UWL University of West London

Introduction

Read the Official Description

Зошто учат заедно со нас

Дали ви се допаѓа да заработат за диплома од еден од најдобрите современи универзитети во Лондон? Со повеќе од 100 милиони £ инвестирани во нашата нова Ealing кампусот, Ние го добивме на state-of-the-art објекти и некои од најдобрите на индустријата професионалци да ви помогне да добиете најмногу од вашиот универзитет искуство.

Избор на правото универзитет е еден од најважните одлуки што ќе направи. Постојат многу причини за да имаат корист од студирањето на Универзитетот во западен Лондон.

Испраќам барање сега за студирање на UWL.

Зошто да студирате на Универзитетот во западен Лондон?

Ние сме на врвот модерен универзитет во Лондон за вработување, при што 96% од нашите студенти во вработувањето во рок од шест месеци од дипломирањето. Ние сме број еден универзитет во Лондон за студентските задоволство, со девет од нашите курсеви добивање 100% стапка на задоволство преку нашите осум училишта. Нашето портфолио на курсеви се движи од филм, медиуми, музика, дизајн, компјутери, бизнис, право, угостителство и туризам за здравство, психологија, социјална работа и хуманистичките науки. Нашите завидна Лондон локација - се наоѓа во западен Лондон, еден од најуспешните бизнис региони во Велика Британија. Со одлични транспортни врски, ние сме само 30 минути од центарот на Лондон и на 20 минути од аеродромот Хитроу. Нашиот нов кампус - имаме инвестирано над 50 милиони £ во нашиот нов Ealing кампусот за да се подобри учењето на студентите и социјално искуство. Ова ги вклучува нова библиотека, реновирана студентска унија, одлична наставата објекти и state-of-the-art студиа за студент радио станица.

Сите наши Училиштата имаат високо квалификуван персонал, со богатство од искуство во индустријата. Тие се посветени на развивање на вештини и аспирации кариера на нашите студенти.

На Универзитетот има различни студентската заедница. Сите студенти имаат можност да се вклучат со Сојузот на нашите ученици ", која има различни видови на општествата.

Универзитетот е дом на голем број на академски школи кои нудат програми за образование во различни видови на теми. Во училиштата се:

Лондонската школа за филм, медиуми и дизајн Littner бизнис школа Клод Факултетот за Компјутери и инженерство Лондон Гелер колеџ за угостителство и туризам Факултетот за право и криминологија Колеџ на медицински сестри, акушерство и здравство Факултетот за Човекова и општествени науки Лондон колеџ за музика

Ние сме сега прифаќаат апликации за септември 2017 година Ве молиме видете повеќе информации за нашите како да се применуваат дел или регистрирате вашиот интерес со нашиот тим.

Ние исто така нудиме пред-заседателен курсеви по англиски јазик да го подобрите вашето познавање на англискиот јазик и да ви помогне да ексел на вашата посакувана разбира.

Меѓународната канцеларија на Универзитетот во западен Лондон

Е-пошта: international@uwl.ac.uk Тел: +44 (0) 20 8231 2440

  • Според вработување индикатори (ЕПИ) бројките објавени од страна HESA во јули 2016 година Дипломирани студенти, кои ги проучувале на додипломски студии програма.
This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа 1-year MBAs » Гледа Law LLB » Гледа Law LLM » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

ма криминологијата и криминалната правда

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Со полно работно време и со скратено работно време студија опции, курсот опфаќа современите прашања, како што се како убиство истрага, со закана од глобалната организираниот криминал, и истражува измама. [+]

Со полно работно време и со скратено работно време студија опции, курсот опфаќа современите прашања, како што се како убиство истрага, со закана од глобалната организираниот криминал, и истражува измама. Овој курс ќе ви овозможат со вештини и знаења неопходни за да се успее во оваа конкурентна поле. Освен тоа, нашиот искусен тимот на наставата (спроведување на екс-закон) ќе се осигура вашето искуство на учење ќе биде втор на ништо. ... [-]


