Loughborough University School of Business and Economics

Introduction

Read the Official Description

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited

Пресилвам вашата кариера на меѓународно акредитирани од Топ-10 Велика Британија бизнис училиште само 90mins од Лондон и опкружен со прекрасни англиски село.

Искуство Loughborough

Ова е нашиот е фантастично место да учат. Нашата атрактивна кампусот еден сајт обезбедува средина која е стимулирање и поддршка, нудејќи капацитети првата стапка и за учениците и персоналот. Постои вистинска гордост на Универзитетот која допира сите поврзани со него. Ова е нашиот е познат во Велика Британија поради тоа што понуди фантастичен студентот искуство и е именуван за најдобар студент Искуство на Англија за непредвидени шест години по ред.

Водечка бизнис училиште

Постојано рангирана како топ-10 Велика Британија бизнис училиште за менаџмент, сметководство и финансии, како и управување со информации од страна на националните табели, Loughborough е еден од само 1% од бизнис училишта во светот да се одржи AACSB, EQUIS и AMBA акредитација.

Ние сме посветени на нашата мисија за "Трансформација на пракса, Инспиративна на Победниците на Куповите, етос кој вози сè што правиме, од академски совршеност за поддршка на студентот. Ова, заедно со нашите меѓународни акредитации и 400 + глобалните корпорации контакти обезбедува нашите квалификации се почитуваат од страна на работодавците ширум светот.

Нашите постдипломски програми

Ние нудиме богат спектар на постдипломски програми кои се движат од предавал мајстори, докторски и МБА програми, да се кратки курсеви и извршната власт образование, со предмети опфаќа менаџмент, маркетинг, финансии, банкарство, економија и управување со информации. Сето ова придонесува за жива и поддржувачка средина за учење во рамките на Школата.

Програми нашите научи сите да имаат меѓународна фокус "реалниот свет", кој се осврнува на предизвиците на глобализацијата и современите прашања со кои се соочува организации, креатори на политики и за физички лица. Многу од нашите академици, имаат од прва рака искуство во бизнис, финансии и управување или владини имаат советодавна улога, помагајќи им да ја креира политиката во приватниот и јавниот сектор. Како такви, ние ќе ви овозможат со вештини за доживотно и знаења кои ќе ви служи добро во својата кариера или да ви овозможи да продолжи со други студија и истражување.

Развојот на својата кариера

Со повеќе од 400 глобалните корпоративни партнерства, нашето учење е информиран од страна на најновите најдобра пракса и истражување, обезбедување на тоа што е комерцијално релевантни и академски ригорозни. Како меѓународно акредитирани училиште, нашата кариера-подобрување на постдипломски програми се почитуваат од страна на работодавците и ќе ви помогне да постигнете вашата кариера аспирации. Сите нашите постдипломски студенти имаат пристап до нашите наградуваниот кариери услуга, нивната глобална база на податоци за слободни работни места со водечките работодавци во светот, и една од најголемите саеми за кариера во Велика Британија, со седиште токму тука на кампусот.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Economics and International Business

Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Обединетото Кралство Loughborough

[+]

ТОЕФЛ со вкупен резултат од 92, а не под-тест резултат под 22

Понатаму Можности за кариера

Дипломираните студенти ќе бидат опремени за кариера во меѓународниот бизнис, менаџмент и стратегија консалтинг, и индустријата. Потенцијални кариера дестинации за меѓународен бизнис економисти вклучуваат управување во мултинационални корпорации, меѓународни организации, индустријата здруженија и бизнис и меѓународно ориентирана владини институции.... [-]


анализатор на бизнис консалтинг

Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Loughborough

Оваа програма е идеална ако сакате да го користите вашиот аналитички вештини за да се изведе и да добијат корисни увид од големи количини на податоци. Опремување на вас со ригорозни моделирање и консултантски вештини потребни за да се разбере, управување и да се комуницира корисни увид од "големи податоци", се подготвува да ги информира деловни одлуки или на владините политики. [+]

Оваа програма е идеална ако сакате да го користите вашиот аналитички вештини за да се изведе и да добијат корисни увид од големи количини на податоци.

