Northumbria University London Campus

Introduction

Read the Official Description

Нортамбрија е истражување и имаат бизнис-фокусирани, професионална универзитетски со глобалната репутација за академски совршеност. Тоа е со седиште во срцето на Велика Британија, која редовно се гласаше најдоброто место во Велика Британија за студентите.

Универзитетот има свои корени во Rutherford колеџ, основана во 1880 година. Денес, со ставање на студентите во срцето на исклучително искуство, и со водечки светски истражувања и партнерства наградуваниот, Northumbria е нов вид на одлични универзитет.

Нортамбрија е првите десет во Велика Британија за бројот на дипломирани студенти кои влегуваат професионално вработување и девет од десет од нашите дипломирани студенти работат или студираат шест месеци по дипломирањето. Ние се рангирани 21 од 111 универзитети во 2014 година Тајмс високото образование Студентски задоволство истражување на.

Northumbria работи со големи работодавци, вклучувајќи Најк, IBM, Нисан, Проктор и Гембл, ББС, и на NHS, а повеќе од 560 работодавците и 60 професионални тела спонзорираат или акредитира програми на Универзитетот. Иновативни и претприемачки, ние сме, исто така, рангирана на четвртото место во Велика Британија за постдипломски бизнис start-up прозорци.

Имаме кампус во Лондон, како и Њукасл, и да работат во партнерство со други институции за високо образование во целиот свет привлекување на студенти од 136 земји ...

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа BAs » Гледа BScs »

Programs

This school also offers:

MSc

MS Cyber ​​Security

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години January 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

М-р Cyber ​​Security програма на Northumbria Универзитетот им дава на студентите пристап до мрежа на академици, практичари и експерти во областа на информации и сајбер безбедноста. Студентите ќе се запознаат со клучните теоретски и практични аспекти користејќи реални сценарија и студии на случај. Тие ќе бидат охрабрени да ги допрат актуелните пристапи и процеси и да ги испитаат новите пристапи, процеси и решенија во оваа динамична средина. [+]

Датум на започнување: септември, јануари

Школарина 2018/19: Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,000

Неодамна, драматично се зголеми бројот на инцидентите од висок профил за сајбер безбедноста објавени во медиумите, на пример, насилството од ransomware WannaCry што осакате многу светски организации, како што е NHS. За возврат, побарувачката за високо квалификувани безбедносни професионалци е масовно расте додека бизнисите се обидуваат да го премостат постојано растечкиот јаз во вештините за да ги заштитат своите мрежи и податоци. За бизнисите, не станува збор за тоа дали, туку повеќе кога ќе се случи напад.... [-]


М-р бизнис со маркетинг менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Обединетото Кралство London

Оваа популарна програма е развиена за неодамна дипломираните студенти во не-бизнис дисциплини кои сакаа да додадат бизнис димензија на нивниот додипломски специјалист. За да бидете успешни во оваа програма, ќе ви треба ентузијазам, посветеност и подготвеност не само да работите напорно, туку и да научите нови начини на размислување. Ние исто така очекуваме да покажете иницијатива и да бидете во можност да работите независно. [+]

Датум на започнување: септември, јануари, јуни

Школарина (2018/19): Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,500

Работа во голема, модерна, меѓународна организација, компанија со средна големина или дури и мала фирма за започнување, бара широк спектар на деловни способности. Највредните вработени се оние кои имаат не само солидно познавање и разбирање на различните делови на бизнисот, туку и оние кои се брзи ученици и тимски играчи со лидерски потенцијал.... [-]


М-р бизнис со маркетинг менаџмент со напредни практики

Студии врз за студентски град Целосна 16 - 21 месеци January 2019 Обединетото Кралство London

Како дел од нашиот популарен спектар на "Бизнис со" Мастер програми, магистерски Бизнис со маркетинг менаџмент со напредни практики програма е дизајнирана да ви даде увид во стратешката улога на маркетинг во рамките на организации. [+]

