Geneva Business School Barcelona Campus

Introduction

Read the Official Description

Добредојдовте во GBS!

Женева бизнис школа (GBS) е водечка институција која обезбедува врвни швајцарски квалитетно образование. Нашите програми се изучуваат исклучиво на англиски јазик и нашите кампуси се наоѓаат во поголемите европски градови како Женева и Барселона.

Нашата иновативна методологија значи дека студентите се учат во мали и фокусирани училници од внимателно одбрани членови на факултет, од кои сите се професионалци од највисоко ниво, посветени на насочување на нивното патување за да станат идни бизнис лидери.

GBS нуди различни дипломи, магистерски и докторски програми, на кампусите во Женева, Барселона и Мадрид.

Студентите можат да изберат да се специјализираат во една од нашите многу специјалност, како што се меѓународните односи, спортски менаџмент, дигитален маркетинг, претприемништво и меѓународни финансии, меѓу другите.

ГБС кампуси се стратешки лоцирани во повеќето мултикултурни и динамични градови во Европа.
Нашиот кампус во Барселона, се наоѓа во една од најпрестижните населби право во срцето на градот. Во кампусот се комбинира класичен Барселона архитектура со модерни објекти. Вклучувајќи елегантна тераса за уживање во вечното сонце Барселона има да понуди.
This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online MBA » Гледа BBAs » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер по меѓународни финансии

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци February 2019 Шпанија Barcelona

Магистер на науки во финансии (MSc.F) со голем во Меѓународните финансии е дизајниран да предизвик и развој на вашето разбирање на глобалните финансии преку ригорозни обука во концептуални, аналитички и емпириски сложността на современите меѓународни финансии и инвестиции. Студентите ќе ги разберат макроекономските сили кои го обликуваат светот денес, како да го проценат ризикот и да одговорат на новите финансиски и инвестициски предизвици. [+]

Магистер на науки во финансии (MSc.F) со голем во Меѓународните финансии е дизајниран да предизвик и развој на вашето разбирање на глобалните финансии преку ригорозни обука во концептуални, аналитички и емпириски сложността на современите меѓународни финансии и инвестиции. Студентите ќе ги разберат макроекономските сили кои го обликуваат светот денес, како да го проценат ризикот и да одговорат на новите финансиски и инвестициски предизвици.... [-]


Videos

Rethinking Education

Let our students tell you!

Life at our Barcelona Campus

We love supporting our students!

Student Life

Amazing Guest Speakers!

Contact
Адреса на локацијата
Geneva Business School Barcelona Campus,
Gran Via de les Corts Catalanes, 617 ppl.

Barcelona, Catalonia, 08007 ES
Social Media