Anna Maria College

Introduction

Read the Official Description

Ана Марија колеџот е приватна, ко-образовна институција основана во 1946 година од страна на сестрите на свети Ана. Со годишен упис на 1.500 ученици, на Колеџот е горд на обезбедување, услуга-фокусирани на либерални уметности образование вредностите базирани на. АМЦ се зголеми за да понудат различни додипломски специјалност, како и голем број на постдипломски и уверение програми, и на теренот и на интернет. Мал коефициент на студент-факултетот овозможува високо персонализирани искуства за учење, додека класата и кампусот големина скромната овозможува оптимална вклучување на студентите. Колеџот нуди 13 Дивизија III NCAA спортски програми за мажи и жени. Кампусот АМЦ е во склопот наоѓа само неколку минути оддалеченост од Ворчестер, м-р на 192 акри во Пакстон.

Студентите на Ана Марија колеџ добијат професионално фокусирани, либерални уметности образование во согласност со Католичката идентитет и вредности на колеџот.

АМЦ се истакнува преку едукација својата кариера ориентирани либерални уметности, достапни и одговора факултет, мала класа големини, и разновидност на ко-наставни активности вклучувајќи дивизија III атлетиката. Популарни специјалност вклучуваат кривичната правда, пожар науката, музичката терапија, нега, социјална работа и спортски менаџмент.

АМЦ нуди Почести програма, како и бројни и уникатни можности за студирање во странство. Ана Марија колеџ е исто така член на конзорциумот за високото образование на Централна Масачусетс, група од 12 факултети, која им овозможува на студентите да се премине регистар, без дополнителни трошоци.

Мисија и вредности Ана Марија колеџ, католичка институција за високо образование, признава својата обврска да им служи на својата непосредна заедница, Комонвелтот на Масачусетс, нацијата и светот преку обезбедување на образование, за зачувување на учење, и спонзорството на истражување.

Вкоренети во Римокатоличката традиција на високото образование, Ана Марија колеџ се одржуваат и работат во согласност со вредностите на јудео-христијанската традиција и во согласност со идеалите на своите foundresses, сестрите на свети Ана. Овие идеали, кои се одраз на развојот на вкупното човечко битие, исто така, вклучуваат зголемување на пристапот до квалитетно образование, образовни иновации и почитување на практични вештини.

Поточно, Ана Марија колеџ гледа својата мисија има цел за развивање на своите студенти интелектуална ангажман, кариерата на подготовка, општествената свест, посветеност на правдата и мирот, верско и морално чувствителност и начин на живот способни за одржување на овие во рамнотежа.

Покрај тоа, на Академијата е посветена на негувањето на развојот на чувство на почит за себе и за другите, како и чувство на одговорност кон општеството и светот.

За спроведување на оваа мисија, на колеџ нуди на своите студенти на програма интегрирање на либерални уметности образование и силна подготовка за кариера. До своите дипломирани студенти, на Колеџот нуди образование поттикнување на високи стандарди на личен развој и професионални достигнувања, како и една зрела чувство на одговорност.

Во исполнувањето на улогата како институција за високо образование, Ана Марија колеџ не се врши дискриминација врз основа на било кој законски заштитена категорија во администрацијата на својата образовна политика, политиката приемните, стипендии, заем програми, како и други колеџ администрираат програми.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Health Master » Гледа Health Bachelor » Гледа BAs » Гледа 1-year MBAs » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

Master

мајстори во индустриски и организациска психологија

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Worcester

Индустриската / Организациона психологија (I / O психологија) е најбрзо растечка кариера област како што е соопштено од страна на американското Министерство за труд. Помеѓу 2012 и 2022 година, работни места во оваа област се очекува да порасне за 53%. [+]

Индустриската / Организациона психологија (I / O психологија) е најбрзо растечка кариера област како што е соопштено од страна на американското Министерство за труд. Помеѓу 2012 и 2022 година, работни места во оваа област се очекува да порасне за 53%. Почетна плата за консултантски еден господар 's ниво во 2012 година беше $ 65.000. Средната годишна плата е $ 80.000.