Како дел од нашиот популарен спектар на "Бизнис со" Мастер програми, магистерски Бизнис со маркетинг менаџмент со напредни практики програма е дизајнирана да ви даде увид во стратешката улога на маркетинг во рамките на организации. Во текот на овој курс, ќе се изгради потребните знаења и вештини за стратешки анализираат и оценување на организации за развој и спроведување на конкурентни маркетинг стратегии.... [-]


М-р бизнис со меѓународниот менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Обединетото Кралство London

Програмата е развиена за неодамна дипломираните студенти во не-бизнис дисциплини кои сакаа да додадат бизнис димензија на нивниот додипломски специјалист. За да бидете успешни во оваа програма, ќе ви треба ентузијазам, посветеност и подготвеност не само да работите напорно, туку и да научите нови начини на размислување. Ние исто така очекуваме да покажете иницијатива и да бидете во можност да работите независно. [+]

Почетни датуми: септември, јануари, мај

Школарина (2018/19): Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,500

Работа во голема, модерна, меѓународна организација, компанија со средна големина или дури и мала фирма за започнување, бара широк спектар на деловни способности. Највредните вработени се оние кои имаат не само солидно познавање и разбирање на различните делови на бизнисот, туку и оние кои се брзи ученици и тимски играчи со лидерски потенцијал.... [-]


М-р бизнис со претприемништво

Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Обединетото Кралство London

Дали сте во потрага за бизнис-фокусирани магистерски степен што ќе ја зајакне вашата вработување? М-р бизнис со претприемништво курс се развива широк бизнис вештини, а исто така нудат специјалист Pathway во претприемништвото која започнува по првиот семестар. [+]

Почетни датуми: септември, јануари, мај

Школарина (2018/19): Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,500

Преглед

Дали сте во потрага за бизнис-фокусирани магистерски степен што ќе ја зајакне вашата вработување? М-р бизнис со претприемништво курс се развива широк бизнис вештини, а исто така нудат специјалист Pathway во претприемништвото која започнува по првиот семестар.

Специјалистичките модули го опфаќаат процесот и практиката на претприемништвото како и современите проблеми во претприемништвото. Курсот кулминира или во дисертација или ако сакате, Мастер проект. Овој курс ќе ве натера да биде многу баран кандидат, бидејќи работодавците сакаат да регрутираат луѓе кои можат да ги соберат ресурсите за да се постигнат пролонгирани промени и да водат нови иницијативи.... [-]


М-р бизнис со управување со човечки ресурси

Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Обединетото Кралство London

Дали сте во потрага да се надополнуваат вашиот додипломски студии или професионални skillset со бизнис фокусирани господар 's степен која ќе го подобри вашето вработување? М-р бизнис со управување со хумани ресурси ќе ви помогне да се развие широк спектар на деловни вештини додека развивање на вашето разбирање на специјализирани модули опфаќа принципи, вредности и пристапи во управување со човечките ресурси (HRM), како и организациски однесување и пракса. [+]

Почетни датуми: септември, јануари, мај

Школарина (2018/19): Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,500

Дали сте во потрага да се надополнуваат вашиот додипломски студии или професионални skillset со бизнис-фокусирани магистерски степен што ќе ја зајакне вашата вработување?

М-р бизнис со управување со хумани ресурси ќе ви помогне да се развие широк спектар на бизнис вештини додека развивање на вашето разбирање на специјализирани модули опфаќа принципи, вредности и пристапи во управување со човечките ресурси (HRM), како и организациски однесување и пракса.... [-]


М-р бизнис со финансиски менаџмент-Лондон кампус-

Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Обединетото Кралство London

Програмата е развиена за неодамна дипломираните студенти во не-бизнис дисциплини кои сакаа да додадат деловна димензија на нивниот додипломски специјалист и како таква беше многу популарен курс. За да бидете успешни во оваа програма, ќе ви треба ентузијазам, посветеност и подготвеност не само да работите напорно, туку и да научите нови начини на размислување. Ние исто така очекуваме да покажете иницијатива и да бидете во можност да работите независно. [+]

