ќе откриете како еволуирал предметот на меѓународните односи, земајќи ги предвид традиционалните теории и како тие се споредуваат со современото размислување и тековните настани. Со проучување на глобалните институции како што се Светската банка, Обединетите нации и ЕУ и улогата што ја играат на политичката сцена, ќе стекнете увид во тоа како тие се справуваат со промените на политичките и социјалните прашања кои влијаат врз донесувањето одлуки на регионално, национално и светско ниво.... [-]


М-р образование

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 36 месеци September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 2 more

Без разлика дали работите во училиште, во болница, во локалната власт или во друга област каде наставата е дел од вашата улога, овој курс значително ќе го развие вашето знаење за тековните истражувања, политики и практики во образованието. [+]

Детали за курсот

Без разлика дали работите во училиште, во болница, во локалната власт или во друга област каде наставата е дел од вашата улога, овој курс значително ќе го развие вашето знаење за тековните истражувања, политики и практики во образованието.

Ќе ги испитате влијанијата кои го обликуваат современото образование, од филозофијата која стои зад наставните методи до владините политики кои ја насочуваат образовната практика низ разни околности, и внатре и надвор од училницата. Ние ќе ви дадеме силна основа во овие области, овозможувајќи ви да стекнете поголемо разбирање за тоа како луѓето учат, како и за тоа како ефективно да предавате и оценувате.... [-]


М-р филмска обработка и изложба

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2019 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Овој иновативен нов курс нуди можност да се здобијат и со виталните вештини и критичката свест неопходна за да се продолжи кариерата во разновидните области на современа филмска обработка и изложба, без разлика дали во рамките на индустријата или во полето на истражување. [+]

Овој иновативен нов курс нуди можност да се здобијат и со виталните вештини и критичката свест неопходна за да се продолжи кариерата во разновидните области на современа филмска обработка и изложба, без разлика дали во рамките на индустријата или во полето на истражување. Ова би можело да вклучи curation во музеј или уметнички центар; фестивалски менаџмент; изложба, и театарска и онлајн; или кино програмирање. Асортиман на пласмани со индустриски партнери, вклучувајќи The Tetley, водечки центар за современа уметност сместен во поранешната пиварница Tetley и Меѓународен филмски фестивал во Лидс, ќе ви овозможи да го видите тоа во акција, обезбедување на практични вештини кои ви се потребни за успешно да се подготвите и изложба на филмови. Модулите базирани на училницата ќе ја објаснат теоријата зад програмирање, архивирање и изложба на филмови користејќи студии на случај, вклучувајќи кино, уметнички галерии и фестивали, меѓу другото.... [-]


Магистер по англиски јазик настава

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 2 more

Ќе стекнете практично искуство во училницата и ќе креирате креативни мултимедијални ресурси и наставни материјали преку практични активности. Ќе има можност да се следи специјалист, како што се англискиот како втор или друг јазик (ESOL), англискиот јазик за академски цели (EAP), настава на англиски јазик на млади ученици (YLs) или обука за наставници и управување со наставата по англиски јазик. [+]

Детали за курсот

Ние обезбедуваме академски и професионален развој за лекари по англиски јазик кои бараат да ги унапредат своите кариери во наставата.

Ќе се стекнете со практично искуство во училницата на курсот преку настава во Лидс, настава на вашето работно место и / или преку набљудување на часови. Ќе ја развивате вашата способност да создавате мултимедијални ресурси и наставни материјали преку практични активности. Ќе има можност да следи специјалист, како што е англискиот како втор или друг јазик, настава на англиски јазик за академски цели, настава на англиски јазик на млади ученици, обука на наставници или управување со наставата по англиски јазик.... [-]


Магистер по пејзажна архитектура

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2  September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Во урбанизираниот пејзаж живееме, секој дел е дизајниран или барем под влијание на човечки суштества. Земете широк поглед или погледнете во детали и ќе видите комплексен жив организам кој е платното за пејзажна архитектура. [+]

Детали за курсот

Во урбанизираниот пејзаж живееме, секој дел е дизајниран или барем под влијание на човечки суштества. Земете широк поглед или погледнете во детали и ќе видите комплексен жив организам кој е платното за пејзажна архитектура.

