University of Winchester

Introduction

Read the Official Description

Универзитетот во Винчестер е основана во 1840 година, и тој ги комбинира ова наследство со иновативни учење и настава. Универзитетот во Винчестер вредности меѓународните договори како што Болоњскиот договор кои имаат интегрирани Велика Британија високото образование во Европската заедница и така им помогне на нашите студенти да се доживее образование во различен контекст и да им помогне на нашите дипломци да бидат помобилни на пазарот на труд. Имаме академскиот кадар од сите делови на светот. Нивните различни интелектуална пристапи, како и на различни култури тие потекнуваат од, уште еднаш ја збогати различноста на Универзитетот. Нашите истражувачки кадар има меѓународна димензија, како во однос на нејзиниот опфат и квалитет. Го поздравуваме меѓународни партнерства со другите универзитети и групи како што се добротворни организации и невладини организации. Тие донесе голема корист за нашата настава, учење и истражување. Преку нашите партнерства ние се осигура дека постои најширока можна база на знаење во Универзитетот и дека сме свесни за што се глобалните перспективи, како што може да биде. Нашиот фокус на интернационализација нè прави надвор со кои се соочува. Меѓународни студенти Универзитетот во Винчестер срдечно го поздравува странските студенти од Америка, Европа, Далечниот Исток и на други места. Тие даваат витален придонес на разновидноста на Универзитетот и на разновидноста на Винчестер како град. Тие донесе нови перспективи да се носи врз прашања и тие ни покажуваат дека различни точки на гледање на ова прашање. Затоа нашата интелектуална средина е збогатена со повеќе култури кои ги опфаќаат во рамките на заедницата на Универзитетот. Ова значи дека студирањето во Винчестер, без разлика дали сте меѓународен или домашен студент, ќе го прави дел од глобалната заедница.

Нашата локација Универзитетот во Винчестер Винчестер е лоцирана во еден од најубавите градови во катедралата во Велика Британија. Винчестер се наоѓа во центарот на јужна Англија, во округот Хемпшир, и е еден час од Лондон со воз. Винчестер е живописен град поставена на работ на Јужна Даунс, со Винчестер Катедрала обезбедување на главната фокусна точка од милји околу.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Online MA »

Programs

This school also offers:

MA

Историја

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Ма Историјата во Винчестер концентрира на различни географски размери на историјата, вклучувајќи ги и локалните и глобалните перспективи. Тоа им овозможува на студентите можност да се вклучат со голем број на пристапи кон проучување на историјата, испитување на голем број на историски предмети од раниот среден век до денес. [+]

Програмата нуди воведни елементи кои се истражуваат историски методи и истражувачки вештини, во-длабочината на модули тема-базирани и можност да се осмисли и да се развие специјалист дисертација.

Пристапи кон минатото Модул, која работи во првиот семестар за сите нови студенти, обезбедува насоки за различни пристапи кон изучување на историјата, вклучувајќи географски скали на студии и дисциплинарен пристап.... [-]


културното наследство и управување со ресурси

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2  September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р на културното наследство и управување со ресурси во Винчестер нуди перспектива, кои, иако втемелени во Велика Британија наследство пракса, исто така се наоѓа во рамките на еден поширок глобален контекст и нуди работни индустрија и работа на проекти во странство. [+]

Програмата смета поширокиот место на наследство менаџмент во современото општество и нуди можност на студентите да преземе свои проекти на голем број на различни предмети. Користење на двете британски и глобален пристап, во теоријата и практиката на културното наследство и управување со ресурсите е истрага.

Курсот се користи од експерти составен од целиот наследство спектар вклучувајќи музеи и галерии, културниот туризам; тематски паркови; национални, локални и глобални организации наследство; архиви; библиотеки; и археолошки единици. Покрај тоа, студентите се способни да учествуваат во сопствениот истражувачки проекти на одделот, кои се вклучени археолошки локалитети во Винчестер, Корнвол, Грузија, Ерменија, Корзика, Барбадос, Етиопија и Египет, и се охрабруваат да ги користат своите вештини во подобрување и развивање на постоечките културни наследство стратегии на овие локации.... [-]


М-р дигитални медиуми пракса: визуелизација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Програми за дигитални медиуми пракса во Винчестер се дизајнирани за да се приспособат на широк спектар на специјализирани интереси во рамките на широк спектар на располагање во рамките на дигиталните медиуми индустрија. [+]

Програми за дигитални медиуми пракса во Винчестер се дизајнирани за да се приспособат на широк спектар на специјализирани интереси во рамките на широк спектар на располагање во рамките на дигиталните медиуми индустрија.