Почетни датуми: септември, јануари, мај

Школарина (2018/19): Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,500

Работа во голема, модерна, меѓународна организација, компанија со средна големина или дури и мала фирма за започнување, бара широк спектар на деловни способности. Највредните вработени се оние кои имаат не само солидно познавање и разбирање на различните делови на бизнисот, туку и оние кои се брзи ученици и тимски играчи со лидерски потенцијал. М-р бизнис со финансиски менаџмент програма ќе им даде на студентите и општата деловна знаење и разбирање, како и лични вештини потребни за широк спектар на улоги. Програмата е развиена за неодамна дипломираните студенти во не-бизнис дисциплини кои сакаа да додадат деловна димензија на нивниот додипломски специјалист и како таква беше многу популарен курс. За да бидете успешни во оваа програма, ќе ви треба ентузијазам, посветеност и подготвеност не само да работите напорно, туку и да научите нови начини на размислување. Ние исто така очекуваме да покажете иницијатива и да бидете во можност да работите независно. Програмата е дизајнирана околу сет на модули кои се заеднички за сите Pathways . Овие модули ги покриваат општите деловни функции, стратегискиот менаџмент и организациската анализа. Овие модули, исто така, ве води кон постигнување на генерички постдипломски цели на стратешка свест, развој на лидерски потенцијал и разбирање на теоријата и практиката на меѓународниот бизнис. Во вториот семестар, ќе ви биде дадена можност да се специјализираат во Финансиски менаџмент. Во остатокот од програмата, ќе заврши вашето истражување и пишуваат на вашата дисертација.... [-]


М-р Глобална логистика операции и управување со снабдувачки синџири

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Обединетото Кралство London

Магистер по Глобална логистика, операции и менаџмент на снабдувачки синџири е дизајниран да ви овозможи да се здобијат со во-длабочината на разбирање на главните области на знаење и филозофски пристапи кои го поткрепуваат концептот на Глобалниот процес на снабдување. Програмата филозофија е да се развие ова знаење и разбирање на специјалист областа на управување со промените на понудата, додека ја става цврсто во рамките на организациски контекст. Клучните специјализирани модули се резултат на академско и професионално влијание како на стратегиските фактори за промена во глобалниот процес на снабдување. [+]

Магистер по Глобална логистика, операции и менаџмент на снабдувачки синџири е дизајниран да ви овозможи да се здобијат со во-длабочината на разбирање на главните области на знаење и филозофски пристапи кои го поткрепуваат концептот на Глобалниот процес на снабдување.

Програмата филозофија е да се развие ова знаење и разбирање на специјалист областа на управување со промените на понудата, додека ја става цврсто во рамките на организациски контекст. Клучните специјализирани модули се резултат на академско и професионално влијание како на стратегиските фактори за промена во глобалниот процес на снабдување.... [-]


М-р дигитален маркетинг

Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Обединетото Кралство London

Нашите Магистер Дигитални Маркетинг е дизајниран да ви даде вештини и знаење што ви треба во брзо се развива сектор. Овој курс ќе се фокусира на развивање на вештини кои ви се потребни за успешно да се продаваат стоки и услуги преку разни онлајн канали. [+]

Почетни датуми: јануари, мај, септември

Школарина (2018/19): Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,500

Дигиталниот маркетинг е една од најбрзорастечките индустрии што ги истражуваат бизниси за да ги продаваат своите стоки и услуги. Статистиката предвидува вкупната потрошувачка на дигитален маркетинг (САД) да порасне на 103,37 милијарди долари во 2019 година од 57,29 милијарди долари во 2014 година, целиот спектар на дигитален маркетинг расте експоненцијално, па затоа бизнисите постојано бараат специјалистички совети.... [-]


М-р Дизајн менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Обединетото Кралство London

М-р Дизајн менаџмент програма е идеален курс за оние кои бараат да се развие и да ги подобрат своите кариери преку одлично разбирање на вредноста на дизајнот и иновациите. Ќе научите како да ја искористите моќта на креативноста во бизнисот и како тоа може да се искористи како стратешка алатка. [+]

М-р Дизајн менаџмент програма е идеален курс за оние кои бараат да се развие и да ги подобрат своите кариери преку одлично разбирање на вредноста на дизајнот и иновациите. Ќе научите како да ја искористите моќта на креативноста во бизнисот и како тоа може да се искористи како стратешка алатка.

