Academy of Art University

Introduction

Read the Official Description

Како и градот се вика дом од 1929 година, Академијата за уметност на Универзитетот е отсекогаш на претходница на иновативноста и креативноста. Академијата и Сан Франциско израснале заедно и да служи како заеднички извори на инспирација и талент-ги погледне назад на значајни моменти во историјата на Академијата, во Сан Франциско.

academyart

Нашата историја

Како град што се вика дома од 1929 година, Академијата за уметност на Универзитетот отсекогаш постоела на претходница на иновацијата и креативноста. Академијата и Сан Франциско израснале заедно и да служи како заеднички извори на инспирација и талент - погледнете назад во значајни моменти во историјата на Академијата, во Сан Франциско.

Што ние веруваме

Не-корален Запишување

Сите тоа е потребно е страст за учење и развивање на своите вештини како уметник.

Заедница на поддршка

Ние предизвик на нашите студенти да го достигнат целосниот креативен потенцијал во атмосфера на поддршка и длабока соработка.

Етика во уметноста

Ние се одржи до-и се стремиме да се всели во нашите студенти-највисоките етички стандарди на личен и професионален интегритет.

Дознајте од професионалци

Ние веруваме дека најдобрите наставници се реалните работни текстови. Нашиот факултет е составена од уметност и дизајн експерти, кои одржуваат кариери на водечките компании на индустријата трендови.

Урбана државјанин

Информираат од нашиот дом во Сан Франциско, имаме за цел да му ја врати на култура во духот на великодушност и сочувство.

academyart

Нашето раководство

Ричард Стивенс С.

Академијата за применета уметност е основана во Сан Франциско во 1929 година од страна на Ричард Стивенс С., на ликовната уметност сликар и креативен директор за Заоѓање списание. Со помош на својата сопруга, г-ѓа Клара Стивенс, тој го отвори ново училиште во изнајмен мансарда во Kearny Св 215 да ги учат рекламирање уметност. Во рок од неколку години, истакнати факултет од практикувањето на уметност и дизајн професионалци помогна формулираат филозофија-изнајмување основани професионалци училиштето да ги учат идните професионалци. Во 1933 година, наставната програма е проширен за да вклучи модна илустрација, а во 1936 година беше додадена на ликовната уметност оддел.

Д-р Ричард А. Стивенс

Ричард и син Клара, д-р Ричард А. Стивенс, се пресели во улогата на претседател во 1951 година, а неговото водство доведе до експанзија од 50 студенти на повеќе од 5.000, со значително проширување на одделот специјалност. Во 1966 година училиштето беше усвоен и додели овластување да понуди диплома во ликовната уметност од страна на Бирото за приватни Контактирај и стручно образование од државата Калифорнија. На постдипломските програма беше отворена во 1977 година и одобрен од страна на 1983 година.

Д-р Елиса Стивенс

Д-р Elisa Стивенс, внука на основачот на нашето училиште, успеа нејзиниот татко, како претседател на Академијата за уметност на Универзитетот во 1992 година. Д-р Стивенс е посветена на проширување на наставната програма на Академијата, да останат во тек со новите технологии и трендови во индустријата, како и развивање на state-of-the-art објекти и ресурси. Во 2004 година, на име на училиштето бил променет од Академијата за применета уметност до Академијата за уметност на Универзитетот во признавање на нејзината длабочина, обемот и квалитетот на образованието.

Денес на Универзитетот е најголемиот приватен Факултетот за арт и дизајн во земјата. Учениците сега имаат можност да ги извршуваат диплома за ликовни уметности, диплома за уметности, диплома за наука, диплома за Архитектура, соработник на уметностите, мајстор за ликовни уметности, мајстор на уметноста, мајстор на архитектура, уметност настава, сертификат програми, како и континуираното образование курсеви уметност во 28 области на студии.

академија

Факти за нас

2002 - Ние сме биле нуди иновативен образование онлајн уметност од 2002 година.

70 + Ние се одржи повеќе од 70 студенти и алумни уметнички програми и галерија изложби во Сан Франциско, секоја година.

112 - Нашите разновидна студент и алумни заедницата претставуваат повеќе од 112 земји.