Програмата Содржина

Овие професионално фокусирани програми ви овозможи за динамичен разбирање и развој на теорија во контекст на пракса. На програми се структурирани да ги подобрат своите вештини во голем број на специјализирани кариери во дигиталните медиуми индустрија. Партнерства со професионални лекари и тела даде на студентите на почетна точка за развој на сопствената мрежа на професионални контакти и да се идентификуваат клучните практичари.... [-]


М-р дигитални медиуми пракса: интеракцијата дизајн

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Програми за дигитални медиуми пракса во Винчестер се дизајнирани за да се приспособат на широк спектар на специјализирани интереси во рамките на широк спектар на располагање во рамките на дигиталните медиуми индустрија. [+]

Програми за дигитални медиуми пракса во Винчестер се дизајнирани за да се приспособат на широк спектар на специјализирани интереси во рамките на широк спектар на располагање во рамките на дигиталните медиуми индустрија.

Програмата Содржина

Овие професионално фокусирани програми ви овозможи за динамичен разбирање и развој на теорија во контекст на пракса. На програми се структурирани да ги подобрат своите вештини во голем број на специјализирани кариери во дигиталните медиуми индустрија. Партнерства со професионални лекари и тела даде на студентите на почетна точка за развој на сопствената мрежа на професионални контакти и да се идентификуваат клучните практичари.... [-]


М-р културен и управување со уметноста

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р за култура и уметност управување е особено важно за студентите кои веќе работат во креативните индустрии и се заинтересирани за професионален развој ... [+]

М-р за култура и уметност управување

М-р за култура и уметност управување е особено важно за студентите кои веќе работат во креативните индустрии и се заинтересирани за професионален развој или за оние кои се заинтересирани за кариера во овој сектор, било да е тоа на слободен основа, да работат за мали културни оператори како места уметност или да работат во големи организации како што се Советот за уметност. На програмата е дизајниран во соработка и во консултација со локални, регионални и национални работодавци во уметноста и културни индустрии. Целта е да се развие разбирање на управување во креативните индустрии, како што е одредена деловна средина со неколку специфики, како што се импликациите на културната политика и агендите на социјалната инклузија и одржливост. Некои модули се концентрира на микросредина (на внатрешната средина на уметнички и културни организации), а други на macroenvironment (контекстот во кои работат уметнички и културни организации) и студентите, исто така, имаат флексибилен модул ќе им овозможи да се фокусира на сектор или област на нивната избор (за понатамошен професионален развој цели). Студентите исто така може да се развие workrelated проекти, на пример, ако тие сакаат да се формира сопствената фирма или се развие хонорарни кариера.... [-]


М-р образование студии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р образование студии обезбедува можности за студентите да ги подобрат своите разбирање на прашањата кои се однесуваат на различни видови на образовната политика и пракса. [+]

М-р образование студии

М-р образование студии обезбедува можности за студентите да ги подобрат своите разбирање на прашањата кои се однесуваат на различни видови на образовната политика и пракса. Тоа го подобрува аналитички и истражувачки способности и обезбедува социолошки и филозофски увид во студијата на образование. Оваа програма обезбедува можности да се вклучат со значајни прашања, прашања и дебати во образованието студии. Студентите ги унапредат своите аналитички вештини, ги продлабочат своите разбирање на образовни теорија и методологија, и да развијат нивната способност критички да размислуваат за професионална пракса. Цртеж на различни дисциплини и школи на мислата, вклучувајќи социологија, право, филозофија, политичка теорија и феминизмот, оваа програма ги повикува студентите да се анализира образовни искуства, вредности и практики на начини кои се креативни, ригорозни и наградува. Студентите ги испита политиката на образовната политика и пракса во однос на прашањата на социјалната правда, идентитет, пол, раса и учењето на различни групи на ученици. Целта е да се вклучат учениците со разновиден спектар на интелектуални ресурси, така што тие би можеле да се сместува во тек дијалози за образование, кој себеси се едукативни.... [-]


М-р применета светската практика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Применета светската практика (менаџмент) во Винчестер користи од голем број на клучните вештини во рамките на меѓународната Управување и глобален студии за да се идентификуваат решенија и одговори на клучните глобални прашања. Глобални настани и прашања во контекст на економија, бизнис, политика, култура, општество, развој и животната средина бара одговорни за управување со решенија од голем број на меѓународни организации, невладини организации, добротворни организации и јавни, комерцијални и волонтерски тела. [+]

М-р Управување со современите глобални прашања

Студентите ги истражуваат влијанието и управувањето со широк спектар на глобалните прашања кои влијаат на светската економија, меѓународни институции (како што е системот на ОН), развој, безбедноста, пазари, животната средина, помош, одржување на мирот, дипломатија (комерцијални и политички) и корпоративни социјална одговорност. Акцентот е ставен на донесување на одлуки, управување со ризик и управување со решение за подобрување на бенефиции, и за ограничување на нарушување, на глобалните прашања. Способностите стекнати се клучни во добивање на вработување во различни меѓународни сектори. се нудат голем број на субјектот specialisms. Тие вклучуваат: здравје и / или раст на животната средина и / или развој на управување и / или економија Комерцијални дипломатија и / или земјата анализа на ризик Кога студентот завршил проценки предмет релевантни во предавал модули и се фокусираше на својата дисертација на иста површина од специјалист, специјалист предмет ќе бидат вклучени во сертификатот за препис и награда. На пример, студентите од областа на "здравје" може да дипломираат со име за јавна набавка светската практика (менаџмент) со здравје. .... [-]


модерните либерални уметности

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2  September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р Модерни Либералната науките во Винчестер нуди поинаков и интересен начин за студентите да ги планираат своите студии околу сопствените интелектуални интереси и прашања. На програмата е дизајниран за оние кои, по нивниот прв степен, сакаат да се вратат во високото образование, без да се заложат за одредена предметна дисциплина. [+]

На либерални уметности (Латинска liberalis, слободен, и арс, уметност или принципиелна практика) може да се тврди дека е најстарата програма за високо образование во западната историја. Во средновековна култура Ова стана формира во Trivium, со quadrivium аритметика, геометрија, музика и астрономијата. Во суштина, овие седум предмети поставени униформата законите на она што би можело да се знае и да се постигне во природата. Овие широки области на истражување се подобро познати сега што се филозофија, хуманистичките науки, општествените науки, природните науки, како и ликовната уметност.... [-]


пишување р за деца

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р пишување за деца истражува односот помеѓу креативни производство и критичка свест за литература за деца и им овозможува на студентите да се ... [+]

М-р пишување за деца

М-р пишување за деца истражува односот помеѓу креативни производство и критичка свест за литература за деца и им овозможува на студентите да ги развијат своите вештини за пишување во стимулирање и поддршка на животната средина. Програмата нуди на студентите можност да се развијат креативните работа во прогрес, даде и да добијат повратни информации и да произведе нова пишување. Таа, исто така ги охрабрува студентите да се разговара за работата на воспоставените писатели и сметаат дека теоретски, социјални и културни контексти на современото пишување за деца. Сите студенти треба да заврши пет модули вклучувајќи приказни за деца и со проекти и, како алтернатива на други модули се нудат, студентите ќе можат да изберете до два модули од УО Криејтив и критичките текстови, која вклучува модули за пишување поезија и скрипти. Издавачки проект е модул во кој сите студенти се развие пишување проект до точка на поднесување за објавување, на пример на развојот на предлог за издаваштво, почетна поглавја и писмо до агент / издавач. Гостин агенти, уредници и писатели обезбеди специфични согледувања и група на проектот, како што се антологија или блог помага развијат вештини за уредување.... [-]


применетата криминологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р применета криминологија во Винчестер истражува придонеси на криминологијата со релевантните професионални средини. Тоа ја засилува разбирања на криминолошките клучните концепти и методи на учениците, ги преведува на различни професионални средини и обезбедува на студентите и директно искуство и подобрено разбирање на овие професионални контексти. [+]

Применета криминологија смета криминалот, девијација, безбедност и несигурноста и се обраќа на различни кариери криминолошките, нуди модули во врска со три различни професионални патишта: форензичката психологија, полицијата и безбедноста.

Во согласност со етос на активни и ангажирани учење, студентите се обврзуваат напредна обука во криминолошките истражувачки методи релевантни за примени поставувања и да добијат директен искуство преку поставеност работа / пракса или работа базирана на учење можност за оние студенти кои се вработени во релевантните професионални средини.... [-]


р за креативно пишување и критичко

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

MA Криејтив и критичките текстови нуди на студентите можност да ги развијат своите креативно пишување во стимулирање и поддршка на животната средина која го поттикнува и двете ... [+]

MA Криејтив и критичките текстови

MA Криејтив и критичките текстови нуди на студентите можност да ги развијат своите креативно пишување во стимулирање и поддршка на животната средина која охрабрува креативно истражување и критичка свест. Студентите се развие креативни работа во прогрес, даде и да добијат повратни информации и да произведе нова пишување. На програмата ги поттикнува учениците да дискутираат за работата на воспоставените писатели и сметаат дека теоретски, социјални и културни контексти на современото пишување. Студентите се обврзуваат четири основни модули и изберете два изборни модули земени од жанрот-базирани модули, кои креативно и критички да се истражуваат структурите на одреден жанр на пишување. Издавачки проект е модул во кој сите студенти се развие пишување проект до точка на поднесување за објавување. Ова може да вклучи, на пример, поновите форми на објавување како што се блогови или повеќе традиционални форми, како што се развојот на парчиња куса проза, заедно со придружни писма за поднесување на соодветна списанијата или списанија.... [-]


MSc

М-р маркетинг иновации

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Се разбира, м-р маркетинг салда теоретска содржина со практични техники за примена на теоријата на актуелните прашања во маркетинг. [+]

м-р маркетинг

М-р маркетинг иновации развива на студентите; маркетинг можности кои се однесуваат на стратешки и креативни процес на управување со води и иновации во текот на комерцијализација и пошироко. Студентите ги истражуваат иновации како што се однесува на постојните производи и услуги, се фокусира на знаење и вештини потребни за да се обезбеди континуиран успех на брендови и организации на пазарот. Студентите ги истражуваат области на генерирање на идеи и иновативни методи за собирање на податоци и да разгледаме како сознанија добиени од истражувањето на потрошувачите може да помогне во развојот на креативни и ефективни маркетинг стратегии. Покрај тоа, на програмата ги поттикнува детално разбирање на дизајн, развој и управување на нови иновации на производи и услуги и истражува како да се создаде ангажирање бренд присуство во се повеќе комплексни медиумски пејзаж. Програмата се фокусира на развој на иновативни и одговорен маркетинг професионалци способни за возење стратешки промени. Програмата салда теоретска содржина со практични техники за примена на теоријата на актуелните прашања во маркетинг. Теоријата е информиран од страна на водечките истражувањата и практиката во оваа област.... [-]


м-р сметководство и финансии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Програмата има за цел да се создаде цврста основа во знаење, вештини и разбирање е потребно за сметководство и финансии на стратешко и ... [+]

Меѓународните сметководствени и финансии

Изградена врз принципите на одговорно менаџмент на Обединетите нации, концептот на "одговорни за управување" е тема што тече во текот на програмата. Во неа се опфатени прашањата за создавање на вредност, етика, одржливост на животната средина, корпоративната социјална одговорност, вработен благосостојба и глобално влијание во вкупниот контекст на сметководството и финансиите образованието. Програмата има за цел да се создаде цврста основа во знаење, вештини и разбирање е потребно за сметководство и финансии во стратешки и управување на ниво и истражува тековните и новите теории, техники и практики во рамките на овие области. Студентите се охрабруваат да се вклучат со академската литература, студии на случај и секоја друга, размислувајќи за своите менаџерски и бизнис искуства.... [-]


М-р Спорт и психологија вежба

Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester

М-р спорт и психологија вежба во Винчестер се обидува да развие врз основа на докази лекари кои се активни решаваат проблемите и да се обезбеди најдобар психолошки решенија за предизвиците со кои се сретнуваме. [+]

М-р спорт и психологија вежба им нуди на студентите со можност да ги прошират своите теоретски и разбирање на спорт и вежбање психологија во рамките на поддржувачка студент-центрирано животната средина.

Курсот е развиена за поединци кои поседуваат завршено Основи за Chartership (ГБС) со Британската психолошка општество (BPS). Универзитетот во моментов бараат акредитација од страна на BPS и кога успешна, ќе обезбеди првата фаза во процесот на обука кон стане експерт Спорт и вежба психолог. Курсот е достапна и во полно работно време и со скратено работно време модули на студија со учење на далечина опција исто така достапни. За студентите кои немаат ГБС на Одделот за спорт студии, исто така, нуди курс за конверзија за спорт и вежбање студенти.... [-]


м-р управување со проекти

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Програмата подготвува студентите со знаења и вештини да работат ефективно во рамките на организациите и промена на надворешна контекст во кој тие работат. [+]

М-р управување со проекти

М-р за управување со проекти е изграден околу посветеноста на Винчестер бизнис школа да одговорен менаџмент образование, развој на менаџери способни да управуваат со бизнис и социјални предизвици на дваесет и првиот век. Школата е една од одредена група на Велика Британија бизнис училишта да учествуваат во оваа иницијатива на Обединетите нации, која има за цел да ги инспирира и шампион одговорен менаџмент образование, истражување и мисла лидерството на глобално ниво. Програмата подготвува студентите со знаења и вештини да работат ефективно во рамките на организациите и промена на надворешна контекст во кој тие работат. Тој нагласува принципите на одговорно менаџмент образование, со цел да се развие во студентите свест за потребата да се генерираат одржлив вредност за нивните бизниси и општеството во целина, и да работат за инклузивен и одржлив глобалната економија. модули р за управување со проекти опфаќаат голем број на клучните прашања за управување со проекти, вклучувајќи проект и програма за управување, комерцијални и финансиски менаџмент, техники на планирање и контрола и лидерство, со дисертација која им овозможува на студентите да се развие експертиза во избраната област на управување со проекти.... [-]


м-р форензичката психологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Магистер судска психологија во Винчестер обезбедува академска компонента (фаза 1) на пат да стане експерт за судска Психолог на Британската психолошка општество (BPS е) Одделение за судска психологија (DFP) и лекар Судска статус Психолог со Советот здравје и нега Професии ( HCPC). Програмата, исто така, поддржува студентите со транзицијата кон Фаза 2 на процесот за Chartership со обезбедување на можности да волонтираат во пракса пласмани форензички да се здобијат со соодветно искуство и со инкорпорирање на оценувања практика базирана. [+]

Магистер судска психологија во Винчестер обезбедува академска компонента (фаза 1) на пат да стане експерт за судска Психолог на Британската психолошка општество (BPS е) Одделение за судска психологија (DFP) и лекар Судска статус Психолог со Советот здравје и нега Професии ( HCPC). Програмата, исто така, поддржува студентите со транзицијата кон Фаза 2 на процесот за Chartership со обезбедување на можности да волонтираат во пракса пласмани форензички да се здобијат со соодветно искуство и со инкорпорирање на оценувања практика базирана.... [-]


Магистер на меѓународен бизнис

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Се разбира Бизнис менаџмент програма им нуди на студентите со знаења и вештини да работат ефективно во рамките на организациите и промена на надворешна контекст во кој тие работат. [+]

На програмата е наменета пред се за студентите кои не се претходно студирал бизнис на додипломски студии, но се заинтересирани за развој на кариерата во управувањето. Сепак, знаења и вештини развиен на програмата се исто така од вредност за кандидати со некои претходни бизнис искуство во потрага за понатамошен развој на кариерата.

Студентите, индивидуално и во групи, сметаат голем број на управување со проблеми и прашања од различни перспективи, изучуваат преку различни методи посебно дизајнирани да се поттикне и да се водат интелект на учениците. Тие го развие нивниот капацитет да се применуваат потребните вештини за решавање на реални проблеми во управувањето.... [-]


Магистер на науката за благосостојба на животните, етика и право

Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Магистер благосостојба на животните науки, етика и право во Винчестер критички одраз на современите начини на користење на животни, и обезбедува на академски вештини и експертиза потребни за заштита на животните и да се унапреди нивната благосостојба. [+]

Магистер благосостојба на животните науки, етика и право во Винчестер критички одраз на современите начини на користење на животни, и обезбедува на академски вештини и експертиза потребни за заштита на животните и да се унапреди нивната благосостојба.

Програмата Содржина

Овој курс обезбедува силна основа во благосостојбата на животните науки, етика и право. Студентите се стекнат со потребните вештини за развој на научно ригорозни проценка на состојбата во благосостојбата на животните во различни различни поставувања, и да ги совладаат основните етички теории во врска со нашите односи со другите животни. Во последниве години има брза еволуција во општествениот статус на животните. Когнитивни и бихевиорални студии откриваат претходно непознати карактеристики во многу видови што доведе до зголемување се фокусира на нашиот комплекс, повеќеслојна односи со нив. Студентите учат за разновидноста на поставките во кои животните живеат или се користат, вклучувајќи ги земјоделството, транспортот и колење, лаборатории, домови, зоолошки градини и разни други забавни локации, како и за слободен опсег на животните во природата. Сите студенти учат клучните преносливи академски вештини - како што се дизајнот и спроведување на истражувачки проект и доставување на резултатите на академска стандард - како и употребата на модерните комуникациски канали за да одговара на повеќе општи публика.... [-]


применети спорт и вежбање науки

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р применета Спорт и вежба наука во Винчестер е првенствено врз основа на теоретски спој на спорт и вежбање физиологија, спорт и вежбање психологија, и спорт и вежбање биомеханика. Покрај тоа, таа напредува студентски знаење и примена на методи на истражување. [+]

Поддршка на филозофијата на оваа програма е да им обезбеди на студентите со јасни врски меѓу теоретската и практична, и да ги развијат потребните вештини за студентите да работат ефективно во применуваат спорт и / или науката вежба амбиент. Оваа програма ја промовира мешавина на теоретски, практични, искуствено, рефлексивни и стручни пристапи кон спортот (перформанси) и вежбање (здравство).... [-]


Master

Pgce

Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2  September 2019 Обединетото Кралство Winchester

Основана е во 1840 година како обука на наставници колеџ, на Универзитетот во Винчестер има изградено на оваа историја со висок квалитет и иновативни програми за наставници. Ова PGCE основно програма обучува студентите да учат во 5-11 возраст. На програмата искуство е интензивна уште интелектуално стимулативна - тоа подразбира висок степен на активно учество и лична и професионална посветеност, овозможувајќи развој на внимателен и високо квалитетни учесници на наставничката професија. На PGCE основно е на постдипломски професионална програма на Почетна Педагошкиот (ITT) води до доделување на постдипломски сертификат или во образованието (со ниво Мастер кредити) или професионална сертификат за завршено во образованието, и вклучувајќи препорака на доделувањето на квалификуван наставник Статус ( Qts). Програмата е организирана околу шест модули и вклучува училиште искуство пласмани. [+]

На PGCE основно подготвува студентите да учат низ возраст се движи од 5-11 (со полно работно време или со скратено работно време пат).

Студентите преземе студии во сите елементи на основното образование; тие ги прошират своите знаења на учење и настава, на широчината и опсегот на наставната програма и професионални вештини поврзани со висок квалитет на наставата. Овие области на разбирање и вештина потоа се применува училница пракса во текот на две училишни искуство пласмани.... [-]


православни студии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Мр православна студии во Винчестер дава на студентите од различни средини, кои имаат интерес во православното христијанство, можност да се развие и да ги прошират своите спектар на теолошки знаења и вештини на повисоко ниво. [+]

Програмата нуди широка студија на православната христијанска традиција и пракса, вклучувајќи ги и теологија, историја, еклисиологија, традиција, литургија и уметност. Тоа се базира на различни академски дисциплини и дискурси да им овозможи на студентите да размислуваат критички на целината на православната вера, традиција и пракса. Студентите со позадина во православниот студии имаат можност да ги развијат своите знаења и разбирање на повисоко академско ниво. Оние од различни потекла се от за да им пријде на православната мисла и традиција критички и да се поврзете, споредба и контраст тоа со свој теолошки позадина.... [-]


Videos

It's all about you

Colin Firth - Honorary speech