The Bryan School of Business and Economics

Introduction

Read the Official Description

Во училиште Брајан за бизнис и економија, ние се создаде и дистрибуира знаење за теоријата и практиката на бизнис. Во прилог на нашите курсеви и истражување, ние се постигне ова преку рацете на проекти, глобалните искуства, и обраќање кон заедницата. Нашата работа произведува принципиелна лидери и исклучителни решаваат проблемите кои имаат една глобална перспектива, иновативни размислување, на широко разбирање на одржливост, и посветеност да се подобри организации во кои тие работат и заедниците во кои живеат. Основни вредности Ние сме учење заедница карактеризира со духот на истрага, извршување на континуирано подобрување, професионализам, доверба, етичко однесување, и добри државјанство и се посветени на вредностите на Универзитетот на инклузивност, соработка, одржливост, одговорност и транспарентност.&nbsp Зошто школа Брајан? Знаење и искуство ќе добијат од Факултетот Брајан за бизнис и економија ќе ви помогне да стане исклучително решавање на проблемот дека нашите организации и заедници треба. Ќе научите како да се идентификуваат решенија етички, innovatively, глобално и одржливо преку комбинација на курсеви подучени од искусни професори и практична, рацете на искуства. Сè што ќе научат за време на вашиот Брајан школа искуство ќе ви позиција да прават значајни придонеси каде што работат, живеат и водат. Една од најголемите бизнис школи во Северна Каролина, AACSB на Брајан училиштето меѓународна акредитација во бизнис и сметководство го става меѓу првите 3 проценти од бизнис училишта во светот.

Гледа MSc » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Господар на науката во сметководството

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 30 часа September 2019 Соединети Американски Држави Greensboro + 1 more

На МСП во Сметководство е 30-часовна програма дизајнирана за да им обезбеди на студентите со потребните технички знаења, вештини за комуникација, критичко ... [+]

Магистер на науки во Сметководство

&nbsp

На МСП во Сметководство е 30-часовна програма дизајнирана за да им обезбеди на студентите со потребните технички знаења, вештини за комуникација, критичко размислување способности за успешна кариера во јавните сметководство, индустријата, влада, и не-за-профит организации. Програмата, исто така ги задоволува 150-час образовни барање донесени од страна на голем број на држави, вклучувајќи ги и Северна Каролина, за сертификација и licensure како CPA. Програмата признава дека студентите со различни потекла. Додека поголемиот дел од МСП во Сметководство студентите имаат додипломски студии по сметководство или бизнис, голем број од учениците имаат диплома 's или господар ' s степен во областа освен бизнис. ... [-]