17 - Студентите напредува во 17 станбени објекти низ Сан Франциско.

16 - Нашата NCAA спортски програма има 16 жестока интеруниверзитетски тимови.

За повеќе информации за нашите стапки на дипломирање, средното задолжување на студентите кои ја завршиле програмата и други важни информации, ве молиме посетете ја нашата веб страница, Http://www.academyart.edu/disclosures

Со поднесување на оваа форма, јас даде согласност за ACADEMY OF ART УНИВЕРЗИТЕТ да добивате AUTODIALED И / ИЛИ пред-регистрирани телемаркетинг повици, и текстуални пораки, ОД ИЛИ ВО ИМЕ НА АКАДЕМИЈАТА НА УМЕТНОСТА НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ВО БРОЈОТ (S) ТЕЛЕФОН ДАДЕНО ТУКА. Разбирам дека мојата согласност не е услов НА МОЈОТ добивање на услуги од Академијата за уметност на Универзитетот. Сите повици може да се евидентира за обезбедување на квалитет.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Види магистерски студии » Гледа Associate of Arts » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

MA

Master in Illustration

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

[+]

На МНР Илустрација Факултетот програма нагласува визуелна комуникација и мајсторство на технички и концептуално вештини и вклучува интензивна едукација во формулирањето на идеи, решавање на проблеми и уметничка вештина. Од студентите се бара да се водат нивните таленти и да насочите на вештини кои ќе ја подобрат нивната уметност, проширување на можностите за нивната работа.

... [-]

Master in Interior Architecture & Design

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

[+]

Презентациски вештини

Интегрираат орална и визуелен материјал, да се претстават идеи јасно.

Техничка Дизајн Вештини

Ефективно да ги применуваат принципите на две и три димензионален дизајн, преку двете традиционални и дигитални медиуми. Ефективно да се применуваат боја во сите аспекти на визуелната комуникација

Професионална подготвеност

Произведуваат професионално портфолио, кој ги исполнува стандардите за индустријата Создаде бизнис план демонстрира познавање на бизнис и професионални практики ... [-]

господар во веб дизајн и нови медиуми

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

МНР програма обезбедува напредна обука за студентите извршуваат кариера во веб дизајн и нови медиуми. Напредок во МНР степен се мери низ ригорозен процес, и во средина и завршни коментарите. [+]

На МНР програма обезбедува напредни студии за студентите извршуваат кариера во веб дизајн и нови медиуми. Напредок во МНР степен се мери низ ригорозен процес, и во средина и завршни коментарите.

Студио курсеви развијат креативни и технички acumen, со внимание на совладување на корисник искуство дизајн, додека напредни курсеви обезбеди фокусирани учење на животната средина за изградба на конечниот проекти теза. Студентите ќе дипломираат со портфолио и сеопфатна теза проект изложен на нивните таленти.... [-]


господар во звук дизајн

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Демонстрираат напредни разбирање на еднина елементи и целокупната комбинации на звук дизајн. [+]

М-р звукот дизајн единица Барања Големи 30 единици Дипломиран либерални уметности 6 единици

ВКУПНО 36 единици * По одобрувањето директор

М-р звук дизајн Степен Потребно Минимум 2,0 кумулативни Успех Минимумот одделение на C во сите потребни 36 единици М-р техничка Дизајн Програмата Резултати за учење

Дипломираните студенти ќе ги исполнуваат следниве критериуми за извршување на студентот:... [-]


господар во музичка продукција и звук дизајн за визуелни медиуми

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3  September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

МНР програма обезбедува напредна обука во музика и звук дизајн. Студентите се водени преку завршување на конечна теза проект кој се одразува нивната ширина на музиката и аудио експертиза. [+]

На МНР програма обезбедува напредна обука во музика и звук дизајн. Студентите се водени преку завршување на конечна теза проект кој се одразува нивната ширина на музиката и аудио експертиза.

