American University - Washington, DC - College of Arts and Sciences

Introduction

Read the Official Description

Добредојдовте на Dean

КУД Дин Петар Стар

На Колеџ на науките и уметностите на Американскиот универзитет ви нуди предизвикувачки либерални уметности образование во рамките на секоја силна и разновидна заедница на ученици од сите 50 држави и 150 земји. На Колеџ на науките и уметностите факултет вклучува национално и меѓународно ниво, истакна уметници, научници и наставници посветени на иновативни пристапи кон наставата и совршеност во истражување и креативни потфати. Секоја година, светските лидери, истакнати научници од други институции, и добро познати експерти во своите области доаѓаат во кампусот за да се поттикне отворена дебата за актуелните прашања и да се изложи на студентите врвни случувања во своите области.

Дали ќе одбереш воспоставено додипломски големи или поле на постдипломски студии или дизајн свој интердисциплинарна степен, ќе се вклучи во сериозна интелектуална истрага во училницата. Ќе имаат корист од широк спектар на практиканти и услужни дејности заедница во уметноста, образованието, економијата, природните науки и општествените науки во Вашингтон, како и да имаат можност, на свој или во соработка со член на факултет-до учествуваат во истражувачки и креативни напори, како и во многу клубови, студентски активности, и сервис организации на кампусот на АУ.

Вашите искуства во и надвор од училницата ќе создаде широка визија и разбирање ќе ви се потребни за да бидат успешни во вашата идна кариера и да стане образовани и одговорен граѓанин на светот.

Мисија и факти

На Колеџ на науките и уметностите е посветен на квалитет во наставата, науката, уметноста, и услуги на своите локални, национални и меѓународни заедници.

На колеџот обезбедува богат образование во либерални уметности и науки за сите на студентите на додипломски студии на Американскиот Универзитет, нудејќи предизвик на студиските програми за додипломски и постдипломски својата специјалност; и негува исклучително истражување, пракса, и творечка дејност.

На Академијата е посветена на основни цели на либерални образование: промовирање на слободни и рационалниот дискурс, поттикнување на разбирање на разновидноста на човечкото искуство, обезбедување на критичко интелектуални вештини потребни за да се движите брзо менување на светот, како и интегрирање на знаење во дисциплинарни граници.

ИСТОРИЈА

А глобална перспектива, практично идеализмот, страст за јавниот сервис: Тие се дел од Американскиот универзитет и денес, и тие беа во воздухот во 1893 година, кога АВС бил најмен од страна на Конгресот. Џорџ Вашингтон го сонувал на "национален универзитет" во главниот град на државата. Но, тоа беше Џон Флечер Hurst да основаат универзитет, кој, на многу начини, го отелотворува тој сон.

Претседателот Вудроу Вилсон официјално посветена на универзитетот на 27 мај 1914 година, а првите дипломирани студенти биле примени. Колеџот на Либералната науките е основана во 1925 година, со првите 75 студенти призна дека падот.

Низ историјата на Американскиот универзитет, колеџ на науките и уметностите го променил своето име неколку пати. На првиот познат како "Колеџот на Либералната науките", името беше променето во "колеџ на науките и уметностите" во 1939 година. За краток период бил познат едноставно како "Додипломски колеџ" до името беше претворена назад кон "колеџ на науките и уметностите" во 1956 година.

Најголемите училиште или колеџ на Американскиот универзитет, колеџ на науките и уметностите во моментов има 2.931 ученици, 339 со полно работно време факултет, а повеќе од 150 степени се нудат. Додека на Колеџот е постојано расте, со заложба за промовирање на слободни и рационалниот дискурс, поттикнување на разбирање на разновидноста на човечкото искуство, обезбедување на критичко интелектуални вештини потребни за да се движите брзо менување на светот, како и интегрирање на знаење низ дисциплинарни граници никогаш не се менува.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc »

Programs

This school also offers:

MA

ма во TESOL

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Програмата на мајсторот TESOL подготвува студентите за настава како во земјата така и во странство и во високото образование за возрасни, во приватни училишта за странски јазици, а во К-12 поставувања, каде што не е потребно државата сертификација. [+]

На TESOL програма господар подготвува студентите за настава како во земјата така и во странство и во високото образование за возрасни, во приватни училишта за странски јазици, а во К-12 поставувања, каде што не е потребно државата сертификација.

