Middlesex University London

Introduction

Read the Official Description

На Middlesex University, нашите студенти да доаѓаат во прв план. Како напред размислување, глобален универзитет, ќе ги поттикне студентите од различни потекла со обезбедување на можности да се открие, форма и да ги развиваат нивните сопствени пат до успехот. Информиран од страна на влијателни истражување, и подучени од меѓународно признати научници и практичари, нашиот широк спектар на современи предмети се во индустријата информирани и практика базирана. Ние испорачуваме реалниот свет вештини и знаења потребни за нашите студенти да се натпреваруваат на глобалниот пазар на труд, постигнат своите амбиции и да се постигне дури и повисоки цели. Ние се наоѓа во северниот дел на Лондон, само 25 минути од центарот на Лондон, давајќи им можност да живеат во една станбена површина без пропуштаа на возбудата на градот на студентите.

За време на вашиот престој тука, ќе се обезбедат сите можности што треба да се изгради уникатен и вреден Универзитетот искуство. Нашите наградуваниот професионалци и иновативна настава ќе ви овозможат со најновите сознанија и реално искуство во индустријата во вашата тема. Како студенти на магистерски, ќе се развие критичко размислување и ние ќе ве охрабри да соработуваат преку академски дисциплини за да се најдат решенија за предизвиците индустрија. Работодавците се повеќе се бараат дипломирани студенти со меѓународна ум-сет и гордост во себе на обезбедување на вистински глобален образование, подготовка на нашите студенти како модерна, претприемнички граѓани.

Нашите заеднички пристап и силна индустрија врски значи наставната програма е обликувана од реалниот свет потребите на индустријата, што претставува многу можности да се здобијат со непроценливо практично искуство и студенти дипломираат со задоволство на знаејќи дека тие се веднаш употребим.

Со сигурност да работат во глобалната животна средина и способноста за решавање на тешките проблеми, нашите студенти се развие во креативни, за соработка за дипломирани студенти кои се мошне барани од страна на работодавците ширум светот. "Моето искуство во Middlesex Универзитетот беше многу корисен во сите аспекти на животот. На мултикултурна средина додадена на зачин. Инструктори се високо квалификувани во нивната специфична област и, исто така, носат торба полна со искуство за да дискутираат и да им даде на студентите увид во реалниот свет. Тоа беше многу добро искуство во целина. ", Рече Сагар Amlani, студент р менаџмент.

Имаме неодамна инвестираше над 200 милиони £ во нашата енергична и модерен Лондон кампус, за да се обезбеди да имаат се што ви треба на едно место. Во рамките на оваа средина, ќе најдете инспирација меѓу заедница на студенти кои доаѓаат од повеќе од 150 земји. Ќе се сретнат вработени и алумни од сите делови на светот, која ќе ви помогне да се изгради силна глобална мрежа на пријатели и вредни контакти од различни потекла и култури.

Овде, во Middlesex University ние ќе ви помогне да стане господар во својата професија.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Online BAs » Гледа Online MBA » Гледа Online MA » Гледа Online MSc » Гледа Health MSc » Гледа Health Master » Гледа Health Bachelor » Гледа Postgraduate Diplomas » Гледа Graduate Diplomas » Гледа Postgraduate Certificates » Гледа Certificates » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа Part time MBAs » Гледа Law LLB » Гледа Diplomas » Гледа Law LLM » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

Master in Education (MA)

Студии врз за студентски град Дел-студии 3 - 3 години January 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 1 more

[+]

Учење на нашите курсеви е во голема мера преку работилници, семинари и акција истрага процеси. Во прилог на лице-в-лице состаноци, постои онлајн дискусија на заедницата. [-]

Master in People Management and Development (MA)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

[+]

Во постојано менување на бизнис средина, организации се во потрага за професионалци со хумани ресурси да се биде и експерти во својата област и олеснувачи на промени, овозможувајќи им на вработените да се прилагодат и да се развие во овој предел. Сектор во Велика Британија и во странство е стабилна и неверојатно динамична, зголемување на стратешки, етички и поддршка на политиката за различни бизниси и институции од сите големини.... [-]


Master in Strategic Branding and Stakeholder Communication (MA)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

[+]

Учат од академици како д-р Кит Dinnie и д-р Pantea Foroudi кои се експерти во областа на брендирањето. [-]

Master in Strategic Branding Stakeholder Communication (MA)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство UK Online London + 2 more

Потопување во-длабочината на различните аспекти на брендирање, вклучувајќи и области како што се стратешки бренд за градење, Sonic брендирање и дигитален маркетинг, е олеснета од страна на тим на академици, кои се експерти во областа на брендирање. [+]

Учат од академици како д-р Кит Dinnie и д-р Pantea Foroudi кои се експерти во областа на брендирањето. Курс содржина

Велика Британија и ЕУ

маркетинг директор Рекламен за комуникации [-]

глобалното владеење и м-р одржлив развој

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Квалитетот на владеење се повеќе се признати како централни за одржлив развој, која бара остварување на праведни и легитимни резултати во главните глобални социо-економските и еколошките прашања како што се сиромаштијата, климатските промени, безбедноста на храната и на загубата на биодиверзитетот. [+]

Со подемот на одржлив развој, како главен проблем на меѓународната политичка агенда е од суштинско значење дека глобалното меѓувладини како и владини агенции да имаат пристап до професионалци кои имаат потребните аналитички вештини и знаење да се справат со овие прашања предизвик управување во различни контексти. Степен овој мајстор има за цел да ви овозможи со вештини за да стане таков професионалец - подобрување на вашето знаење и вештини во однос на пристапи и инструменти фокусирани на одржливоста на животната средина и социјалната правда глобалното владеење. ... [-]


господар во ентериери (архитектура и дизајн) степен (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

М-р Ентериери (Архитектура + дизајн) се развива вашето знаење и вештини на просторот и изработка место, со цел да се поттикне вашата креативни иновации во рамките на широк делокруг на дизајнот на просторот. [+]

Зошто треба да учат р Ентериери (Архитектура + дизајн) во Middlesex Во Middlesex ние ја поддржуваме иновативен и креативен пристап кон Ентериери која ви овозможува да истражуваат вашите интереси и подобруваат своите вештини преку експериментирање, истражување и критичка анализа. Флексибилно се дизајнирани да ги задоволат амбициите на студентите од широк спектар на креативни средини нашиот курс ќе ви овозможат со напредни вештини, современи знаења и индустријата увид треба да се развие своја сопствена пракса на професионален стандард.... [-]


господар во меѓународниот туризам и угостителство управување (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Туризмот и угостителството управување е брза и конкурентен пазар. Овој курс ќе се развие знаење и вештини за управување со се потребни за вашата идна кариера туристичката или туризам, додека обезбедување на контекстот и социо-политички анализи што се повеќе потребни во постојано се менува и комплексна животната средина. [+]

Зошто да студирате р / ПГ Потопете / ПГ Серт на Меѓународен туризам и хотелски менаџмент Middlesex University?

туристичката индустрија и туризмот станаа две од главните играчи во меѓународната трговија. Тоа е поради оваа причина ние достави практика базирана на учење што ќе ви овозможат за вработување во областите на мора угостителство, забава, настани и туризмот, како и планирање и регенерација.... [-]


господар во младоста правда, безбедност во заедницата и применети криминологија (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

М-р Млади Правда, заедница безбедност и применета криминологија степен е дизајниран за луѓето кои работат или сакаат да работат во областа на криминалот и кривичната правда. [+]

Зошто да студирате р Млади Правда, безбедност на заедницата, и применета криминологија на Middlesex University?

Дадени од водечките истражувачи и цртање на стручноста на оние кои се во моментов работат во поле, овој степен предвидува двете традиционални академски одредба во форма на предавања, семинари и вежби и можност да преземе една третина од курсот преку работа базирана на учење (за оние кои веќе работат во соодветни контексти) или стажирање со една агенција, како што се Offending тим на младите, дрога и алкохол сервис за поддршка и партнерство за безбедност во заедницата.... [-]


господар во професионалната пракса - уметностите (MA)

Студии врз за студентски град Дел-студии 18 месеци August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 1 more

М-р Професионална пракса (уметност) е многу флексибилна обука наменета за основани професионалци кои работат во културниот и ... [+]

Господар во професионалната пракса - уметностите (MA)

М-р Професионална пракса (уметност) е многу флексибилна обука наменета за основани професионалци кои работат во културниот и креативни индустрии. Таа е развиена особено за да ви овозможи да продолжи да работи и да се интегрираат својата професионална експертиза со академска обука. Покрај тоа, можете да направите барање за академски кредити за вашите претходни професионални достигнувања преку официјалниот преглед на учење, првиот дел од курсот. Ова, тогаш може да ја формираат основата на вашиот голем проект во рамките на својата професионална област. Студентите на курсот се активно се охрабруваат да се вклучат во вмрежување во рамките на својата област, како и комплементарни професии; користење на социјалните медиуми алатки, лице во лице настани и конференции.... [-]


господар во управување со човечките ресурси (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Предизвик, инспиративна и повеќе вредни во денешната глобална работна средина, управување со човечки ресурси (ХРМ) е возбудлива дисциплина за да се господар. Кој има моќ да влијае во насока и успех на една организација, управување со човечки ресурси може да се искористи со голем ефект од различни професионалци, од компанијата директори на раководителите и специјалист за човечки ресурси советници. Без разлика дали сте на почетокот или средината на фази на својата кариера, постдипломски студии на управување со човечки ресурси ќе се подобри вашиот менаџерски способности и можности за кариера во различни видови на организации. [+]

Зошто да студирате р / ПГ Потопете / ПГ Серт менаџмент на човечки ресурси во Middlesex? Акредитирани од страна на Институтот за кадри и развој (CIPD), нашите се разбира привлекува студенти од целиот свет и останува најпопуларната универзитет во Велика Британија за меѓународни студенти да студираат на управување со човечки ресурси, според статистичките податоци Британскиот совет. Тоа е затоа што нашите предводник Курсот опфаќа широк спектар на управување со човечки ресурси вештини и теории, додека обезбедување на можности да се специјализираат во одредени дисциплини управување со човечки ресурси кои се уникатни за Middlesex.... [-]