МНР музичката продукција & Звук дизајн за визуелни медиуми Одделение Барања Големи 27 единици Режија студија 18 единици Дипломиран Либералната науките 12 единици * 6 изборни единици ... [-]

господар во накит и метални уметност

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

МНР програма Накит и Метал уметност нагласува напредни студиски предмети и концепт за развој. Студентите се фокусира на учење измислица вештини, модуларни кастинг, техники ласерско сечење, и истражување на крос-културни теми, пред да се одлучите на индивидуални патеки во режија студија. [+]

На МНР Накит и програмата Метал уметност нагласува напредни студиски предмети и концепт за развој. Студентите се фокусира на учење измислица вештини, модуларни кастинг, техники ласерско сечење, и истражување на крос-културни теми, пред да се одлучите на индивидуални патеки во режија студија.

МНР Накит и метални Уметност Одделение Барања Големи 27 единици Режија студија 18 единици ... [-]

господар во пејзажот архитектура

Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

МНР програма обезбедува напредна обука за студентите извршуваат кариера во пејзаж Архитектура. [+]

Мајстор на уметноста (р) степен М-р пејзаж Архитектура Одделение Барања

Големи 36 единици вкупно 36 единици

М-р пејзаж Архитектура Степен Потребно Минимум 2,0 кумулативни Успех Минимумот одделение на C во сите потребни 36 единици М-р програма Резултати за учење

Дипломираните студенти ќе ги исполнуваат следниве критериуми за извршување на студентот:

Дизајн решенија

Покажат основни познавање на клучните принципи, системи, и елементи на дизајнот кои ги информира за две и три димензионален дизајн и состав Произведуваат морална дизајн и планирање решенија, кои се одраз на свеста на историски, еколошките и климатските фактори на даден сајт Креативно решавање проблеми дизајн ... [-]

господар во писмена форма за филм, телевизија и дигитални медиуми

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

МНР во сценарио за филм, телевизија и дигитални медиуми е интензивна програма која се концентрира исклучиво на пишување, склон и на бизнис од страна на се биде професионален писател. Во овој високо соработка на животната средина, ќе напише две сценарија, три спец телевизиски сценарија и спец пилот. [+]

На МНР во сценарио за филм, телевизија и дигитални медиуми е интензивна програма која се концентрира исклучиво на пишување, склон и бизнис од страна на се биде професионален писател. Во овој високо соработка на животната средина, ќе напише две сценарија, три спец телевизиски сценарија и спец пилот. Исто така, ќе биде на персоналот писател на две веб-серија. Значи, ако вашата цел е да се заврши продава опус што е спремен за книжевната претстава, продажбата писмо или опции, отворен пишување задачи и работни места, нашата програма ќе ви даде креативен дух ви се потребни.... [-]


господар во развојот на играта

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

МНР програма развојот на играта им овозможува на студентите да ја продолжат својата кариера со синтетизирање на традиционалната уметност и дизајн основи со денешната пионерски технологии. Студенти на ниво до своите вештини преку рацете на прототипови од играта механика и уметничкото творештво, проследено со изработка на проект и тезата индустрија квалитет портфолио. [+]

На МНР програма развојот на играта им овозможува на студентите да ја продолжат својата кариера со синтетизирање на традиционалната уметност и дизајн основи со денешната пионерски технологии. Студенти на ниво до своите вештини преку рацете на прототипови од играта механика и уметничкото творештво, проследено со изработка на проект и тезата индустрија квалитет портфолио.

Секторот за развој на МНР Игра Барања Големи 27 единици Режија студија 18 единици Дипломиран Либералната науките 12 единици * 6 изборни единици ... [-]

господар во уметничкото образование

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Подготвува студентите да станат успешни наставници уметност во К-12 во училница во САД. [+]

Подготвува студентите да станат успешни наставници уметност во К-12 во училница во САД Програма ги исполнува условите на двете национални и Калифорнија Арт Стандарди за едукација Еден семестар Студентски Наставни менторирани од страна на еден господар наставник во заливот простор државно училиште По завршувањето на сите барања предмети и предавање на студентите и полагање на сите четири Калифорнија Наставник оценувањето тестови (CALTPAs); студентите се препорачува за Калифорнија К-12 уметност настава Највисок премин проект - адвокат! Студентите се создаде една динамична презентација вештини за застапување за едуцирање на јавноста за важноста на уметноста образование за креативна економија на 21 век. МАТ Уметничко образование Песна јас * Единица Барања ... [-]