Наставни методи

Како студент на м-р Дизајн менаџмент ќе се вклучат со индустриски мултидисциплинарни проекти врз основа на реалниот живот ситуации.... [-]


М-р компјутер и технологија

Студии врз за студентски град Целосна January 2019 Обединетото Кралство London

Ако сте во потрага за практично, практични магистерски степен, тогаш не гледам подалеку од нашиот м-р компјутер и технологија. [+]

Почетни датуми: септември, јануари, мај

Школарина (2018/19): Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,000

М-р компјутер и технологија програма е специјално дизајнирана да ви овозможи да ги обновите, прошири и продлабочи своето знаење во компјутери и ИТ и пошироко дигитално лидерство и технологија субјекти, со цел да ги подобрат и забрзаат вашите можности за кариера. Со завршувањето на магистер по компјутер и технологија ќе бидете во можност да покажат способности во областите на компјутерската дисциплина и дигиталната технологија.... [-]


Магистер по менаџмент на проекти

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години January 2019 Обединетото Кралство London + 1 more

Нашите разбира во магистерски проект менаџмент ќе ви даде вештини за управување со проекти кои се широко преносливи за било која индустрија. Ќе ги развиете вештините за координирање на повеќе работни текови за да обезбедите проекти на време, во рамки на буџетските и распределбите на ресурсите. [+]

Почетни датуми: септември, јануари, мај

Школарина (2018/19): Велика Британија / ЕУ: £ 7,995 Меѓународен: £ 14,000

Што ќе учам?

Овој магистерски проект менаџмент ќе се фокусира на развивање на вашата компетентност како добро заокружен проект или програма лидер заедно со пошироки лидерски и менаџерски вештини потребни за да успее во било која организација или сектор. Живите индустриски проекти играат клучна улога и се вклучени клиенти како што се Volvo, Airbus, Balfour Beatty, NHS и Google. Содржината на курсот опфаќа широк спектар на тематски теми. Ова вклучува: како да се оцени изводливоста на проектот, како да се управуваат со ризиците во проектите, како да се задржат луѓето да работат заедно и како да развијат портфолио на проекти. Наставната програма е усогласена со академските барања на Асоцијацијата за управување со проекти (APM), која е најголемото професионално тело на Обединетото Кралство за проект менаџери.... [-]


Управување со луксузни брендови

Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Обединетото Кралство London

Програмата има за цел да развие иновативен пристап кон професионалното луксузно брендирање на луксузни потрошни добра (автомобили, козметика, пијалаци, мода, мириси, чанти, накит, багаж, јахти и часовници). Програмата работи на концепти и платформи како бренд менаџмент, маркетинг, рекламирање и социјални медиуми. [+]

Програмата има за цел да развие иновативен пристап кон професионалното луксузно брендирање на луксузни потрошни добра (автомобили, козметика, пијалаци, мода, мириси, чанти, накит, багаж, јахти и часовници). Програмата ви обезбедува критичко знаење и свест за сложените прашања кои се вклучени во луксузни потрошувачки стоки сектор во 21 век, работејќи на концепти и платформи, како што се бренд менаџмент, маркетинг, рекламирање и социјалните медиуми.... [-]


Videos

Introducing Northumbria University London Campus

Learn from the Best

WHAT DO YOU WANT...

Contact

Northumbria University, London Campus

Адреса, линија 1 110 Middlesex Street E1 7HT
London, England, Обединетото Кралство
Website https://www.northumbria.ac.uk/about-us/our-campuses/london-campus/
Број на телефон +44 191 204 8890