детска книга илустрација и графички новели ма

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Оваа практика и истражување-базирана програма ќе ви овозможи да истражуваат и да се развие вашиот интерес и вештини во сите форми на наративен и секвенцијален илустрација. Програмата обезбедува жив и креативна атмосфера во која може да произведе книга свој детски, графички роман или илустриран текст за користење на нашата широка објекти, поддржан од страна на различни искусен персонал и професионалци вклучувајќи издавачи, уредници и успешни лекари во оваа област. [+]

Ова е многу практични се разбира дека има за цел да им даде на најдобрите да ги објавуваат во овие области студенти. Курсот е составена од вршење на илустратори со богата и разновидна искуство во овие области и непроценливо увид во сите аспекти на издаваштвото. Курсот ќе се подготви за совети и експертиза за посета на издавачи, писатели, уредници, дизајнери и уметнички директори нудат најдобра можна прилика во навидум непроодни светот на издаваштвото, приказни и книги за деца.... [-]


Законот за животна средина и правда ма

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Уништувањето на животната средина и екосистемите се поголема загриженост од целиот свет. Во прилог на влијанието на климатските промени и намалување на биодиверзитетот, и легални и нелегални криминални активности е предизвик за законските рамки и агенции на национално и на меѓународно ниво на управување. [+]

Овој мајстор 's степен е дизајниран за да се справи со овие прашања и да им овозможат на студентите со знаења и вештини на високо ниво да им се овозможи да се развие професионална кариера во областа на животната средина.

Успешно завршување на курсот ќе се обезбеди да имаат потребните практични знаења и вештини се применуваат за кариера во политиката за животна средина и спроведување на законот, со акцент на можностите за вработување и ангажирање со современите дебати на животната средина. ... [-]


за креативно пишување и професионална пракса, м-р / стр натопи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Откако стана првиот лондонскиот универзитет да им понуди на м-р за креативно пишување во 2000 година, ние продолживме да пионер, иновираат и да се развива начинот на кој ние се пријде на дисциплина. Сега, во одговор на брзо менување на светот на медиумите пејзажи, имаме развиена единствен разбира да им овозможат на писатели на сите видови со клучните вештини, современи знаења и увид индустрија да одговори на предизвиците и можностите на денешната дигитална, издаваштво и бизнис средини. [+]

Во Middlesex ги поддржува и негува творечкиот аспирациите на писатели од различни видови на позадини, од писатели на поети, есеисти, биографи, медиумски професионалци и многу повеќе. Тоа е причината зошто ние развивме нашите се разбира да биде флексибилна и интердисциплинарна, повикувајќи се на експертиза на широк спектар на професионални писатели, издавачи и медиумски професионалци да ви овозможи да ги извршуваат вашите креативни проекти со стручни упатства за пишување убедливо, се објавени и промовирање на вашата работа.... [-]


компаративни студии на дрога и алкохол

Студии врз за студентски град Дел-студии August 2019 Обединетото Кралство London UK Online

Употребата на алкохол, дрога и цигари стана голема загриженост за повеќето влади во светот. Тоа резултираше со зголемување на меѓународната и европската соработка за да се изработат политики и пристапи за решавање на проблемите поврзани со употребата на супстанцијата / злоупотреба. Исто така, има значителна експанзија во истражување, собирање на податоци и научна објавувањето во многу земји и различни акциони планови и стратегии се произведени. [+]

Овој мајстор 's степен е наменета за оние кои сакаат да ги прошират своите знаења и разбирање на овие дрога и алкохол прашања, вклучувајќи ги политиките и интервенциите, во компаративен контекст. Тоа е важно за креаторите на политики и практичари и за студентите и истражувачите кои работат во, поврзани со, или се подготвуваат да влезат во оваа област.

Во текот на програмата, ќе се стекнат со знаења и вештини потребни за да се испита и да се анализира на дрога и алкохол, употреба проблем, зависноста, и нивните одговори, од мулти-дисциплинарен и крос-националната перспектива.... [-]


Магистер по бизнис и правни превод (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Нашите нови курс превод е дизајниран за да им обезбеди на студентите со можност да се добие увид во потребите на професионален преведувач во еден глобализиран свет каде бизниси, институции и невладини организации бараат повеќе работа превод. [+]

Според Националниот центар за јазици, побарувачката за преведувачи ", е управувано од страна на глобализацијата, миграција и политички промени ... кои доведуваат до тешкотии во обезбедувањето на услуги на соодветно квалификувани преведувачи", и работодавците особено очекуваат преведувачите да поседуваат контекстуални, културен и етичките знаење и разбирање на нивните field.As студент на овој курс ќе добиете бесплатни електронски учебници за секој модул Нашиот нов превод курсеви се дизајнирани да им обезбеди на студентите со можност да се добие увид во потребите на професионален преведувач во еден глобализиран свет каде бизниси, институции и невладини организации бараат повеќе работа превод. Нашите две курсеви ", аудиовизуелни и книжевен превод" и "Бизнис и правни превод", покријте областа на превод што се особено на побарувачката, отворањето на зголемување на можности за кариера и обезбедување на студентите со надлежностите и вештини за да се зголеми нивната вработливост.... [-]


Магистер по графички дизајн (ма)

Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 1 more

М-р графички дизајн истражува постојано менување на пејзажот на графички дизајн, да се изгради критичко разбирање, индивидуални процеси на размислување дизајн, практично искуство и проникливи решенија за дизајн. [+]

Зошто треба да учат М-р графички дизајн во Middlesex Потопува себе си во рамките на дисциплина на графички дизајн и да биде дел од нашите добро воспоставена, наградуваниот графички дизајн одделот. Земаме една решавање на проблемите пристап на графички дизајн за да се истражуваат современата пракса преку дизајн размислување, увид и процесите ко-дизајн, прототипови идеи, методи на анализа и дизајн, преку градење мрежи експерт за соработка со надворешни партнери. ... [-]


Магистер по компаративна дрога и алкохол студии (р)

Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години January 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 1 more

Овој мајстор 's степен е наменета за оние кои сакаат да ги прошират своите знаења и разбирање на овие дрога и алкохол прашања, вклучувајќи ги политиките и интервенциите, во компаративен контекст. Тоа е важно за креаторите на политики и практичари и за студентите и истражувачите кои работат во, поврзани со, или се подготвуваат да влезат во оваа област. [+]

Зошто да студирате р компаративна дрога и алкохол студии при Middlesex University?

Господар 's програма се работи заеднички од страна на четири универзитети: Middlesex Универзитетот; Универзитетот во Архус (Данска); Универзитетот del Piemonte Orientale "А. Avogardo "(Италија) и Universitas Мигел Хернандез де Елче-Аликанте (Шпанија). Со пристап до група европски наставници и ученици, ќе имаат можност да ги споделат резултатите од истражувања, како и искуства и лични знаења за свој земји. Исто така, ќе имаат можност да учат во универзитети партнер или преземе пласмани во Европа и меѓународни агенции и да се добијат за развој на кариера преку искористување на работа базирана на учење пристапи и практиканти. ... [-]


Магистер по криминологија (м-р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Овој степен е наменета за луѓе кои сакаат во-длабочината на разбирањето на криминал и кривично право на национално и на меѓународно ниво. [+]

Овој степен е наменета за луѓе кои сакаат во-длабочината на разбирањето на криминал и кривично право на национално и на меѓународно ниво. Таа го промовира критична и компаративни пристап кон проблемите на криминалот и правда за цел да им овозможат на студентите со вештини и знаења потребни за да се справи со голем број на традиционални и нетрадиционални криминалот, правдата и deviancy прашања.... [-]


Магистер по ликовна уметност (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

М-р ликовна уметност на Middlesex нуди уметници време и ресурси да се истражуваат и развиваат својата уметничка пракса во рамките на флексибилен истражувања предводени разбира во кој се некои од најдобрите капацитети уметност во Лондон и стручно водство од голем број на водечки уметници, академици и куратори во прилог на курс. [+]

Зошто да студирате р ликовна уметност на Middlesex универзитет?

М-р ликовна уметност на Middlesex е пракса предводена, истражување-базирана програма со која ги охрабрува студентите да истражуваат креативни, културни, политички и социјални прашања на уметничка пракса. Тој нуди можност на студентите да ја продолжат својата знаења и вештини со преземање на систематски и сеопфатно, главното тело на работа. Овој курс поздрави студентите чија истрага се одвива низ широк спектар на дисциплини кои вклучуваат сликарство, скулптура, фотографија и филм, инсталација, перформанси, "настан" што и други релациона практики. Цртеж на локални, национални и меѓународни контексти, студентите се бара да се разгледа моменталната улога на ликовна уметност пракса, фалсификување на надворешните врски и истражување како уметнички дела се однесуваат на публиката. Курсот нуди можност за одржлив и сериозни ре-евалуација на постоечките практики во критична и поддршка на животната средина.... [-]


Магистер по менаџмент (MA)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Со елементи на бизнис, финансии, маркетинг и ИТ, уметности менаџмент е комплексна и возбудлива дисциплина да го совладате. Од театарот на филм, литература и музика, тоа може да се примени во многу форми на уметноста и да го достигне публиката во века иновативни начини. [+]

Зошто да студирате р уметност управување во Middlesex?

На Middlesex, ние признаваме дека постојат широк спектар на уметноста организации и индустрии со разновидна број на кариера патеки и дополнително студија опции за оние кои имаат интерес во уметноста управување. Тоа е причината зошто ние развивме нашиот курс да биде флексибилна и интердисциплинарна, со опции за да се прилагоди на целиот свој р за да одговараат на вашите индивидуални интереси и потреби, без разлика дали тоа е во дигиталните медиуми, настани, маркетинг, комуникации, претприемништво или понатамошни студии надвор од оваа програма.... [-]


Магистер по меѓународна менаџмент со човечки ресурси (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Предизвик, инспиративна и повеќе вредни во денешната глобална работна средина, управување со човечки ресурси (ХРМ) е возбудлива дисциплина за да се господар. Кој има моќ да влијае во насока и успех на една организација, управување со човечки ресурси може да се искористи со голем ефект од различни професионалци, од компанијата директори на раководителите и специјалист за човечки ресурси советници. Без разлика дали сте на почетокот или средината на фази на својата кариера, постдипломски студии на управување со човечки ресурси ќе се подобри вашиот менаџерски способности и можности за кариера во различни видови на организации. [+]

Зошто да студирате р / ПГ Потопете / ПГ Серт менаџмент на човечки ресурси во Middlesex?

