Unicaf University (ZM)

Introduction

Read the Official Description

Универзитетот УНИМАФ на прв поглед

Универзитетот Уникаф е независен, признат универзитет на Пан-Африка, кој ги комбинира најдобрите елементи на меѓународно образование, нудејќи висококвалитетни меѓународно признати квалификации.

Универзитетот има филијали кампуси и или центри за учење во 9 различни земји во Африка и е регистриран и одобрен од Националниот совет за високо образование (NCHE) во Малави и Управата за високо образование на Замбија (HEA).

Универзитетот Уникка се стреми кон совршеност во наставата, постигањата на учениците и задоволството во континуирано подобрување на академската средина. Универзитетот има за цел да стане водечки универзитет во субсахарска Африка, признат за неговиот извонреден придонес во наставата, учењето и истражувањето.

Универзитетските кампуси на Уникфа им нудат можност на студентите да добијат висококвалитетни меѓународно признати квалификации по многу ниска цена. Уницеф Универзитетот има за цел да им понуди на студентите можност да ги зголемат своите знаења и лични вештини, да ги унапредат своите кариери и да ги градат животите за кои сонуваат.

Универзитетот Unicaf нуди целосно онлајн програми, како и програми понудени преку помеша учење во еден од своите кампуси и центри за учење. Покрај тоа, во своите филијали кампуси, студентите имаат можност да имаат лице-в-лице сесија и да имаат корист од голем број на услуги, како што се пристап до дигитални библиотеки, јавни предавања, семинари и голем број на социјални активности.

Универзитетот ги користи партнерствата на UNICAF со меѓународно акредитирани универзитети, како што се Универзитетот на Јужен Велс, Универзитетот во Никозија и Marymount Калифорнискиот универзитет, за да понудат конкурентни, меѓународно акредитирани онлајн степени по пристапни цени. Студентите, исто така, имаат корист од курсевите на кампусот, кои ги нуди Универзитетот Уникаф.

UNICAF е една од најпродаваните програми за стипендии. Програмата ги поддржува студентите кои се со седиште во Африка и обезбедува можности за студии за разни програми за далечинско учење доделени од европски, британски и американски универзитети. Во моментов, UNICAF обезбедува стипендии за онлајн програми понудени од Универзитетот во Јужен Велс во Велика Британија, Универзитетот во Никозија во ЕУ и Marymount Калифорнискиот универзитет во САД.

Во последните две децении нашите соработнички институции нудат стипендии за странски студенти. Успешните студенти успеаја да направат значителен придонес во нивните домови на највисоко ниво.

Програмата за стипендии на UNICAF е основана со цел да им понуди на надарените студенти со недостаток на можност да го продолжат своето образование преку проучување кон меѓународно акредитирани квалификации по многу пониски трошоци.

Нашата визија

УНИЦЕФ Универзитетот се стреми да биде водечки соработник за извонредност во високото образование и истражување во африканските земји.

Нашата мисија

Да им се помогне на учениците да станат образовани поединци, да ги постигнат своите академски и професионални цели и да преземат одговорни улоги во менувачкиот свет на глобалната меѓузависност; да промовира истражување и генерирање на знаење; да биде на услуга на општеството преку дисеминација и примена на знаењето, како и преку иновативни партнерства со бизнис и институциите на граѓанското општество.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Online MBA » Гледа Health MSc » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа Doctors of Education » Гледа PhD » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

ма во образованието

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Кипар Larnaca Соединети Американски Држави New York Грција Athens Романија Bucharest Обединетото Кралство London Египет Cairo Гана Accra Малави Lilongwe Маврициус Port Louis Кенија Nairobi Нигерија Lagos Сомалија Mogadishu Замбија Lusaka Јордан Irbid Cyprus Online + 29 more

Образованието е се повеќе се менува, динамична и многу тешки сектор кој бара професионалци и лекари да биде многу квалификувани со цел да се исполнат различни предизвици. М-р во образованието е погодна за сите оние кои се заинтересирани за разбирање на важноста на улогата на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено на врските помеѓу образованието, општеството и студенти од сите возрасти. [+]

Образованието е се менува, динамичен и многу тежок сектор кој бара професионалци и практичари да бидат многу квалификувани за да се соочат со различни предизвици. На Магистер по образование Е погодна за сите оние кои се заинтересирани да ја разберат важната улога на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено врските помеѓу образованието, општеството и учениците од сите возрасти. Таа е идеална степен за сите оние кои сакаат да влезат во образовниот сектор и сите актуелни практичари кои сакаат да ги подобрат продолжат својата знаења во областа на наставата и учењето.... [-]


