Carlos III University of Madrid

Introduction

Read the Official Description

Carlos III во Универзитетот во Мадрид е еден пионер во спроведувањето на Европската област на високото образование. Овој сајт е од клучно значење за обезбедување на сите информации за возилото на овој процес и да им помогне на идните додипломски и постдипломски да се приклучат на Универзитетот. Од нашиот статус како јавна услуга, ние сме посветени на квалитетот на наставата, истражувања совршеност и поддршка способности, капацитет и еднаквост. Ние се стремиме да се заврши, способни и критички граѓаните, со широк и мултидисциплинарен пристап и да преземат одговорност да се придонесе кон поправедно и обединет свет. Нашиот универзитет е особено чувствителна на промовирањето на одржлива средина каде почитување на животната средина и солидарноста се темелни вредности. Затоа, во развојот на оваа нова веб таа се обрне особено внимание на пристапноста на неговата содржина. Carlos III во Универзитетот во Мадрид има три центри: на Факултетот за општествени и правни науки, Факултетот за општествени науки и на Факултетот за инженерство физички лоцирани во три различни кампуси во Getafe, Leganés и Colmenarejo. Се наоѓа во предградие на Мадрид Гетафе, јужно од Мадрид, овој кампус има два центри: на Факултетот за општествени науки и закон и на Факултетот за општествени науки. Оваа кампус е опремен со современа опрема, меѓу кои и две библиотеки, компјутерски простории во различни згради, аудиовизуелната соби, кујна, судницата, WiFi интернет пристап во текот на кампусот и спортски центар опремен со кошаркарски игралишта, тениски игралишта и сквош, сауни, терени за одбојка на плажа, меѓу другите.

This school offers programs in:
  • Англиски
  • шпански

Види магистерски студии » Гледа PhD » Гледа Law LLM »

Programs

This school also offers:

Master

господар 's степен во Електроника и апликации

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 5 more

Електронските системи и поврзани компоненти се најде во речиси сите електронски производи, од компјутери и мобилни телефони, со автомобили и згради. Разузнавачките тие ги обезбедуваат microelectronic, nanoelectronic и фотонски системи се добар дел од светската економија и нејзината улога ќе се зголеми како идни производи и услуги што повеќе дигитални и поповрзан. Електроника им обезбедува со конкурентни со зголемување на нивната автономија, намалување на крајната тежината и подобрување на предностите на енергетската ефикасност. [+]

Магистерски студии по електронски системи Инженеринг и апликации (двојазично)

Електронските системи и поврзани компоненти се најде во речиси сите електронски производи, од компјутери и мобилни телефони, со автомобили и згради. Разузнавачките тие ги обезбедуваат microelectronic, nanoelectronic и фотонски системи се добар дел од светската економија и нејзината улога ќе се зголеми како идни производи и услуги што повеќе дигитални и поповрзан. Електроника им обезбедува со конкурентни со зголемување на нивната автономија, намалување на крајната тежината и подобрување на предностите на енергетската ефикасност.... [-]


господар 's степен во компјутерски инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 месеци September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 6 more

На Магистер по компјутерско инженерство, поврзани со извршувањето на професијата инженер, комбинира напредна едукација во аспекти на управување и други управување со информатички технологии. [+]

Магистер по компјутерско инженерство (шпански)

На Магистер по компјутерско инженерство ги подготвува студентите да се практикуваат како компјутерски инженер, со комбинирање на напредна обука во аспекти на управување и управување со ИТ проекти и други аспекти на информатичката технологија. Оваа тренинг програма има за цел да ја исполни својата мисија да ги обучи професионалци, кои се способни да се соодветно извршување на професијата инженер за информатика.... [-]


господар 's степен во областа на инженерството и логистика организација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 6 more

Магистер по инженерство за управување и логистика - Главната цел на оваа програма е да подготвува дипломирани за управување и управување со бизнисот, ... [+]

Магистер по инженерство за управување и логистика

Дали сте заинтересирани во

    Мајсторите е дел од обуката на Програмата р во Машински факултет и Индустриска организација     Мајсторот доаѓа од докторска програма со квалитет Спомнувањето доделена од страна на Министерството за образование и наука.     Слика мајстор во ранг објавени од страна на весникот "Ел Мундо" на 16 јуни, 2010 година (како и во претходните години, во 2008 и 2009 година), како еден од најдобрите мајстори во областа на "логистика". ... [-]

Господар 's степен во телекомуникациски инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 месеци September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 6 more

Мајсторите во телекомуникациски инженеринг е професионално господар заменува степен во телекомуникациски инженеринг и ви овозможува да се практикуваат како инженер за телекомуникации, во согласност со одредбите на ред CIN / 355/2009 од 9 февруари. [+]

Господар 's степен во телекомуникациски инженеринг (двојазично)

Мајсторите во телекомуникациски инженеринг е професионално господар заменува степен во телекомуникациски инженеринг и ви овозможува да се практикуваат како инженер за телекомуникации, во согласност со одредбите на ред CIN / 355/2009 од 9 февруари.