господар во филмови и телевизија

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3  September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

На Факултетот за филмски и телевизија МНР програма нуди напредни, повеќеслојна студија на филмската уметност. Области на акцент вклучуваат структурата на приказната, кинематографија, режија, монтажа, и производство на различни аспекти. Студентите се произведуваат голем ролна на работа која се одразува префинета талент и професионална подготвеност. [+]

На Училиште на филмски и телевизиска програма МНР нуди напредни, повеќеслојна студија на филмската уметност. Области на акцент вклучуваат структурата на приказната, кинематографија, режија, монтажа, и производство на различни аспекти. Студентите се произведуваат голем ролна на работа која се одразува префинета талент и професионална подготвеност.

МНР филмски и телевизија Одделение Барања Големи 27 единици Режија студија 18 единици Дипломиран Либералната науките 12 единици 6 изборни единици ... [-]

Магистер по визуелна развој

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Програмата за визуелна развој МНР обезбедува напредни предмети во мртва природа сликарство, слика цртање, карактер дизајн, концепт сликарство, дизајн распоред за анимација, и други основни вештини на професионално визуелна програмери. [+]

На Визуелна програма за развој на МНР обезбедува напредни предмети во мртва природа сликарство, слика цртање, карактер дизајн, концепт сликарство, дизајн распоред за анимација, и други основни вештини на професионално визуелна програмери. Целта на секој студент е завршување на еден и ист потпис теза книга изложен дизајн работа за проект приказна базирана.

МНР визуелна развој Единица Барања Големи 27 единици Режија студија 18 единици Дипломиран Либералната науките 12 единици * 6 изборни единици ... [-]

Магистер по графички дизајн

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Со своите фокусирани на процесот на развој теза, на Факултетот за графички дизајн на МНР нагласува напредни студии на теренот и ги охрабрува студентите да ги прошират своите вештини за дизајн во креирањето на содржината, авторството, entrepreneurialism, и социјални иновации. [+]

Со своите фокусирани на процесот на развој теза, на Факултетот за Графички дизајн на МНР нагласува напредни студии на теренот и ги охрабрува студентите да ги прошират своите вештини за дизајн во креирањето на содржината, авторството, entrepreneurialism, и социјални иновации.

МНР графички дизајн Одделението Барања Големи 27 единици Режија студија 18 единици Академски студии 12 единици * 6 изборни единици ... [-]

Магистер по индустриски дизајн

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

На Факултетот за индустриски дизајн програма е МНР обезбедува напредни студии во областа на фокусирани физички дизајн. Во прилог на училница и заеднички предмети, секој студент работи кон добивање на конечна теза проект. [+]

На Факултетот за индустриски дизајн програма е МНР обезбедува напредни студии во областа на фокусирани физички дизајн. Во прилог на училница и заеднички предмети, секој студент работи кон добивање на конечна теза проект.

МНР индустриски дизајн Одделението Барања Големи 27 единици Режија студија 18 единици Дипломиран Либералната науките 12 единици * 6 изборни единици

ВКУПНО 63 единици * По одобрувањето директор... [-]


Магистер по историја на уметност

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Степен на уметност историја р е дизајниран за да им даде на студентите со напредно разбирање на западната историја на уметноста. Оваа програма нуди специјализации во античка уметност, средновековната уметност, ренесанса, барок уметност, на 18 и 19 век уметност, а пред војната модерната уметност. [+]

На Историја на уметност магистрирала е дизајниран за да им даде на студентите со напредно разбирање на западната историја на уметноста. Оваа програма нуди специјализации во античка уметност, средновековната уметност, ренесанса, барок уметност, на 18 и 19 век уметност, а пред војната модерната уметност.