На овој курс, ќе се истражуваат техники кои ќе ви помогнат да станете креативен и рефлективен дизајнер, подготвен да започне наградува кариера како експерт пејзаж архитект.... [-]


Управување со хумани ресурси

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Подобрете ја вашата кариера во управување со хумани ресурси (човечки ресурси), управување со луѓе и развој на луѓето на овој акредитиран курс. [+]

Детали за курсот

Подобрете ја вашата кариера во управување со хумани ресурси (човечки ресурси), управување со луѓе и развој на луѓето.

Ние ќе ви помогнеме да се развиете во критичен, ефикасен и рефлективен практичар со можностите потребни за членство во Институтот за Персонал и Развој (CIPD).

Успеавме да доставуваме програми за персонал и човечки ресурси повеќе од 40 години, а квалитетот на нашата понуда е признаен од страна на CIPD и Агенцијата за обезбедување квалитет за високо образование. Многу големи работодавци во регионот ги поддржаа своите вработени да го преземат овој курс, вклучувајќи ги и Лидс Градскиот совет, Лидс NHS Trust, каналот Траст и Wm Morrisons Супермаркет Саладин.... [-]


MSc

Законот за градежништво

Он-лајн студии Дел-студии 4 години September 2018 Обединетото Кралство Leeds

Градежната индустрија сè повеќе ја препознава важноста на ефикасно и брзо решавање на споровите со цел да се одржат трговските односи и да се задржи паричните текови во рамките на индустријата. Ако сте професионалец кој работи во градежништво, закон или поврзана област, овој курс ќе ја развие вашата способност за решавање на спорови. [+]

Детали за курсот

Градежната индустрија сè повеќе ја препознава важноста на ефикасно и брзо решавање на споровите со цел да се задржат трговските односи и да се задржи паричните текови во рамките на индустријата. Ако сте професионалец кој работи во градежништво, право или поврзана област, овој курс ќе ја развие вашата способност ефикасно да управува со спорови, па дури и да ги решите.... [-]


Креативна технологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Во креативните и медиумските индустрии, мали групи луѓе со силен индивидуален талент често се развиваат во иновативни компании. На овој курс, ќе се развие свој област на експертиза и брус вашата способност да работат креативно со истомисленици професионалци. [+]

Детали за курсот

Во креативните и медиумските индустрии, мали групи луѓе со силен индивидуален талент често се развиваат во иновативни компании. На овој курс, ќе се развие свој област на експертиза и брус вашата способност да работат креативно со истомисленици професионалци.

Опција модули и флексибилен карактер на овој курс ќе ви овозможи да се развие широк преглед на креативната технологија, а исто така специјализирана во областа на вашиот избор. Може да изберете да ги истражите новите 3D техники за компјутерска анимација, да работат на пост-продукција специјални визуелни ефекти или да ги истражуваат иновативните технологии за фотографски визуелни ефекти.... [-]


М-р здравство

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Leeds

Ефективните здравствени и безбедносни практики се составен дел на успехот на секоја организација. Без разлика дали работите како оперативен менаџер, канцелариски менаџер, инженер или техничар, ќе бидете вклучени во воспоставувањето и одржувањето на безбедна работна средина. [+]

М-р здравство

Детали за курсот

Ефективните здравствени и безбедносни практики се составен дел на успехот на секоја организација. Без разлика дали работите како оперативен менаџер, канцелариски менаџер, инженер или техничар, ќе бидете вклучени во воспоставувањето и одржувањето на безбедна работна средина. Ние ќе го развиеме вашето знаење за тоа како различни организации користат различни нивоа на безбедносни процедури и ќе го процените нивното влијание врз компанијата како целина.... [-]


М-р информации и технологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Дизајниран да одговори на амбициите на владата за пополнување на сегашниот дигитален јаз, овој курс ќе ви овозможи специјализирани вештини за ИТ потребни за успех во индустријата. Ќе научите да се занимавате со комплексни ИТ прашања систематски и креативно, подобрување на вашата способност да се оцени и примени напредни теории и техники во голем број ситуации. [+]