Акредитирани од страна на Институтот за кадри и развој (CIPD), нашите се разбира привлекува студенти од целиот свет и останува најпопуларната универзитет во Велика Британија за меѓународни студенти да студираат на управување со човечки ресурси, според статистичките податоци Британскиот совет. Тоа е затоа што нашите предводник Курсот опфаќа широк спектар на управување со човечки ресурси вештини и теории, додека обезбедување на можности да се специјализираат во одредени дисциплини управување со човечки ресурси кои се уникатни за Middlesex.... [-]


Магистер по меѓународни односи (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години January 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Во нашата постојано намалување на светот, потребата за различни нации и народи да коегзистираат претставува и предизвици и можности. Со разбирање на овие, ќе се даде поголема шанса да живее во меѓународната арена. За иднината на размислување на студентите со око на кариера во дипломатијата, меѓународните јавната служба, меѓународните односи или меѓународната трговија, степен м-р меѓународни односи од Middlesex University е важен мост. [+]

Зошто да студирате р меѓународни односи на Middlesex University?

Оваа диплома е идеален за студентите кои работат во Лондон и сакаат да ги прошират своите вештини во собата. Таа привлекува студенти од целиот свет, која обезбедува природна средина за споделување на националните перспективи и културни верувања.

Нашиот стручен наставен кадар, вклучувајќи д-р tunc Aybak (геополитика), д-р Петар Hough (безбедност) и д-р Фиби Мур (меѓународна политичка економија), сите познати специјалисти во својата област на истражување. ... [-]


Магистер по социјална работа (р)

Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 1 more

Социјални работници можат да имаат значително влијание врз животите на луѓето од детство до длабока старост и понуди поддршка на некои од најранливите граѓани на општеството. Ние сме во потрага за луѓето кои се социјално свесни и се запознаени со прашањата околу disempowerment, лишување и инклузивноста. [+]

Зошто да студирате р социјална работа во Middlesex Универзитетот?

Одобрен од страна на Советот професии на здравје и грижа, нашите врвни степен ви обезбедува со можност да се развие на овластувањата за истрага и критичко оценување од витално значење за кариера на првите позиции на социјални услуги. Имаат полза од поддршката на нашите стручни кадри, вклучувајќи и неколку одржувањето награди во признавањето на нивното учење, учење и експертиза проценка и нашите одлични капацитети во Hendon, ќе научат да самоуверено да соработуваме со повеќе даватели на услуги во секторите како што се образованието, здравството и условна казна услуги.... [-]


Магистер по филм (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Кој има моќ да се едуцираат, информираат и забавуваат нас, се движат на сликата е несекојдневна алатка се користат од страна на поединци, групи и бизниси во целиот свет. Од привидот во документарец и сите експериментални жанрови меѓу нив, филмот е се повеќе станува од највлијателните форма на медиумите денес. [+]

Зошто да студирате р филм на Middlesex University?

На Middlesex ние веруваме дека голем филм работа доаѓа од истражувања, практично искуство, експериментирање и современи знаења на подвижните слики. Тоа е зошто нашите р филм е втемелени во овие основни функции, за да се обезбеди да се здобијат со двете практични и теоретски учење што треба да се создаде извонредни филмови во професионален контекст за идентификувани публика.... [-]


мајстор во фотографија (MA)

Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 1 more

MA Фотографија во Middlesex е practice- и истражувања базирани програма која ќе ви предизвик да се истражуваат, прашање и да се развива како фотограф. [+]

Зошто да студирате MA Фотографија во Middlesex Универзитетот?

Во Middlesex ги многу практичен пристап за фотографија која гарантира дека ќе поминуваат поголемиот дел од вашето постдипломски студии зад камера, во темна соба и експериментирање со новите и на традиционалните технологија. Цртање на стручноста на различни видови на професионални фотографи, гости предавачи и технички советници, ќе го зголеми вашето знаење и вештини преку серија на фотографски проекти за користење на пракса предводена истражување и поддршка на писмена работа.... [-]


миграција, општеството и политиката ма

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Степен оваа Магистерски нуди современи и интердисциплинарна фокус на миграција и поврзани социо-политички и политички прашања, со комбинирање на теоретски, методолошки и пракса-ориентирана обука во врска со голем број на кариера патеки во академските институции, политики, јавниот сектор, секторот на заедницата и НВО . [+]

Степен оваа Магистерски нуди современи и интердисциплинарна фокус на миграција и поврзани социо-политички и политички прашања, со комбинирање на теоретски, методолошки и пракса-ориентирана обука во врска со голем број на кариера патеки во академските институции, политики, јавниот сектор, секторот на заедницата и НВО .

Таа располага со широк спектар на опции студија од дисциплини како што се право, политика и социологија, како и инкорпорирање на можности да преземе патувања областа, пласмани и практиканти, и на локално и на меѓународно ниво. ... [-]


мода (м-р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Студентите можат да изберат да работат во која било од широк спектар на модата области, што ги опфаќа моден дизајн, мода комуникација и промоција, накит и додатоци, или Мода Текстил - нашата р Мода е уникатно структурирана да ви овозможи да се специјализираат а повикувајќи се на широк спектар на ресурси и експертиза. [+]

Зошто треба да учат р Мода во Middlesex? Во Middlesex ги иновативен пристап кон модата, кој ви овозможува да се специјализираат време соработува, експериментирање, и подобрување на своите вештини со учениците и вработените од целиот оддел. Подучени од страна на некои од водечките експерти во Велика Британија и технички експерти, ќе се истражуваат вашата избрана област на модата во рамките на современата рамка која ќе ви овозможат со практични вештини, бизнис acumen и увид индустрија треба да успее во денешниот глобален пазар.... [-]


накит фјучерси ма

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Најдобар современ накит комбинира одлична изработка со силна концептуални и критичко размислување. Овој стимулирање нов курс ќе се прошири вашиот пристап за накит пракса и ви предизвик да се разгледа како соработка и интердисциплинарни проекти може да се обликуваат иднината начини на работа и одлуки. [+]

Зошто да студирате р Накит иднина во Middlesex?

Во Middlesex ги многу практични и критички пристап кон Накит кој гарантира дека ќе поминуваат поголемиот дел од вашите студии постдипломски истражување и креирање. Оваа комбинација на во-длабочината на анализа и практично искуство ќе ви овозможи да се подготви за различни видови на експертиза и ресурси, а сослушување и развој на вашиот пракса во современ контекст за стимулирање и успешна career.Based во нашиот универзитет е 80 милиони £ уметност и дизајн училиште, нашите се разбира карактеристики state-of-the-art објекти со посветен студиото простор за секој од нашите р студентите се осигура дека ние се грижиме за различни видови на интереси и амбиции. Со можности за соработка со студенти од целиот школа, ќе бидат дел од поддршка и интердисциплинарна животната средина на уметници кои се обликувањето на иднината на креативните индустрии во светот со своите наградуваниот, иновативна работа.... [-]


професионална пракса во визуелни ефекти

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Програмата е дизајнирана за визуелни ефекти (VFX) професионалци со големо искуство во својата област, кои сакаат да се здобијат со магистерска степен што се фокусира на нивната тековна работа во секторот. Ќе бидете во можност признавање барање за претходно учење и на тој начин се здобијат со академски кредит што може да се смета кон степен и да се овозможи извршување на ИТ во забрзана стапка. [+]

Имаме развиена иновативен пристап кој вклучува и развој на лидерство и менаџмент во рамките на секторот за VFX, дадено како скратено работно време програма на студии за работа професионалци.

Курс нагласува Овозможува основана VFX лекари да се здобијат со магистрирал во една до две години центри на проекти во реалниот живот се преземаат на работното место, овозможувајќи им на работодавачите и индивидуални лекари да се преговара за специфичен фокус на професионални учење се фокусира на развој и унапредување на напредни професионални практиката и на физичките лица кои преземаат програмите и во секторот пошироко да се промовира соработка работа олеснува акредитација на (под услов во куќа или надворешна) напредна професионална обука претходно или истовремено преземени, така што ова учење може да се смета кон степен им нуди на додадена вредност работодавците во форма на зголемени и иновативни резултати за работа на проекти што се преземаат од страна на своите вработени, за време и по завршување на програмата.... [-]


професионална пракса танц техника педагогија ма

Студии врз за студентски град Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 1 more

М-р Професионална пракса во танц техника Педагогија е високо флексибилни постдипломски квалификација дизајниран за ново квалификувани и искусни танц наставници кои работат во и надвор од училиштата. Ова е ниска престој програмата за користење на on-line / учење на далечина, со можност да ја посетите Лондон кампус Middlesex Универзитетот. На програмата е специјално создадени за да ви овозможи да продолжат да работат, интегрирањето на својата професионална експертиза со академски учење. [+]

Зошто да студирате р Професионална пракса танц техника педагогија при Middlesex?