Опремување на вас со ригорозни моделирање и консултантски вештини потребни за да се разбере, управување и да се комуницира корисни увид од "големи податоци", се подготвува да ги информира деловни одлуки или на владините политики. Како таква, ќе се развие вештини високо ценет од страна на работодавците во економија на знаење денес.... [-]


банкарството и финансиите

Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Loughborough

Нашите магистер по банкарство и финансии програма ќе ви овозможат со практични вештини за да се разбере и модел на банкарство и финансиски пазари, со користење на алатки на економијата. Таа е идеална за оние кои сакаат да продолжи кариера во финансиските услуги, меѓународните финансиски менаџмент, или централното банкарство и финансиска регулатива. [+]

Нашите магистер по банкарство и финансии програма ќе ви овозможат со практични вештини за да се разбере и модел на банкарство и финансиски пазари, со користење на алатки на економијата. Ќе научите како активностите на владите, фирмите, домаќинства и финансиски посредници на националните и глобалните финансиски пазари, обврзници, и девизи.

Во прилог на ова, ќе бидат изложени на теоријата и практиката на банкарските кредити и заеми, како и управување со ризик финансиска институција. Оваа програма е идеална за оние кои сакаат да продолжи кариера во финансиските услуги, меѓународните финансиски менаџмент, или централното банкарство и финансиска регулатива.... [-]


економија и бизнис стратегија

Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Обединетото Кралство Loughborough

Нашите Магистер по економија и бизнис стратегија програма ќе ви овозможи да ги применат алатки за економија и стратегија да се влијае на бизнис перформансите и да се развијат стратешко размислување и донесување одлуки во конкурентна бизнис околина. [+]

Нашите Магистер по економија и бизнис стратегија програма ќе ви овозможи да ги применат алатки за економија и стратегија да се влијае на бизнис перформансите и да се развијат стратешко размислување и донесување одлуки во конкурентна бизнис околина.

На програмата ќе ви овозможат со вештини за професионален бизнис економист, за кариера во бизнисот, владата, регулатива, меѓународни организации и за повисоки награди со истражување.... [-]


економија и финансии

Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Loughborough

Нашите специјализирани Магистер по економија и финансии нуди возбудлива можност за вас да се добие увид во неодложните економски прашања на нашето време и да научат како да се оцени, да се прилагодат и да ги применуваат современите макроекономски и микроекономски модели за да се трансформира организациски или политиката на владата. [+]

Нашите специјализирани Магистер по економија и финансии нуди возбудлива можност за вас да се добие увид во неодложните економски прашања на нашето време и да научат како да се оцени, да се прилагодат и да ги применуваат современите макроекономски и микроекономски модели за да се трансформира организациски или политиката на владата.

На кратко, таа е дизајнирана да ви овозможат со вештини за професионален економист, за кариера во владата, меѓународните организации, бизнис, или како подготовка за докторски студии.... [-]


за управување со

Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Loughborough

Нашите управување со програмата е одличен можност за дипломирани студенти кои сакаат да ги развијат практични, функционални знаења и деловни вештини да ги подобрат своите можности за вработување. [+]

Нашите управување со програмата е одличен можност за дипломирани студенти кои сакаат да ги развијат практични, функционални знаења и деловни вештини да ги подобрат своите можности за вработување.

Програмата има за цел да се развие разбирање на клучните аспекти на управување со бизнисот, и да се изгради на вештини и компетенции соодветни за средно ниво на менаџмент и за висок улоги. Тоа е особено погоден за студенти кои се преземени за не-бизнис степени или кои сакаат да ги зајакнат своите деловни знаења.... [-]


корпоративните финансии

Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Loughborough

Ова е применета програма која им нуди на студентите со знаења и вештини за работа во корпоративните финансии улоги. Тоа е комбинација на ригорозни академски содржини со практична примена. [+]

Ова е применета програма која им нуди на студентите со знаења и вештини за работа во корпоративните финансии улоги. Тоа е комбинација на ригорозни академски содржини со практична примена.

