Sup de Pub

Introduction

Read the Official Description

Sup де паб е познатиот училиште INSEEC група специјализирана за комуникација, рекламирање и маркетинг. Основана пред повеќе од 20 години од страна на Havas Евро RSCG, Sup де паб има обучени млади професионалци во корпоративна комуникација, квалификувани стратези и креативен талент. Замислен и анимиран како училиште за професионалци и создадена од директорите на агенциите, од самиот почеток на Факултетот има добиено поддршката од најголемите француски комуникација групи. Преку неговата мисија за обука на високо ниво специјалисти за маркетинг, комуникација или Рекламирање Sup де паб е во состојба да се обединат моќна мрежа на бизниси и алумни. Sup де паб се наоѓа во Франција (Париз, Лион, Бордо), а во Велика Британија (Лондон) Sup де паб - на конкурентна предност

Член на INSEEC група: една од најголемите приватни група образование во Франција Професионален факултет: 80% од наставниците се активни во рекламирањето или медиумите. Годишен Наставна програма на Советот за развој со стручни лица од областа на рекламирањето. Еден лидер во својата област - основана од страна на истакнати рекламни во средината на 80-тите. Широк избор на специјализации во 3-та, 4-та и 5-та година, вклучувајќи и рекламирање креативност и рекламна стратегија вистинскиот пат. Студентите се здобијат со практично искуство преку агенцијата терени и натпревари, класи нудат рацете на практично знаење. Англиски јазик натпревари и програми на англиски јазик во 4-та и 5-та година. Меѓународно присуство: академска размена во вториот семестар (SP4) за сите заинтересирани студенти, 2 господар програми со часови во Лондон. Веб ТВ канал - 5 програми за една година на интернет страницата на Sup де паб. Работа датира настани со фирми во индустријата комуникации. Алумни мрежа и водич успеа и изменето од најинтересните - непроценлива алатка за регрутирање за дипломираните студенти. Практикантска работа и кариера Билтен објавени неделно. Sup де паб Внатре: информативни сесии организирани со врвни агенции и компании (Огилви, ТФ1, нацрт, Нисан, итн ...)

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

MA

Господар на уметност - лобирање и јавни работи

Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Обединетото Кралство London Франција Paris + 1 more

Лондон е европски главен град каде што се лоцирани повеќето од главните консултации за лобирање. Оваа специјализација нуди можност да ја цениме во поголема длабочина универзумот на ПР [+]

Мајстор на уметноста - лобирање и јавни работи

Лондон е европски главен град каде што се лоцирани повеќето од главните консултации за лобирање. Оваа специјализација нуди можност во поголема длабочина да го цениме универзумот на ПР и политичките комуникации.

Потребно е одлично ниво на говорен и писмен англиски јазик.

Џо Лин

Ментор на Програмата за лобирање и јавни работи... [-]


мајстор на уметноста - бренд стратегија

Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Франција Paris Обединетото Кралство London Соединети Американски Држави Chicago + 3 more

Оваа програма во Париз, Лондон и Чикаго е наменета за идните сметка директори, сметка планери и производ менаџери кои сакаат да имаат корист од меѓународно искуство во англискиот [+]

Мајстор на уметноста - бренд стратегија

&nbsp

Оваа програма во Париз, Лондон и Чикаго е наменета за идните сметка директори, сметка планери и производ менаџери кои сакаат да имаат корист од меѓународно искуство во кој зборува англиски животната средина. Курсот вклучува и неколку агенција посети и два натпревари каде што двете стратешко размислување и креативност доаѓаат во игра. ... [-]


мајстор на уметноста - дигитален маркетинг и социјалните медиуми

Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Франција Paris

Оваа опција која е исто така понудени во Париз (на француски) им овозможува на студентите да се запознаат со универзумот на маркетинг техники поврзани со општествениот и дигиталните медиуми.Овие специјализации [+]

Мајстор на уметноста - дигитален маркетинг и социјалните медиуми

&nbsp

Оваа опција која е исто така понудени во Париз (на француски) им овозможува на студентите да се запознаат со универзумот на маркетинг техники поврзани со општествениот и дигиталните медиуми. Овие специјализации претставуваат движечка сила денес, зад вработување во рекламната индустрија како целина. ... [-]


мајстор на уметноста - луксузен бренд комуникација

Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Франција Paris

Франција е една од светските лидери во луксузни стоки индустрија, без разлика дали во козметиката, модата, модни додатоци, храна, итнSup де паб има развиено специјализирана програма во овој сектор да се обучуваат [+]

Мајстор на уметноста - Луксузно бренд комуникација

&nbsp

Франција е една од светските лидери во луксузни стоки индустрија, без разлика дали во козметиката, модата, модни додатоци, храна, итн Sup де паб има развиено специјализирана програма во овој сектор да ги обучуваат учениците да се дефинира корпоративниот бизнис стратегија и да се координираат имплементација на маркетинг и комуникациски активности со користење на специфични кодови, кои припаѓаат на луксузни сектор. ... [-]


мајстор на уметноста - уметност насока

Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Обединетото Кралство London Соединети Американски Држави Chicago Франција Paris + 3 more

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока.Оваа програма ги зема место е Лондон и [+]

Мајстор на уметноста - уметност насока

&nbsp

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока. Оваа програма ги зема место е Лондон и Чикаго која за многу години е две од повеќето во светот на симболичен градови за рекламирање креативност.

&nbsp

Оние студенти кои сакаат да се заврши SP4/SP5 програма враќањето во Париз, откако нивните странски искуства ... [-]


Contact

Sup de Pub

Адреса, линија 1 Sup de Pub
Paris, Île-de-France, Франција
Website http://www.supdepub.com/contacts/sup-de-pub-lyon.cfm
Број на телефон +33 4 72 14 81 30

Адреса, линија 1 Sup de Pub
Lyon, Auvergne-Rhône-Alpes, Франција

Адреса, линија 1 Sup de Pub
Bordeaux, Nouvelle-Aquitaine, Франција

Адреса, линија 1 Sup de Pub
London, England, Обединетото Кралство

Адреса, линија 1 Sup de Pub
Chicago, Illinois, Соединети Американски Држави