Како еден од најдобрите универзитети во Велика Британија за танц, ние сме признати во целиот свет за нашите производи со висок калибар на наставата и иновативни истражувања. Оцена од студентските задоволство Нашето одделение е еден од најдобрите во Велика Британија на 94% (НСС, 2013), со академици, кои се признати експерти во своите области. Тоа е тоа ниво на квалитет и пионерски пристап кон предметот на танцот кои нè доведоа до развој на м-р Професионална пракса во танц техника педагогија, првиот разбира од ваков вид во Велика Британија.... [-]


разновидност и организациски промени

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Со зголемување на разновидноста на работната сила и влијанието на мерките за штедење, клучно е дека традиционалните пристапи за човечки ресурси, и луѓето и управување со промени се повторно да се процени. Во предизвикувачки денешниот организации работата на животната средина се во потрага за професионалци од секторот за човечки ресурси да ја води на бизнис одржливост и организациски промени. [+]

Компании и во приватниот и јавниот сектор се повеќе бараат специјалисти да ја води промена и управување со разновидност. Овој курс, кој се фокусира на опремување на вас со знаења и практични вештини во анализа, стратешки планирање и решавање на прашања поврзани со управување со организациски промени и разновидност, е дизајниран да се развие тековната професионалци со хумани ресурси кои сакаат да напредуваат и неодамна дипломираните студенти во потрага по кариера во овој Поле. Со можност за разгледување на односите меѓу води и управување со промени во индивидуални, организациски тим и ниво и управување со разновидност од социјални, психолошки, правни и политички и човечки ресурси перспективи, м-р ви овозможува да се истражуваат синергии меѓу различностите и промени.... [-]


стратешки брендирање и комуникација на засегнатите страни

Студии врз за студентски град 12 месеци August 2019 Обединетото Кралство London UK Online

Гледајќи на повеќе публика дека брендови мора да се реши, овој магистерски степен опфаќа основни предмети на стратешки бренд менаџмент, комуникација со заинтересираните страни и теории, бренд и анализатор и е-маркетинг и дигитални стратегии низ области како што се различни како град, регион и земја брендирање, корпоративен и организациски брендирање, иновации управувано маркетинг и Sonic брендирање. [+]

Потопување во-длабочината на различните аспекти на брендирање, вклучувајќи и области како што се стратешки бренд за градење, Sonic брендирање и дигитален маркетинг, е олеснета од страна на тим на академици, кои се експерти во областа на брендирање. Наставата тим е предводен од страна на високи предавање и на првото место брендирање академски Д-р Кит Dinnie, автор на првиот светски академски учебници на оваа тема на нацијата брендирање. Овој курс е наменета за студентите кои имаат само завршено додипломски студии и кои сакаат да се специјализираат во брендирање, како и професионалци во моментов работат во маркетинг, кои сакаат да ја продолжат својата кариера во индустријата.... [-]


театар уметностите (MA)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Нашите м-р во театар уметности, ќе ви даде можност да соработуваат, да се специјализираат и помогнам на границите на вашата избрана дисциплина што и уметнички вашата позадина. Без разлика дали барате да се дизајнира, планирам, директни, критика, организира, управуваат, се изврши, да пишувам, ниту учат, ова флексибилно дизајнирана курс ќе ви овозможи да се испита и да се развива вашата пракса на професионален стандард. [+]

Зошто да студирате М-р театар уметности во Middlesex?

На Middlesex ние се подготви следната генерација на професионалци театар уметности да се пионерски и иновативен практиканти со напредни вештини и современи знаења на одбраната на нивните индустрија. Преку комбинација на пракса-базирани задачи, теоретски истрага и независно истражување во вашата област, ќе развијат способности за да се лоцираат и да ги унапредат својата работа во двете национални и меѓународни професионални контексти.... [-]


управување со луѓе

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12  August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Во постојано менување на бизнис средина, организации се во потрага за професионалци со хумани ресурси да се одговори на и обликот на своите перформанси и успех, да се олесни за управување и развој во рамките на глобалниот контекст и да ги прифатат нови пристапи кои ќе ги исполнат барањата поставени на современите организации. [+]

Се фокусира на области како стратегија, луѓе со ресурси, управување со награда, работните односи и лидерство, овој МА е дизајнирана да се развие дипломирани студенти и оние кои се во раните фази на својата кариера кои сакаат да истражувам подлабоко во областа и подобрување на напредување во кариерата. Не само што на адреса разбира многу важни теми на управување и развој на луѓе, но тоа, исто така, се базира на професионалните стандарди на Институтот за кадри и развој, обезбедувајќи ви се исполнат меѓународно признати стандарди за човечки ресурси.... [-]


Управување со хумани ресурси

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Во еден глобализиран свет со хумани ресурси професионалци се соочуваат со многу предизвици во областа на лидерство и управување со луѓе, крос-културен и иселеник управување, глобалната интеграција, управување и системи, како и награда и ефикасноста на менаџментот. Во повеќе глобализиран и динамични работни места организации бараат прилагодливи професионалци кои се разбере овие прашања. [+]

Втемелени во стандардите на Институтот за кадри и развој, најголемиот човечки ресурси професионална тело во светот, на овој курс обезбедува единствен увид во традиционалните и нетрадиционалните сектори, со фокус на теми како што се управување со меѓународни награди, глобализација и либерализација на националната економии, како и компаративните работните односи. Како и стекнување на знаење за овие клучни теми, исто така ќе развијат способности за да ги користат луѓето поврзани со податоци, метрика, и анализатор се користи за увид управувано и информира пракса за продолжување на приоритетите на организацијата.... [-]


управување со човечките ресурси / развој (Топ нагоре) ма

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Инспиративна, предизвикувачки и се повеќе вредни за бизниси во глобалната денешната работна средина, управување со човечки ресурси (ХРМ) и развој е возбудлива дисциплина за да се господар. Без разлика дали сте на почетокот или средината на фази на својата кариера, овој врвот до курсот ќе се продлабочат своето знаење и да додадете на вашиот постоечки обука за човечки ресурси преку применуваат дисертација под надзор од страна на некои од водечките експерти и академици во земјата. [+]

Наменети за кандидати кои имаат завршено постдипломски квалификација со хумани ресурси акредитирани од страна на Институтот за кадри и развој (CIPD), нашите се разбира ќе се надополни вашите квалификации да магистрира преку применуваат дисертација, продлабочување на вашето знаење и подобрување на вашиот можности за вработување.

Со изборот да се спроведе применети својата дисертација преку нашиот универзитет, ќе се избираат еден од најпочитуваните учење HRM институции во земјата со еден од главните истражувачки профили во Велика Британија во дисциплина. Нашите студенти и академици кои брилираа во широк спектар на области, вклучувајќи: Пол, разновидност и работа, глобалната работа и вработување, здравство во организации, развој на човечки ресурси, како и Меѓународниот Управување со хумани ресурси Со флексибилни студиски опции за поддршка на скратено работно време и меѓународни студентите, нашите се разбира има викенд работилница за напредни истражувачки методи и опција за онлајн надзор со пристап до истражувачки материјал за учење на далечина. Ова персоналните пристап кон учење ви овозможува да се вклопи во вашиот студии околу постоечките обврски работата и семејството, така што ќе можат да ги унапреди вашиот професионален развој, додека одржувањето на вашето работно место и се уште имаат време за семејниот живот.... [-]


MSc

Master in Corporate and Marketing Communications (MSc)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство UK Online London + 2 more

[+]

Курс содржина

Велика Британија и ЕУ

КВАЛИФИКАЦИИ

Вие сте добредојдени да се применуваат ако не имаат формална квалификација, но имаат долгогодишно искуство во маркетинг. Може да се бара да ги достават GMAT резултат од 550 (или над) и / или доаѓаат во за интервју.

КВАЛИФИКАЦИИ

[-]

Master in Digital Marketing (MSc)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство UK Online London + 2 more

[+]

Курс содржина

Велика Британија и ЕУ

Квалификации

Вие сте добредојдени да се применуваат ако не имаат формална квалификација, но имаат долгогодишно искуство во маркетинг.

подобност

Велика Британија / ЕУ и меѓународни студенти се квалификувани да аплицираат за овој курс.

Академски кредит за претходната студија или искуство

Ако имате релевантни квалификации или работно искуство, академски кредит може да се додели кон вашиот Middlesex University програма на студии. За повеќе информации, ве молиме посетете ја нашата страница Акредитација на Пред учење.... [-]


Master in Strategic Marketing (MSc)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство UK Online London + 2 more

[+]

Велика Британија и ЕУ

КВАЛИФИКАЦИИ

Вие сте добредојдени да се применуваат ако не имаат формална квалификација, но имаат долгогодишно искуство во маркетинг.

Меѓународни

КВАЛИФИКАЦИИ

[-]

безбедноста на мрежата и пенкало тестирање м-р

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Од националната безбедност на приватноста на личните комуникации, непречено водење на општества и економии зависи од безбедноста на компјутерски мрежи. Со нарушување на безбедноста потенцијално чини компанијата милиони, високо квалификувани експерти, кои може да обезбеди заштита се баран од целиот свет. Технологијата постојано се развива и безбедносните прашања се исто така, го прави овој предизвик и брзо се развива специјалист. [+]

Зошто да студирате р Мрежа за безбедност и пенкало тестирање на Middlesex? Нашите курс обезбедува и интензивна практична обука и длабока теоретска настава, се протега подалеку од техничките на мрежна безбедност за да се покријат стратешки и организациски прашања. Освен ако не сте веќе во работен однос, ние ќе ви помогнеме да се најде сместување за до 12 недели, за време на која ќе работат на вашиот независен истражувачки проект.... [-]


господар во визуелната аналитика (MSc страна на истражување)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Ние се зголемува нашата заедница на пракса во визуелната аналитика и ова е шанса да се придружите на нашиот тим, да работат заедно со некои од најдобрите Велика Британија истражувачи и да се вклучат во водечките компании за работа. На курсот ќе се изгради својата професионална мрежа, вашето разбирање и вашиот портфолио на искуство. [+]

Визуелна анализатор е едно од клучните барања на почетокот на 21 век. Како што е нашата човечка активност генерира брзо зголемување на износите на нови податоци секој ден, постои итна потреба да се направи смисла на тоа и огромен потенцијал за предизвикување на нови знаења и согледувања од него.

