Nottingham Trent University: School of Art & Design

Introduction

Read the Official Description

Во Велика Британија, имаме меѓународно призната репутација за висок квалитет на нашите Арт и Дизајн обезбедување образование.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа BAs »

Programs

This school also offers:

MA

MA Fashion Marketing

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

[+]

Мадам Gres (Музеј на владата, Антверпен)

Вашата канцеларија на Британскиот совет може да ви каже каде можете да го полагате тестот за меѓународен тест на англиски јазик (ИЕЛТС) на локално ниво.

[-]

MA Graphic Design

Студии врз за студентски град Целосна 45 недели September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

[+]

Индивидуални и групни упатства [-]

MA Illustration

Студии врз за студентски град Целосна 45 недели September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

[+]

Нашите пријателски, искусни консултанти за кариера тесно ќе соработуваат со вас во секоја фаза од планирањето на вашата кариера, обезбедувајќи лична поддршка и совети кои нема да ги најдете во некоја книга или на интернет.

[-]

MA Luxury Fashion Brand Management

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

[+]

трговија на мало; Консултантски услуги; [-]

М-р моден дизајн

Студии врз за студентски град Целосна 45 недели September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Имаме повеќе од 40 години на експертиза во моден дизајн, и на овој курс е дизајниран да ви помогне да се развие вашите креативни, академски и професионален потенцијал. Ќе се изготви индивидуалните програма на студии, во форма на еден проект, кој може да се фокусира на вашата кариера аспирации, или експериментална истрага за мода, уметност и изработка. Ние ќе ви помогне преку флексибилни и одговора на наставата и учењето, помагајќи ти да се истражуваат и да се спротивстават на ограничувања на моден дизајн. [+]

М-р моден дизајн

Имаме повеќе од 40 години на експертиза во моден дизајн, и на овој курс е дизајниран да ви помогне да се развие вашите креативни, академски и професионален потенцијал. Ќе се изготви индивидуалните програма на студии, во форма на еден проект, кој може да се фокусира на вашата кариера аспирации, или експериментална истрага за мода, уметност и изработка. Ние ќе ви помогне преку флексибилни и одговора на наставата и учењето, помагајќи ти да се истражуваат и да се спротивстават на ограничувања на моден дизајн.... [-]


МА Брендирање и идентитет

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Овој курс ви дава можност да работите во центарот на најдинамичните, моќни и влијателни области на професионален дизајн. [+]

Овој курс ви дава можност да работите во центарот на најдинамичните, моќни и влијателни области на професионален дизајн. Ќе научите како да планирате и да создадете брендови кои ќе зборуваат со моќ и убедување. На почетокот на курсот ќе работите на кратки проекти кои се насочени кон предизвикувачки конвенции. Потоа ќе се фокусирате на тема по ваш избор преку истражување и развој. Вие исто така ќе се изгради професионален весник кој ги истражува тековните мисла и пракса.... [-]


Contact
Адреса на локацијата
School of Art & Design
Nottingham Trent University
50 Shakespeare Street,

Nottingham, England, NG1 4FQ GB
Social Media