Multimedia University

Introduction

Read the Official Description

ММК поздравува стремат студенти од целиот свет, бидејќи ние веруваме дека мултикултурна и мултинационална кампус ќе се збогати на студентите искуства во однос на социјалната и културна разновидност. Учениците имаат можност да се судирам со луѓе од различни култури и етнички потекла и да се развие крос-културниот разбирање меѓу себе.

Зошто да одбереш ММК? Мултимедија универзитет (ММК) на Малезија е постојано во потрага за иднината на наставата и истражувањата. Еве неколку добри причини зошто прави ММК вашиот универзитет може да биде најдобрата опција во својата кариера.

Глобална репутација Првиот приватен универзитет во Малезија да бидат наведени во првите 200 Азија универзитет рангови и кругот Шеста на топ 500 во Меѓународен студентски Преглед на QS (Quacquarelli Сајмондс ДОО), составувачите на Тајмс високото образование.

Победникот на марки извонредност награда, категорија 2, професионалци од Министерството за меѓународна трговија и индустрија, Malaysia.An Одлично универзитет (Група-5) оценет од страна на Малезија универзитети и универзитетски колеџи (SETARA) и на Малезија Квалификации агенција (MQA ).

Најдобар приватен универзитет во Малезија за највисок весник Уреди грофот, разгледани од страна на Министерството за наука, технологија и иновации, Малезија.

Стратешко партнерство

ММК има соработувано со големи ИКТ тела како што се Nokia, Intel, Microsoft, Cisco, Моторола, Ериксон и др Нашите стратешко партнерство, обезбедува дека се изложени на најдобрите и најновите технологии во поддршка на вашите активности за учење.

Квалитетни програми

Нашите предавања обезбеди спектар на возбудливи опции студија за студентите кои постојано програми кариера фокусирани, релевантни за индустрија и им даде на дипломирани студенти на конкурентна предност во работното место.

Настава совршеност

Флексибилно учење е дел од стратегијата на универзитетот за да испорача подобрена, студент - центриран приод кон учењето со примена на најефикасен, флексибилни и соодветни за настава и учење режими и технологии.

Возбудлива кампус начин на живот ММК поттикнува културната разновидност и дава неограничени можности за студентите да ги развијат своите интереси и да запознаеш нови луѓе. Искуство на ММК може да биде и општествено и академски наградува, со пристап до најновите спортски и фитнес објекти, како и можности да уживаат во стимулирање на културни активности.

Можности за кариера

ММК произведува успешни дипломирани студенти кои се лидери во својата област. Врз основа на истражувањето спроведено, повеќе од 90 отсто од студентите се добие нивната прва работа во рок од 6 месеци од дипломирањето

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа DBA » Гледа Bachelor » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

Господар на инженеринг / postgrad студија

Студии врз за студентски град Целосна January 2019 Малезија Cyberjaya

На постдипломски програми Мултимедија Универзитетот е понудено од страна на различни факултети на Универзитетот, а спроведено од страна на Институтот за постдипломски студии (ИПС). Ве молиме да ги разгледа информациите во овој дел за повеќе информации за последипломски програми во ММК. [+]

На постдипломски програми Мултимедија Универзитетот е понудено од страна на различни факултети на Универзитетот, а спроведено од страна на Институтот за постдипломски студии (ИПС). Ве молиме да ги разгледа информациите во овој дел за повеќе информации за последипломски програми во ММК.

ИНСТИТУТ ЗА ПОСЛЕДИПЛОМСКИ СТУДИИ Институтот за постдипломски студии (ИПС) е основана со примарен фокус на промовирање на постдипломски истражување и образование во ММК. Функции на IPS вклучуваат:... [-]