MSc

Магистер по веб дизајн и развој

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии Open Enrollment Кипар Larnaca Соединети Американски Држави New York Грција Athens Романија Bucharest Обединетото Кралство London Египет Cairo Гана Accra Малави Lilongwe Маврициус Port Louis Кенија Nairobi Нигерија Lagos Сомалија Mogadishu Замбија Lusaka Јордан Irbid Cyprus Online + 28 more

Оваа програма ги проучува длабочините на принципите на Веб Дизајн и ги доделува сите неопходни вештини и знаења потребни за креирање на успешни, професионални веб-дизајнери и развивачи. Студентите учат како да дизајнираат и развиваат висококвалитетни веб-страници, кои се лесни за користење, ефикасни и атрактивни. [+]

Оваа програма ги проучува длабочините на принципите на Веб Дизајн и ги доделува сите неопходни вештини и знаења потребни за креирање на успешни, професионални веб-дизајнери и развивачи. Студентите учат како да дизајнираат и развиваат висококвалитетни веб-страници, кои се лесни за користење, ефикасни и атрактивни.

Режим за испорака

Онлајн и преку поддржано отворено учење.... [-]


Master

МПА - мајстор за јавна администрација

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии Open Enrollment Кипар Larnaca Соединети Американски Држави New York Грција Athens Романија Bucharest Обединетото Кралство London Египет Cairo Гана Accra Малави Lilongwe Маврициус Port Louis Кенија Nairobi Нигерија Lagos Сомалија Mogadishu Замбија Lusaka Јордан Irbid Cyprus Online + 28 more

На МПА е дизајниран да се развие професионалци во јавниот сектор, кои ги разбираат сложените прашања кои ги обликуваат политиките и проектите на локално и национално ниво и кои ги имаат потребните аналитички и менаџерски вештини за да го применат своето знаење во реални ситуации. [+]

На МПА е дизајниран да се развие професионалци во јавниот сектор, кои ги разбираат сложените прашања кои ги обликуваат политиките и проектите на локално и национално ниво и кои ги имаат потребните аналитички и менаџерски вештини за да го применат своето знаење во реални ситуации. Магистер по јавна администрација програма подготвува дипломирани студенти со вештини, перспективи и разбирање потребни за ефикасно да функционира во решавањето на проблемите и справување со предизвиците во рамките на поширокиот јавен сектор.... [-]


Videos

UNICAF is by your side on the road to success

UNICAF Scholarship Programme

Contact
Адреса на локацијата
UNICAF Building 52 Famagusta Avenue
Larnaca, Larnaca, 6019 CY
Адреса на локацијата
1745 Broadway
New York, New York, 10019 US
Social Media
Адреса на локацијата
265 Mesogeion Ave,
Neo Psychico

Athens, Central Athens, GR
Адреса на локацијата
31A Economu Cezarescu Street,
Sector 6

Bucharest, Bucharest, 060754 RO
Адреса на локацијата
Kemp House, 152 City Road
London, England, EC1V 2NX GB
Адреса на локацијата
No.39 Lebanon Street, 6th Floor
El Mohandessin

Cairo, Cairo Governorate, EG
Адреса на локацијата
Ghana Christian University College
Off Dodowa Amrahia Main Road
P.O. BOX AF 919
ADENTA

Accra, Greater Accra Region, GH
Адреса на локацијата
Unit 1 Shopers Mall (Opposite Fame & Shoprite), Area 4, Plot 67
Lilongwe, Central Region, MW
Адреса на локацијата
5th Floor, Wing A,
Cybertower 1,
Ebene Cybercity

Port Louis, Port Louis District, MU
Адреса на локацијата
West Park Suites,
7th Floor, Ojijo Road,
opp. Parklands Police Station

Nairobi, Nairobi County, KE
Адреса на локацијата
Plot 10 Peace Avenue, Oshorun Heritage Estate, Off Channels TV Avenue, Isheri North
Lagos, Lagos, NG
Адреса на локацијата
Km-4, Hodan Mogadishu
Mogadishu, Banaadir, SO
Адреса на локацијата
Plot 20842, Off Alick Nkhata Road (Opposite United Nations HQ) Longacres,
Lusaka,

Lusaka, Lusaka Province, ZM
Адреса на локацијата
Jordan-Irbid – Alabrar neighbourhood
Irbid, Irbid Governorate, JO
Адреса на локацијата
Cyprus Online, CY