Општество бара професионалци од двете компании во областа на телекомуникациите (големи производители на телекомуникациска опрема или телекомуникациски оператори) и со други компании, институции или организации кои имаат потреба од квалификувани да се дизајнира и одржуваат своите сопствени телекомуникациски системи персонал.... [-]


господар во воздухопловна инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 месеци September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 6 more

Мајстор во воздухопловна инженеринг (MAE) е официјалната програма на UC3M обезбедување, во исто време, со полно професионални акредитација како воздухопловни инженери во Шпанија и меѓународно фокусирани на високо ниво на образование, овозможувајќи им на поединци да се развие својата професионална кариера во сите сектори на воздухопловните и простор индустрии, агенции и истражувачки центри. [+]

Мајстор во воздухопловна инженеринг

Мајстор во воздухопловна инженеринг (MAE) е официјалната програма на UC3M обезбедување, во исто време, со полно професионални акредитација како воздухопловни инженери во Шпанија и меѓународно фокусирани на високо ниво на образование, овозможувајќи им на поединци да се развие својата професионална кариера во сите сектори на воздухопловните и простор индустрии, агенции и истражувачки центри.... [-]


Господар во меѓународниот бизнис

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 6 more

Мајстор во меѓународниот бизнис менаџмент (Madi) е да ги обучи професионалци да се промовира на интернационализацијата на нивниот бизнис, проектирање, имплементација и насочување на процесот на отворање на нови пазари. [+]

Господар во меѓународниот бизнис менаџмент (Madi)

Мајстор во меѓународниот бизнис менаџмент (Madi) е да ги обучи професионалци да се промовира на интернационализацијата на нивниот бизнис, проектирање, имплементација и насочување на процесот на отворање на нови пазари.

Меѓу основните одлики на оваа програма ќе може да го вклучуваат следново:

Теоретска и практична обука во различни области на компанијата да се разбере влијанието на процесот на интернационализација на истиот. Семинари и технички работилници од страна на реномирани професионалци и менаџери се одговорни за процесите на глобализацијата, кои ќе ги споделите со студентите нивните вистински искуства на успеси, проблеми и решенија донесени во нивните деловни потфати. Студии на случај на интернационализира компании дозволувајќи им да се даде практичен приод до знаењето стекнато во програмата. Изработка на консултации проект за претпријатието интернационализација на Заедницата на Мадрид, надгледувани од страна на експерти во меѓународниот менаџмент, во која секој студент, како дел од тим, може да се стави во пракса знаењата стекнати во текот на курсот . ... [-]

Европската магистрирал во бизнис администрација и менаџмент ESCP

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 5 more

На меѓународен претставник Магистер по менаџмент ESCP Европа е призната програма за студентите, бизнисмените и телата за акредитација од целиот свет. [+]

Европската Магистер 's студии по бизнис администрација и менаџмент ESCP Европа

На меѓународен претставник Магистер по менаџмент ESCP Европа е призната програма за студентите, бизнисмените и телата за акредитација од целиот свет.

Тоа е врз основа на глобално ниво 5 училиште со седиште во Париз, Лондон, Берлин, Мадрид и Торино и се стреми квалитет во три димензии:

    Академска извонредност: Врз основа на факултет на ESCP Европа и Универзитетот Карлос III и признати од страна на врвни рангирање на Магистер по менаџмент и бизнис школи во Европа.     Практични насоки: обезбедени од страна на студии на случај, консултантски проекти и практиканти во компании кои ја збогатуваат CV на студентот.     Интеркултурно искуство, врз основа на културната разновидност на студентите (71% европски) во меѓународно искуство на студирањето во две или три земји на пет, во која во училиштето има 60 кампус и размена договори со универзитетите на пет континенти. ... [-]

Заеднички Мастерс во индустриски математика

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 5 more

Господар во организација на Универзитетот во Сантијаго де Компостела, La Coruna, Виго, Карлос III од Мадрид и од Политехничкиот на Мадрид, како резултат на спојувањето на мајсторот на математички факултет и Индустриска математика. [+]

Мајстори во индустриска математика (шпански)

Господар во организација на Универзитетот во Сантијаго де Компостела, La Coruna, Виго, Карлос III од Мадрид и од Политехничкиот на Мадрид, како резултат на спојувањето на мајсторот на математички факултет и Индустриска математика.

