Universiti Malaysia PAHANG

Introduction

Read the Official Description

Добредојдовте на Универзитетот Малезија Pahang (УМП). Тоа е со големо задоволство дека ние да ви преставува клучните како и детални информации за нашиот универзитет.

УМП се стреми да биде водечки снабдувач на инженерството и технологијата-базирани апликации и истражување излези. Ние сме посветени, овде, за да го споделам со вас УМП "кампус" искуство што треба кој ги исполнува целта на вашата посета.

УМП е релативно нов универзитет, а тоа е категоризирана како фокусирани универзитет, Меѓу 19 други јавни универзитети во Малезија. Нашите специјалности се во областа на инженерството, технологија и индустриски науки. Ќе најдете дека курсевите Универзитетот нуди се оние кои се во голема побарувачка од страна на студентите во земји, како Малезија, кои се брза развој. Уште поважно на настава и учење пристап, кој е донесен во УМП е оној кој се високо студент-центрирано и врз база на проблем.

За да се постигне ова, учениците во УМП уживаат во употреба на state-of-the-art објекти што личат на оние што се користат во индустриите. Познат по своите "Настава Фабрика" концепт, Ученици во УМП се одржуваат од страна на искусни факултет во средина за учење, кои ги подготвува за реалниот свет.

УМП во моментов работат во два кампуси. На Машинскиот факултет и на Факултетот за електрични и електронски инженеринг се наоѓа во одморалиште-како кампусот на Pekan. Остатокот од факултетите, академски центри и центри на извонредност работат во Gambang, град стратешки лоциран во брзо растечки петрохемиски и биотехнологија центар. Двете кампуси се околу 40 километар.

За потенцијални научници кои сакаат да го поминуваат своето време во УМП, ние нудиме многу погодна средина за истражување, учење и консултации. Неколку посета на места се достапни кои одговараат на вашиот избор.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

м-р компјутерски науки (Информатички и комуникациски технологии)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 12 семестри January 2019 Малезија Gambang + 1 more

Наменети за дипломирани студенти од компјутерски науки, оваа реализација курс е дизајниран да се развие технички, аналитички и професионални вештини потребни за компјутери улога. [+]

М-р. Компјутерски науки (Информатички и комуникациски технологии)

Наменети за дипломирани студенти од компјутерски науки, оваа реализација курс е дизајниран да се развие технички, аналитички и професионални вештини потребни за компјутери улога. Тоа може да се земе да се интегрираат професионални компјутерски вештини во вашата актуелна дисциплина или да започнете нова и наградува кариера во рамките компјутери / ИТ.... [-]


м-р компјутерски науки (компјутерска мрежа)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 12 семестри January 2019 Малезија Gambang + 1 more

М-р компјутерски науки (компјутерска мрежа) е наменета за студентите кои сакаат да се специјализираат во безбедносните аспекти на полето на компјутерските мрежи. [+]

М-р. Компјутерски науки (компјутерска мрежа)

Наменети за дипломирани студенти од компјутерски базирана дисциплини, овој курс е дизајниран да одговори на специфичните потреба во компјутерски мрежи индустрија, која мешавини на технички и менаџерски аспекти на компјутерски мрежи за да понудат студент уникатен образовни можности. Таа е наменета за студентите кои сакаат да се специјализираат во безбедносните аспекти на полето на компјутерските мрежи.... [-]


м-р компјутерски науки (софтверско инженерство)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 12 семестри January 2019 Малезија Gambang + 1 more

Наменети за дипломирани студенти од компјутерски науки, овој м-р во софтверското инженерство вклучува processoriented пристап кон оваа тема и се карактеризира со проучување на напредни технолошки развој и неколку други прашања поврзани со софтверската индустрија. [+]

М-р. Компјутерски науки (Софтверско инженерство)

Наменети за дипломирани студенти од компјутерски науки, на овој курс вклучува processoriented пристап кон оваа тема и се карактеризира со проучување на напредни технолошки развој и неколку други прашања поврзани со софтверската индустрија. Тоа им помага на студентите да се изгради силна основа на теоријата и најдобрите практики познавање, кои тие можат да се пријават во различни технички и деловни средини денес и во иднина.... [-]


Master

мајстори на хемиски инженеринг со претприемништвото

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 6 семестри September 2019 Малезија Gambang + 1 more

Господар на Хемиски факултет со претприемништво Програмата е наменета за производство на техно-и корпоративни-претприемач во хемиската поврзани со индустријата. [+]

Мајстори на Хемиски факултет со претприемништво

"Првиот господар на програмата на Хемиски факултет со Претприемништвото во Малезија"

На Господар на Хемиски факултет со претприемништво Програмата е наменета за производство на техно-и корпоративни-претприемач во хемиската поврзани со индустријата. Дипломирани студенти на оваа програма ќе бидат опремени со силни основни познавања заедно со добар менаџмент и технички вештини потребни ниту за формирање на нов бизнис потфат и комерцијализација на производот или напредување во кариерата, како успешен менаџер на приватниот или јавниот сектор, на локално ниво, како и на меѓународно ниво. ... [-]