ма луксузни хотелски менаџмент со стаж

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Обединетото Кралство London

А политички, финансиски и културен магнет за остроумниот патник, Лондон може да се пофали глобално призната хотели и ресторани, кои станаа познати знаменитости во пејзажот на градот, често со децении долга традиција. [+]

М-р луксузни хотелски менаџмент со стаж

Според Светската Луксузни Индекс ™ Лондон е еден од најбрзо растечките дестинации (проследено со Дубаи и Париз) за корисниците кои сакаат да се доживее луксузни хотелски услуги во широк спектар на луксузни хотели и фино јадење ресторани во градот има да понуди. А политички, финансиски и културен магнет за остроумниот патник, Лондон може да се пофали глобално призната хотели и ресторани, кои станаа познати знаменитости во пејзажот на градот, често со децении долга традиција. Луксузниот сектор, пред глобалната финансиска криза (GFC) беше опишан како затворен систем, кој не го цениме континуираната соработка и соработка со своите потрошувачи. Фокусот беше често на испорака на конзистентна (често строга) производи и услуги со највисок квалитет како што е можно поефикасно. Спротивно на тоа, пост-GFC луксузни бизниси се вели дека се повеќе отворен, и повеќе само-рефлексивен, на пат на континуирано откритие за она што најдобро одговара на потребите на клиентите. Оваа промена е резултат на новите луксузни потрошувачите, често се нарекува како "остроумниот богатите", како и на менување на очекувањата на старата гарда на богатите клиенти. Покрај тоа, ново богатите потрошувачите во пазарите во развој како што се Кина, Русија, Бразил и Индија се вели дека се жедни дел од она што е најновата западниот острината. Секторот луксузни гостопримство е сега сите околу бизнисот на дизајнирање незаборавни и значајни искуства преку доставување искуство оддалечиме услуги. ... [-]


ма меѓународниот туризам и Авијација управување со стаж

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Обединетото Кралство London

Програмата Магистер на Меѓународен туризам и Авијација менаџмент се обидува да подготви стремат поединци за менаџерската кариера во рамките или на туризмот и авионската индустрија. [+]

М-р Меѓународен туризам и Авијација менаџмент со стаж

Програмата Магистер на Меѓународен туризам и Авијација менаџмент се обидува да подготви стремат поединци за менаџерската кариера во рамките или на туризмот и авионската индустрија. За постојните лекари, тој нуди можност да се развие и редефинирање на знаење и оцени трендови и менување на практиките за управување во рамките на нивната индустрија. Тоа е понуден како една година со полно работно време и две години со скратено работно време се разбира. ... [-]


ма рекламирање, брендирање и комуникација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

На магистер Реклама, брендирање и комуникација се разбира на Универзитетот во западен Лондон, ќе се развие алатки за стратешки мислител и комуникатор да се создаде најсовремена рекламирање, бренд и дизајн кампањи innovatively. [+]

На магистер Реклама, брендирање и комуникација се разбира на Универзитетот во западен Лондон, ќе се развие алатки за стратешки мислител и комуникатор да се создаде најсовремена рекламирање, бренд и дизајн кампањи innovatively.

Ние градиме вашето разбирање на бренд комуникација, професионални графички дизајн, рекламна стратегија и креативност да ви помогне да се подготват за вашата идна кариера. ... [-]


ма управување со музиката и уметникот развој

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

Комерцијален успех и одржлива кариера во музичката индустрија и двете зависи повеќе од способноста на уметникот да креираат свои [+]

Комерцијален успех и одржлива кариера во музичката индустрија и двете зависи повеќе од способноста на уметникот да се постави свој мал издавачка куќа, администрирање авторски права, олеснување на настани во живо и ги развиваат своите кариери.

