London School Of International Business - LSIB

Introduction

Read the Official Description

НАША ЦЕЛ

Обезбеди флексибилни онлајн учење кој им помага во постигнување на професионални бизнис квалификации, секаде и во секое време и да ги преземат кариера до нови височини.

Кој треба да ги извршуваат нашите курсеви?

Успешни менаџери, менаџери и професионалци кои сакаат да напредуваат во својата кариера. Амбициозни луѓе кои сакаат да се брза песна одбраната на нивните кариера Оние кои сакаат да се започне нов потфат или да преземе сегашната, на повисоко ниво.

Развој на кариера

Обука со LSIB ви дава можност да се развие вашето знаење на бизнисот и информатичката технологија и да ви помогне да се зголеми вашиот клучните компетенции - така ќе се стекнат со вештини за да се справи поефикасно работа на проекти и ситуации. Програми кои се нудат да ви помогне да стигнат до потенцијалот да заработат промоција со помош на нашата држава на уметноста платформа онлајн учење и да заработи диплома или квалификација ниво Мастер.

Студијата секаде и секогаш

Ние во LSIB ви нудиме флексибилни студиски опции. Користење на нашата онлајн модели ќе имаат предност на учење без да остават вашата земја и се уште се постигнат степен од утешува на вашиот дом или канцеларија.

Нашите програми се многу флексибилни и изборни единици ви овозможи да се специјализираат во области кои особено ќе ве интересира. Вие може да студира на модули / единици во секој ред.

поддршка

Како LSIB студентите ќе имаат пристап на сеопфатна поддршка во форма на онлајн материјали. Нашите студенти да комуницирате преку интернет форуми, како што се Фејсбук и Твитер.

КВАЛИТЕТ

Може да биде многу сигурен во врска со калибар од квалификациите ќе добиете, како и сите LSIB квалификации се признати од целосно и акредитирана од страна на надлежните органи се осигура дека квалификацијата оствари се добро прифатени.

Рентабилно и висока вредност

LSIB напори да се осигура дека неговата цена на своите програми се секогаш како прифатлива што е можно без да се загрозат на стандардите на своето образование. Програмите се целосно акредитирана и прифатени во целиот свет.

За реализација на нашите врвни квалитетни програми што ги користат нашите е-учење платформа, исто така, се нарекува учење систем за управување како што е нашата виртуелна платформа за учење. Нашата платформа за учење има сите потребни алатки за реализација на онлајн-едукација од светска класа. Ние нудиме широк спектар на бизнис квалификации, која ги задоволува потребите за учење на студентите како тебе, во целиот свет. Овие професионални квалификации се дизајнирани да ги задоволат барањата на работодавците.

Може да бидат или веќе во вработувањето и сакаат да ја продолжат својата кариера со проучувањето професионална квалификација ние сигурно може да ви помогне да се постигне ова. Без оглед на своите цели се, LSIB е тука да ви помогне и да ви помогне да стигнат до нив. Придобивките од нашите курсеви се како што следува: -

Професионална

Нашите квалификации ви даде вештини за да успее и да направат разлика на работното место. Ние нудиме програми кои се движат од бизнис менаџмент во информатичка технологија - испорачани 100 проценти онлајн.

Достапен

Нашите програми се многу прифатлива во споредба со другите и може да ви помогне да заштедите илјадници фунти на тој начин да нудат повисоки се враќа на вашите инвестиции.

Признати & Висококвалитетен

Нашите квалификации се признати и акредитиран од страна на колеџи, универзитети, работодавачите и владите од целиот свет. Програми кои се нудат се со висок квалитет во однос на наставниот план (што се ажурираат редовно, како на барањата на корпоративниот свет) и испорака преку нашиот онлајн систем за управување со учење.

Поедноставен и флексибилен

Вие може да студира на нашите програми на интернет или преку учење од далечина од утешува на вашиот дом или канцеларија. Можете да пристапите нашите програми во секое време на денот, без разлика дали сте на работа или на одмор.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа Online Global MBAs » Гледа Online 1-year MBAs » Гледа Online BAs » Гледа Online Bachelor » Гледа Online MA » Гледа Online MSc » Гледа Online Masters »

Contact
Social Media