Уметноста историски програма е поврзан со шест кредити на ликовната уметност класи студио, кои им овозможуваат на нашите студенти да се запознаат со традиционалните методи на ликовната уметничка продукција вклучувајќи сликарството, гравура, и скулптура. Овој брак на историјата на уметноста и ликовната уметност студии нуди перспектива низ која уметноста и нејзината историска траекторија може да биде уникатно оценува и ценети.... [-]


Магистер по костимографија

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

МНР Мода програма рафинира и се фокусира на вашите индивидуални уметничка визија со напредни предмети во дизајн, малопродажба, текстил, и трикотажа. Студио курсеви брус вашиот познавање на стандардите за индустријата, со комбинирање на дизајн совршеност со мајсторство на најновите дигитални алатки. [+]

На МНР Мода програма прочистува и се фокусира на вашите индивидуални уметничка визија со напредни предмети во дизајн, малопродажба, текстил, и трикотажа. Студио курсеви брус вашиот познавање на стандардите за индустријата, со комбинирање на дизајн совршеност со мајсторство на најновите дигитални алатки.

Завршени кандидати се водени преку Режија Студија која кулминира во производството на модна колекција и портфолио, или малопродажба проект.... [-]


Магистер по ликовна уметност

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Мајстор за ликовни уметност програма им нуди на студентите на рамка за напредни студии во цртежот и сликарството, гравура, и скулптура. Студентите се фокусирани на технички и концептуално развој во фигуративна, апстрактни или пејзаж работа. [+]

На Мајстор за ликовни уметност програма им нуди на студентите на рамка за напредни студии во цртежот и сликарството, гравура, и скулптура. Студентите се фокусирани на технички и концептуално развој во фигуративна, апстрактни или пејзаж работа. На Факултетот за ликовни уметности, обезбедува дипломирани студенти со студиото простор, изложбени галерии, и светски класа објекти.

МНР ликовна уметност Одделението Барања Големи 27 единици Режија студија 18 единици Дипломиран Либералната науките 12 единици * 6 изборни единици ... [-]

Магистер по Мода

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

МНР Мода програма рафинира и се фокусира на вашите индивидуални уметничка визија со напредни предмети во дизајн, малопродажба, текстил, и трикотажа. Студио курсеви брус вашиот познавање на стандардите за индустријата, со комбинирање на дизајн совршеност со мајсторство на најновите дигитални алатки. [+]

На МНР Мода Наставната програма ја зајакнува и се фокусира на вашите индивидуални уметничка визија со напредни предмети во дизајн, малопродажба, текстил, и трикотажа. Студио курсеви брус вашиот познавање на стандардите за индустријата, со комбинирање на дизајн совршеност со мајсторство на најновите дигитални алатки.

Завршени кандидати се водени преку Режија Студија која кулминира во производството на модна колекција и портфолио, или малопродажба проект.... [-]


Магистер по Мода новинарство

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

М-р програма модното новинарство е дизајниран за да им даде на студентите напредна обука во совладување на новинарството за печатење, веб, и други платформи. Програмата на 42-единица завршува со конечна теза проект и студентите ќе дипломираат со силно портфолио на пишување примероци рефлексивни на глас и перспектива дека тие се подготвени да се донесе во оваа возбудлива индустрија. [+]

На М-р Мода новинарство Програмата е дизајнирана да им даде на студентите напредна обука во совладување на новинарството за печатење, веб, и други платформи. Програмата на 42-единица завршува со конечна теза проект и студентите ќе дипломираат со силно портфолио на пишување примероци рефлексивни на глас и перспектива дека тие се подготвени да се донесе во оваа возбудлива индустрија.... [-]


Магистер по музика на бодување и состав

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Пишувањето или уредувањето на музика за различни визуелни средини (како што се филмот, телевизијата, анимација, игри, мултимедија и реклами) на професионално ниво. [+]

М-р Музика & Бодување Состав Одделение Барања Големи 33 единици Дипломиран Либералната науките 3 единици

ВКУПНО 36 единици * По одобрувањето директор

М-р Музика & Бодување Состав Степен Потребно Минимум 2,0 кумулативни Успех Минимумот одделение на C во сите потребни 36 единици М-р Музика Бодување и програма Состав Резултати за учење

Дипломираните студенти ќе ги исполнуваат следниве критериуми за извршување на студентот:... [-]


мајстор во фотографија

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

МНР програма обезбедува напредна практика и интензивно проучување на фотографскиот медиум. Јадро на наставната програма ги опфаќа историска перспектива, напредни теоретски и концептуални развој во традиционален, експериментални и дигитални фаќање фотографија, пост-продукција и излез. [+]