Светските настани и феномени како што се климатските промени, 9/11, глобалните финансиски системи и јавното здравство се податоци богат и се повеќе комплексни. Визуелна анализатор претвора големи и комплексни, збирки на податоци во интерактивна визуализации кои може да го поттикне висцерална разбирање и моменти на увид кои се релевантни и нудиме сигурен богатство на можности за податоци аналитичари. Во овој свет на неизследвани безгранична податоци, визуелна анализатор е обезбедување на нашите нови мапи и нови начини на навигацијата. Податоци и анализатор е призната како клучен тренд кој ќе има големо влијание на ИТ и комуникации индустрија во наредните 5 години.... [-]


господар во инвестиции и финансии (м-р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Овој курс е погодна за оние кои сакаат да продолжи кариера во светот на финансиите, кои работат во области како што се инвестициското банкарство, приватниот капитал или корпоративното управување и ќе обезбеди солидна рамка од клучните прашања околу сектор како свој режим основни учење. [+]

Зошто да студирате на м-р / ПГ Серт / PG Dip инвестиции и финансии во Middlesex Универзитетот?

Оваа современа и предизвикувачки курс обезбедува up-to-date евалуација на финансиските институции од двете модерна теорија и практична гледна точка. Ќе ви стане надлежните во спроведувањето на квантитативните способности на практиката на финансиски инвестиции и анализа каде што ќе научат како да ги анализираат причините и последиците на финансиски и банкарски кризи во зрелите економии и пазарите во развој. Исто така, ќе откриете колку е работа на глобалните пазари на капитал и управување со ризикот техники функција и да се разбереме инвестиции перформанси и анализа на финансиски податоци.... [-]


господар во иновациите и претприемништвото (MSc)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Овој курс е наменета за производство на претприемачи подготвени за предизвикот на самите поставување на свој бизнис, а исто така е идеален за оние кои сакаат да се справи со претприемачки улога во една корпорација. [+]

Зошто да студирате Магистер / ПГ Потопете / ПГ Серт Иновативен менаџмент и претприемништво во Middlesex University?

Во свет во кој сега се состои од многу реална и просперитетна "претпријатие култура ', нашите се разбира ве води низ целиот процес од концепт, развој и извршување на отпочнување на бизнис. Обид нов бизнис потфат е храбар изглед бара внимателно извори на средства и логистичка и стратешки потези со цел да го донесе на живот. Со претприемништвото увид од специјалист за управување дисциплини, овој возбудлив курсот ќе имаат за цел да се направи вашиот претприемачки идеја во реалност.... [-]


господар во меѓународниот бизнис менаџмент (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години January 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Со светската економија сега врзани на глобално ниво, меѓународниот бизнис експертиза е повеќе баран од било кога, како што им овозможува на организациите да се успее во високо конкурентна на пазарот. Нашите секако ќе ви подготвиме за управување позиција во меѓународниот бизнис или помош меѓународните аспирации на вашата организација. [+]

Зошто да студирате р / ПГ Потопете / ПГ Серт Меѓународен Бизнис менаџмент во Middlesex Универзитетот?

Нашиот предизвик м-р ќе одговараат оние кои земале пауза во кариерата да учат или оние кои сакаат да се отвори можности за напредување во кариерата на напредно ниво - во управувањето и во меѓународен контекст. Стекнување на знаење од индустриско знаење во таква мултикултурна арена, се однесува на прашања ќе се фокусира на, од кои влијаат на меѓународниот бизнис пазари, ќе бидат исполнети со мислењата на разновидна природа. Ова, за возврат ќе им помогне на вашиот можности за учење од меѓународен контекст и точка на гледање.... [-]


господар во роботика (MSc)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Нашите рацете на мајстори степен во роботика мешавини пракса со теорија да им овозможат на студентите со вештини, знаење и искуство што им се потребни за кариера како инженер роботиката. На постдипломски студии вклучува значајни работа во лаборатории под надзор на нашиот стручен кадар, од кои многумина имаат работено во роботика уште од раните денови на технологијата. [+]

Во блиска иднина роботски и други автономни системи ќе бидат присутни во речиси секоја индустрија, со нивниот проценет глобално влијание за да стигнат до $ 6,5 трилиони долари годишно до 2025 година (McKinsey). Како нови пазари се сврти кон роботиката за следниот чекор во својата еволуција, потребата за квалификувани роботски инженери никогаш не била поголема.

Во текот на времетраењето на курсот ќе се здобијат со искуство во работа со индустриски стандард опрема во нашите врвни лаборатории и работилници. Исто така, ќе имаат корист од нашите блиски до линкови до водечките индустриски организации, да се охрабруваат да влезат национални роботика натпревари и поддржани да преземе индустријата работа пласмани во текот на мајстори.... [-]


господар во сила и климатизација (MSc)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Овој степен е на пат идеален спортот и науката вежба за студентите кои имаат аспирации да работат со елитните спортисти. Научете како да пишувате и реализација на програми за обука, и да се следи напредокот и повратни информации. Повеќето професионални клубови и спортисти сега вработуваат тренер на сила и климатизација; на пример, задолжително барање во Премиер Лигата за фудбалски клубови да се вработат сила и климатизација професионалци. [+]

Зошто да студирате р Сила и состојбата на Middlesex универзитет?

Дознајте од забележи академици, кои, исто така, работат со професионални спортисти и клубови. Овој курс ќе ја олесни својата акредитација од релевантни сила и климатизација доделување тела (NSCA и UKSCA) и да се обезбеди надгледувана работно искуство со спортисти на високо ниво (на пример, во професионалниот фудбал, рагби, и со Олимписките и Параолимписките спортисти). Заедно дизајнирање и спроведување програми за спорт специфични обука базирана на докази, ќе господар голем број на вежби техники, вклучувајќи олимписки лифтинг, брзина и агилност plyometrics. Исто така, ќе се развие истражување и анализа на податоци способности, како и можноста да се презентираат наодите во неговиот тим. Ќе се стекнат искуство што е на сила и климатизација тренер и научник преку нашите модул работа поставеност. Еден од нашите партнерски организации е Сарацените рагби клуб и нашите капацитети се сместени во нивната близина Алијанц Парк стадионот каде ние се пофали од светска класа перформанси лаборатории, рехабилитација единици и тестирање објекти. Ќе се изгради непроценливо индустрија контакти и ќе одржи контакт со многу од нашите дипломирани студенти кои се качил на да работат во професионалниот спорт.... [-]


господар во спортски перформанси анализа (MSc)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Од елитните изведба до просперитетна личен фитнес пазар и заедница со седиште во спортски активности, спорт е постојано проширување, повеќе милијарди фунти глобалната индустрија. Нашите степен прости броеви на најдобрите дипломирани студенти со вештини за да им помогне на луѓето да се подобри ефикасноста спортови на ефикасноста и намалување на ризикот од повреда. [+]

Нашите пионерски програма е дизајнирана да ви подготвиме за условите за сертификација на Меѓународното здружение на изведба Анализа на спорт. Ќе се научиш да дизајн врз основа на докази, спорт специфични перформанси интервенции анализа врз основа на анализа на потребите, а вие ќе се здобијат со практични вештини од суштинско значење за комуникација со спортисти и тренери.

Ќе се стекнат искуство во спортот и вежбањето средина преку нашата работа поставеност модул. Еден од нашите партнерски организации е Сарацените рагби клуб - чија сегашна играчи вклучуваат Англија репрезентативци Стив Borthwick и Овен Фарел - и нашите капацитети во нивната близина стадион Алианц Парк лаборатории пофали од светска класа перформанси, рехабилитација единици и тестирање објекти. Преку нашите степен ќе се изгради непроценливо индустрија контакти и на нашите дипломирани студенти се качил на да работат со такви организации како Тотенхем, рагби фудбалска унија и англискиот институт за спорт на.... [-]


господар во управување со инженеринг (м-р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Фасцинацијата на криминолошки науки комбинира со комплексноста на компјутери во овој стимулирање разбира. [+]

Зошто да студирате Електронски безбедност и дигитални Forensics во Middlesex?

Непречено водење на општества и економии сега зависи од безбедноста на компјутерските мрежи и компјутерски криминал, од измама, кражба на идентитет и сајбер демнат на тероризам и шпионажа, може да влијае на никого и е во првите редови на политиката на владата. Но, голем број судски случаи се распадна поради недостаток на експерти обучени во прецизен уметноста на пронаоѓање на докази. Нашите иновативен курс е создаден за да се задоволи побарувачката за вештини во област која е хронично кратко на добро квалификувани дипломирани студенти.... [-]


господар на науката податоци (MSc страна на истражување)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Магистер од истражување (Податоци наука) обезбедува можност за студентите кои сакаат да се обврзуваат на индивидуалните реалниот свет на големи податоци истражувачки проект; можете да изберете една област на проекти од широк спектар на интердисциплинарни области, вклучувајќи деловни информациски системи, е-здравство, социјални медиуми, облак компјутери, паметни домови, интелигентни возила и амбиентални асистирана живеење. [+]

Податоците науката е поставена за главен нова арена на научно откритие во 21 век. Како Ерик Schimdt, извршниот директор на Гугл, истакна, ние сега се генерираат што повеќе информации на секои два дена, како што го направивме од зората на човечката цивилизација се до 2003 година.

Да се ​​справат со оваа огромна количина на податоци, постои итна потреба да се изведе значајни увид од многу големи и различни извори на податоци: т.н. "голем предизвик податоци". Безбедна идентификација на лица, точно финансиско предвидување и сигурна дијагноза на рак се сите примери на областа во која технологии за поддршка на науката податоци се маркетинг револуционерни придонеси, збогатување на нашите животи, и правење на нашите идни поздрави, поефикасни и посигурни.... [-]


дигитален маркетинг м-р

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Како што се повеќе организации од кога и да се погледне за да се поврзете со потрошувачите во нови и возбудливи начини на огромен раст на дигитален маркетинг активност во текот на последната деценија создаде огромна побарувачка за професионалци со знаење и вештини потребни во оваа високо динамична и брза сектор. [+]

Овој курс нуди сеопфатна визија за дигитален маркетинг, со силен акцент на примената на теоријата во пракса, во области како што се e-маркетинг, социјалните медиуми, и анализатор на потрошувачите психологија и дигитални рекламирање. Таа е наменета за дипломирани студенти кои имаат студии во областите како што се маркетинг, медиуми, управување и општествените науки, како и професионалци кои работат во маркетинг преку јавните, приватните и волонтерските сектори бараат специјалистички знаења и развој на кариерата.... [-]


компјутерски мрежи и мрежен дизајн м-р

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Денес речиси секој аспект на модерниот живот зависи од интегритетот, сигурноста и ефикасноста на компјутерски мрежи - од лична комуникација со функционирањето на светската економија - која е причината зошто на секторот се соочува со големи инвестиции и квалификувани професионалци се во голема побарувачка. [+]

Нашите се разбира е дизајнирана да ви овозможат да се справи со постојано променливите потреби на светот на бизнисот и постојано се развива закани за безбедноста - комбинирање на теорија и интензивна практична искуство со силен акцент на професионални вештини.

