Andrew Jackson University

Introduction

Read the Official Description

На Универзитетот Ендрју Џексон, тоа е она што беше за сите од еден ден. Кога Роберт Норис започна на Универзитетот во 1994 година, тој имал сон за создавање на програма за образование, кој беше достапна и прифатлива. Во раните денови, Роберт беше горд на мотото - "Ние испорачуваме квалитетот на образование на вашиот праг." Од првиот ден, нашиот фокус е на нашите ученици, и ние одгледувани со нив. Во 1994 година на интернет се уште е во повој, и далечинско образование беше претставено преку хартија начинот на кој таа била за сто години. Денес, технологија има преземено далечинско образование мобилен телефон. Нашите курсеви се пофлексибилни и можат да бидат земени во секое време и насекаде. Нашите ученици имаат слобода да ги завршат нивните предмети кога тоа му одговара на нивниот живот. Да им се помогне нив, нашиот факултет има истата слобода - да учат нашите ученици во секое време и насекаде. Во 2008 година ја славиме нашата 15 година, а нашите 10-ти како акредитирана институција. Ние нема од тоа да биде сон Роберт на училиште со три име колеџи и единаесет степен програми. На Ендрју Џексон универзитет, е целосно мобилен телефон. Тоа навистина може да се земе било каде, и нашите ученици се добие она што им треба, да одат таму каде што сакате да одите! Мисија Мисијата Ендрју Џексон Универзитетот е да обезбеди релевантни образование со највисок квалитет со разумни трошоци за работа возрасните кои бараат напредување во кариерата и повеќе ги исполнува животно искуство. Оваа мисија е поддржан со развој на колеџите во рамките на Универзитетот, кои не само што ги исполни потребите на општата популација, но и да одговори на барањата на учење специфични професии кои се недоволно од главните академијата.  

Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

господар на јавната администрација

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Birmingham

Мајстор за јавна администрација е професионална степен програма која ги привлекува оние кои планираат лидерски или менаџерски кариери во федералните, државните или локалните власти, како и сегашните јавни администратори кои сакаат да го зголемат своето професионално искуство. [+]

На програми за постдипломски програми понудени на Универзитетот Ендру Џексон се наменети за дипломирани студенти кои во моментов имаат или се стремат да имаат средно ниво или извршни позиции. Тие се луѓе кои сакаат да ги унапредат и збогатуваат своите неакадемски кариери со подлабока и потемелна професионална подготовка во одбраните полиња.

Господар 's степени понудени на Ендрју Џексон Универзитетот им обезбеди на студентите со темелно познавање на одредена област и мајсторство на методите на продуктивна стипендија. За да се помогне во постигнувањето на Мисијата и целта на Универзитетот, програмите за образование се фокусираат на следниве критериуми:... [-]