Argosy University

Introduction

Read the Official Description

Глобално ниво заработил разлика на поддршка на една од најголемите заедници на дипломираните студенти во државата во прилог да има стабилна додипломски студент тело. На Глобално ниво, Ќе имаат можност да учат и растат во колегијален, поддржувачка средина која ги комбинира академски настава и практична обука, со флексибилност на програмите наменети за работа возрасни. На кампуси низ целата нација и на интернет, нашите искусни, страстни факултет се стреми да ги поттикне да ги постигнете вашите лични и професионални цели.

Избор Соединетите Американски Држави

На глобално ниво, ние сме горди да се поддржи една од најголемите заедници на дипломираните студенти во државата, како и активна, просперитетна додипломски заедница. Како студент, ќе уживате во колегијален, поддржувачка средина нагласува академски настава и практична обука во областите на образованието, бизнисот, здравствени науки и психологијата. Секој од нашите програми е дизајниран да се инсталира на знаење, етичките вредности, и интерперсонални вештини за професионална пракса и да се поттикне вредности на општествена одговорност во поддршка, ученик во центарот на животната средина на меѓусебно почитување и академски совршеност.

Факултет искуство Нашите талентирани факултет и персоналот се посветени на обезбедување на вас со вештини, водство и доверба потребни за да напредува во избраната област. Нашиот факултет се верува учење доаѓа од тоа, па тие не само предавање се ангажираат. Во прилог на нивните академски обука, членови на факултет се потпираат на нивните лични и професионални искуства да ви помогне да се разбере практичната примена на вашите студии.

Флексибилно учење Топ МБА нуди програми во флексибилни формати на учење, вклучувајќи онлајн, вечер, и викенд курсеви, сите изградени за да се вклопи во вашиот презафатен распоред. Учат во едно од нашите 28 кампусот локации низ САД или во една интерактивна онлајн училница кој е достапен во секое време, денот или ноќта. Или, пак, ги комбинира двете за помеша онлајн и кампус искуство што одговара на вашите уникатни потреби.

Персоналните поддршка Бидејќи ние веруваме дека вистинската мерка на универзитет не е упис на студенти, но ученикот успех, ќе добиете еден-на-еден поддршка од нашиот факултет и кадар од уписот дипломирање, прилагодени на вашите потреби прецизни. Вашите колеги ќе има и други возрасни ученици кои, како тебе, сакаат да ги прошират своите знаења, да се изгради на нивната експертиза, како и подобрување на нивната кариера потенцијал. Ние исто така, се собраа голем избор на ресурси кои можат да ви помогнат на патот, вклучувајќи ги и онлајн и кампус библиотеки, кариера услуги, академски советување, туторство, и многу повеќе!

Богатото наследство На глобално ниво, ние нудиме едукација изградена на традиција на иновации и професионализам. Историјата на глобално ниво започна во септември 2001 година со спојување на три посебни и истакнати академски институции - во американските училишта за професионална психологија, на Универзитетот во Сарасота, и на Медицинскиот институт во Минесота. Комбинацијата на овие училишта создаде уникатна средина за учење која продолжува и денес во нашите кампуси и нашата онлајн програми, каде што се уште се вратиме претприемачки дух и да се фокусира на примена на знаењето на професионалниот свет.

This school offers programs in:
  • Англиски

Programs
Моментално нема програми за да се прикаже

Ве молиме да се насочите пребарување погоре, проверете го нашиот популарен категории подолу или вршење на клучни зборови за пребарување.


... or simply by choosing your degree: