Warwick Business School

Introduction

Read the Official Description

EFMD Equis Accredited

Warwick Business School е еден од врвот на Велика Британија даватели на финансии и бизнис истражување и образование. Нашата репутација од светска класа се рефлектира во нашите рангирања во лигата, привлекувајќи силни врски со бизнис заедницата.

Нашите студенти доаѓаат да учат со нас од целиот свет и се обликувани од вредностите на нашата институција: љубопитност, немир, отвореност и извонредност. Нашите уникатни основни вредности обезбедуваат предизвикувачка и иновативна култура на учење која ги подготвува нашите студенти за успех во нивните идни кариери.

Нашиот факултет произведува трансформативни истражувања кои се обидуваат да водат дебата и да создадат влијание. Ова истражување го поткрепува нашето учење, помагајќи да се развие интересен и претприемачки ум кој ќе даде позитивен придонес кон вашата организација.

Се наоѓа на кампусот на универзитетот во Ворвик со база во Shard во Лондон, нудиме различни курсеви, кои опфаќаат додипломски, постдипломски, МБА, докторски и извршни едукации.

За најсовремени информации за курсот и школарината, ве молиме посетете ја нашата веб страница: www. WBS .ac.uk

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online MBA » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

MSc Marketing & Strategy

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство Coventry

[+]

Твојот степен ќе треба да бидат во бизнис-поврзани со предметот.

[-]

м-р бизнис (Финансиски менаџмент)

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Нашите м-р бизнис (Финансиски менаџмент) е комбинација на развој на вештини за управување со напредни финансиски вештини, што доведува до финансиски менаџмент улоги за организациите надвор од индустријата за финансии. [+]

Нашите м-р бизнис (Финансиски менаџмент) е дизајниран како индустријата фокусирани на постдипломски курс за дипломирани студенти со силна quants, сметководството и / или финансиите елементи во нивните додипломски студии. Овој курс е комбинација на развој на вештини за управување со напредни финансиски вештини, што доведува до финансиски менаџмент улоги за организациите надвор од индустријата за финансии (на пример, Менаџер за финансии, аналитичар, шеф на корпоративните финансии).... [-]


М-р Бизнис анализи

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Изградете ја вашата квантитативна консултации вештини со нашите Магистер Бизнис анализи. Придружете ни се за да стекнат разбирање на улогата на бизнис анализатор во решавање на деловни проблеми, подобрување на вашиот бизнис и комуникациски вештини, и да се добијат комерцијални истражување искуство. [+]

Да научат како да се здобијат со бизнис увид од интелигентна употреба на големи збирки на податоци

Дали сте во потрага за да се изгради на вашата квантитативна консултации вештини?

Придружете ни се за да дознаете како да се добие увид од големи збирки на податоци, преку употреба на статистички методи, оптимизација техники и предвидливо модели, и ги применуваат овие на деловните проблеми.... [-]


М-р бизнис со маркетинг

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Нашите магистер по бизнис со маркетинг ви нуди можност да учат бизнис и да добијат специфични увид во маркетинг. [+]

Се скрши во бизнисот и го претворите степенот на додипломски студии во високо-вредни WBS мајстори.

Заинтересирани за иновации и брендирање во маркетинг?

Сакате да развиете сеопфатни бизнис вештини за да ја зголемите вашата кариера?

Нашите магистер по бизнис со маркетинг ви нуди можност да учат бизнис и да добијат специфични увид во маркетинг. А основа во клучните бизнис области е проследено со маркетинг модули за да ви даде знаење во оваа специјалист област.... [-]


М-р менаџмент на информациски системи

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Истражуваат управување и иновации на информатичките технологии. Ќе развиете вештини за управување и консултации и ќе го поттикнете вашето критичко размислување за пошироки прашања надвор од тесните технолошки граници. [+]

Истражуваат управување и иновации на информатичките технологии

Заинтересирани за кариера во менаџмент или ИТ консултации? Ќе развиете вештини за управување и консултации и ќе го поттикнете вашето критичко размислување за пошироки прашања надвор од тесните технолошки граници. Овој курс е за разбирање на тоа како подобро да се користи технологијата за подобрување на бизнисот, а не за учење како да се кодира.... [-]


м-р управување со

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Нашите една година курс магистер менаџмент, ќе ви се трансформира од амбициозни дипломираните во успешен менаџер. [+]

Отпочнување вашиот управување со кариера во водечка бизнис училиште.

Нашите една година курс магистер менаџмент, ќе ви се трансформира од амбициозни дипломираните во успешен менаџер. Ќе се научиш да се примени на вештини да се здобијат со голем број на средини вклучувајќи маркетинг, купување, стратешките клиент менаџмент, бизнис консултантски услуги и организациски развој.... [-]


М-р Управување со хумани ресурси

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Барате да работите во управување со човечките ресурси, јавна политика, права за вработување или поврзана област? Ние можеме да ви дадеме темелно разбирање за управувањето со човечките ресурси и работните односи. [+]

Истражуваат современи проблеми во управувањето на работното место

Придружете ни се да стекнеме темелно разбирање за сите аспекти на управувањето со човечките ресурси и работните односи. Откријте ја вредноста на HRM и работните односи во поширок глобален контекст, додека стекнувате нови перспективи од вашите колеги студенти. Една од само две бизнис школи во Велика Британија кои учествуваат во MEST (Master Européen en Sciences du Travail) мрежа, ќе се сретнете и студирате со европски студенти во вашиот втор мандат.... [-]


м-р финансии и економија

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Истражуваат повеќето напредни алатки за финансии и го користите вашиот економија позадина како отскочна даска за да ги зголемите вашите можности за кариера [+]

Истражуваат повеќето напредни алатки за финансии и го користите вашиот економија позадина како отскочна даска за да ги зголемите вашите можности за кариера.