Ние се направи поголемиот дел од нашите силни врски со компании како Microsoft и Сименс и да работат напорно за да се обезбеди на нашите курсот останува високо релевантни за работното место. Практична работа е важен дел од секој модул, и ако сте веќе во работен однос, ние ќе ви помогнеме да најдете работа поставеност и до 12 недели, за време на која ќе работат на вашиот независен истражувачки проект.... [-]


компјутерскиот криминал и дигитални истрага м-р

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Овој мајстор 's степен е дизајниран да им обезбеди на студентите со разбирање на криминолошките, правни и истражувачки контекст на компјутерскиот криминал. Покрај тоа, таа подготвува студентите со разбирање на компјутерски вештини и способности кои ќе ви помогнат да одговори на заканите на интернет на личните податоци, како и организациски средини. [+]

Зошто да студирате р компјутерски криминал и дигитална истрага во Middlesex University?

Ова го прави идеална постдипломски квалификација за професионалци кои сакаат специјалист улога во средина на заедницата или услуги за поддршка, како што се услуги за поддршка на жртвите, полициските сили, детската заштита, сторителот услуги, како и корпоративни средини прави таму каде што е потребно за да се спречи и да одговорат на компјутерскиот криминал и прашања поврзани со безбедноста на интернет.... [-]


корпорации и маркетинг комуникации

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 месеци August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Важноста на маркетинг комуникација во обезбедување на јасни, конзистентни и конкурентни пораки во врска со организацијата и нејзините производи е од клучно значење за организациски успех. Наместо да се види маркетинг комуникации како и создавање на поволни бренд слики само во очите на потрошувачите, областа беше сведок на обновената се фокусира на ефектите на комуникација на повеќе чинители организации се обрати, вклучувајќи ги и нивните вработени и медиумите. [+]

Низ повеќе сектори на користење на стратегии за мулти-канален комуникација се зголемува, а со тоа тоа е побарувачката за професионалци со експертиза во овој возбудлив поле. Одразувајќи го ова потребата за повеќе корпорации перспектива и стратешки пристап за комуникации на овој курс, развиен со индустријата експерти, е наменета за новите дипломци со позадина во маркетинг, медиуми, управување и општествените науки, и лекари бараат развој на кариерата. Овој курс исто така има силен акцент на примената на теоријата во пракса преку активности како во реалниот живот студии на случај, решавање на проблемите вежби и станбени недела со индустриски професионалци Курсот се фокусира на три клучни насоки во оваа област; "Стратешка анализа и размислување" го подобрува разбирање на пазарите, како и примената на критичко и аналитички методи во решавање на комуникациски проблеми; "Извршување" се развива вештини околу пишување и презентирање комуникации планови и рекламирање Кратко; и "алатки, медиуми и Settings 'contextualises користење на двете традиционални и иновативни начини на комуникација во различни поставувања, дали социјален, национално или глобални.... [-]


М-р Глобал Менаџмент на снабдувачки синџири за управување со

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Ефикасен синџирот на снабдување оди надвор од успешното влез и излез на стоки и услуги. Со право на управување, синџирот на снабдување има моќ да влијае на целиот бизнис процеси, се создаде вредност и да се обединат повеќе организации од целиот свет. Овој комплекс дисциплина, со елементи од ИТ, логистика и набавка, е повеќе важно во денешниот 's глобализираниот животната средина на меѓусебно поврзани мрежи и важна област на студии за различни професионалци во потрага по возбудлива кариера со меѓународна дофат. [+]

Во Middlesex ние се разбираме меѓународните барања и можности за бизниси кога станува збор за менаџмент на снабдувачки синџири. Ние се осигура дека нашите се разбира оди подалеку од само теории и практики, наместо опремување на вас со глобален поглед на стратешките и оперативните процеси што треба да се трансформира влезови во готови производи и услуги со додадена вредност во различни индустрии. Ние се комбинираат напредни теорија настава со практични вештини за обука во добро познат софтвер, како што SAP® и Arena® да ви даде основни разбирање на современите прашања и програми што се користат во глобалниот менаџмент на снабдувачки синџири.... [-]


Магистер по банкарство и финансии (м-р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Нашите се разбира се карактеризира со напредно учење треба да се качат на кариера во стимулирање на финансискиот сектор, со посебен акцент на меѓународни системи, банкарски институции и пазари на хартии од вредност да ви даде релевантни и современ предност во конкурентна денешниот пазар на работни места. [+]

Со огромна моќ да влијаат врз организации, економијата и животот на обичните луѓе на ден-за-ден, нашите банки и финансиски системи играат клучна улога во одржувањето на стабилноста во целиот свет. А кариера во овој сектор е полна со возбудливи и важни предизвици за исправање на грешките од рецесијата и развој на нови иновативни начини да се направи бизнис.

Зошто да студирате Магистер / ПГ Потопете / ПГ Серт банкарство и финансии во Middlesex?... [-]


Магистер по бизнис менаџмент на информации системи (м-р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Од извештаите на приходите и на податоците за клиентите бројките се користи за да прогноза на продажбата и да се анализира трендови, корисно знаење што организации може да се добие од информатичките системи е практично неограничени. Експерти кои можат да ја користат технологијата интелигентно и креативно да додадете вредност на бизнисот, со комбинирање на техничка способност со разбирање на потребите на организацијата, се во голема побарувачка. Нашите се разбира е дизајнирана да ги задоволи ова барање. [+]

Зошто да студирате р Бизнис менаџмент на информациски системи во Middlesex?

Од извештаите на приходите и на податоците за клиентите бројките се користи за да прогноза на продажбата и да се анализира трендови, корисно знаење што организации може да се добие од информатичките системи е практично неограничени. Експерти кои можат да ја користат технологијата интелигентно и креативно да додадете вредност на бизнисот, со комбинирање на техничка способност со разбирање на потребите на организацијата, се во голема побарувачка. Нашите се разбира е дизајнирана да ги задоволи ова барање.... [-]


Магистер по економија во однесувањето во акција (MSc)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Овој сосема нов м-р разбира, во двете со полно работно време и со скратено работно време опции, е прв од ваков вид во Европа и нуди фокус на двете теоретски аспекти и практичната примена на економијата на однесување. [+]

Во текот на изминатата деценија, техники во однесувањето економија се применуваат од страна на голем број на приватниот и јавниот сектор, организации. Тоа се однесува на Банката на Англија, Кока-Кола, Финансиската однесување орган, Google, HMRC, Хјундаи, ХСБЦ, Оксфам, виза и на NHS, додека концепти од однесувањето економија се широко се користи во области како што се маркетинг, донација на органи кадрирање, стимулации да се спаси, поттик да се трошат, однесувањето здравствената економика, итн Таму не чини да се биде еден аспект од животот во кој апликации од однесувањето економија не се релевантни.... [-]


Магистер по електронски безбедност и дигитални криминолошки науки (м-р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Фасцинацијата на криминолошки науки комбинира со комплексноста на компјутери во овој стимулирање разбира. Релативно нов специјалист, електронски безбедност и дигитални криминолошки науки е област на експертиза, а тоа е предизвик и брзо evolving- Технологијата постојано се развива, и затоа така се проблеми кои одат заедно со него. [+]

Зошто да студирате Електронски безбедност и дигитални Forensics во Middlesex?

Непречено водење на општества и економии сега зависи од безбедноста на компјутерските мрежи и компјутерски криминал, од измама, кражба на идентитет и сајбер демнат на тероризам и шпионажа, може да влијае на никого и е во првите редови на политиката на владата. Но, голем број судски случаи се распадна поради недостаток на експерти обучени во прецизен уметноста на пронаоѓање на докази. Нашите иновативен курс е создаден за да се задоволи побарувачката за вештини во област која е хронично кратко на добро квалификувани дипломирани студенти.... [-]


Магистер по компјутерски науки (м-р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Нашите се разбира не само што нуди баланс помеѓу напредни теорија компјутерски науки и практично искуство, но има многу силно да се фокусира на современите истражувања. [+]

Зошто да студирате р компјутерски науки во Middlesex? Нашите се разбира не само што нуди баланс помеѓу напредни теорија компјутерски науки и практично искуство, но има многу силно да се фокусира на современите истражувања. Практична работа е важен дел од секој предмет и на Факултетот за наука и технологија има силни врски со индустријата, вклучувајќи ги и компаниите како Microsoft и Сименс. Универзитетот е многу активна во истражување на голем број на области, вклучувајќи компјутерска графика, мобилни развој, човечка интеракција компјутер, роботика, вештачка интелигенција, етика, сеприсутниот компјутери, функционално програмирање, алгоритамски биологија, слика и видео анализа, квантниот компјутер, компјутерската биологија и визуелна анализатор, и ова истражување влијае на курсот многу силно.... [-]


Магистер по креативни технологија (м-р / м-р)

Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 1 more

Креативни, оригинални и полни со идеи - м-р / магистер по Криејтив технологија е отворена за студенти од секоја позадина заинтересирани за комбинирање на технички и креативни вештини за да создаде технологиите на иднината. [+]

Зошто да студирате м-р / м-р Криејтив технологија во Middlesex Универзитетот?