Што е индустриска Организациона психологија? ... [-]

мајстори во кривичната правда

Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Worcester

Ана Марија колеџ признава дека кривичната правда професионалци се соочуваат со поголеми предизвици кои бараат знаење и разбирање на нашата разновидна општеството. Со текот на годините кривичната правда Ана Марија колеџот се променија со националната сцена, придонесувајќи за и кои живеат во некои од највисоките академски стандарди во оваа област. [+]

Ана Марија колеџ признава дека кривичната правда професионалци се соочуваат со поголеми предизвици кои бараат знаење и разбирање на нашата разновидна општеството. Со текот на годините кривичната правда Ана Марија колеџот се променија со националната сцена, придонесувајќи за и кои живеат во некои од највисоките академски стандарди во оваа област. Како од областа на кривичната правда порасна и се разви, исто така се нашите програми, кои продолжуваат да стојат како модел за академски промени и совршеност. Соработки и партнерства им овозможи на програми за да се обезбеди едукација и лидерство надвор од традиционалната училница ѕидови. Акцент на интелектуална ангажман, кариерата на подготовка, социјална свест и посветеност на мирот и правдата се камен темелници на нашите програми. На факултет носи широк спектар на образовни достигнувања и професионално искуство во училницата. Факултет и студенти доаѓаат заедно како заедница на научници и учениците да се здобијат со знаење во постојано менување на поле и да се истражуваат границите на знаењето преку истражување и аналитички размислување. Ана Марија колеџ образовани кривичната правда професионалци имаат обврска за професионалност и квалитет, и се свесни за своите одговорности за заедницата.... [-]


мајстори во советување и психологија

Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Worcester

Оваа програма нуди разновиден спектар на курсеви за цел да ги подготви студентите да работат во различни агенции за ментално здравје. Тоа не е наменет за поединци, чија кариера се фокусира образовни советување во училиште поставувања, ниту пак оваа програма води до licensure. [+]

Оваа програма нуди разновиден спектар на курсеви за цел да ги подготви студентите да работат во различни агенции за ментално здравје. Тоа не е наменет за поединци, чија кариера се фокусира образовни советување во училиште поставувања, ниту пак оваа програма води до licensure. Десетина други курсеви од три (3) семестар часа се потребни за степен. Ова вклучува и курсеви во девет (9) потребните области, три (3) на изборни предмети од било образованието или психологија. А услов ќе биде поништен, само ако кандидатот има завршено еквивалент разбира работат во таа област. Писмена сеопфатна испит се бара по завршувањето на програмата.... [-]


мајстори на образование

Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Worcester

Еден од инаугурацијата програми на концентрација на Ана Марија колеџ, основана во 1946 година, е програма за образование. Ана Марија колеџ нуди програми за подготовка едукатор одобрени од страна на Одделот за основно и средно образование (Dese) од 1982 година. Овие програми се во согласност со мисијата на Колеџот за поттикнување на интелектуална ангажман, кариерата на подготовка, општествената свест, посветеност на правдата и мирот, верско и морално чувствителност и начин на живот способни за одржување на овие во рамнотежа. програми за образование, се посветени на негувањето на развој на чувство на почит за себе и за другите, и чувство на одговорност кон општеството и светот. [+]

Еден од инаугурацијата програми на концентрација на Ана Марија колеџ, основана во 1946 година, е програма за образование. Ана Марија колеџ нуди програми за подготовка едукатор одобрени од страна на Одделот за основно и средно образование (Dese) од 1982 година. Овие програми се во согласност со мисијата на Колеџот за поттикнување на интелектуална ангажман, кариерата на подготовка, општествената свест, посветеност на правдата и мирот, верско и морално чувствителност и начин на живот способни за одржување на овие во рамнотежа. програми за образование, се посветени на негувањето на развој на чувство на почит за себе и за другите, и чувство на одговорност кон општеството и светот.... [-]