Детали за курсот

Дизајниран за да одговори на амбициите на владата за пополнување на тековниот дигитален јаз, овој курс ќе ви овозможи специјализирани вештини за ИТ потребни за успех во оваа индустрија. Ќе научите да се занимавате со комплексни ИТ прашања систематски и креативно, подобрување на вашата способност да се оцени и примени напредни теории и техники во голем број ситуации.... [-]


М-р менаџмент и меѓународен бизнис

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Додајте менаџерски знаења и способности на вашите вештини за да ви овозможите за лидерски улоги во она што кариера ќе одлучите да ја фатите. [+]

Детали за курсот

Додајте менаџерски знаења и способности на вашите вештини за да ви овозможите за лидерски улоги во она што кариера ќе одлучите да ја фатите.

Ќе ги научите широките принципи за управување со бизнисот што ќе ве применат во јавниот, приватниот и добротворниот сектор. Со посебен фокус на меѓународниот бизнис, ќе развиете глобален изглед и ќе стекнете разбирање за тоа како поголемите организации со меѓународно присуство успешно се натпреваруваат низ различни култури и економски средини.... [-]


М-р менаџмент и финансии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Стекнат темелно разбирање на основни бизнис и принципи на управување, вклучувајќи стратешки менаџмент и организациски анализи. Ќе се развие вашето лидерство, критичко размислување и аналитички вештини за да се постигне конкретни бизнис цели и да одговори на бизнис-критични предизвици. [+]

Детали за курсот

Стекнат темелно разбирање на основни бизнис и принципи на управување, вклучувајќи стратешки менаџмент и организациски анализи. Ќе се развие вашето лидерство, критичко размислување и аналитички вештини за да се постигне конкретни бизнис цели и да одговори на бизнис-критични предизвици.

Финансискиот специјалист ќе ве запознае со основите на организациските финансии и како да ги користиме финансиските информации за поддршка на деловните одлуки.... [-]


М-р Менаџмент на снабдувачки синџири и логистика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Подучени од индустријата специјалисти, ќе се развие вашето разбирање на основни бизнис теми како што се корпоративна стратегија и подобрување на деловните процеси, и ќе стане квалификуван и познава експерт за јавни набавки. [+]

Детали за курсот

Во повеќе меѓусебно поврзана глобална економија, сите бизниси треба да се натпреваруваат во сложените мрежи за снабдување со цел да преживеат и да напредуваат. Ефикасното управување со снабдувачки синџири и логистика е признаено како клуч за одржување конкурентна предност на компанијата, и овој акредитиран курс ќе ви овозможи успешно да преговара за неизвесното економско опкружување кое сега се соочува со бизниси низ целиот свет.... [-]


М-р Меѓународен туризам

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Овој курс ќе ви даде експертиза за вршење на стратешки висок ниво во овие динамични услужни индустрии. Со анализирање на главните влијанија кои влијаат на меѓународните туристички и угостителски деловни средини, ќе стекнете длабоко вкоренето разбирање за прашањата кои во моментов го обликуваат управувањето со големите корпорации на индустријата. [+]

Детали за курсот

Туризмот и угостителството ги прошируваат глобалните индустрии, што резултира со зголемена побарувачка за квалификувани менаџери да водат и развиваат меѓународни организации.

Овој курс ќе ви даде експертиза за вршење на стратешки висок ниво во овие динамични услужни индустрии. Со анализирање на главните влијанија кои влијаат на меѓународните туристички и угостителски деловни средини, ќе стекнете длабоко вкоренето разбирање за прашањата кои во моментов го обликуваат управувањето со големите корпорации на индустријата.... [-]


М-р меѓународно банкарство и инвестиции

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Изградба на вашиот постоечки знаења за финансии и економија со темелно испитување на меѓународно банкарство и инвестиции. Ќе дознаете за банкарските прописи низ целиот свет и како економските фактори можат да влијаат врз инвестицискиот раст и финансиската стабилност. Ќе се истражуваат теории релевантни за разбирање на тековната индустрија практики во Велика Британија и подалеку. [+]