Овој курс е идеален за вас, ако веќе имаат силна основа во економијата, се високо нумерички, а сакаат да научат да се применуваат своето знаење да го финансира. Ќе се размислува работни места во градот или на пазарите на капитал на својата земја, во области како што се управување со средства, корпоративните финансии, трговија, финансиска регулатива, и економско-финансиски консалтинг и централното банкарство.... [-]


Магистер на меѓународен бизнис

Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Се пробие во меѓународниот бизнис и да го претворите вашиот додипломски студии во високо вредни WBS мајстори [+]

Се пробие во меѓународниот бизнис и да го претворите вашиот додипломски студии во високо вредни WBS мајстори.

Ако сте дипломиран бараат да се развие кариера во меѓународниот бизнис, овој нов една година се разбира со полно работно време ќе ви даде на знаење и вештини потребни за да прават бизнис во глобален контекст.

Ќе развијат разбирање на посебните барања за успешно водење бизнис преку националните граници, заедно со познавање на релевантните теории и нивната практична примена на бизнис случаи.... [-]


Магистер по бизнис со сметководство

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Нашите магистер по бизнис со сметководство [+]

Се скрши во бизнисот и го претворите степенот на додипломски студии во високо-вредни WBS мајстори

Заинтересирани за развој на вашиот финансиски acumen?

Сакате да стекнете сеопфатни бизнис вештини за да ја зголемите вашата кариера?

Нашите магистер по бизнис со сметководство

Овој курс е отворен за секој кој има добар прв степен кој сака можност да студира бизнис со вовед во финансии и сметководство.... [-]


Магистер по финансии

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Придружете ни се да стекнете длабоко теоретско и концептуално знаење за финансии и квантитативни вештини кои ќе ве подготват за голем број кариери во финансискиот сектор. [+]

Овој курс е рангиран на 13-тото место во светот и трето во Велика Британија во "Фајненшл Тајмс" Мастерс во Финансии Пред-искуство Пласман 2018.

Придружете ни се да стекнете длабоко теоретско и концептуално знаење за финансии и квантитативни вештини кои ќе ве подготват за голем број кариери во финансискиот сектор.

WBS корист од одлични врски со клучните финансиски институции и работодавачи и овој курс има корист од препораките по консултации со Банката на Англија, Голдман Сакс, Мерил Линч и многумина од нашите најинтересните.... [-]


Магистерски Бизнис со Консалтинг

Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Сакате да развиете сеопфатни бизнис вештини за да ја зголемите вашата кариера? Нашите Магистерски Бизнис со Консалтинг ви нуди можност да учат бизнис и, исто така, се здобијат со специфични увид во консултации. [+]

Магистерски Бизнис со Консалтинг

Се скрши во бизнисот и го претворите степенот на додипломски студии во високо-вредни WBS мајстори

Дајте ја вашата кариера поттик

Сакате да развиете сеопфатни бизнис вештини за да ја зголемите вашата кариера?

Овој курс ви нуди можност да учат бизнис и, исто така, да добијат конкретен увид во консултации.

Ние ќе ви даде основа во клучните бизнис области проследено со консултации модули за да ви даде знаење во оваа област специјалист.... [-]


Магистерски Финансиска математика

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Придружете ни се да се стекнат и со длабоко теориски и концептуални познавање на финансии, заедно со потребните висок степен на веројатност, статистика и математика за да ви овозможи да се преземат напредни квантитативни моделирање. [+]

А предизвик високо ниво комбинација на дисциплини предава од страна на некои од најдобрите одделенија на Универзитетот.

Се подготват за квантитативна кариера.

Придружете ни се да се стекнат и со длабоко теориски и концептуални познавање на финансии, заедно со потребните висок степен на веројатност, статистика и математика за да ви овозможи да се преземат напредни квантитативни моделирање. Лабораторија работа, ќе ви даде практично искуство на користење на софтверски пакети за симулација и анализа на временски серии, како и учење C ++ програмирање за да ви овозможи да се цена софистицирани дериват структури.... [-]


на меѓународните сметководствени и финансии

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Истражуваат како сметководство и известување одлуки влијаат пазари и фирми. Учат сметководство во поширок социјален контекст [+]

Магистер по сметководство и финансии

Истражуваат како сметководство и известување одлуки влијаат пазари и фирми. Учат сметководство во поширок социјален контекст

Имате ли позадина во сметководството со звук квантитативни вештини?

Дали сакате да ги подобрат преку развивање на критичко разбирање додека истражување тековната теории и врвни техники во финансии?

Придружете ни се и по 12 месеци во нашите креативни и иновативни средина за учење ќе го напушти добро опремени за широк спектар на кариера во меѓународните финансии.... [-]


Videos

Welcome to Warwick Business School

Contact

Warwick Business School

Адреса, линија 1 Coventry, England, Обединетото Кралство
Website http://wbs.ac.uk/
Број на телефон +44 24 7652 4306