Корпоративните финансии опфаќа различни теми како што се спојувања и превземања, издавање на капитал, управување со готовина, корпорации исплата политика, управување со странски изложеност размена и извршната власт надоместок.... [-]


Магистер по бизнис психологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 4 години October 2018 Обединетото Кралство Loughborough + 1 more

Оваа програма е особено погоден за студентите кои сакаат да се развие кариера во персонал функции, управување со човечки ресурси улоги или како бизнис консултанти во области како што се избор и проценка, организациски развој и промени и развој на вработените. [+]

Оваа програма е особено погоден за студентите кои сакаат да се развие кариера во персонал функции, управување со човечки ресурси улоги или како бизнис консултанти во области како што се избор и проценка, организациски развој и промени и развој на вработените.

Подучени од искусни истражувачи и практичари, студентите им се дава во-длабочината на обука за да им овозможат да се примени психолошките теории и истражувања да влијаат и да ги информираат на низа важни бизнис одлуки и да работат ефективно на сите нивоа во рамките на организациите.... [-]


маркетинг

Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Loughborough

Оваа програма нуди возбудлива можност за дипломирани студенти со интерес за маркетинг и управување да се развие длабоко разбирање на маркетинг теорија и пракса. [+]

Оваа програма нуди возбудлива можност за дипломирани студенти со интерес за маркетинг и управување да се развие длабоко разбирање на маркетинг теорија и пракса.

Во текот на годината ќе ги откријат тајните зад ефективна стратешки маркетинг менаџмент во глобалниот пазар, учење на техники кои се користат во спроведување и анализа на истражување на пазарот, и да се истражуваат на маркетинг микс во меѓународен контекст.... [-]


работа психологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 4 години October 2018 Обединетото Кралство Loughborough + 1 more

Ова BPS акредитирани програма е особено погоден за студентите со диплома за додипломски студии по психологија, кои сакаат да се развие кариера како професионален психолог. [+]

Ова BPS акредитирани програма е особено погоден за студентите со BPS акредитирани диплома за додипломски студии по психологија, кои сакаат да се развие кариера како професионален психолог.

Тоа е исто така погоден за оние кои сакаат да ги применат своите знаења на психологијата во кадровските функции, улоги во управување со човечките ресурси или како бизнис консултанти во областите како што се избор и проценка, организациски промени и развој и развој на вработените.... [-]


работните односи и управување со човечки ресурси

Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Loughborough

Оваа програма е особено погоден за студентите кои сакаат да се здобијат со во-длабочината на разбирање на полето на работните односи, како подготовка за кариера во работните односи, работните односи или сродни полиња. [+]

Оваа програма е особено погоден за студентите кои сакаат да се здобијат со во-длабочината на разбирање на полето на работните односи, како подготовка за кариера во работните односи, работните односи или сродни полиња.

Во прилог на обезбедување на студентите со темелна основа во теоријата и практиката на работните односи е предвидено дека по завршување на програмата, студентите, исто така, ќе ги задоволи барањата на знаење за експерт членство на Институтот за кадри и развој (CIPD), професионални тело за човечки ресурси, работните односи и сродни професии во Велика Британија.... [-]


управување со информации и бизнис технологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 4 години October 2018 Обединетото Кралство Loughborough + 1 more

Изработено со индустријата и комерцијално релевантни, оваа програма има за цел да произведуваат дипломирани студенти кои имаат стекнато разбирање на професионални, раководни и технички димензии на управување со информации и бизнис технологија. [+]

Развиена заедно со индустријата да биде комерцијално релевантни, нашите специјалист програма е дизајнирана да се произведуваат дипломирани студенти кои се разбере професионални, раководни и технички димензии на управување со информации и бизнис технологија.