Технологија станува сè повеќе важно во уметноста, дизајн и култура и вештини поврзани со еднаш посебна креативни и технички светови се преклопуваат повеќе и повеќе. Го поздравуваме студенти од секоја позадина кон овој course- тоа е несекојдневна можност за студенти со различни вештини за да работат заедно, а тоа е оваа сорта, која му дава толку многу карактер.... [-]


Магистер по медиуми за управување (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Предизвик, разновидна и секогаш се развива, медиуми за управување е еден фасцинантен дисциплина да го совладате. Користејќи аспекти на правото, бизнис и изведувачки уметности, таа има моќ да го обликуваат организации кои ги информира и забавува милијарди од целиот свет. [+]

На Middlesex, ние признаваме дека постојат широк спектар на медиумските индустрии со разновидна број на кариера патеки и дополнително студија опции за оние кои имаат интерес во медиумите за управување. Тоа е причината зошто ние развивме нашиот курс да биде флексибилна и интердисциплинарна, со опции за да се прилагоди на целиот свој Магистер за да одговараат на вашите индивидуални интереси и специфични потреби, без разлика дали тоа е во настани, маркетинг, комуникации, претприемништво и многу повеќе.... [-]


Магистер по менаџмент (м-р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

За оние кои сакаат да се развие кариера во управување со општите но се фокусираат на управување со анализа, нашите Магистер / ПГ Потопете / ПГ Серт разбира менаџмент е идеален. Тој го прифаќа и го следи развојот и разбирање на техники на управување, алатки за донесување на одлуки и концепти во управување со пракса. [+]

Зошто да студирате Магистер / ПГ Потопете / ПГ Серт менаџмент во Middlesex University?

Овој предизвик курс нуди возбудлива можност за земјите аспиранти студентите кои сакаат да се развие кариера во генерален менаџмент, но со акцент на управување со анализа. Овој курс ќе бидат од интерес за оние кои сакаат да развијат разбирање на техники за управување и концепти во практика на управување со цел да се качат на возбудлива кариера, или да се изгради врз постоечки нивните кариери. Како што се води со квантитативни и систематски пристап, на овој курс е добро прилагодени за оние кои имаат аналитички позадина.... [-]


Магистер по применета статистика (м-р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Често познат и како наука на несигурност, статистиката - проучување на собирање, анализа, толкување и презентирање на податоци - е тема која има влијание во речиси сите сектори на општеството. Применетата статистика вклучува ставање на теоријата во пракса; не само сумирање и опишување на податоци, но екстраполација од него да се извлечат заклучоци. [+]

Нашите практично-ориентирани разбира ви дава вештини работодавците барате - не само во однос на статистичките знаење, но преносливи вештини кои ќе бидат корисни она поле можете да одлучи да работи. Постои недостаток на добро квалификувани статистичари низ научни, индустриски и јавниот сектор и има голема побарувачка за аналитичарите на податоци и статистички консултанти, која нашиот курс е специјално дизајнирана да ги задоволи.... [-]


Магистер по спорт и вежбање науки (MSc)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Од елитата перформанси на просперитетна личен фитнес пазарот и заедница со седиште во спортски активности, спорт е постојано проширување на мулти милијарди долари глобалната индустрија. Нашите степен прости броеви на најдобрите дипломирани студенти со вештини за да им помогне на луѓето да се подобри ефикасноста спортови на ефикасноста и намалување на ризикот од повреда. Во пресрет на Лондон 2012, кариера во спортот и рекреацијата се во пораст. Добијат предност со обука во една од водечките спорт и вежбање науки на универзитетите во Велика Британија. [+]

Зошто да студирате М-р спорт и вежбање науки во Middlesex?

Спортски науки обезбедува научни интервенција за подобрување на обуката и перформанси, додека науката вежба има централна улога во програмите за физичка активност во насока на подобрување на општата здравствена состојба. Нашите иновативни, ангажирање и широк опсег на курс ќе ви помогне да се зајакне практични вештини потребни за да работат со двете елита спортисти и општата популација. Покрај тоа, таа ќе го подобри вашето знаење и разбирање на теоретските принципи основните практичната примена.... [-]


Магистер по судска психологија (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Кои работат во различни кривичната правда и сродни поставувања, психологија дипломирани студенти може да се очекува високо стимулирање и разновидна кариера. Лекари доаѓаат во редовен контакт со социјални услуги, академски институции, затворските служби, на NHS, условна казна услуги и полициските служби. Позитивен и кохерентна комуникатор, ќе уживате во работата со различни мешавина на сторителите, жртвите и кривично и граѓанско персонал правда. [+]

Зошто да студирате Магистер судска психологија во Middlesex University?

Акредитирани од страна на Британската психолошка општество (BPS), на овој курс ви обезбедува со разбирање во-длабочината на клучни принципи форензичката психологија е. Преку посебни посети и интерактивни работилници, ќе се развие својата свест на форензичката психолошки пракса и работата на водечките професионалци на кривичната правда.... [-]


Магистер по финансиска математика (MSc)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

А комбинацијата на математика, статистика и компјутери, финансиска математика е специјалист се од витално значење за функционирањето на економските институции во светот, од ден на ден. Мошне технички и теоретски аспекти на математиката се на практична важност која може да влијае на милиони животи во текот на овој фасцинантен дисциплина. [+]

Ние силно веруваме дека работата правиш мора да бидат релевантни за светот на работа - тоа е зошто нашите се разбира има силна практични аранжман. Таа, исто така има необична и значајна предност за вклучување од нула обука во компјутерско програмирање, што ќе ви овозможи да се развијат вештини прва класа компјутери заедно со вашите математички експертиза. Ќе треба добар степен во математиката, или поврзани со темата, како физика или инженеринг, но без претходно познавање на финансии.... [-]


Магистер по Финансиски менаџмент (м-р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Од клучно значење за успехот на секоја организација, финансиски менаџмент е возбудлива дисциплина со комплексни предизвици и далекусежни ефекти во глобалната денешниот бизнис свет. неговата важност лежи во постојана потреба за секого ефикасно управување на средства за да се овозможи на организациите да го остварат својот потенцијал и да си одат по своите цели. Само со ефикасен финансиски менаџмент може да се бизнис навистина преживеат и растат на одржлив начин. [+]

Зошто да студирате Магистер / ПГ Потопете / ПГ Серт Финансиски менаџмент во Middlesex? Во Middlesex ние цениме вештини за обука, како високо како ние цениме теорија, така што може да се очекува не само да научат напредните концепти зад финансиско управување, но практични начини на кои можете да го користите ова знаење во рамките на својата професија. Нашиот пристап е да ви рака со теории и методи кои се користат од страна на вистински бизниси во целиот свет, подобрување на својата жалба на идните работодавци кои бараат дипломирани студенти со практична know-how, како и академски квалификации.... [-]


мајстор во здравствената психологија (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Психологија степен Магистер за здравство се фокусира на психолошките влијанија врз здравјето, благосостојбата и болест. [+]

Зошто да студирате р Компјутери и психологија на Middlesex универзитет?

Ние се фокусира на поддршка на својата иднина за вработување од помагајќи ти да се развие голем број на стручни, истражување и преносливи вештини преку настава, работилници и поставеност. Ние нудиме сместување во здравствена психологија за сите студенти кои би сакале ова искуство, а нашите работилници да ви помогне да се развие клинички вештини, вклучувајќи и комуникација со клиенти, етички и мисловните искуства, расудување и донесување одлуки, како и вештини поврзани со формулирање и оценување, когнитивно-бихевиорална терапија, интервјуирање за мотивацијата и промена здравјето однесување. Исто така, ќе учат поврзани со здравјето однесување, зависност и третман; интервенции во јавното здравство, унапредување на здравјето и промена на однесувањето; стрес, хронични болести и управување; работа со пациентите во здравствениот систем, методите за истражување и професионална прашања.... [-]


мајстор во телекомуникациски инженеринг (MSc)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Телекомуникациски инженеринг е комбинација за електротехника и компјутерски науки, и ги опфаќа проектирање, инсталација и одржување на мрежи и опрема, овозможувајќи за поврзување на уреди и луѓе. Тоа е еден од светски најпознатите брзо развивање на индустрии и нашиот курс е дизајниран да ги задоволи растечката побарувачка за квалификувани дипломирани студенти. [+]

Зошто да студирате р телекомуникациски инженеринг на Middlesex универзитет?

Нашите силни врски со компании како Microsoft и Сименс ни овозможи да се развие практично фокусирани на курсеви, кои се многу важни за потребите на индустријата и право до-to-date со најнова технологија и развој. Ако не сте веќе во работа, ќе имаат можност за правење на сместување за до 12 недели, за време на која ќе работат на вашиот независен истражувачки проект.... [-]


мајстори во здравството животната средина (м-р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Животната средина и здравјето е гранка на јавното здравје кој се занимава со тоа како нашиот живот, за работа и слободно средина влијае на нашето здравје. [+]

Зошто да студирате м-р животната средина здравство во Middlesex? Ние сме најголемиот и најважен снабдувач на еколошко здравствено образование во Велика Британија. Нашите блиски врски со индустријата ни овозможи да понудиме се разбира, кој е многу работа-фокусирани, со силен акцент на практичната лабораториска работа и од вистинскиот живот студии на случај. Нашите одлични капацитети вклучуваат микробиолошка лабораторија и pestology материјали. Многу од нашите наставниот кадар се овластени животната средина и здравјето лекари, и тие имаат широк спектар на specialisms и искуство. Нашите инспиративна предавач директорот Алан страна е поранешен офицер здравје директорот на животната средина во Лондон неколку совети, додека лидерот на програмата Мајкл Хјуит беше висок здравствена офицер на животната средина на Бритиш ервејс. Под нивно стручно водство, нашите студенти имаат направено истражување во широк спектар на области, вклучувајќи ги и листерија во храната, ефектите на тешките пушење, кожата осветлување, загадување на водата и ставовите на луѓето кои живеат во високи згради кон рециклирање.... [-]


мајстори во клиничката здравје психологија (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

На програмата ќе поднесе жалба на поединци заинтересирани за здравјето или советување психологија и на оние кои имаат позадина во поставување на здравствена заштита. [+]

Зошто да студирате р применета клиничка здравје психологија на Middlesex универзитет?