Во режија на тим од високо искусни индустриски професионалци со уникатен увид и без преседан искуство во областа, ќе имаат можност да учат клучните концепти во управувањето и развојот на својата кариера - или дека на акт ви ги претставуваат. ... [-]


ма филмска продукција

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

Курсот е претежно практична, со речиси 70% од учење насочено кон овозможувајќи ви да произведувате документарни и експериментални филмови. [+]

М-р филмска продукција

Гардијан неодамна изјави UWL да биде најдобар модерен универзитет во Лондон. Ние веруваме дека нашиот возбудлив постдипломски филмови програма покажува оваа признанија јасно. Тоа е дизајниран да ги задоволи потребите на земјите аспиранти филмаџии кои имаат за цел да иновираат во рамките на проширување на полето на документарни и експериментални дигитални филмска продукција. ... [-]


MSc

м-р граѓански и инженерство на животната средина со стаж

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Обединетото Кралство London

Овој курс е дизајниран да ги унапредат аналитички вештини во основните области за градежништво вклучувајќи структурните [+]

Овој курс е дизајниран да ги унапредат аналитички вештини во основните области за градежништво вклучувајќи Structural Analysis, одржливост и хидраулика. Примена на современи ИТ техники за комплекс за решавање на проблемот е тема што тече низ курсот. Овој курс исто така, опфаќа поширок прашања на проектот и процесот на управување во градежништво. Практикантска курсот има за цел да се обезбеди истата ригорозни и предизвикувачки програма на професионална пракса како магистер граѓански и инженерство на животната средина, но има додадена предност за вклучување 6 месеци стажирање ставена на периодот на студирање. Ова го прави идеален за студентите кои бараат да додадете практична димензија на нивните студии и да се разбере на барањата на надзор и управување на работното место. Стажирање можности постојат во текот на граѓанските и градежната индустрија во рамките на Велика Британија.... [-]


м-р информатичките системи со стаж

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Обединетото Кралство London

Информациски системи (ИС) денес се големи, комплексни, различни по форма и дистрибуирани, служејќи различни типови на луѓе кои користат различни [+]

Информациски системи (ИС) денес се големи, комплексни, различни по форма и дистрибуирани, служејќи различни типови на луѓе кои ги користат на различни уреди за пристап до информации. Специјалисти, кои препознаваат различни бизнис потреби, и да има систематски пристап кон разбирање на влијанието на технологијата врз организации, се од суштинско значење за успехот на било ИС / ИТ стратегија.... [-]


м-р меѓународен маркетинг

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

Овој курс ќе ви помогне да развијат подлабоко увид и разбирање на клучните области на современиот маркетинг од новата дигитална пејзаж за одржлив маркетинг предизвици и глобалните можности. [+]

Овој курс ќе ви помогне да развијат подлабоко увид и разбирање на клучните области на современиот маркетинг од новата дигитална пејзаж за одржлив маркетинг предизвици и глобалните можности.

Ќе се развие стратешка перспектива преку детални истражувања, критичко оценување и во-длабочината на студија на брендови, маркетинг, потрошувачите и на менување на контекстите во кои организациите да прават бизнис. Магистер по современа маркетинг е дизајниран за дипломираните студенти и бизнис професионалци, кои имаат некои маркетинг искуство или за другите размислува за отпочнување на нова кариера во маркетинг или за оние кои имаат вистински интерес во маркетинг, комуникации, односи со јавноста, психологија, социологија, или бизнис. Курсот ќе ви помогне да започне или се развие својата кариера во маркетинг во корист на широко разбирање на тематски современите маркетинг прашања. ... [-]


м-р софтверското инженерство со стаж

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Обединетото Кралство London

Со ИТ секторот шири брзо низ целиот свет, никогаш немало подобро време за да се развие специјалист за софтвер [+]

Со ИТ секторот шири брзо низ целиот свет, никогаш немало подобро време за да се развие специјалист за софтвер инженеринг вештини. Овој курс ќе ви даде разбирање на најновите софтверски инженеринг технологии кои се користат за решавање на предизвиците на денешницата во развој на софтвер.