Во моментов постои недостаток на хибридни менаџери во индустријата и оваа програма е развиена специјално за решавање на овој јаз.... [-]


управување со човечките ресурси

Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Loughborough

Оваа програма е особено погоден за студентите кои сакаат да се развие кариера во HRM или сродни полиња на менаџментот. [+]

Оваа програма е особено погоден за студентите кои сакаат да се развие кариера во HRM или сродни полиња на менаџментот.

По завршувањето на програмата, се очекува дека студентите ќе ги задоволи барањата на знаење за експерт членство на Институтот за кадри и развој (CIPD).

Подучени од академици и со силна учинокот во HRM поврзани со истражување и практично искуство како менаџери за човечки ресурси, на програмата се фокусира на развивање на критичко размислување и аналитички вештини заедно на повеќе практични вештини потребни за кариера во управувањето со луѓе.... [-]


финансии

Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Loughborough

Ова е применета, широка мајстори во финансии програма која им нуди на студентите со знаења и вештини за работа во финансии. Наставата се базира на двете истражувања меѓународно признати и широко реалниот свет практично искуство на Loughborough факултет. [+]

Ова е применета, широка мајстори во финансии програма која им нуди на студентите со знаења и вештини за работа во финансии.

Наставата се базира на двете истражувања меѓународно признати и широко реалниот свет практично искуство на Loughborough факултет.

Ќе стекнат разбирање на двете корпоративните финансии и инвестиции предмети. Ова ги опфаќа инвестиции теми како што се средства цените и избор на портфолио, како и теми за финансии корпорации како што се трошоците на капиталот и дивиденда политика.... [-]


финансии и инвестиции

Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Loughborough

Ова е применета програма која им нуди на студентите со знаења и вештини за работа во инвестиции улоги. Проучување инвестиции покренува некои интересни прашања, како што зошто луѓето тргуваат толку многу, дали најдобрата инвестиција стратегија е едноставно да се следи индекс на берзата, како ризик треба да се мери и како средства треба да се цени. [+]

Ова е применета програма која им нуди на студентите со знаења и вештини за работа во инвестиции улоги.

Проучување инвестиции покренува некои интересни прашања, како што зошто луѓето тргуваат толку многу, дали најдобрата инвестиција стратегија е едноставно да се следи индекс на берзата, како ризик треба да се мери и како средства треба да се цени.

Овој степен е наменет за кандидатите кои сакаат да работат во рамките на управување со инвестиции, инвестициското банкарство и слични кариери. Програмата се фокусира на двете тргување и управување со портфолио страни за финансии.... [-]


финансии и управување со

Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Loughborough

Нашите финансии и управување со програмата е дизајниран за забрзување на кариерите на дипломирани студенти од не-финансии позадина кои сакаат да работат во финансискиот менаџмент за комерцијални и некомерцијални организации. [+]

Нашите финансии и управување со програмата е дизајниран за забрзување на кариерите на дипломирани студенти од не-финансии позадина кои сакаат да работат во финансискиот менаџмент за комерцијални и некомерцијални организации.

Програмата користи стручноста на нашите реномирани истражувања активни академици да се развие вашето знаење и аналитички вештини во финансии релевантни полиња, и да се осигура дека ќе дипломираат со основните вештини за примена во практична работа средини.... [-]


Videos

Loughborough University - A Year in Review 2015/16

Nina Fozzard, MSc International Management at Loughborough University

Parmdeep Vadesha, The Loughborough MBA

Financial Trading Software at Loughborough University

Alastair Thornton, MSc Finance and Investment at Loughborough University

Zoe Anastasiou, MSc Business Analytics Consulting at Loughborough University

Erin Mcgarrachan, MSc Corporate Finance

Contact

Loughborough University

Адреса, линија 1 School of Business and Economics Loughborough University Loughborough Leicestershire LE11 3TU United Kingdom
LE11 3TU Loughborough, England, Обединетото Кралство
Website http://www.lboro.ac.uk/departments/sbe/pg/
Број на телефон +44 1509 223621