Овој магистер ви обезбедува со знаење и вештини релевантни за разбирање на тоа како психологија се применува на грижата за физички болни и како таа може да се зголеми ефикасноста на здравствената испорака. Во текот на курсот ќе учат вештини за советување; хронична болест и негово управување; работа со пациенти во здравствениот систем; здравствено однесување, зависност и третман; јавно здравје, промоција на здравјето и интервенции за промена на однесувањето; стрес; и истражувачки методи. Овој курс е наменет за оние со или без диплома по психологија, но без завршено Основи за Chartership (ГБС) на Британската психолошка општество (BPS) (нормално добиени преку завршување на психологија степен во Велика Британија). Оние со ГБС може да претпочитаат да се пријавите за нашите BPS акредитирани р здравје психологија, која вклучува поставување.... [-]


мајстори во применетата психологија (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Завршување на овој курс ќе ги подготви студентите да работат како регистрирани психолози во одбраната на професионално поле. [+]

Зошто да студирате р применета психологија во Middlesex?

Дизајнирано со акцент на квалитативни и квантитативни истражувања, на овој курс ќе ви подготвува со солидно разбирање на теоретски и практични прашања во применета психологија. Врз основа на нашите Hendon кампус во Лондон, ќе имаат корист од искуството на нашите посветен и ентузијастички персонал. Ќе се добие пристап до некои од пионерски психологија објекти за учење и истражување во Велика Британија. ... [-]


мехатронни системи инженеринг м-р

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Новите дигитални технологии се трансформира на работното место како што компаниите се подобри нивната ефикасност во работата и да се зголеми со користење на нови хибридни бизнис модели. Овој мајстор 's степен се развива вашата кариера со ова на ум, ви дава на знаење и вештини за да се создаде нова генерација на паметни технологии. [+]

Овој курс е наменета за дипломирани студенти од науката и технологијата, како и искусни инженери кои сакаат да ги обноват своите вештини во нови области на паметни фабрики и паметни градови.

Дизајнирано за да се исполнат на развојот на потребите на индустријата, се разбира, е поддржана од Фесто, национални инструменти и Сименс и е поддржан од SEMTA Секторот вештини Советот. Како резултат на тоа, ќе научите со користење на најновите технологии од овие организации и да работат на вистински предизвици индустрија.... [-]


одржливост и м-р управување со животната средина

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Потребата за одржливост на животната средина се повеќе се признава во областите политика во текот на развиените и земјите во развој. За оваа причина, нашите се разбира е наменета за оние кои сакаат да се здобијат со квалификација на високо ниво во теоријата и практичната примена на одржлив управување со животната средина. Следниот доза ќе биде во октомври 2016 година. [+]

Зошто да студирате р одржливост и управување со животната средина во Middlesex Универзитетот?

Нашите мајстори степен во одржливост и управување со животната средина (погодна за оние со научна и техничка експертиза) нуди увид во причините и решенија за голем број на прашања од животната средина. Ќе се развие способноста да се оцени на ограничувањата и можностите со кои се соочува различни институции и стекнување на вештини потребни за спроведување на одржливи политики. Ќе се вежба сценарија за решавање на проблемот, да се развијат аналитички вештини и критички оцени политики за управување со животната средина.... [-]


стратешки маркетинг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 месеци August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Клиенти денес се повеќе познавања од кога било досега, барајќи поширок спектар и подобар квалитет на производи и услуги. Организации се бара да се маркетинг стратези да се осигура дека тие се разбере потребите на своите клиенти, како да се развива и да се зголеми нивната база на клиенти и да се обезбеди пат кон иновации кои ќе им обезбедат место во нови и нови пазари [+]

Секое стратешки маркетинг улога бара и широка визија за организацијата и разбирање на влијанието на различни маркетинг канали. Развиена за маркетинг практичари и студенти од области како што се маркетинг, управување и општествените науки, на овој курс обезбедува знаења и вештини во три клучни области на стратешки маркетинг; Стратешки анализи, стратешки маркетинг и лидерство, и имплементација.... [-]


управување со мрежата и облак компјутери м-р

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Компјутерски мрежи поткрепуваат речиси секој аспект на современото бизнис. Нивните надлежни за управување е од суштинско значење за успехот на компанијата и експерти, кои може да ги исполни оваа улога се многу баран. управување со мрежата е брзо се развива специјалист за кои треба лидерство, решавање на проблеми и организациски вештини, како и техничка способност. [+]

Ние се направи поголемиот дел од нашите силни врски со компании во ИТ секторот да се осигура дека ние нудиме високо релевантни разбира со забележително акцент на професионални и се применуваат вештини. Практична работа е важен дел од секој модул, и ако сте веќе во работен однос, ќе ги охрабри Македонците (и да помогне) може да се најде сместување за до 12 недели, за време на која ќе работат на вашиот независен истражувачки проект.... [-]


Master

биодиверзитетот, еволуција и конзервација во акција

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 1 more

Овој курс е дизајниран за оние кои бараат интердисциплинарна програма на интерфејсот на социјалните и еколошките системи. [+]

Овој курс е комбинација експерт настава со уникатно искуство на работа во реални поставувања на животната средина и зачувување да се развие вашата способност да се оцени на биолошките и социјалните процеси кои го поткрепуваат интеракции помеѓу биодиверзитетот и човечкото општество. Ќе се научиш да се соберат и анализираат квантитативни и квалитативни геномски еколошки и социјални податоци; вештини кои се во првите редови на тековните истражувања во областа на заштитата на науката и еволуционистичката биологија.... [-]


визуелна култури: пракса и активизам MRes

Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 1 more

Оваа возбудлива разбира работи во првите редови на богат, интердисциплинарни академски и креативна средина. Туркање на границите на визуелна култура, ние ги охрабруваме учениците да им пријде на поле од различни перспективи. [+]

Зошто треба да се учат MRes визуелна култури: пракса и активизам во Middlesex?

Оваа возбудлива разбира работи во првите редови на богат, интердисциплинарни академски и креативна средина. Туркање на границите на визуелна култура, ние ги охрабруваме учениците да им пријде на поле од различни перспективи.

Работа со нив и го полни, учење мрежи надвор од Универзитетот, имаме за цел да влијаат и да се информираат на новите и развој на заедниците на професионална, активист, креативно и истражувачката практика околу визуелна култури. Ние шампион креативни и активист практики, како и методите на ангажирање и како предмет на истражување, повикувајќи се на нашите 130 годишната историја на експериментални и прогресивни ставови за уметноста и дизајн, преку нашето потекло како Hornsey колеџ за уметност.... [-]


господар во гравура (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Со state-of-the-art објекти и стручни упатства од некои од Велика Британија 's водечките академици и технички специјалисти, нашите се разбира ќе ви овозможи да истражуваат и двете експериментални и традиционалните пристапи кон гравура. [+]

Зошто да студирате р Графики на Middlesex универзитет? На Middlesex ги многу практичен пристап кон Графики која ви овозможува да истражуваат вашите интереси и подобруваат своите вештини преку експериментирање, истражување и критичка анализа. Флексибилно се дизајнирани да ги задоволат амбициите на студентите од широк спектар на креативни средини, вклучувајќи ги илустрација, ликовната уметност, дизајн, нашиот курс ќе ви овозможат со напредни вештини, современи знаења и индустријата увид треба да се развие своја сопствена пракса на професионална стандард.... [-]


господар во сметководствена практика (mprof)

Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 1 more

На MProf сметководствена практика е наменета за подобрување на способностите на менаџери кои работат во сметководствената професија. Тоа го прави ова преку развивање на вашиот ... [+]

Магистер по сметководство пракса (MProf)

На MProf сметководствена практика е наменета за подобрување на способностите на менаџери кои работат во сметководствената професија. Тоа го прави ова преку развивање на вештини на мисловните искуства и кулминира во проект за истражување врз големи работното место. Тоа е специјално дизајниран за членови на Институтот за управување со сметководители и е одлична опција за оние кои сакаат да се развие преку критичко истражување на нивната улога и на развојот на менаџерски одговорности. Една од придобивките на MProf е тоа што нуди можност да се направи барање за академско признавање против вашиот постоечки релевантни формално и неформално учење.... [-]


Магистер по криминологијата со судска психологија (р)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Курсот е од посебен интерес за оние без прв степен во психологијата, но со особен интерес во психолошки перспективи за кривичното дело и кривичната правда. [+]

Зошто да студирате М-р криминологијата со судска психологија во Middlesex University?

Студенти кои студираат овој мајстор 's степен во Middlesex ќе имаат корист од патувања областа и стручни предавања за гости. Набљудување на посети на кривичните судови им помогне на знаење на психо-правни судницата донесување одлуки и посета на затворот возрасен гради разбирање на затворен население и програмите за психо-социјална интервенција работат во затворите. Модул настава вклучува специјализирани гостин предавања дадено од страна на експерти кои работат во областа на сторителот управување, банди, полицијата, затвореникот заштита и благосостојба, и форензичар психологија.... [-]


Магистер по менаџмент и развој на луѓето

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2019 Обединетото Кралство London UK Online + 2 more

Се фокусира на области како стратегија, луѓе со ресурси, управување со награда, работните односи и лидерство, овој МА е дизајнирана да се развие дипломирани студенти и оние кои се во раните фази на својата кариера кои сакаат да истражувам подлабоко во областа и подобрување на напредување во кариерата. [+]

Се фокусира на области како стратегија, луѓе со ресурси, управување со награда, работните односи и лидерство, овој МА е дизајнирана да се развие дипломирани студенти и оние кои се во раните фази на својата кариера кои сакаат да истражувам подлабоко во областа и подобрување на напредување во кариерата. Не само што на адреса разбира многу важни теми на управување и развој на луѓе, но тоа, исто така, се базира на професионалните стандарди на Институтот за кадри и развој, обезбедувајќи ви се исполнат меѓународно признати стандарди за човечки ресурси.... [-]


Contact
Адреса на локацијата
Middlesex University
The Burroughs

London, England, NW4 4BT GB