Специјалитети во моделирање и Нумерички симулации, многу барани технологии. Ориентирана обука зграда решенија се специфични индустриски проблеми. Класи со видеоконференција и videoapuntes во бројни предмети од вашиот дом универзитет. Учество на компании од различни сектори, кои обезбедуваат студии на случај за вашата магистерска теза. ... [-]

Магистер по бизнис администрација и квантитативни методи

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 5 more

Магистер по бизнис администрација и квантитативни методи е понудено заеднички од страна на одделенијата за бизнис администрација и статистика. [+]

Магистер по бизнис администрација и квантитативни методи

Магистер по бизнис администрација и квантитативни методи е понудено заеднички од страна на одделенијата за бизнис администрација и статистика. Тоа е замислен како главен начин на влез во програмата д-р во бизнис администрација и квантитативни методи. Одличен факултет, флексибилност во учење, истражување со длабоко влијание, и најдобрите ресурси во академијата квалитети им овозможат на нашите оддели за да понуди одличен програма.... [-]


Магистер по економски анализи

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 5 more

Главната цел на нашите Магистер по економски анализи е да се обезбеди позадина на високо ниво по економија за студентите од целиот свет исклучително формирана и мотивирани ... [+]

господар во економска анализа

Главната цел на нашите Магистер по економски анализи е да се обезбеди позадина на високо ниво по економија за студентите од целиот свет исклучително формирана и мотивирани. Исто така, сакаме да се подобри квалитетот и продуктивноста на истражувачки групи, па во Економски факултет обезбедува семинари неделно во Микроекономија, Макроекономија и Економетрија, и на овој начин ќе го добиеме интелектуално активен и стимулативна средина.... [-]


Магистер по инженерство телематски

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 6 more

Магистер на науки програма во телематика инженерство нуди напредни образование во областа на инженерството областа на телематски. Ова ги вклучува теоретска и практична основа во апликации, мрежи и комуникациски услуги, протокол архитектури, мултимедија управување, широкопојасен интернет мрежи, мобилни комуникации, сеприсутниот компјутери, Интернет технологии, итн Таа, исто така обезбедува на студентите со знаење за состојбата на врвни технологии склони да бидат распоредени во блиска иднина во понатамошниот текст. [+]

Мајстор во Телематични Инженеринг

Магистер на науки програма во телематика инженерство нуди напредни образование во областа на инженерството областа на телематски. Ова ги вклучува теоретска и практична основа во апликации, мрежи и комуникациски услуги, протокол архитектури, мултимедија управување, широкопојасен интернет мрежи, мобилни комуникации, сеприсутниот компјутери, Интернет технологии, итн Таа, исто така обезбедува на студентите со знаење за состојбата на врвни технологии склони да бидат распоредени во блиска иднина во понатамошниот текст.... [-]


Магистер по системи за авиони интеграција

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 5 more

Мајсторот на факултет во авион системи интеграција е специјално дизајниран за дипломирани студенти по технологија, и работат професионалци, кои сакаат да се развие и да доведе проекти на системи за интеграција [+]

Магистер по типови на авионите системи интеграција

Мајсторот на факултет во авион системи интеграција (Masi), спонзорирана од страна на група Ербас-Шпанија, е специјално дизајниран за неодамнешните дипломирани инженери, како и работат професионалци кои сакаат да се развие и да доведе проекти на системи интеграција.

Нашите курсеви се дадени на англиски јазик од страна на меѓународно признати експерти во своите области, кои доаѓаат од клучните играчи во воздухопловен бизнис, вклучувајќи индустрија, академијата, власта и регулаторите.... [-]


магистрирал во математичката инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 5 more

Оваа програма мајстор за математички факултет при Универзитетот Карлос III од Мадрид е ориентирана во оваа насока и да се обиде да им обезбеди на студентите ... [+]

Магистер по Математичка Инженеринг

Брзиот развој на технологија и применети науки ја нагласува потребата за флексибилна и интердисциплинарни образование, чии корени се во солидна основна обука.