На МНР програма обезбедува напредна практика и интензивно проучување на фотографскиот медиум. Јадро на наставната програма ги опфаќа историска перспектива, напредни теоретски и концептуални развој во традиционален, експериментални и дигитални фаќање фотографија, пост-продукција и излез. Програмата ќе заврши со свечен тезата проект и целосна опус што ја застапува тезата и покажа на секој студент единствена визија и талент.... [-]


Master

господар (МНР) фотографија

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Исклучи вашата страст во кариерата. На Академијата за школа за фотографија уметност при Универзитетот, ќе мора секоја можност и ресурси да ги унапредат својата страст во готовиот телото на работа. Да научат од факултетот на работните професионалци, и да започне вашата нова авантура денес. [+]

Исклучи вашата страст во кариерата. На Академијата за школа за фотографија уметност при Универзитетот, ќе мора секоја можност и ресурси да ги унапредат својата страст во готовиот телото на работа. Да научат од факултетот на работните професионалци, и да започне вашата нова авантура денес.

Мајстор за ликовни уметности (МНР) степен

На МНР програма обезбедува напредна практика и интензивно проучување на фотографскиот медиум. Јадро на наставната програма ги опфаќа историска перспектива, напредни теоретски и концептуални развој во традиционален, експериментални и дигитални фаќање фотографија, пост-продукција и излез. Програмата ќе заврши со свечен тезата проект и целосна опус што ја застапува тезата и покажа на секој студент единствена визија и талент.... [-]


господар во анимација и визуелни ефекти

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

МНР во анимација и визуелни ефекти Програмата се фокусира на развивање на вештини во било која од многу области на експертиза во рамките на анимација и визуелни ефекти индустрија. Програмата ги едуцира студентите во сите аспекти на анимација и визуелни ефекти, од идеи на пост продукција. [+]

На МНР во анимација и визуелни ефекти програма се фокусира на развивање на вештини во ниту една од многуте области на експертиза во рамките на анимација и визуелни ефекти индустрија. Програмата ги едуцира студентите во сите аспекти на анимација и визуелни ефекти, од идеи на пост продукција. Комуникација, соработка, како и управување со времето вештини, се потенцира во текот на програмата за да се обезбеди дипломираните студенти се acclimated на интензивна професионална култура што ги очекува.... [-]


господар во архитектурата

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

На NAAB акредитирани Мајсторот на архитектура е холистички професионална програма нуди во две песни. Посветена на односот на теорија, до датум за технички развој, напредни архитектонски дизајн и практиката на донесување одлуки и за градење, на програмата има исклучително профил. [+]

На NAAB акредитирани Господар на архитектура е холистички професионална програма нуди во две песни. Посветена на односот на теорија, до датум за технички развој, напредни архитектонски дизајн и практиката на донесување одлуки и за градење, на програмата има исклучително профил. Преку знаење и вршење на факултет, ќе им овозможат на нашите студенти да станат одговорни лидери во својата област, кои имаат вештини да се гледа, проектирање и изградба на пожелно и одржлива иднина, а со тоа и активно да придонесуваат кон развојот на општеството.... [-]


господар во рекламирањето

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Повикувајќи се на вашите искуства во животот, заедно со уметнички и технички вештини ќе се добие, ќе бидат подготвени за кариера како уметнички директор, copywriter, или креативни стратег. А мајсторство на напредни рекламирање принципи и концепти се оживеани со кои работат самостојно и заеднички на вашиот уникатен портфолио. [+]

Повикувајќи се на вашите искуства во животот, заедно со уметнички и технички вештини ќе се добие, ќе бидат подготвени за кариера како уметнички директор, copywriter, или креативни стратег. А мајсторство на напредни рекламирање принципи и концепти се оживеани со кои работат самостојно и заеднички на вашиот уникатен портфолио.

МНР Рекламирање Одделение Барања Големи 27 единици Режија студија 18 единици Дипломиран Либералната науките 12 единици * 6 изборни единици ... [-]

Videos

Jaguar + Academy of Art University: Designing Jaguar