Детали за курсот

Изградба на вашиот постоечки знаења за финансии и економија со темелно испитување на меѓународно банкарство и инвестиции. Ќе дознаете за банкарските прописи низ целиот свет и како економските фактори можат да влијаат врз инвестицискиот раст и финансиската стабилност. Ќе се истражуваат теории релевантни за разбирање на тековната индустрија практики во Велика Британија и подалеку.... [-]


М-р одговорен туризам менаџмент

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 2 more

Овој курс помага да се исполнат бараната побарувачка за менаџери со способност за спроведување на одговорни стратегии за туризам во рамките на маркетинг, операции и развој на производи. [+]

Детали за курсот

Во рамките на туристичката и туристичката индустрија, се повеќе се фокусира на потребата да се прифатат одговорни деловни практики кои го подобруваат квалитетот на животот на заедниците и ќе ја зачуваат животната средина и локалните култури. Овој курс помага да се исполнат бараната побарувачка за менаџери со способност за спроведување на одговорни стратегии за туризам во рамките на маркетинг, операции и развој на производи.... [-]


М-р професионална терапија (пред-регистрација)

Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2019 Обединетото Кралство Leeds

Се стекнат со вештини за да станат професионален терапевт за професионална работа, способен да ја достави и оцени професионалната терапија во низа поставувања. [+]

Детали за курсот

Се стекнат со вештини за да станат професионален терапевт за професионална работа, способен да ја достави и оцени професионалната терапија во низа поставувања.

Оваа програма е поткрепена со разбирање на луѓето како професионални суштества, односот помеѓу окупацијата и здравјето, модели на окупација, професионални науки и професионална правда.

Ќе научите како да ги спроведете проценките на професионалната терапија и интервенции со луѓе од целиот животен век и со низа физички, ментални и социјални потешкотии, како што се деменција, мозочен удар, бездомнини или невработеност. Вашето учење ќе вклучува упатства засновани на проблеми, клубови за списанија, креативни и практични сесии, самостојно учење и истражување. Од вас ќе треба да преземете најмалку 1.000 часа професионална пракса под надзор и насока на искусни професионални терапевти.... [-]


М-р Спорт и вежба медицина

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Интересот за спорт и вежбање во Велика Британија е значително зголемен, а оние кои работат во индустријата бараат разновиден сет на вештини. Овој курс ќе ви овозможи да го примените вашето знаење од областа на науката и медицината за да им помогнете на спортистите да закрепнат од повреда и да го достигнат својот физички врв и исто така да им помогнат на општата популација во одржувањето на здрави животни стилови. [+]

Детали за курсот

Интересот за спорт и вежбање во Велика Британија е значително зголемен, а оние кои работат во индустријата бараат разновиден сет на вештини. Овој курс ќе ви овозможи да го примените вашето знаење од областа на науката и медицината за да им помогнете на спортистите да закрепнат од повреда и да го достигнат својот физички врв и исто така да им помогнат на општата популација во одржувањето на здрави животни стилови.... [-]


М-р спорт и вежбање терапија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Вежбате во динамичното поле на специјализирана спортска грижа, можете да најдете работа со елитните спортисти или водење сопствен бизнис за спортска терапија. [+]

Детали за курсот

Вежбате во динамичното поле на специјализирана спортска грижа, можете да најдете работа со елитните спортисти или водење сопствен бизнис за спортска терапија.

Ќе ги проучувате теориите кои ја поткрепуваат практичната примена на спортската терапија. Ќе имате пристап до специјализираните ресурси на Универзитетот и ќе можете да се потпрете на значителна експертиза на нашите спортски и здравствени академици за понатамошно подобрување на вашето знаење.... [-]


Магистер Маркетинг и дигитална стратегија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2019 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Дизајнирано за да ви даде во-длабочината на разбирање на брзо се развива областа на дигитален маркетинг, овој курс, исто така, ќе ви даде вештини за истражување и изготвување на ефективни стратегии за да се обезбеди организации да останат конкурентни и да стигнат до новата публика во предизвикувачки економска клима денес. [+]

Детали за курсот

Дизајнирано за да ви даде во-длабочината на разбирање на брзо се развива областа на дигитален маркетинг, овој курс, исто така, ќе ви даде вештини за истражување и изготвување на ефективни стратегии за да се обезбеди организации да останат конкурентни и да стигнат до новата публика во предизвикувачки економска клима денес.

