American Consortium of Universities (INTERLINK)

Introduction

Read the Official Description

Американскиот конзорциум на универзитети (ACU) е група на акредитирани високообразовни установи со супериорен програми и функции. Нејзините членови служи на образовните потреби на илјадници странски студенти од целиот свет. Обемот на придонеси ACU е разновидна, и далекусежни, почнувајќи од соработник степени на докторски програми во голем број области, вклучувајќи ги и напредни науката, инженерството и технологијата, како и програми како што се различни како сметководство, инженерство, право, бизнис администрација, текстил, исхрана и спортска медицина.

ACU не е само за силни академски програми. Меѓународните студенти се развива во институциите посветени на меѓународно образование, како што беше потврдено од страна на ресурси - луѓе, објекти, услуги за поддршка, etc.- тие се посвети на тоа. Дека обврска произлегува од својата мисија, не само да им помогне на меѓународните студенти ексел во делот на образованието, но да се пријават нивниот придонес за збогатување академско и средини за учење за американските студенти. Таа, исто така доаѓа од ACU институционални програми да испрати американски студенти на други земји да учат; нивното културно учење води да бидат подобри глобални граѓани и колеги студенти со меѓународни студенти кога ќе се вратат.

Американскиот конзорциум на универзитети (ACU) олеснува меѓународните студентски прием на постдипломски и додипломски програми во нејзините земји институции, кои нудат широк спектар на одличен академски програми и услуги. Помош за студентите во остварувањето на флуентност на англиски јазик и се прилагодува на новите академски и културна средина е предвидено од страна на interlink центри на секоја кампусот.

ACU МЕСТА

ЧЛЕНОВИ

Валпараисо Универзитетот

Валпараисо Универзитетот (Valpo) е приватен универзитет од 4.500 американски и меѓународни студенти од САД и од 40 земји во светот. Постојано е рангиран како еден од најдобрите универзитети во Среден Запад е, Valpo меѓу оние универзитети во САД нудат најдобра вредност за цената се наведени. Valpo има долга и горда традиција да ги прифаќа меѓународни студенти на сите културни традиции и потекла. Со цел да се поттикне вистинска меѓународна едукација на своите студенти и факултет, на Универзитетот нуди многу програми кои се вклучат учениците и студентите во крос-културен дијалог, културна размена, студираат во странство и услуги учење можности. Valpo се наоѓа на само еден час од Чикаго во безбедна, пријателски град на 31.000.

На Универзитетот на Северна Каролина во Гринсборо

На Универзитетот на Северна Каролина во Гринсборо (UNCG) е предизвикувачка, поддршка и ангажирани заедница, која се издвојува од другите универзитети, бидејќи на нашата заедничка вредност да "направи нешто поголемо заедно." Ние се дефинираат совршеност не само од страна на народот ние се привлечат и висок степен на достигнување тие ги извршуваат, но, исто така, од страна на значајни придонеси што ги направи. Со убедувањето да ги поттикне сите, ние направивме уникатна средина за соработка и вклученост дека љубопитноста горива и страст. Нашите разновидна заедница се приклучи заедно со разбирање дека она што е надвор од научените лекции во училницата е како тие се пренесуваат да се направи разлика во нашите кариери и заедници.

Интегрирањето на меѓукултурниот и меѓународните искуства и перспективи на учење на секој студент, UNCG е глобален универзитет во кои луѓето од која било расно или етнички идентитет, возраста или позадина може да се постигне информирана разбирање на сопствената и различни култури. Тоа е заедница на активно вклучени студентите, факултет, вработени, и алумни основана на отворен дијалог, заедничка одговорност и почитување на различни придонеси на секој член.

Свети Амвросиј универзитет

Свети Амвросиј универзитет (ОДП) е акредитиран, сеопфатна универзитет, добро позната по својата посветеност на академски совршеност, либерални уметности, социјална правда, а служба. Рангирани меѓу првите регионални универзитети, SAU нуди повеќе од 70 области на студии кои водат до диплома, магистерски и докторски дипломи. Најчестите области на додипломски студии за странски студенти се инженерство, компјутерски науки, бизнис и менаџмент. На ниво на постдипломски програми со високи меѓународни упис на мајстор на Сметководство, Магистер по бизнис администрација и Магистер на науки во информатичка технологија за управување.

Индијана Државниот универзитет

Индијана Државниот универзитет (ISU), јавно докторски истражувачки универзитет нуди додипломски и постдипломски степени во повеќе од 100 специјалност, обезбедува извонредни можности за учење за студентите, го подобрува квалитетот на животот преку ширење знаење преку настава и истражување, и поттикнува на креативни и научни програмирање.

Монтана Државниот универзитет

Монтана Државниот универзитет се наоѓа во една од поставките најспектакуларните колеџ во САД. Тој нуди сите предности на поголем универзитет со пријателски заедница на помалите кампус. Основана како сеопфатен, јавна установа земјиште-грант во 1893 година, МСУ е меѓу 50-те Технолошки напредните универзитети во светот. На своите 16.440 студенти, 722 се меѓународни од 75 различни земји. ниски студент МСУ е на факултет сооднос од 19: 1 го прави професори достапни и обезбедува рацете на можности за учење. МСУ студентите да истражуваат нивните интереси, се здобијат со нови перспективи, и да добие професионална дух потребни за да се изгради динамична иднина.

