Galway-Mayo Institute of Technology (GMIT)

Introduction

Read the Official Description

Голвеј-Мајо институт за технологија (GMIT) се базира на пет локации во западниот дел на Ирска. На најголемиот кампусот наоѓа во Галвеј, ги очекуваме на Атлантскиот Океан и се потсети на опсервација Френсис Бекон: ". Тие се болни Откритија кои сметаат дека не постои земја кога можат да видат ништо друго освен на море" Како центар на високото образование, ние сме ангажирани над сè друго во откритие. Се надеваме дека ќе се приклучат со нас во патувањето на учење кој, за сите нас, сега се протега во текот на нашиот живот. Нашите студенти и можностите што им се понуди да го развијат својот потенцијал се во сржта на нашата организација. Во секторот на Институтот за технологија во Ирска постои единствена меша на курсеви во областа на науката, бизнисот, инженерството, технологија и Уметност, хуманистички и можно е да се напредува преку повисоки сертификат, диплома и мајстори ниво награди за да се д-р. Нашата награда систем е во согласност со Европскиот кредит трансфер систем и тоа им овозможува на нашите студенти да се пренесе со леснотија да студираат во странство. Меѓународни студенти кои доаѓаат во GMIT исто така може да имаат корист од овој аранжман кредит трансфер. Имаме врски со речиси 100 центри на високото образование во Европа и во САД и ние го поздравуваме апликации од студенти од целиот свет. GMIT е вклучен во голем број на истражувачки активности кои вклучуваат високо ниво на соработка со други центри на високото образование, како и индустријата. Институтот, исто така, обезбедува спектар на консултантски услуги, во кои работат во партнерство со бизнис и организации во заедницата за да се обезбеди за високо образование во целиот регион и за промовирање на економски, социјален и културен развој на западниот дел на Ирска. Јадрото на учење е во откривањето и страст. Како истражувачи и морепловците, знаеме тука во западниот дел на Ирска, кој секогаш има нови патувања во вредност од претпријатието. Со нетрпение очекуваме да навигацијата океаните на учење со вас.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Postgraduate Diplomas » Гледа Certificates » Гледа курс » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

MSc

М-р животната средина системи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2018 Ирска Galway Westport + 2 more

Магистер на науки во животната средина системи во GMIT има за цел да произведуваат дипломирани студенти со познавање на животната средина, вештини и компетенции во моментов се ... [+]

Магистер на науки во животната средина системи

GMIT Галвеј кампус

новите сектор во Ирска животната средина вработува повеќе од 4.000 луѓе и генерира годишен обрт од 770 милиони €. Таму е, во моментов, дефицит од квалификувани инженери да се пополни позиции во оваа област раст. Магистер на науки во животната средина системи во GMIT има за цел да произведуваат дипломирани студенти со познавање на животната средина, вештини и компетенции во моментов се бара од страна на индустријата - производство, енергија, услуги и / или градежна - и локалната власт. GMIT има долга историја на обука додипломски и постдипломски инженери и научници со највисоките стандарди. Институтот има одлична наставата и истражувањето ингеренциите во однос на дизајн за животната средина, дизајн на енергија технологија обновливи, енергетска контрола и управување, управување со отпад, одржлив зграда дизајн и управување со отпадни води и заштита на водите. GMIT има инвестирано многу во специјализирани лабораториски капацитети и обука на персоналот за поддршка на оваа програма.... [-]