Магистер по математички факултет при Универзитетот Карлос III од Мадрид е ориентирана во оваа насока и да се обиде да им обезбеди на своите студенти со алатки за да се соочи со технолошки или научен проблем алатки од:... [-]


магистрирал во областа на културното наследство

Студии врз за студентски град Дел-студии 1 година October 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 5 more

Овој мајстор 's студии по културното наследство има за цел да се размислува за нови начини овие историски материјали од различен вид и потекло, од гледна точка која им овозможува на своите заеднички предвид. [+]

Магистер по културното наследство (шпански)

Во моментов задржат траги од културно минато, без чие разбирање, тешко може да се разбере сегашниот нашиот начин на живот, нашите верувања и обичаи. Дека минатото е очигледна во пејзажот и регионално планирање, структурата и архитектура на градот, во размислувањето, на начин на зборување или уметнички изрази на различни видови. Тоа е наследство кое треба да се испитаат, но тоа искуство ни кажува, тој исто така може да се експлоатираат и нивно доставување.... [-]


магистрирал во областа на филмот и телевизијата скрипта

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 5 more

Мајсторите е наменета за оние кои се заинтересирани во аудиовизуелни пишување, научниците на филмот и телевизијата и воопшто луѓето заинтересирани за пишување фантастика ... [+]

Магистрира на пишување за филм и телевизија

Мајсторите е наменета за дипломирани студенти заинтересирани во аудиовизуелни пишување, научниците на филмот и телевизијата и воопшто заинтересирани за пишување научна фантастика, како во уметноста на сценариото е најдобар учење за изградба на приказни.

ЦЕЛИ

Мајсторите е наменета за "пишувањето за екранот", теоријата и практиката на фикцијата, сценариото за филм и телевизија ..... [-]


магистрирал во развој и економски раст

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 5 more

На Магистер по економски раст и развој (извршено) е официјалната програма на мајстор со полно работно време академски насоки понудени од страна на Универзитетот Карлос III од Мадрид. Произведено е времетраењето на една академска година ... [+]

Мајстор во развој и економски раст

На Магистер по економски раст и развој (извршено) е официјалната програма на мајстор со полно работно време академски насоки понудени од страна на Универзитетот Карлос III од Мадрид. Произведено е времетраењето на една академска година и се состои од 60 кредити распределуваат меѓу 14 предмети и работа за да господар (дисертација). Програмата обезбедува сеопфатна обука во теоретските и емпириските прашања на развој и раст, и да доведе до добивање на официјален универзитетски магистратура.... [-]


магистрирал во управувањето со туризмот на културни ресурси

Студии врз за студентски град Дел-студии October 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 5 more

Туризмот е најмоќната во Шпанија секторот на економската активност. И покрај озлогласеност на неговата сонце и плажа сегмент, таа и понатаму останува втор највисок богатство на културното и природното наследство (УНЕСКО). Треба да се напомене дека Шпанија рангира на третото место во светот во посетители и просечната потрошувачка. [+]

Магистер по туризам и менаџмент на културни и природни ресурси

Туризмот е најмоќната во Шпанија секторот на економската активност. И покрај озлогласеност на неговата сонце и плажа сегмент, таа и понатаму останува втор највисок богатство на културното и природното наследство (УНЕСКО). Треба да се напомене дека Шпанија рангира на третото место во светот во посетители и просечната потрошувачка. Две третини од туристи кои дојдоа во нашата земја имаше таа специфична културна мотивација, и 7,5 милиони биле исклучиво за таа интерес. Овој тренд се зголемува. Нашите посетители се трошат четири пати повеќе од обичните туристи.... [-]


Мајстор во интелигентни технологии мрежа

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година October 2019 Шпанија Madrid Barcelona Франција Paris Обединетото Кралство London + 6 more

Магистер по технологија Smart Grid е официјален Мајстор програма со академски и професионални насоки понудени од страна на Универзитетот Карлос III од Мадрид. Мајсторот е во времетраење од една академска година и се состои од 60 кредити распределуваат меѓу 10 предмети и работа да го совладате. [+]

Господар во Smart Grid технологии (двојазично)

Магистер по технологија Smart Grid е официјален Мајстор програма со академски и професионални насоки понудени од страна на Универзитетот Карлос III од Мадрид. Мајсторот е во времетраење од една академска година и се состои од 60 кредити распределуваат меѓу 10 предмети и работа да го совладате. Програмата обезбедува силна техничка позадина за прашања поврзани со паметни мрежи попозната во професионалните кругови како Smart инфраструктура. За да го направите на напредни технологии во областа на телекомуникациите и електричната енергија е одговорен за технолошки промени ќе страдаат мрежи на електрична енергија во наредните години се презентирани.... [-]


Videos

Estudia en la UC3M

School of Graduate Studies UC3M: Approaching your professional experience

Studying at Universidad Carlos III de Madrid