Ќе развиете детално разбирање на потрошувачките мотивации и навики, и ќе ги истражите начините за зголемување на лојалноста на брендот и уделот на пазарот преку употреба на најновите дигитални технологии и платформи низ сите маркетинг канали. Ова богат теоретски и практични знаења ќе ви обезбеди вредни вештини и ќе се осигура дека може да направи значаен и мерлив придонес за профитабилноста на вашиот работодавец.... [-]


Магистер Маркетинг и дигитална стратегија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2019 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Дизајнирано за да ви даде во-длабочината на разбирање на брзо се развива областа на дигитален маркетинг, овој курс, исто така, ќе ви даде вештини за истражување и изготвување на ефективни стратегии за да се обезбеди организации да останат конкурентни и да стигнат до новата публика во предизвикувачки економска клима денес. [+]

Детали за програмата

Дизајнирано за да ви даде во-длабочината на разбирање на брзо се развива областа на дигитален маркетинг, овој курс, исто така, ќе ви даде вештини за истражување и изготвување на ефективни стратегии за да се обезбеди организации да останат конкурентни и да стигнат до новата публика во предизвикувачки економска клима денес.

Ќе развиете детално разбирање на потрошувачките мотивации и навики, и ќе ги истражите начините за зголемување на лојалноста на брендот и уделот на пазарот преку употреба на најновите дигитални технологии и платформи низ сите маркетинг канали. Ова богат теоретски и практични знаења ќе ви обезбеди вредни вештини и ќе се осигура дека може да направи значаен и мерлив придонес за профитабилноста на вашиот работодавец.... [-]


Магистерски проект менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Управувањето со проекти традиционално е витален дел од договорните индустрии, како што се инженерството и градежништвото. Организации се повеќе се потпираат на управување со проекти како начин за извршување на важна работа, подобрување на процесите и да им помогнат да ги имплементираат промените. [+]

Детали за курсот

Управувањето со проекти традиционално е витален дел од договорните индустрии, како што се инженерството и градежништвото. Организации се повеќе се потпираат на управување со проекти како начин за извршување на важна работа, подобрување на процесите и да им помогнат да ги имплементираат промените. Проект менаџери сега се вклучени во голем број на организации и сектори, вклучувајќи производство, јавниот сектор, добротворни организации, управување со средства и комунални претпријатија, финансии и управување со здравството.... [-]


Магистерски спортски настани

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Leeds + 1 more

Цртеж на академска и индустриска експертиза од целиот свет, овој курс е дизајниран да ги задоволи барањата на професионалци и организации кои се вклучени во процесот на наддавање и испорака на спортски настани од сите големини - од Олимписките игри до Лидс полумаратот. [+]

Детали за курсот

Цртеж на академска и индустриска експертиза од целиот свет, овој курс е дизајниран да ги задоволи барањата на професионалци и организации кои се вклучени во процесот на наддавање и испорака на спортски настани од сите големини - од Олимписките игри до Лидс полумаратот.

Ќе се осврнете на предизвиците со кои се соочуваат менаџерите на спортски настани, вклучувајќи го и зголемениот притисок за задоволување на барањата на глобалните управувачки тела и како да управуваат со волонтерска работна сила, да обезбедите соодветни пакети за спонзорства, да го намалите ризикот и да обезбедите здравје, безбедност и сигурност на секој учесник.... [-]


Videos

Leeds Beckett University

Contact
Поштенска адреса
International Office
Leeds Beckett University
Carnegie Stand
Headingley Carnegie Stadium
St Michael’s Lane
Leeds

LS6 3BR GB
Адреса на локацијата
Leeds Beckett University
City Campus

Leeds, England, LS1 3HE GB
Social Media
Адреса на локацијата
UK Online, GB