TESOL програма господар Американскиот универзитет нуди еден засебен комбинација на теорија и пракса, која им овозможува на дипломираните студенти да се применуваат основни концепти во дисциплината за практична настава искуство. На програмата се става силен акцент на искуствено учење, со дипломираните студенти планира лекции, набљудување часови и настава или туторство ESL студенти во различни контексти од самиот почеток на програмата.... [-]


ма во историјата

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Програмата на мајсторот историја степен нагласува широка разбирање на минатото, на развојот на капацитетот за специјализирани за истражување и одгледување на колегијални односи. [+]

На програма историја магистратура нагласува широка разбирање на минатото, на развојот на капацитет за специјализирани за истражување и одгледување на колегијални односи. Студентите историја УО може да се концентрира на американската историја, модерната европска историја, или јавно историја и развој на мали области на студии (надвор полиња), како и (помали или поголеми) крос-национален и интердисциплинарни области.... [-]


Магистер по шпански и Латинска Америка студии

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Магистрира на шпански и Латинска Америка студии на Американскиот универзитет нуди кориснички песни да им овозможи на студентите да се здобијат со интердисциплинарна разбирање на Латинска Америка и Карибите, како и експертиза во превод, лингвистиката, и / или наставата на шпански јазик. [+]

На Магистер по шпански и Латинска Америка студии на Американскиот универзитет нуди кориснички песни да им овозможи на студентите да се здобијат со интердисциплинарна разбирање на Латинска Америка и Карибите, како и експертиза во превод, лингвистиката, и / или наставата на шпански јазик.

Студентите мајстор изберете курсеви, како дел од јадро на наставната програма на 21-кредитна програма што обезбедува силна основа за проучување на културни, историски, лингвистички и политичката комплексност во регионот. Сите основни курсеви се изучува на шпански. Во прилог на основни семинари, шпанскиот: господар 's програма Латинска Америка студии нуди три 12-15 кредитна песни кои обезбедуваат вредни обука и професионални вештини за латиноамерикански специјалисти:... [-]


Магистратура по економија

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

Програмата на мајсторот економија степен е применета, политиката ориентирана програма што ја нуди четири различни патеки кои студентите господар да ги извршуваат: општи, развој на економијата, родовата анализа во економија, финансиски економската политика, и (само на интернет) применета економија. [+]

На Министерството за економија нуди програмата на мајсторот со пет различни песни, на факултет кој е комбинација на висок квалитет на настава и интерес за економска политика, со сериозни стипендија, и специјални награди на студиите по економија во Вашингтон Програмата на мајсторот економија степен е применета, политиката ориентирана програма што ја нуди четири различни патеки кои студентите господар да ги извршуваат: општи, развој на економијата, родовата анализа во економија, финансиски економската политика, и применета економија (онлајн само).... [-]


MSc

МСП во професионални науката: биостатистика

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

MS степен програма е комбинација на ригорозни студија во науката за биостатистика применуваат за медицински и здравствени решавање на проблеми, со предмети за работни вештини како што се управување на здравствените политики, големи податоци, медицинските истражувања, и претприемништвото проекти. [+]

Господар на Американскиот Универзитет во биостатистика степен подготвува студентите за директен влез во различни можности за кариера во здравствени и медицински области.

MS степен програма е комбинација на ригорозни студија во науката за биостатистика применуваат за медицински и здравствени решавање на проблеми, со предмети за работни вештини како што се управување на здравствените политики, големи податоци, медицинските истражувања, и претприемништвото проекти. ... [-]


МСП во професионални науката: биотехнологијата

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Господар Американскиот универзитет 's степен во биотехнологијата е комбинација работа се разбира во генетиката и бизнис, со опција за извршуваат студија во невронски мрежи, претприемништво и други професионални науката специјалитети. [+]

Господар Американскиот универзитет 's степен во биотехнологијата комбинира работа се разбира во генетиката и бизнис, со опција за извршуваат студија во невронски мрежи, претприемништво и други професионални науката специјалитети. Наставната програма им нуди на студентите со алатки потребни за кариера во:

Биотехнологијата индустрија Геном истражувачки институции Владините регулаторни агенции ... [-]

Videos

CAS Video

CAS Video

Contact

American University College of Arts and Sciences

Адреса, линија 1 4400 Massachusetts Avenue, NW,
20016 Washington, District of Columbia, Соединети Американски Држави
Website http://www.american.edu/cas/
Број на телефон +1 202-885-1000