Ќе се запознаат со широк спектар на тековната работа стипендија во софтверското инженерство, учење како да истражување и прегледување објавена работа. Вашите студии, исто така, ќе ви даде практични разбирање на прашањата кои се однесуваат на проектирање, анализа и имплементација на современи софтверски системи, и ќе имаат можност да ги исполнат говорници од индустријата, вклучувајќи ги и потенцијалните работодавци. На кратко, на овој курс ќе се подготвува за професионална кариера или истражување во оваа важна област.... [-]


м-р финансии и сметководство

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој курс е идеален за дипломирани студенти на Сметководство и финансии обидува да ги подобри нивните можности за вработување. [+]

Овој курс е идеален за дипломирани студенти на Сметководство и финансии обидува да ги подобри нивните можности за вработување.

Кандидатите со професионални квалификации и искуство во индустријата исто така се охрабруваат да аплицираат.

Ако сте член на Асоцијацијата на овластени сметководители (ACCA) можете да добиваат ослободување од одредени модули. Други признаени сметководство професионални тела, исто така, може да имаат корист од некои модул исклучоци. ... [-]


р финансии и управување со ризикот

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

На зголемувањето на нестабилноста на финансиските пазари, должничката криза, и геополитички несигурност, место значајни барања на бизниси и други организации да се справат адекватно на потенцијалното влијание [+]

М-р финансии и управување со ризикот

На зголемувањето на нестабилноста на финансиските пазари, должничката криза, и геополитички несигурност, место значајни барања на бизниси и други организации да се справат адекватно на потенцијалното влијание на овие ризици врз стратешките функции на организацијата - особено во нејзиното финансиско управување. Затоа, побарувачката за финансии професионалци со надлежните разбирање на принципите за управување со ризикот никогаш не била поголема. Програмата има за цел да се приспособат на талентирани студенти со добар прв степен и висок степен на академски способности, кои ќе имаат корист од уникатен вештини и знаење што на програмата ќе им даде - и од аспект на можностите за вработување како и во нивниот развој на себе. Програмата има за цел да ги подобрат вештините на вршење на стручни лица, така што тие се способни да играат високи улога во областа на финансиски и управување со ризик во рамките на организациите.... [-]


Master

MMus популарни музички перформанси

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Нашите постдипломски музички перформанси курсеви нудат значителен инструментална школувањето еден-на-еден, со recitalists на меѓународна слава. Тие се состојат фасцинантен и ангажирање на модули кои и прошири своите практични музицирање и академски вештини. [+]

MMus популарната музика на ефикасноста Нашите постдипломски музички перформанси курсеви нудат значителен инструментална школувањето еден-на-еден, со recitalists на меѓународна слава. Тие се состојат фасцинантен и ангажирање на модули кои и прошири своите практични музицирање и академски вештини. Можете исто така да имаат корист од Лондон музички колеџ партија (Продолжува) неделно постдипломски истражувачки семинари и композиција Работилници, кои нудат големи можности да научат нови вештини и да се поврзат со студенти од други постдипломски курсеви. Продолжува исто така има неколку големи ансамбли, вклучувајќи го и LCM Sinfonia, LCM Биг Бенд, LCM хор и LCM Glee хор, на кој студентите се во можност да го следите. Се разбира детали Предметната програма наставата тече низ секоја календарска година. На MMus во популарната музика на ефикасноста обраќа на практични, академски и професионални потреби на современи музичари, и ние го поздравуваме студенти од сите жанрови. Ова е програма за постдипломски студии Ниво 7 за изведувачи на напредни способности. Да учат на овој курс треба да биде постигнато изведувач, и испитувачки и флексибилни музичар со јасни истражувачки интереси во врска со перформансите. Нашите студенти доаѓаат од класичната, џез и поп средини, како и обично ќе се одржи на додипломски квалификација во музиката, како што е БА (Hons) со ефикасноста, или BMus (Hons) во изведба. На MMus курс се развива вашата музичка изведба на напредно ниво. Ќе имаат корист, како изведувач - не само од експертизата на нашата инструментална наставниот кадар, кои се сите меѓународно признати, но исто така и од играњето со, и учење од, едни... [-]


Videos

Our new campus

Student life at the University of West London

Why come to the University of West London?

Contact

University of West London

Адреса, линија 1 St Mary’s Road
W5 5RF London, England, Обединетото Кралство
Website http://www.uwl.ac.uk/
Број на телефон +44 (0) 20 8231 2440