Сиетл Пацифик универзитет

Студентите избираат Сиетл Пацифик универзитет (SPU) за своите ригорозни академици, поддршка на заедницата, ѕвездени Сиетл локација, и визија за да се вклучат на културата и да го променат светот. SPU е христијански универзитет со повеќе од 4.000 додипломски и постдипломски студенти од 39 земји и 45 држави. SPU дипломирани студенти се познати за компетентност и карактер, со позитивни промени во заедници ширум светот.

Interlink јазични центри

Успехот во денешниот свет бара зголемување на крос-културна компетенција и ефективни комуникациски вештини. Владеење во втор јазик, особено на англиски јазик, е од витално значење за странски студенти и деловни луѓе. За таа цел, interlink нуди единствена програма, инспириран од теории на учење, истражување и практични апликации. На interlink искуство им овозможува на учениците да учествуваат во различни јазични, академски и крос-културни средини. Индивидуалните потреби и напредок се следат внимателно, и во текот на овој процес, учениците добиваат охрабрување, поддршка и помош.

Се наоѓа на кампуси на најдобро рангирани универзитети во САД, interlink нуди на своите студенти целосен пристап до сите објекти и многу академски услуги, вклучително и помош условен прием во овие институции. Покрај тоа, студентите можат да ги задоволат американските студенти и професори, ревизија или земе часови за кредит, и искуство универзитетски кампус живот. Во текот на престојот на учениците, посветен факултет и кадар за да им помогнат со лични, културни и академски предизвици.

условен прием

Академски квалификувани студенти кои не ги имаат потребните вештини на англиски јазик може да се примени условно членка на институцијата ACU ако ќе се запишат во interlink пред почетокот на нивните академски студии. По успешното завршување на програмата и по исполнување на условите утврдени во почетната условен прием писмо од член институција ACU, тие може да се примени како редовни студенти. Некои универзитети член ACU бараат студентите поднесе заврши формулари, официјални записници од училиштата претходно присуствувале, документација за финансии, а можеби и писма на препораките. Други универзитети, само треба да се разгледаат официјални записници да одлучува за условен прифатливост на еден студент. Во сите случаи, еден од условите ќе биде или да се постигне одредено TOEFL или IELTS резултат или успешно завршување на interlink програма. Помош во примената на универзитети е достапна бесплатно на сите interlink студенти.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа курс » Гледа PhD » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

MSc

господар на науката во меѓународната трговија и политика во Валпараисо Универзитетот

Студии врз за студентски град Целосна 15 - 18 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Louisville

На Меѓународната програма за трговија и политика (ICP) обезбедува обука во политички, правни, културни и социјални аспекти на глобалната трговија, бизнис и економија. Овој 37-кредитна програма, за разлика од МБА диплома, е наменета особено за меѓународни и американски студенти кои сакаат да развијат вештини и разбирање во области поврзани со меѓународните односи, политиката, бизнисот, право и политика. [+]

На Меѓународната програма за трговија и политика (ICP) обезбедува обука во политички, правни, културни и социјални аспекти на глобалната трговија, бизнис и економија. Овој 37-кредитна програма, за разлика од МБА диплома, е наменета особено за меѓународни и американски студенти кои сакаат да развијат вештини и разбирање во области поврзани со меѓународните односи, политиката, бизнисот, право и политика. Програмата, обично заврши во 15-18 месеци ако студентот започнува предмети во есен, се состои од јадро од 25 кредити. Од таму студенти можат да ги извршуваат една од неколкуте опции, вклучувајќи трговија песна, песна политика, не-специјализирани песна, и / или теза песна. Студентите кои не им е мајчин англиски јазик може да се додаде англиски јазик за бизнис за нивните основни барања. До 3 изборни кредити може да се земе од јазични курсеви во не-мајчин јазик на студентот.... [-]


Магистер на науки по меѓународна економија и финансии во Валпараисо Универзитетот

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Valparaiso

Магистер на науки по меѓународна економија и финансии (IEF) им нуди на студентите со теоретски и аналитички обука во економски, финансиски, културен и менаџерски аспекти на глобалниот бизнис и трговија. Овој 37-кредитна програма е наменета за меѓународни и американски студенти кои сакаат да развијат вештини за ефективно да препорача стратегии и политики на горниот дел на оперативниот менаџмент во комплексни глобални бизнис средина. [+]

На Магистер на науки по меѓународна економија и финансии (IEF) им нуди на студентите со теоретски и аналитички обука во економски, финансиски, културен и менаџерски аспекти на глобалниот бизнис и трговија. Овој 37-кредитна програма е наменета за меѓународни и американски студенти кои сакаат да развијат вештини за ефективно да препорача стратегии и политики на горниот дел на оперативниот менаџмент во комплексни глобални бизнис средина. Програмата, која може да биде завршен за 18 месеци со полно работно време предмети, се бара студија во областа на финансии, статистика, и глобални прашања економија. Дипломирани студенти на оваа програма ќе бидат добро позиционирани да работат во секторите за профит, непрофитни организации, и Владата.... [-]


Contact
Адреса на локацијата
INTERLINK Language Centers
890 W. Cherry St. Suite 200
Phone: +1 (303) 278-8337
Email: esl@interlink.edu

Louisville, Colorado, 80027 US
Адреса на локацијата
Washington, District of Columbia, US
Адреса на локацијата
Bozeman, Montana, US