HELP University

Introduction

Read the Official Description

НАШАТА МИСИЈА

За да им помогне на луѓето да успее во животот и да се живее живот на значење преку едукација

Преглед на помош

Од 1986 година ние сме постојано се зголемува и sturdily. Ние се здобиле со нашиот број на студенти и обезбеди стабилна финансиска позиција. Ние се одликува со одлични резултати како лидер на мислата, инкубатор на исклучително студенти, модел на селективно совршеност, и како институција на заедницата се грижат.

Сите овие години на нашите образовни цели се да ги подготви студентите за нивната прва работа завршено училиште, да ги подготви студентите за следните својата кариера и да ги подготви студентите за исполнет и продуктивен живот. На дискови на нашата визија се нашите вредности кои се темелат на "Гордоста на успех, споделување на успех, храброст да се биде, да биде внимателна и да бидат значајни"

Нашата визија:

Да се ​​биде универзитет со силна култура на квалитет и лидерство кој се фокусира на звук академски стандарди, постојано подобрување и развој на талентот на ученици и вработени. Да се ​​биде универзитет кој нуди искуство на учење кој ги подобрува развојот на кариерата, живот вредности и лична исполнетост Да се ​​биде универзитет со силен истражувачки фокус во нашите клучни области на совршеност. Да се ​​биде универзитет, кој го дели нашиот успех со засегнатите страни и заедниците што служат

НАШИТЕ ВРЕДНОСТИ:

Гордоста на дело успех за делење Храброст да се биде Да биде внимателна Да биде значаен

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Foundation Year » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа Part time MBAs » Гледа DBA » Гледа Law LLB » Гледа Diplomas » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во управување со економскиот криминал

Студии врз за студентски град Целосна October 2019 Малезија Kuala Lumpur

На ваков Магистер на науки во управување со економски криминал е првата програма од ваков вид во Азија-Пацифик. [+]

На ваков Магистер на науки во управување со економски криминал е првата програма од ваков вид во Азија-Пацифик.

Тоа е професионална програма која има за цел да им овозможат на членовите на приватните корпорации, владини и професионални здруженија кои имаат надлежности во управувањето со корпорации и напредни технолошки ресурси за борба против економскиот криминал.

На програмата ги комбинира области на управување, технологија и аналитички вештини со знаење и разбирање на економскиот криминал, од една глобална перспектива. Тој се фокусира на измама и управување со ризикот стратегии, тековните предизвици економскиот криминал, како и за примена на иновативни технолошки и аналитички решенија. Тоа е дизајниран за да одговори на зголемената барањата за безбедност поставени на искусен персонал за спроведување на законот, приватни корпорации и влади, вклучувајќи ја безбедносниот аспект vis-a-vis заканата од тероризмот.... [-]


Master

господар на извршниот менаџмент

Студии врз за студентски град Дел-студии October 2019 Малезија Kuala Lumpur

На MEM, првата понудена во 2011 година, се стреми да се всади помлади директори и средните менаџери со знаења, вештини и однесување за унапредување на високи и повисоки улоги за управување, особено во областа на корпоративни и бизнис стратегија, иновации, лидерство и управување. [+]

На MEM, првата понудена во 2011 година, се стреми да се всади помлади директори и средните менаџери со знаења, вештини и однесување за унапредување на високи и повисоки улоги за управување, особено во областа на корпоративни и бизнис стратегија, иновации, лидерство и управување.

Ова се дел од многу criticial прашања што предизвик денес амбициозни и новите, како и загрозени организации во нивниот обид за успех во бизнисот и корпоративниот раст среде постојано се менува, постојано се заканува и постојано се опортунистички глобалните случувања.... [-]


господар на корпоративното управување

Студии врз за студентски град Дел-студии October 2019 Малезија Kuala Lumpur

Главната цел на MCorpGov е да се обезбеди кандидати со сеопфатно знаење на теории, принципи и практики на корпоративното управување. [+]

Главната цел на MCorpGov е да се обезбеди кандидати со сеопфатно знаење на теории, принципи и практики на корпоративното управување.

Тој се фокусира на етичките прашања во однесувањето и регулација на бизнисот. Покрај тоа, структурата на курсот им овозможува на кандидатите да ги подобрат своите вештини за управување со ризик. Знаење и експертиза стекнато од MCorpGov е од клучно значење за кандидатите кои учествуваат во динамичен менаџмент на двете приватни и јавни организации.... [-]


господар на менаџерски психологија

Студии врз за студентски град Дел-студии 18 - 36 месеци Open Enrollment Малезија Kuala Lumpur

Магистер на Менаџерско психологија програма се однесува психолошки принципи во пракса и дисциплина на управување со луѓе. [+]

Магистер на Менаџерско психологија програма се однесува психолошки принципи во пракса и дисциплина на управување со луѓе. Оваа програма е специјално дизајниран за лидери, менаџери воопшто и менаџери за човечки ресурси, како и обучувачи, консултанти и корпоративни тренери.

Оваа програма е дизајнирана за да одговараат на потребите на работните возрасни. Сите предавања и вежби се закажани за weeknights и во саботите.... [-]


господар на претприемништвото

Студии врз за студентски град Целосна October 2019 Малезија Kuala Lumpur

Повикувајќи се на свои почетни ПОМОШ Универзитетот и успешно појава како и бизнис и општествени претпријатија, и изразување на своите основни вредноста на размената успех [+]

Повикувајќи се на свои почетни ПОМОШ Универзитетот и успешно појава како и бизнис и општествени претпријатија, и изразување на своите основни вредноста на размената успех, помош Мајстор за претприемништво беше инициран за поддршка на развојот на динамично претприемништво и да се запалат на претприемничкиот дух во поединци за да се актуелизираат своите стремежи.

Курсот има за цел да им обезбеди на ветувајќи претприемачи и корпоративни intrapreneurs со потребните знаења и управување и технички компетенции потребни за активирање и комерцијализација на нови бизнис потфати успешно и / или да се планира и да изврши бизнис стратегии во рамките на организациите од приватниот или јавниот сектор, на локално и на меѓународно ниво.... [-]


господар на развој на човечки ресурси

Студии врз за студентски град Дел-студии January 2019 Малезија Kuala Lumpur

На програмата е наменета за опремување практиканти со хумани ресурси или оние кои се стремат да се претпостави висок HR улоги со силна интердисциплинарна основа и сет на лидерски вештини [+]

На програмата е наменета за опремување практиканти со хумани ресурси или оние кои се стремат да се претпостави висок HR улоги со силна интердисциплинарна основа и сет на лидерски вештини, да се претпостави на повеќе лидерски улоги и да биде видливо на одговорност за деловни резултати.

Студентите ќе развијат вештини за да се истражуваат најсовремена концепти, бизнис увиди, најдобри практики и студии на случај се однесуваат на области како што се интегрирани управување со таленти, ангажираноста на работниците, со хумани ресурси трансформации, стратешко планирање и организациски промени и развој.... [-]


господар на сметководство и финансии (maccfin)

Студии врз за студентски град Целосна October 2019 Малезија Kuala Lumpur

На МАФ има за цел да им обезбеди на теоретската рамка и вештини кои сметководители и финансиски менаџери се потребни со цел да се справат со се повеќе комплексни и глобалната сметководство на животната средина. [+]

Професионални сметководители се повеќе се назначени на чело на големите корпорации во брзо предизвик и високо динамична деловна средина и во приватниот и јавниот сектор. Со јасен мандат од владата и индустријата, регулаторите за да се подобри ефикасноста на бизнис, сметководители се преземени клучни позиции во корпоративниот свет, проширување на нивната експертиза во други услужни индустрии, како што се во областа на ИКТ, транспорт и авијација и многу други области.... [-]


Мајстор за образование во TESL

Студии врз за студентски град Дел-студии 108 недели January 2019 Малезија Kuala Lumpur

Целокупната програма е една од пристапот до високото образование. Обезбедување на оваа програма нуди на студентите можност да ја заврши високото образование во Малезија. [+]

Целокупната програма е една од пристапот до високото образование. Обезбедување на оваа програма нуди на студентите можност да ја заврши високото образование во Малезија. Таа, исто така ги надополнува националното и социјалното цели на надградба на професионалци кои се вклучени во ESL настава на младите на нашиот народ. Тоа е експлицитно наведено од страна на малезиската влада која постои сериозен недостиг на квалификуван посветена ESL наставници во многу училишта.... [-]


Мајстор за применета психологија во Тренер

Студии врз за студентски град Дел-студии 2 - 3 години Open Enrollment Малезија Kuala Lumpur

Со уникатни, но моќен спој на психолошки принципи и Тренер вештини, оваа програма ќе помогне во развојот на тренери со способноста да се разбере луѓе и да им помогне да го достигнат својот целосен потенцијал во моќен и структуриран начин. [+]

Развивање на светска класа Тренери

Со уникатни, но моќен спој на психолошки принципи и Тренер вештини, оваа програма ќе помогне во развојот на тренери со способноста да се разбере луѓе и да им помогне да го достигнат својот целосен потенцијал во моќен и структуриран начин.

Што прави професионален тренер?

"Важен партнер со клиенти во провокативна и креативен процес кој ги инспирира да го зголеми нивниот личен и професионален потенцијал" - МКФ.... [-]


Мајстор за проектен менаџмент

Студии врз за студентски град Дел-студии October 2019 Малезија Kuala Lumpur

На МПМ, првата понудена во 2011 година, има за цел да ги унапредат менаџери и администратори во размислување и ефективни менаџери проектот од страна на опремување на нив со знаења и вештини на принципите за управување со проекти и пракса. [+]

На МПМ, првата понудена во 2011 година, има за цел да ги унапредат менаџери и администратори во размислување и ефективни менаџери проектот од страна на опремување на нив со знаења и вештини на принципите за управување со проекти и пракса.

Кандидати нема да се бара само да учат од академици и искусни практиканти да се знаат во специјализирани области како што се управување со трошоците и ризиците, решавање на конфликти и испитување на снабдување и синџирот на вредност, но, исто така, да бидат надлежни во текот на еден широк спектар на општо управување дисциплини кои вклучуваат лидерство, стратегија и етика, и истражни студии на случај.... [-]


Videos

HELP University facilities